Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz b0bcat #15 üzenetére

    Tudod én is értelek, de amit írtál a barátodról, azt pontosan el lehet érni ugyan ezzel a módszerrel .

    Érdeklődés és kitartás kérdése :)

    Az hogy fejlődött a vizsgarendszer az egy dolog, azt hozzátenném, ha pl AU ban akarsz orvos lenni ugyan ez a baj, ha különbözeti vizsgát kell tenned ugyan ott vagy ahol a part szakad, mert aki nem a szótárból tanult meg angolul, úgy hogy közben nyelvtan könyvel álmodott annak nem fog menni meg a helyiek közül sem, sőt az orvosoknak sem.
    De ha itt végzed el az orvosit, akkor mindegy hogy beszelsz mert nincs nyelvtan óra az orvosin :)

    Érted mire lyukadok ki, nem egy nyelvvizsga fog akárkit hasznosabba tenni, hanem valami amit az adott szituációban tanult meg, akar egy komplett nyelvet.

    Ez nem kifogás, hanem szomorú felismerés, lényegtelen, hogy van-e vagy nincs vizsga.
    Minden hasznossága azon dől el mennyire lehet felhasználni a való életben, és pont a példád mutatja, a legtöbb esetben pont emiatt a szakadék miatt ami az elmélet és a gyakorlat között van szinte minimális haszon van a befektetett energiákhoz képest :R

    Közben hozzátetted:
    Az iskolában az általános, iskolázott angolt tanítják, amit a világ minden táján megértenek az iskolázott anyanyelvi angol beszélők (és a nem anyanyelviek egyaránt).

    Na erre van egy történetem ami konkrétan velem esett meg:

    Sokat dumáltunk a barátommal(Akit írtam hogy kolléga volt akkoriban meg osztálytárs), egyszer elkezdtem valamiról beszelni, úgy kitört belőlem, egy idő után meg állított és azt mondta:
    Nyelvtanilag helyes amit mondasz, a szavaknak mondatoknak, és azok környezetének van jelentése, de mégsem értem mit akarsz mondani, mert egy kódban beszelsz amit nem értek.
    Magamról beszeltem és arról, hogy mi történik velem, de nem a szokásos baszod egyszerűen szerelmes vagyok kifejezést használtam, hanem mar mar tudományos precizitással körülírtam, mint egy szituációs gyakorlat.
    Na kb onnantól értettem meg mit is jelent egy nyelvet használni :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák