Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Syl

    nagyúr

    Kérd meg anulut, hogy telepítsen rá windowst meg ms office-t ;]

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • lapa

    veterán

    tán két-három hete nekifutottam annak a debiannak, amit letöltésre ajánlott. mondom oké, ubuntuval végigharcoltam a konfigokat, elveszni nem fogok, érzem magamban az erőt, hogy ha valami hiányzik majd összetúrom. eltöltöttem egy-két órát, mire sikerült a felületet legalább úgy összeraknom, hogy nyomokban hasonlítson a gnome2-es ubuntura, meg hogy ne 1963-ból jöttnek nézzenek ki a szövegek mindenhol (cleartype van antialiasing vagy micsoda, a szemem már kifolyt). még feltoltam rá a tévét meg a smart kártyás logint (ez utóbbit csak majdnem sikerült), aztán belefáradtam. annyira azért nem ugyanaz a két rendszer, hogy az én gugliról összeollózott howto-immal úgy muzsikáljon, ahogy szeretném.

    most a b terv a csökkentett erőkkel tákolgatott ubuntu 12.04, azt próbálom meg funkcionálisan 10.04-esíteni. majd x év múlva nekifutok megint, addig marad az egyszerűcskébb-készdesktopabb ubu.

    ezt se nem pro, se nem kontra, mert nyilván nem ez a csapásirány. de azért azt a default desktopot összerakhatnák, hogy normálisan nézzen ki 2013-ban.

  • hallador

    addikt

    Eddig sok distrovl probalkoztam 2002 ota (Suse 7,3-al kezdtem), mar akkor is szemeztem a debiannal. Akkor viszont a debian meg az a debian volt, amitol felt boldog boldogtalan. (Sem Ubuntu, sem Mint, sem Fedora). 2007 a gepeimen Linux fut. Foleg Ubuntu vagy Fedora, amelyik eppen az ujabb volt. Debian-t szerveren hasznaltam mindig.
    Most feltelepitettem a ' wheezy ' -it a HP-mra megy. Gyorsabb az Ubuntunal, sztem jobban is hasznalhato rendszer a Debian 7.

    (Ezt is megeltuk, hogy a Debian ennyire felhasznalo barat lett, meg konnyen konfiguralhato is.)

    Marad meggyozott desktopon is. (Serveren mar 5 eve...)

    (#1) Syl

    :D ;]

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák