Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz borg25 #60 üzenetére

    Még mindig azt tudom mondani, hogy ez nem egy amerikai szuperhős film, ahol vagyunk mi a jók és ők a gonoszok és nekünk erkölcsi kötelességünk a gonoszokból jókat csinálni vagy ha ez nem megy, akkor eltörölni őket.

    Azért mert nem jók és gonoszok vannak, hanem emberek, népek és érdekek és a kínai, arab, pakisztáni stb az nem feltétlenül ugyanúgy fog gondolkodni mint a szuperhős és űropera filmeken felnőtt Pistike. Nem ugyanaz lesz neki fontos, nem ugyanaz lesz erkölcsi kérdésekről az értékítélete stb. Még az is lehet, hogy nem akarja, hogy a gyereke szuperhős filmeken és Popsi-kólán nőjön fel.

    Elhiszem, hogy nem úgy gondolkodsz mint én. Mert én pld azt tartom "gonoszságnak" ha beleugatunk a világ másik végében lévő társadalmak belügyeibe és a saját erkölcsi normáink ürügyén (amik persze csak cinikus szólamok) szeretnénk őket olyan dolgokra kényszeríteni, amit ők közösségi szinten nem akarnak és amelyekből mi hasznot akarunk húzni.

    Mivel nem értünk egyet a "gonoszság" fogalmával ezért engedd meg, hogy ezen felülemelkedjek:

    Akár kinek is van igaza, ha beleugatsz kívülállók belügyeibe, minimális az esélye hogy bármit meg tudsz oldani, viszont maximális az esélye annak, hogy a végén az összes féllel összeveszel. Nem csak a képzelt agresszorral hanem azzal is akit éppen szerinted bántanak.

    Ráadásul alapot szolgáltatsz ahhoz, hogy fordított esetben a te belügyeidbe avatkozzanak bele.

    Jelenleg Kína minimálisan avatkozik a belügyeinkbe és hosszú történelme során csak rövid időszakokra gondolták azt, hogy nekik márpedig gyarmatosítani kell.

    Sokkal jobban ráférne egy nagy zakó az USA-ra, hogy végre leszálljon Európa nyakáról és ne próbálja lassan azt is megszabni, hogyan szarjunk.

    Tajvan sokkal inkább Kína része (akár mi is legyen pontosan Kína) mint a nyugaté. Ezt a vörös csillagos Kína és még a Tajvaniak is így gondolják. Elég nagy naivitás (vagy geopolitikai haszonlesés) azt gondolni, hogy a Nyugatnak hosszú távon keresnivalója van Tajvanon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák