Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fairi

    addikt

    válasz vicze #50 üzenetére

    "Nagyon sok intenzíven növekvő növény ültetünk minden évben, búza, kukorica, árpa stb..."

    Gondolkozz már, hogy mi történik velük,egy heterotróf élőlény megeszi őket,ami során Co2 szabadul fel. Ha nem mi, haszonállat eszi meg amit majd mi eszünk meg.

    "Szén jelenleg azért van egyáltalán, mert nem volt mikroba/gomba aki lebontsa az akkor épp nagyon új szénhidrátokat, de ezt a problémát a természet orvosolta és jelenleg nagyon minimális mennyiség kötődik meg természetes formában.'"

    folyamatosan keletkezik szén, csak időbe telik. Oxigéntől elzárt bomlás nem hatékony, nagyrészt kötött szénként elzáródik, ha folyamatosan levegőztetik a talajt akkor nem lesz szén keletkezés. Alapvetően mezőgazdaság ezért nem zár el igazából sok szenet.

    Pl a lignit a frissen keletkezett szén, az Eocénban búja növényzet lehetett Mátra közelében, amik rengeteg szenet vontak ki a légkörből akkoriban, most kiengedjük azt. Legfrissebb lignit 10 millió éves.
    Tőzeg szóra csak dereng valami.
    Magyar mocsaras,lápos rész mind lecsapolták, így jelenleg nem folyik szén keletkezés.

    "a legnagyobb oxigéntermelő rendszereket."
    ideiglenes probléma evolúció elintézi. Légkör Co2 tartalma 5000pp-250ppm közt ingadozott az élet történelme során. Aki tűri a savat túlél és örül a sok szénsavnak, melyek nem az kihal.

    Igazi kérdés, mi hogy tűrjük majd, az élet köszöni jól meg lesz. Nem is a Co2 veszélyes önmagában ránk, hanem életterek átalakulása, ami éghajlatváltozás következménye lesz.
    Ha óceánokat nagyon szét akarjuk cseszni akkor gyorsan triplázni kell a co2 mennyiségét, hogy ne tudjanak alkalmazkodni az élőlények.

Új hozzászólás Aktív témák