Hirdetés

2019. augusztus 24., szombat

(#1) Vikthor

Vikthor
(veterán)

Dolby Vision-t kéne nyomatni inkább.

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#2) joghurt

joghurt
(őstag)

Szép dolog a HDR. De jól érzem, hogy még a Bluraynél is 4:2:0 chroma subsampling van, ráadásul YUV (YCbCr) színtérbe átkonvertálva, ami nyilván nagyon jót tesz a nagyfelbontású képminőségnek?

A tej élet, erő, egészség.

(#3) Pioneer válasza Vikthor (#1) üzenetére

Pioneer
(tag)

+1

PROFESSZIONÁLIS Delid / Re-lid LGA 1155, 1150, 1151 / v.2, 2066 Procikhoz. Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4) devast válasza Vikthor (#1) üzenetére

devast
(addikt)

Ha dolby részvényes lennék én is ezt mondanám :DDD

(#5) PuMbA válasza joghurt (#2) üzenetére

PuMbA
(félisten)

Chroma subsampling-nak egyre kevesebb jelentősége van a felbontás növekedésével :) 4K esetén már szinte nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

(#6) vicze1

vicze1
(nagyúr)

"még mindig jóval kevesebb a HDR10+ videó és film a Dolby Vision kínálatánál"
A HDR+ film kínálat pontos száma 7. Ezzel a számmal valóban nehéz versenyezni... :U

De elsősorban nem a lemezkiadás a lényeg hanem a megjelenítés, ott meg csak a Samsung tolja egyedül úgy, hogy nem támogatja a DV-t is.
Valamennyire megértem, a gyártókat, hogy hát a 2000$-os TV-re a 1$ licence díjat kifizetni már elég fogszívás, én is inkább sajátot csinálnék, amit senki se támogat, hogy szívjon a user a drága TV-jén.

[ Szerkesztve ]

(#7) McKalton válasza vicze1 (#6) üzenetére

McKalton
(tag)

a pontos szám 12. darab film :)

https://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=300877

Hardwired!

(#8) Vikthor válasza McKalton (#7) üzenetére

Vikthor
(veterán)

Ebből van kb 3, ami szóra érdemes film... :DDD

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#9) vicze1 válasza McKalton (#7) üzenetére

vicze1
(nagyúr)

Igen ezt a listát néztem, még nem jelent meg mind. ;) (pl. Alien)
Illetve a dokumentum és rajz/animált filmeket nem számoltam, mert érdektelen piac szempontjából.

Azt még hozzátenném, hogy régi film ami nem HDR-ben lett forgatva nem lesz HDR+ vagy DV akármit csinálnak vele. Szépnek szép lesz, de nem lesz látható a különbség a HDR és HDR+/DV között.
Neflixen nagyon durván látni lehet a differenciát, HDR és a DV között, azoknál a címeknél, amik eleve DV-re lettek matereltve. De régebbi Neflix címek esetében nagyon kicsi ha egyáltalán észrevehető a különbség HDR és DV között.

(#10) zsolt501

zsolt501
(veterán)

Amikor kijönnek egy új szabvánnyal, egyáltalán felmérik, hogy a piac ezt hogyan fogja majd lereagálni, vagy csak az van, hogy már csak azért is megcsináljuk, hogy nehogy már másét használjuk???

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#11) vicze1 válasza zsolt501 (#10) üzenetére

vicze1
(nagyúr)

Ha a licencdíj megspórolása a cél, akkor szerinted mit mérnek fel? :)

(#12) zsolt501 válasza vicze1 (#11) üzenetére

zsolt501
(veterán)

A pénz éhségüket? :D

Amúgy egy nem működő ( nem eladható) dolog bevezetése több kárt tud okozni, mint amit nyertek volna, pl. piac vesztés.
Nem egy cég csúszott már abba a tévhitben hogy az ilyen jellegű spórolással nyerhetnek valamit, nyerhetnek igen tapasztalatot.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#13) vicze1 válasza zsolt501 (#12) üzenetére

vicze1
(nagyúr)

Azt nem tudjuk, hogy működni fog-e vagy sem. Minden esetre azzal, hogy Samsung nem támogatja a DV-t, azzal a vásárló veszít, ez biztos.
Nyilván egy licenc nélküli ingyenes formátum jobb, de ebből adódónak kevesebb az érdek is rá. Pl. moziban sose lesz, mert az 100%-osan a Dolby kezében van, így pedig csak a kiadón múlik, hogy kevernek rá, egy HDR+ sávot vagy sem.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.