Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

(#1) Bici

Bici
(nagyúr)

Én vagyok lassú, vagy valami csoda folytán nem érzek semmilyen lag-ot az alaplapi kártyával?
Pedig egy linux szerveren keresztül kapcsolódom a nethez, ami eléggé megnézi, hogy mit enged át.

Keresek AMD A10-7870K vagy 7890K APU-t.

(#2) P00By

P00By
(nagyúr)

Túl sok haszna ennek sincsen. Vagy legalábbis annyi, mint az előzőeknek van! ;] :P

(#3) bartucc

bartucc
(addikt)

Ez is tucattermék lesz Magyarhonban :DDD
Ez egy versenyen esetleg hasznos, egyébként semmi értelme.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#4) C^^ válasza Bici (#1) üzenetére

C^^
(őstag)

Nem vagy eléggé "gémer". ;)

(#5) LackoMester

LackoMester
(addikt)

Tetszik, kiváncsi volnék mennyit segítene lag ügyben .
Gondolkodtam az előd Killer Xeno beszerzésén, de kicsit sokallom a 100 euró környéki árát. :N

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#6) Zoz

Zoz
(őstag)

Jó lenne egy alapos PH teszt róla, kíváncsi lennék, ebből a sok marketing rizsából ki lehet-e mutatni bármit is a valóságban :)

(#7) Móci

Móci
(addikt)

Ha ebből a sok baromságból két-három mondat is igaz, akkor elég érdekes a cucc.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) Pubszon

Pubszon
(veterán)

Biztos jó, meg el is fogadnám, de 130 dolcsiért egy normális alaplapot lehet venni. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM550x...

(#9) xT4ken válasza Zoz (#6) üzenetére

xT4ken
(tag)

Ahhoz az alapos teszthez keresniuk kene vérprofi gémereket akinek csucskonfiggal rendelkeznek meg full gémer perifériakkal. ;]

(#10) bolvar válasza xT4ken (#9) üzenetére

bolvar
(aktív tag)

elkell hogy keserítselek a full profik megelégszenek egy msi 1.1 3.0 mx 518-al esetleg az új xai és egy sima szövet paddal tök alap billentyűvel.

a sok parasztvakító periféria csak a parasztoknak van:)és ez a termék is gyanítom ott fog nevezni:)

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#11) Angel1981 válasza Zoz (#6) üzenetére

Angel1981
(veterán)

Valóban.
Mindazonáltal a fanatikusok, és a profik (mármint akik tényleg játékból élnek, mert van ilyen) meg fogják venni.

(#12) WonderCSabo

WonderCSabo
(félisten)

"a beszédforgalmat hardveresen gyorsítja"

WTF?

- Tommy was weak. Tommy was stupid. Tommy is dead. - I'd drink to that.

(#13) Ribi válasza Zoz (#6) üzenetére

Ribi
(nagyúr)

Tesztet akarunk :C

(#14) Probber

Probber
(őstag)

130 dollárt egy hálókártyáért... :Y

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#15) Bahama

Bahama
(aktív tag)

+ 10 / oldal :D

Bizonyíték, nem ígéret :F

[ Szerkesztve ]

Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

(#16) bartucc válasza Bahama (#15) üzenetére

bartucc
(addikt)

Azt akarják mondani hogy a 6ms-ot kell csökkenteni 1 alá?:DDD

Neten min. a 20-30:D

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#17) ^Clown

^Clown
(veterán)

Erősen marketing szaga van a dolognak, egy tesztet azért megnéznék róla.

(#18) Bahama válasza bartucc (#16) üzenetére

Bahama
(aktív tag)

Digivel, jó magyar szerveren: 4-5-6

Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

(#19) CocooN-z

CocooN-z
(őstag)

A Kérdésem a következő lenne :D

Az én alaplapom Dual Gigabites, és a TEAM-ing funkciót be is kapcsolom , vagyis Statikus Link Aggregation ről beszélünk, ez egy gigabites háló esetén 2Gbit/s et jelent sávszélben, amit ténylegesen ki is lehet használni ha ki tudod.

Az én Hálókártya Team-em mégis mennyire maradhat el egy ilyentől vagy fordítva? Több ilyen kártyát lehet teamelni?

Alaplapom: Asus Rampage Formula (X48 - Dual Marvell Gigabit lan)

Üdvözlet :Y :C

BRSZK 5.0 - https://bit.ly/2IgQqox

(#20) Brutális eb

Brutális eb
(addikt)

Sajnos nem ez fogja megoldani néhány hazai szolgáltattónál jelentkező lagot.

130 dodo-ért meg nekem ne is oldja meg.

Egyébként ha remdnben a szolgáltatóm vonala nekem is simán tökéletes az intgrált hálókártyám.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#21) Runo válasza WonderCSabo (#12) üzenetére

Runo
(addikt)

Sokkal többet beszélhetsz 10kb-ba tömörítve, mint eddig :DDD

(#22) Arilian válasza Runo (#21) üzenetére

Arilian
(csendes tag)

Ennek mekkora parasztvakítás szaga van....

Tesztet! :)

(#23) bartucc válasza Bahama (#18) üzenetére

bartucc
(addikt)

Az már jó, de szerintem 6 és 1 között lényeges különbség nincs. Aki 30 milkás versenyen indul annak ez semmi pénz, de nagyon kevés az ilyen a játékosok világában.

(#24) Abu85

Abu85
(HÁZIGAZDA)

No de miért is gyorsabb?

Lehet elemezni. :DDD

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#25) Gregorius válasza Bahama (#18) üzenetére

Gregorius
(őstag)

Digivel a PH! (néhány kiugró esettől eltekintve) 1-2ms-re van tőlem. A lassan 8 éves RTL8169D-s (10/100, PCI) kártyámmal, ami egyébként manapság annyiba kerül, hogy a boltban fizetnek érte, hogy elvidd. :U

Mainstream support for Steve Ballmer ended in 2009. Extended support ends in 2014.

(#26) Bahama válasza bartucc (#23) üzenetére

Bahama
(aktív tag)

Az már tényleg elhanyagolható szerintem.
Főleg neten, ahol minden más közbeszól. Szolgáltató, router, egyéb programok.
Aki meg fizetett profi játékos, annak a szopnzor a segge alá nyomja, ha egyáltalán kell neki...
Meg LAN-on is inkább az egész hálózati rendszer kialakításától függ a minőség, mint a saját hálókártyádtól.

(#27) CocooN-z válasza CocooN-z (#19) üzenetére

CocooN-z
(őstag)

További kérdéseim merültek fel!!! :DDD

"a játékok hálózati forgalmát kezeli elsődlegesen, így a legfontosabb információk érkeznek meg leghamarabb."

Ez a kártya pl.: egy CFosSpeed + Asus RT-N16 (Gaming mode-ban) hogyan reagál? Ki dönti el mi a fontos? :DDD

Én az ilyeneket nem tudom megérteni :D

üdv :D

BRSZK 5.0 - https://bit.ly/2IgQqox

(#28) killerjohn

killerjohn
(addikt)

nekem WIFI-n, tetőtéren, falakon, routeren, 25Mbites ADSL-el keresztül 9ms a http://www.pingtest.net/ szerint (Neucom).

UT3 simán élvezhető/fraggelhető/megnyerhető online :) persze, nem profi meccseket nyomunk, de azokat LAN-ban játsszák legtöbbször, GBit lanon, switch-en keresztül, és nem kábeltévén :DDD

[ Szerkesztve ]

D3-HUD: http://www.ownedcore.com/forums/diablo-3/turbohud/

(#29) .mf

.mf
(veterán)

Ezek még mindig nem csődöltek be? De kár :U

Nagyon bulváros a cím. Egy szerver 10Gb-es hálókártyája már lehet a kártyák királya, de ez a ... ?

(#30) wardred

wardred
(tag)

Ennek remélem lesz rev2-es verziója, amibe 800MHz-es procit raknak, ezáltal beépített ventri/TS klienst is tud kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#31) z0d1AK

z0d1AK
(veterán)

Jó ár 130dollárért.
Akkor lehet nekem is le kéne vinnem a hálókártyák árát 200-ról 100ft-re, hogy még el tudjam adni.:DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32) TESCO-Zsömle válasza Abu85 (#24) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Bizony. És arról még diagramm sincs, mikor a labirintusban minotaurusz is van... ;]

(#33) K21_overlord

K21_overlord
(tag)

Már nem azért de 5,7 ms nél még 2 csipesz is többet ér. :D

Egy a tüdejét kiköpő futó ember fut max 36 km/h val (10m/s) azaz 1s alatt megtesz 10m -rt. Ilyen sebességnél az 5ms 5 cm t jelent. Ez még akkorsem számottevő ha a pofámba vigyorog éppn. (najó nem a jobb ha nem a ball szemét találom el...

[ Szerkesztve ]

A Föld IQ szintje állandó, csak az a baj, hogy egyre többen vagyunk rá.

(#34) Jim Tonic válasza K21_overlord (#33) üzenetére

Jim Tonic
(nagyúr)

A milliszekundum és a méter/szekundum köszönőben sincsenek. Vagy nem tudom, mire írtad ezt.

Más:
További funkció, hogy a termék a beszédforgalmat hardveresen gyorsítja, azaz sebességre vonatkozó büntetés nélkül lehet beszélgetni az aktuális csapattársakkal.
Erre varrjatok nekem gombot, legyetek szívesek...

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) Kendek válasza Jim Tonic (#34) üzenetére

Kendek
(nagyúr)

Hát nem érted? Mikor beszélnek az emberkék mikrofonon, akkor kinyúl a kártyából egy kar (hardveres), ami megcsapkodja őket ha nem beszélnek gyorsabban. Tudniillik a sok beszéd eltereli a figyelmet a játékról. Ha kevesebb a beszéddel töltött idő, akkor előbb tudatosul mindenkiben a terv, sokkal gyorsabban lehet mozogni a virtuális térben, ezzel beelőzve az ellenséges erőket, így előnyt szerezve lelehet csapni rájuk. :DDD

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#36) K21_overlord válasza Jim Tonic (#34) üzenetére

K21_overlord
(tag)

Pedig de!
Ha 10 m/s el megy az ellen akk 5ms alatt teszel meg 5 centit.. Szal ekkora sebességnél ennyivel látod pontosabban a karakter tényleges helyzetét.

[ Szerkesztve ]

A Föld IQ szintje állandó, csak az a baj, hogy egyre többen vagyunk rá.

(#37) Jim Tonic válasza K21_overlord (#36) üzenetére

Jim Tonic
(nagyúr)

Aha. Na, ez nem annyira a futásra vonatkozik, mint a hirtelen célzásokra. Ott nem 10m/s a mozgás sebessége, valamint 5cm is sokat számít.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#38) TESCO-Zsömle válasza Jim Tonic (#34) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Átment.

[ Szerkesztve ]

(#39) Akybron

Akybron
(aktív tag)

Tegyük fel, hogy ez a cucc überkirály.
De mi van a bolhapiaci 2000 Ft-os Edimax routeremmel, az ADSL modemmel, a szolgáltató cuccaival és más egyebekkel? Azok is hirtelen überkirályul fogják kezelni az én játékadataimat?

73&DX HA5OJN

(#40) Rover623 válasza CocooN-z (#19) üzenetére

Rover623
(félisten)

A Kérdésem a következő lenne :D

És erre az Asus RT-N16 (Gaming mode-ban) hogyan reagál? :P

primus inter pares

(#41) ArchElf válasza Rover623 (#40) üzenetére

ArchElf
(addikt)

Engem az érdekelne, hogy ha az alaplap hot-start módban van elfut-e rajta az rtorrent a gép kikapcsolt állapota mellett ;]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#42) bambano

bambano
(titán)

csak tudnám hogy lehet eladni olyan kártyát, amiről papíron be lehet bizonyítani, hogy semmi értelme...

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#43) LordX válasza K21_overlord (#36) üzenetére

LordX
(veterán)

Nagyon remélem ezt nem komolyan írtad..

(#44) benedekco válasza Abu85 (#24) üzenetére

benedekco
(őstag)

Akkor végül is csak egy drivert vesz meg az ember egy kis rizsával? (Mint pl. az ASIO driveres hangkariknál.)

más:
Emberek! Ezt nem internetes játékra találták ki, hanem LAN-ra!!! Versenyekre, ahol komoly cuccal továbbítják az adatokat (nem egy 5ezres smc router osztja az IP-t/netet)
mégmásabb:
"További funkció, hogy a termék a beszédforgalmat hardveresen gyorsítja, azaz sebességre vonatkozó büntetés nélkül lehet beszélgetni az aktuális csapattársakkal."
Mit jelent az, hogy hardveresen gyorsítja? Az átvitelét, vagy a tömörítését? Ha valami spec módon viszi át, akkor azt spec módon kell fogadni. Ha a tömörítést végzi Ő az (szinte) tök mind1 a LAN sebességét illetően.
Egy hangyányit ködös az egész. Rizsáznak itt össze meg vissza, azt lehet csak egy kis driver játék az egész. A 128mb memóriát is elmagyarázhatnák mire kell, mert így elsőre elég hülyeségnek hangzik. Cache-ként üzemelne és a sűrűn ismétlődő dolgokat(utasítások, tudom is én mik) onnan nyomná a hálóra?
:F

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#45) Eddie141

Eddie141
(senior tag)

Azért az ára nem semmi :) Kíváncsi lennék egy tesztre, hogy mégis mivel nyújt ez valóban többet egy alaplapinál.

(#46) TESCO-Zsömle válasza benedekco (#44) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

RAM: Hát, ha HW-esen csinál valamit, annak ott biztos nem árt némi ram...

Ha jól gondolom akkor az a lényeg, hogy a CPU hálózat számára készülő adatot egyből a kártyán levő RAM-ba írja. Így az adatnak nem kell csücsülnie arra várva, hogy sorra kerüljön a (feldolgozás?!?)/kézbesítés, mert azt már a kártya csinálja a procival párhuzamosan.

Persze ezt csak laikusként mondom, nem értek a hálózathoz, de ez tűnik logikusnak az alapján, ami le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#47) dabadab válasza benedekco (#44) üzenetére

dabadab
(félisten)

"A 128mb memóriát is elmagyarázhatnák mire kell"

Azért, mert ez a "hálókártya" tulajdonképpen egy komplett, PPC processzoros linuxos számítógép. Igen, a hálókártyán saját oprendszer fut.
Arra lenne jó az egész, hogy egyrészt csinál traffic shapinget, vagyis az éppen futó torrentek nem fognak nagyon bezavarni a játéknál, másrészt meg átveszi a géptől a hálózati forgalom alacsonyszintű kezelését (headerek készítése, checksumok számítása, ilyenek) és így alacsonyabb, vagy legalábbis stabilabb latencyt produkál, mert nem kell egyéb tevékenységekkel foglalkoznia, csak a hálózattal.

A beszédes-hw gyorsítós rész mondjuk engem is érdekelne, az eredeti angol press release-ben erről semmit nem láttam.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#48) velizare válasza dabadab (#47) üzenetére

velizare
(veterán)

eeegen, valami hasonlóra gondoltam.
mondjuk az érdekelne, hogy ez menniyben segít az eve-online nagy flottafightjainál. ;]

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#49) Teasüti

Teasüti
(veterán)

Tesztet! Szeretek gerjedni az ilyen cuccokra, máris feljegyzem az álomgépem konfigja közé... :C
Jó cucc ez, ha már nem tudom mire költsem a pénzem, akkor valszeg ez lesz a világon az utolsó ingóság, amire beruházok. ;]

(#50) Gomez86 válasza K21_overlord (#36) üzenetére

Gomez86
(senior tag)

De ez nem erről szól, hanem arról hogy ha egyszerre lőtök akkor az hogy ő lenyomta az egérgombot, az hamarabb ér be a szerverre és te fekszel el.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.