Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Cassi #36 üzenetére

    Ha lesz hova vissza menni.
    A Softbanknak mindenféle kötelezettsége lejárt az Angolok felé amit az akkori megvásárlással kötöttek. Az is ,hogy megtartsák a munkahelyeket és az is hogy a székhelyet Angliába hagyják. Simán átvihetik Amerikába most más egzotikus országot ne is említsünk a téli olimpia alatt. Nem mellesleg egy amerikai lett egy japán tulajdonban lévő angol cég CEO-ja. Szerinted?

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • dabadab

    titán

    válasz Cassi #36 üzenetére

    Szerintem meg pont megérdelmik, hogy megszabaduljanak Koticktól :)

    DRM is theft

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Cassi #36 üzenetére

    komoly különbség hogy az ARM nyom valamit a latban, az aczivision-blizzard ügyün meg úgy nagyobb skálán nézve a dolgokat abszolút semmi nem múlik. szóval szerintem gyerekes dolog párhuzamot állítani.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Cassi #46 üzenetére

    milyen konkrét hatása lesz az iparra? pár játékot más fog mostantól kezelni. pontosan nulla impakt, egy rétegcuccról van szó és abból is csak a szórakoztatóipari szennyről.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • b.

    félisten

    válasz Cassi #71 üzenetére

    A Softbank részvényeseinek :F Az ARM leendő részvényeseinek kell megfelelni és a Softbank pénzügyi elvárásainak.
    6 éve 32 milliárd dollárért, a piaci érték fölött kb 40 % kal és Mizuho Bank hitelből rednezték a pénzügyi részét a részvényügylet fölött kizárólag profit célból, hisz egy banki befektetést eszközöltek hitelből, és a tőzsdére kivitellel lesznek némi nyereséggel ,mivel ők is részvényesek maradnak és részvényekkel is fizettek. ( amúgy azóta a Softbank részvények is felmentek, tehát az akkori vétel most még drágábbnak számít nekik)
    Onnantól pedig még mindig nem tisztázott hogy az ARM az elkövetkező években megfelelő ütemben nyereséges lesz e, tudja e növelni a profitabilitását és közben tudnak e nekik megfelelő összegeket biztosítani ( ami ugye szintén pénz) a fejlesztésekre egy RISC V vel vagy Intellel szemben... nem felelt meg eddig sem az üzleti modell a Softbanknak, lassú volt a megtérülési idő, ezért akarták főleg eladni. Hitelt kell fizetniük kamattal nekik is.
    Az hogy az Nvidia kifizette volna a vételi árat, azzal 5 év után némi nyereséggel szálltak volna ki a hitelt is letisztázták volna.
    Közben felment a részvényügylet értéke és az Nvidia részvényeinek az emelkedése hozta volna meg azt az elképzelt megtérülést ,amiért anno 2016 ban a Softbank megvette az ARM-ot .
    A tőzsdén amúgy még inkább nem fog megfelelni ez az üzleti modell és bevétel a befektetőknek sem a Softbannak .
    A cél az, amit most az Nvidia üzlettel elértek volna. Ezért éri meg nekik megtartani maximum azt gondolom így saját kútfőből, ha az 5 év alatt termelt kb 7-8 milliádért nem érte meg... Ez teljesen más üzleti modell. Itt bevételt és nyereséget kell termelni az mellett kell versenyezniük. Nem véletlenül akarta Simon ezt elkerülni.

    Amúgy bocsánat az előző kommentem káoszos végéért, elment a mobilnetem. Szóval szinte kötelező lesz nekik N.Y. ba kivinni, mert az több pénzt jelent nekik. Az előzetes elemzések szerint a Softbank be fog mutatni az Angoloknak kb azt jelenti ez a chart. Ha esetleg 55 milliárdért ,a felső határ közelében ki tudják dobni Londonban, akkor van esélyük, de ez nem fog menni szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák