Hirdetés

2017. november 17., péntek

(#1) sTERNI

sTERNI
(senior tag)

Nah, kezdődhet a morcoskodás :)

Meglepődtem a cikk elején, hogy minden slot x16... ahhoz nagy varázslás kellett volna, de a végére megjött a megfejtés.

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#2) total90

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Az ilyen lapokat hol használják?

Valaki kifejtené ezt a bányászós dolgot?

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6

(#3) macilaci78

macilaci78
(Korrektor)

Úúú, 8 VGA, mit tudhat ez 3DMark-ban! ;]

total90:[link]

gabber01: majd ha kiürültek a bányák és nem fognak újakat nyitni.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Egy mag, két mag, négy mag, nyolc mag, tizenhat mag, harminckét mag... A proci lassan súrolja a ''dinnye'' szó fogalmát...

(#4) -=MrLF=-

-=MrLF=-
(senior tag)

Nincs Ápr. 1. és nem is PS, bírnám ha kiderülne hogy csak viccnek/reklámnak szánták ;]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland

(#5) gabber01

gabber01
(őstag)

Mikor lesz már vége ennek a baromságnak... :W

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#6) Taranti válasza gabber01 (#5) üzenetére

Taranti
(fanatikus tag)

+1
Kimerülhetne már az a bánya. (Már ha nem cél, hogy sose merüljön ki.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#7) lemusz

lemusz
(őstag)

Csúcs ez a lap. Szó szerint... :D

(#8) birq

birq
(lelkes újonc)

"házat sem találni hozzá"

szerintem ez sem fog sok bányászt zavarni

(#9) kriszpontaz válasza macilaci78 (#3) üzenetére

kriszpontaz
(PH! kedvence)

Mehet is bele ez, hátha van már PCI-e csatlakozóval :D.

[ Szerkesztve ]

(#10) Pinky Demon

Pinky Demon
(PH! addikt)

Azt ertem, hogy a meglevo banyagepek meg profitabilisak, de ugy sejtem hogy uj banyacuccba mar nem eri meg befektetni, mert a jelenlegi megterulesi ido nagyon hosszu. Igy holvan igeny ezekre, ki az aki uj banyagepet helyez uzembe manapsag?

(#11) Kisgépkezelő válasza Pinky Demon (#10) üzenetére

Kisgépkezelő
(tag)

A Colorfulnak azért még megéri, ha bányászgépbe fektetsz. ;]

(#12) prolad

prolad
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Nagyon viccesen néz ki :D

Xiaomi mi mix

(#13) butch3r válasza macilaci78 (#3) üzenetére

butch3r
(fanatikus tag)

inkább ez a topic. amit te linkeltél ott senki nem fogja használni a lapot.

https://prohardver.hu/tema/litecoin_ltc_topic/hsz_1-200.html

(#14) AXisBOLD

AXisBOLD
(PH! kedvence)

hibátlan, minek ház ehhez a felhasználáshoz

keretet meg fa anyagból is simán össze lehet rakni, 1-2 tutorial, nem nehéz összehozni

Aurea mediocritas

(#15) wolruf

wolruf
(őstag)

Tizensok év múlva milyen jókat fognak a népek mosolyogni ezeken a célvasakon. Egy célra lehetett használni, azt sem ,,mindenkinek'' :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#16) hokuszpk válasza Taranti (#6) üzenetére

hokuszpk
(senior tag)

hm?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#17) sanchezsa

sanchezsa
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Asszem régen a Voodoo1 nél gyönyőrű fekete/arany darabot készítettek. Nem is tudtam ,hogy léteznek még .

(#18) vhw válasza Pinky Demon (#10) üzenetére

vhw
(PH! addikt)

Ezt mondogatták a bitcoin idejében is... aztán jött a következő, aztán megint lesz egy következő...

Másrészt hol van igény a low end 4 gb ddr3 vga-kra? A valóságban nem működik a józan ész.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#19) snecy20 válasza gabber01 (#5) üzenetére

snecy20
(őstag)

Elszomorító, hogy a gyártók ilyenbe ölnek pénzt. A számítástechnika egyik nagy zsákutcája ez. Mi lesz ezekkel 2 év múlva?

(#20) ledgeri

ledgeri
(PH! kedvence)

XL-mATX

szeksziboj -nálam van egy pirospontod! Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#21) AXisBOLD válasza snecy20 (#19) üzenetére

AXisBOLD
(PH! kedvence)

mi ebben a zsákutca?

célhardver rövid életciklussal, ha jól csinálod sok pénzt tudsz kivenni belőle, itt ennyi a lényeg.

Aurea mediocritas

(#22) Kisgépkezelő

Kisgépkezelő
(tag)

Egyébként T.Ripperrel kéne csinálni ezt. A 64 PCIe laneből futná 7 rendes X8-as kivezetésre, aztán végre megépíthetném álmaim gépét, amiben egyszerre van 3 way SLI, meg Quad CrossFireX. A nyolcadik maradhat X1-es elég az a hangkártyának. Oda...na rendesen. A villanyszámlának is. :D

(#23) jerry311 válasza hokuszpk (#16) üzenetére

jerry311
(PH! nagyúr)

Ja, ha jól emlékszem, akkor azóta sem erősítette meg senki a hírt, cserébe a bitcoin esett vagy 15%-ot.
Valaki jól keresett rajta az biztos.

https://www.facebook.com/RailwayRelay/

(#24) Dealer95

Dealer95
(őstag)

Minél több célhardver készül, az annál jobb az átlagfelhasználónak.

Mivel így a standard gamer cuccok helyett majd ezeket viszik a bányászok.

Mindenkinek válaszolok amint tudok; de ha nem írnék 1 napon belül, írj újra!!!

(#25) snecy20 válasza AXisBOLD (#21) üzenetére

snecy20
(őstag)

Pont a rövid életciklus. Mire lefut ez az egész műfaj, nem lesznek mások ezek, mint hasznavehetetlen eszközök.

(#26) sanchezsa válasza snecy20 (#25) üzenetére

sanchezsa
(PH! addikt)
LOGOUT blog

És nem ez a lényeg az gyártóknak?

(#27) AXisBOLD válasza snecy20 (#25) üzenetére

AXisBOLD
(PH! kedvence)

utóbbiban igazad van, de egy Pentium 1 is hasznavehetetlen egy idő után, ahogy az Core i9esek is azok lesznek egyszer. nem akarlak meggyőzni, ha ez elvi kérdés nálad abban még egyet is értek, de ez itt nem erről szól.

(#10) Pinky Demon: aki kicsit utána olvas és ért is hozzá. a kripto pénz bányászat koránt sem lefutott téma, ahogy előttem már írták. hasadófüggvény számolásra mindig lesz igény és ehhez mindig jön újabb és újabb "fizető eszköz".persze nem lesz olyan mint a kerék feltalálása.
akármit írnak a nagyobb hírportálok, jelenleg jó üzlet, de csak úgy, ha folyamatosan foglalkozol is vele.

Aurea mediocritas

(#28) LionW

LionW
(lelkes újonc)

Lassan a crypto bányászás annyira környezetszennyező lesz mint a sima bányászás. Az hogy gpu-kkal égették eddig az áramot 24/h feleslegesen még 1 dolog, azt legalább el tudták adni miután nem termel nekik elég pénzt, és volt más haszna is mint túlbonyolított feladatok felesleges számolgatása. Ez már csak felesleges szemét generálás.

Ez a célhardver nem sokat segít a gamereken, a mostani menő scam currency-ket úgy csinálták meg hogy csak gpu-val lehessen számolni, ellentétben a bitcoinnal amire van értelme asic-ot gyártani. Alaplapokból pedig eddig sem volt hiány.

[ Szerkesztve ]

(#29) REIT

REIT
(senior tag)

Nem értem minek szenvedett a többi gyártó az ATX formátummal, semmi értelme... Amúgy hogyé van ez? :U

Minden egybeesés a valóság műve. A valóság pedig az elme szüleménye.

(#30) Joci10 válasza AXisBOLD (#27) üzenetére

Joci10
(senior tag)

Ahogy én látom, az összes coin-os dolognál azok járnak/járhatnak jól, akik még az életciklus elején lépnek be (akkor még viszonylag kevesen vannak, és kisebb géppel is gyorsan jön az e-pénz). Viszont minél felkapottabb, minél 'öregebb' egy adott cucc, annál nehezebben jön belőle valami. Ráadásul ezek nagy része még mindig csak 'virtuális', vagyis nem tudsz vele vásárolni, csak különböző tőzsdéken kereskedni - mint a különböző cégek papírjai, amik ha sérülnek, akkor irtózatosan gyorsan elvesztik az értéküket.
Ugyan most még az egész bányászatnak az eleje felé járunk (mondom ezt úgy, hogy mióta van bitcoin, és hogy már az az életciklusa végefelé jár (legalábbis a coin-szerzést tekintve)); de ha egyszer itt is kipukkad a lufi (márpedig egyre jobban fújják mindenféle fedezet nélkül - és volt is már egy példa is rá, amikor hirtelen leesett egy apró hiba miatt az egyik e-pénz értéke), akkor ez az egész xyz-coin piacot fogja magával ragadni, és rengeteg ember fog hirtelen nagyon sokat veszteni. Legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#31) Ribi válasza Joci10 (#30) üzenetére

Ribi
(PH! nagyúr)

Ez nem így van, szerintem.
Amit már nem éri meg "annyira" bányászni ott is nagyon játszik a tőzsde. Bitkojin már viszonylag régóta van, mégis 2 hónapja fele anynit ért mint most.
Naponta ugrálnak az árfolyamok akár 10%-okat.
Amcsi ingatlan lufi is kipukkant és sokan sokat vesztettek. Persze nem azok akik az egészből igazán sokat nyertek, hanem szokás szerint az átlag ember.

(#32) snecy20 válasza Joci10 (#30) üzenetére

snecy20
(őstag)

"és rengeteg ember fog hirtelen nagyon sokat veszteni. Legalábbis szerintem."

Legyen így! :D :R

(#33) CSB29

CSB29
(tag)

Zseniális. Beleraknám mind a 20 pcie wifi adapterem hogy gyorsabb netem legyen. Mikor lesz már vége ennek :(

(#34) shteer válasza CSB29 (#33) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

sosem

Eladó Kalor 3 öntöttvas radiátor, 130+ tag | Alessio Polar 17" 4x alufelni szett 55k | Fractal Design ARC Mini R1 mATX ház 11k

(#35) Chepany

Chepany
(őstag)

Azé' valahogy csak rápillantottam a naptárra, elfelejtve hirtelen az aktuális dátumot...

(#36) proci985

proci985
(MODERÁTOR)

az a memoriafoglalat! :DDD

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#37) AusWolf válasza kriszpontaz (#9) üzenetére

AusWolf
(őstag)

Nekem is ez jutott róla eszembe. :DDD

Nem mintha érdekelne a bányászat egy kicsit is, de hogy oldják meg, hogy az a 8 videokártya működjön is (driveresen értve)? :U

Nem mellesleg hány ATX tápegység kell ahhoz a sok PCI-E tápcsatihoz? :DDD

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#38) Execᵀʰᵀˢ válasza kriszpontaz (#9) üzenetére

Execᵀʰᵀˢ
(kvázi-tag)

Bakker, pont ezt akartam linkelni :D

[ Szerkesztve ]

Intel i7-4770k@41-44R, Sapphire R9 270, 2*4+2*2GB Corsair Vengeance, Samsung 840 EVO, Asus Z97-C, Sharkoon VG4-W, LG 25UM57-P (2560x1080, 25"), ASUS VW193D-B (1440x900, 19") // LG ΠΞXUS 5 + LOAD14.1

(#39) AXisBOLD válasza Joci10 (#30) üzenetére

AXisBOLD
(PH! kedvence)

úgy is lehet kiszedni belőle, hogy nem "te" vagy az első, de tény hogy kevesebbet, illetve azonnal válthatod USD-re vagy EUR-ra a megtermelt kriptopénzt.

de tény hogy nagyon szenzitív ez az egész és 2 pillanat alatt elmehet minden, mert vagy felhőben tárolod a megtermelt javakat, amit ellophatnak, vagy lokálisan a saját tárolódon, ami meg elszállhat és ekkor is elvesztesz mindent, de nem, ha egyből átváltod és utaltatsz magadnak.

(#31) Ribi: így van, itt igazából egész nap figyelni kell a tőzsdét és adni venni vagy csak megfelelő időben adni, van erre mobil app is, nem atomfizika, de érteni kell a mozgásokat

(#32) snecy20: azért az elég száni, ha tényleg ennek örülnél

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#40) jerry311 válasza AusWolf (#37) üzenetére

jerry311
(PH! nagyúr)

[link]

A drivernek teljesen mindegy, hogy hány GPU van. Főleg, hogy nem grafikára használja a bányász program.

https://www.facebook.com/RailwayRelay/

(#41) Lacok

Lacok
(őstag)

Futószőnyeg edition. ;]

(#42) snecy20 válasza AXisBOLD (#39) üzenetére

snecy20
(őstag)

(#32) snecy20: azért az elég száni, ha tényleg ennek örülnél

Amit a VGA piaccal tett ez az egész bányászosdi, igen, örülnék neki.

(#43) Day 'n' Nite

Day 'n' Nite
(fanatikus tag)

Én egy ilyen lapot úgy terveznék meg, hogy az ATX méret határánál lenne egy perforált vonal, aminél le lehet törni a fölösleges részt, ha majd el akarná adni a tulajdonos normál lapként :))

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#44) AXisBOLD válasza snecy20 (#42) üzenetére

AXisBOLD
(PH! kedvence)

onnan megközelítve érthető a véleményed :R

(#43) Day 'n' Nite: hehe nem is rossz ötlet :D

Aurea mediocritas

(#45) JohnyBlue

JohnyBlue
(őstag)

nez3m jobbrol, nezem balrol, nezem guvado szemekkel, de mondja mar meg valaki, hogy a f@cert kell ra ennyi 8pines csati, illetve a klasszik alaplapi tapkabel az hova is megy?

A Topikgazdák Topikjában ki a Topikgazda? :D

(#46) DeSanto

DeSanto
(őstag)

De ha már ilyet csinálnak miér nem dobják rá a CPU-t is meg 8 giga ramot?
Szerintem eddig ez az első igazán bányász lap.

(#47) Aprósólyom válasza AXisBOLD (#21) üzenetére

Aprósólyom
(senior tag)

Az, hogy várhatóan az életciklusa igen rövid, és a használtpiac sem tudja azt kibővíteni. Kvázi, tulzó ipari környezetszennyezés.
Itt szabadjon megjegyeznem és kifejetenem véleményem, hogy utálom a közgazdász gondolkodásmódot. A közgazszád jelentős része, nem a számokban gondolkodik, hanem pénzben és a lehető legnagyobb profitban. Minden más mellékes, pedig ezeken kívül minden másnál kezdődik az értelmes emberi lét... köszönöm aki meghallgatott. :R

Eladó sok-sok saját cuccom :) Induljon a garázsvásár: https://goo.gl/2BKa2W Kössz, hogy benéztél!

(#48) Aprósólyom válasza snecy20 (#42) üzenetére

Aprósólyom
(senior tag)

+1 Egyedül annyit tudunk csinálni, hogy nem veszünk VGA-t. Én ezt teszem. Akartam venni egy erős középkategóriát 100e Körül, de ahogy látom alakulni a piacot, bolykottálom. Inkább játszok kisebb felbontáson és alacsonyabb részletességeken. Talán egyre többen belátják ezt, mert ha a gamer világa is asszisztál, akkor sosem fognak visszasüllyedni az árak...

Eladó sok-sok saját cuccom :) Induljon a garázsvásár: https://goo.gl/2BKa2W Kössz, hogy benéztél!

(#49) snecy20 válasza Aprósólyom (#48) üzenetére

snecy20
(őstag)

Ez idén azért volt látványos, mert az újabb generációk esetén az erős közép, valamint felső kategória amúgy is mindig drágább az előző generációhoz mérten, a bányász-felvásárlások meg még dobtak is 15-20%-ot az árakon.

(#50) shteer válasza snecy20 (#42) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

ennyire nagy baj, hogy fellendítette a piacot? :)

Eladó Kalor 3 öntöttvas radiátor, 130+ tag | Alessio Polar 17" 4x alufelni szett 55k | Fractal Design ARC Mini R1 mATX ház 11k

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.