Hirdetés

2018. december 17., hétfő

(#1) Zoltn

Zoltn
(senior tag)

Megláttam az árát, és szélütést kaptam majdnem! :Y
Amúgy nagyon kéne! :D

"Music is your only friend. Until the end!"

(#2) XCube

XCube
(kvázi-tag)

Nagyon kíváncsi lennék a képére de az biztos, hogy nem cserélném le a mostani monitoromat erre.

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#3) pelgrim_v1

pelgrim_v1
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Mekkora különbséget tapasztalnék ha a 40e-res samsungomtól àtülnék egy ilyen elé :D ?

(#4) ribizly válasza pelgrim_v1 (#3) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

Hááát. Én egy mezei ( régi ~45.000.-es 24", 1080p@60Hz-es, TN-es) Samsung-ról mentem fel az előző csúcsra és maradjunk annyiban, hogy már ott is megvolt az összepisilés feeling. Ez valószínűleg még egy lapáttal emeli a dolgot, csak még nem lehet rendesen kihajtani... :(

|•| A WORD elszáll, az írás megmarad |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#5) Astroboy válasza pelgrim_v1 (#3) üzenetére

Astroboy
(senior tag)

660 ezernyit. :DDD

ON: Valaki felhomályosítana, minek erre RGB, ha nem is Ambilight?

"Nincs is jobb kutyaeledel Pedigree Pálnál" - idézet: özv.Pedigree Pálné

(#6) shteer válasza Zoltn (#1) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

kéne de egyből 3db :D

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#7) snecy20

snecy20
(PH! addikt)

Hát, 27''-en nem optimális a 4K.
Ilyen kis képátlójú monitorért röhej ez az ár, de van ám 1-2 új modell 900.000 környékén is...

Mit mond a random 60Hz V-Sync huszár? HD 7850 mindenhová elég! ;Đ

(#8) Segal

Segal
(PH! addikt)

Kedves Acer!
En is szivesen tesztelnek egy ilyen monitort ugy 2-3 evig hogy utana atfogo velemenyt tudjak irni rola. Varom privat uzenetben a valaszukat:DDD
Viccet felreteve brutal lehet.

(#9) martin66

martin66
(senior tag)

32" alatt a 4K...

Én egy Acer ProDesigner PE320QK (300k volt mikor vettem) nyúzok, de így is 150% felskálázás, akkor 27-en 175-200%??

ELADÓ: Logitech Formula Force EX kormány | Gyakori kérdések és válaszok helye - Kerdezdmeg.hu

(#10) X Factor

X Factor
(PH! addikt)

100hz felett nem szenved overshoot jelenségtől vagy bluringtől?

I was there the day that Horus fell

(#11) Synthwave

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

18,1 ms?

: <

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) ribizly válasza Synthwave (#11) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

A válaszidő nem éppen a legjobb. De gondolom lesz itt már némi technológiai korlát is.

|•| A WORD elszáll, az írás megmarad |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#13) Synthwave válasza ribizly (#12) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

10-11 ms-nél már ráuszítottam volna ormányos kollégát az X27 eltulajdonítására. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) snecy20 válasza X Factor (#10) üzenetére

snecy20
(PH! addikt)

Szinte a komplett Predator széria szenved ezektől, évekre visszamenőleg.

(#15) flexxx2 válasza ribizly (#4) üzenetére

flexxx2
(senior tag)

Ha mondjuk egy nem mezeiről váltasz rá akkor nem lett volna akkora hűha.

Ez az ár horror, és IPS panel :F

[ Szerkesztve ]

(#16) thybee

thybee
(újonc)

+ vegyél mellé 2db 2080ti-t hogy legyen fps 4k- ban.....

e

(#17) Ixion77 válasza martin66 (#9) üzenetére

Ixion77
(senior tag)

Teljesen jó 27"/4K-ra a 150%. Én is úgy használom, pedig nem vagyok fiatal, a szemeim meg főleg nem.

Viszont ez a monitor 700e-ért tényleg max. játékosoknak való. Ennyi pénzért és kvantumpontokkal nincs benne hardveres színkalibrálási lehetőség? Az LG évekkel ezelőtti 150e-s monitorába bele tudta rakni, az Acernek meg nem sikerült?! Főleg hogy az átlagos (!) színhiba 3 közeli, egy színekre kihelyezett monitor esetében...
Aztán meg 1000 alatti kontrasztarány AHVA panellel egy HDR célú monitoron?!
Nagyot fog ennek csökkenni az ára hamarosan szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#18) snecy20 válasza Ixion77 (#17) üzenetére

snecy20
(PH! addikt)

Fél-1 év és az ilyen tudású monitorok jönnek majd 300-350e környékén.

(#19) BMW001

BMW001
(PH! nagyúr)

Ennyiert mar kapni LG E8 OLED -et, 55" -ban. :U

(#20) erer1000 válasza pelgrim_v1 (#3) üzenetére

erer1000
(őstag)
LOGOUT blog

én pl egy AOC E2270Swn után ültem át egy LG 32UD59-B. az is már egy bokán fosás lépés volt :D

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#21) martin66 válasza Ixion77 (#17) üzenetére

martin66
(senior tag)

Kb 80 cm-ről nézem, hogy belássak mindent, mert ez az ideális nekem. 145% már határeset. Nu mind1 mindenkinek más a kényelmes. De az biztos, hogy a 32" hihetetlenül megéri a 27-el szemben!

ELADÓ: Logitech Formula Force EX kormány | Gyakori kérdések és válaszok helye - Kerdezdmeg.hu

(#22) flexxx2 válasza martin66 (#21) üzenetére

flexxx2
(senior tag)

+1

27 IPSről mentem 32" VA panelre. Mindkét tulajdonság nagyon megérte.

(#23) Balika911

Balika911
(PH! nagyúr)

"A háttérvilágítást ezúttal is LED-ek szolgáltatják, amelyeket mátrixszerűen helyeztek el (Direct-LED), és 364, önállóan vezérelhető csoportba osztottak."

Úgy tudom, 384 zónás.

"A maximális frissítési frekvencia 144 Hz, a VGA-val történő szinkronizáláshoz pedig G-Sync áll rendelkezésre, melynek tartománya 24-144 hertz közé esik."

Nem ennél volt az, hogy 4K felbontáson chroma subsampling kell a 144 Hz-hez, mert csak akkor elég a DP, illetve a HDMI sávszélessége? Ezért ezt érdemes lehet inkább 120 Hz-es monitornak tekinteni.

[ Szerkesztve ]

Logitech G PRO Wireless egér eladó

(#24) snecy20 válasza Balika911 (#23) üzenetére

snecy20
(PH! addikt)

De, így van. A 144Hz trükközős.

(#25) Synthwave válasza martin66 (#21) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Attól függ, mire kell.

Lőni én pl. jobban szeretem a kisebb képátlót (17" környéke, amit a legkomfortosabbnak érzek ilyen szempontból), így én azt tudnám díjazni, ha lenne értelmes, 22"-os, 120/144/165/240 Hz-es TN-es/VA-s megoldás, full HD-vel és 10 ms körüli valós input laggal.

(#26) Balika911 válasza snecy20 (#24) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

No igen, és erre a tesztnek is illett volna szerintem kitérnie.

A TFT Central Asus PG27UQ tesztje ezt a részt is szépen kifejti, a Chroma Sub-sampling alatt olvasni róla, akit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#27) D1Rect

D1Rect
(PH! félisten)
LOGOUT blog

4k egérmozi irreálisan drágán.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#28) Akula

Akula
(senior tag)

nagyszerű és drága. ez mind igaz, de hogy a dizájnerek műremeke, az erősen túlzás. olyan, mintha ment volna a brénsztorming és mindenkinek egyenszavazati joga volt, így egy komolyabb kompromisszumos szenvedés jött ki az állványra.

élj a mának, YOLO!

(#29) Dr. Akula

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Ennyi pénzért 3x ekkora méretben már jó is lenne.

(#30) tibaimp válasza shteer (#6) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Miért nem egyből 4 darab, 3-tól még billegne az asztal....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) Synthwave válasza Akula (#28) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Azért élőben elég korrekt az a talpazat.

(#32) Termigáßor válasza Synthwave (#11) üzenetére

Termigáßor
(fanatikus tag)

Na eddig olvastam. Vicc. Gamer monitor ne menjen már 10ms input lag fölé. Egyébként meg illene 5ms körül megállni.

shield(gun) only...

(#33) Saccco

Saccco
(PH! kedvence)

[link]

█ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ TEVO Tarantula alu szett eladó (Dual Z) █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#34) atok666 válasza BMW001 (#19) üzenetére

atok666
(őstag)

Igen, es akar Miele mosogepet is!

Atok

(#35) Saccco válasza atok666 (#34) üzenetére

Saccco
(PH! kedvence)

Autót, egyes településeken házat is. :))

█ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ TEVO Tarantula alu szett eladó (Dual Z) █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36) BMW001 válasza atok666 (#34) üzenetére

BMW001
(PH! nagyúr)

Arra akartam kilyukadni, hogy ennyiert mar bekockaztatnam, es azt vennek a 27" egermozi helyett. Kepminoseg, kontraszt teren jelenleg nincs a fasorban sem egy ilyen monitor egy oled technologias kijelzohoz kepest. Nem is lesz soha ezzel a panellal, csinalhatnak vele barmit.

[ Szerkesztve ]

(#37) Janus27

Janus27
(kvázi-tag)

Nézte valaki a csatlakozókat???? Nekem ez így nagyon nem kerek, a Displayport 1.2-nek közel sincs akkora sávszélessége, hogy 4k-ban kiszolgálja a 144hz-es frissítési frekvenciát, még az 1.4-es DP is csak 120hz-ig fullos, följebb subsamplinget alkalmaz! Ha ez a monitor tényleg csak DP1.2-vel rendelkezik, akkor nettó átbaszás az egész!!!

[ Szerkesztve ]

(#38) Astroboy válasza Janus27 (#37) üzenetére

Astroboy
(senior tag)

Write only?

"Nincs is jobb kutyaeledel Pedigree Pálnál" - idézet: özv.Pedigree Pálné

(#39) hoolla

hoolla
(fanatikus tag)

Nekem a venti zaj lenne baromi idegesitő. Mindegy milyen hangereje van. Böngészés közben is megy. Mondjuk egy fokkal jobb mint az Asus-ban, mert ebben legalább fokozatosan lesz hangosabb. Az Asus az süvit, ha kell ha nem.

Two beer, or not two beer? *Shakesbeer*

(#40) MeszesKPT

MeszesKPT
(fanatikus tag)

18 ms input lagot nem nevezném jónak mikor az UHD TV-k is tudnak 20-at. Érdemes lett volna megemlíteni, hogy Windows alatt ehhez scaling kell, ami még 2018-ban is tud furcsa dolgokat produkálni.

Köszi a tesztet.

(#41) atike

atike
(PH! nagyúr)

Az a célkereszt dolog hogyan működik...? Mi alapján kerül ide vagy oda a képernyőn...? :F

(#42) Flitter

Flitter
(tag)

Csak én látom középről jobbra torznak a rácsszerkezetet, (Középről-balról-jobbra-Hordó-)vagy halszem optikával látták el a fotómasinát?
7.00.000 ft ? :Y Ennyiért legyen egyenes a rács,ne a tulajnak kelljen állítgatni. :W már ha lehet

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#43) Balika911 válasza Flitter (#42) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

A tetejére meg az aljára kicsivel több pixel jutott, inkább örülnél a ráadásnak.

(#44) Synthwave válasza BMW001 (#19) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Sőt, két és fél Suzuki Swiftet is. Vagy 3500 gombóc fagylaltot.

Nem igazán releváns.

(#45) BMW001 válasza Synthwave (#44) üzenetére

BMW001
(PH! nagyúr)

Mar miert ne lenne az? Ki a rak venne ezt ennyi penzert? Akkor mar inkabb rakotom az OLED TV -t a gepre, aminek 1000x jobb a kepe, es nem utolsosorban 2x akkora. Mi koze van ennek a Suzukihoz vagy a gomboc fagyihoz? Abba bele tudod dugni a vga kabelt es tudsz vele gamelni? :Y Mutassad mar meg, hogy hogyan, plz., mert egek a kivancsisagtol.

[ Szerkesztve ]

(#46) - = Zk = - válasza atike (#41) üzenetére

- = Zk = -
(PH! félisten)

a képernyő közepére (választható 3 különböző közül) berak egy jól látható célkeresztet... persze fehér/szürke színnel... nem is tudod a színét megváltoztatni...az végig ott marad. mintha a képernyő közepére odaragasztanál egy pici piros pöttyöt... vagy amcsiból rendelsz matricát

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! "

(#47) - = Zk = -

- = Zk = -
(PH! félisten)

nah, más...

én kb 3 hónapja vettem, használtam, piszok jó áron ( igaz hetekig böngésztem, a netet, de meglett ) egy Predator XB271HU verziót... igaz, "csak" 1440p... de Benq TN 27"/60-ról jöttem... a különbség leírhatatlan.... 27", IPS, G-Sync, 165Hz stb...
újonnan ez sem olcsó, bevallom.. de az IPS+G-Sync+165Hz biza' nagy találmány... :C már csak a vas kell alá... :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! "

(#48) snecy20 válasza - = Zk = - (#47) üzenetére

snecy20
(PH! addikt)

Többet is ér, mint ez a cikkben taglalt 4K "csoda". :)

(#49) IgnisFatuus

IgnisFatuus
(fanatikus tag)

Jó nagy tappancsa van, kb. mehet egyből konzolra, hogy legyen hely az asztalon. :)

i7 8700K@5000, Asus ROG Strix Z370-H, 32GB HyperX Predator 3600MHz, 500GB Samsung 970 Pro M2, Zotac 1080Ti AMP! Extreme, Asus Xonar DX, AOC AG271QG, HyperX Cloud, Ozone Strike Pro, Sharkoon Skiller

(#50) Synthwave válasza BMW001 (#45) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Az Acer monitor, az LG TV, mindkettő kijelző.

Médiagéphez, konzolhoz még oké is, de

tl;dr: PC játék TV-n = lol.

Hogy ki venné? Valszeg. az a réteg, aki azt az LG TV-t.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.