Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hannibhál

    őstag

    válasz Redneck #15 üzenetére

    Na elnézést mindenkinek a kései válaszért és köszi az eddigi észrevételeket :R igyekszem is válaszolni kicsit ömlesztve:
    Szerintem azért lett ilyen különbség a két i7 között mert vagy nem volt elég stabil az oc vagy az energiagazdálkodás zavart közbe, de többször mérve is kijött ez a különbség.
    Azt hogy az amd vs nvidia kártyák h használják a procikat nem tudom, de a különbségek amik kijöttek egyes procik között szerintem jóval nagyobbak mint amit a vga driver le tudna redukálni.
    Sajnos igen nehéz multis körülmények közott azonos környezetet biztosítani, de amíg erre nincs jobb módszer addig szerintem az általam követett mérési módszer elég jó közelítést tud adni, hogy viszonylag nagy erőkülönbségeket stabilan kimutasson de egymáshoz közel lévő procik tesztelésére így nem alkalmas.
    A cache miatti különbség nagyon kicsi, az i3 és i7 közötti 6mb l3 cache különbség jelent a gyakorlatban más tesztek alapján kb 6-10% különbséget játékokban de itt jóval nagyobbak annál így nem érdemes foglalkozni vele.

    Gépelés nem az erősségemasdsdk

Új hozzászólás Aktív témák