Hirdetés

2019. július 17., szerda

(#1) P.e.t.ya.

P.e.t.ya.
(senior tag)

"Érdemes azonban megjegyezni, hogy az utóbbi időben egyre több hibával rendelkeznek a cég termékei, ezért a felhasználók bizalma kissé megingott a vállalatban."
Ezen nem is csodálkozom :N

(#2) Lars

Lars
(őstag)

Forró kis totyik lesz ez az utolsó mondat kapcsán :)
Mint külső szemlélődő érdeklődve várom az érvek egymásnak feszülését :DD

(#3) lezso6 válasza Lars (#2) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Primitív kérdésre nincs helyes válasz.

(#4) Major Major

Major Major
(őstag)

Ez is Nvidia probléma lehet?

The recipe for perpetual ignorance is: Be satisfied with your opinions and content with your knowledge.

(#5) Geönczy

Geönczy
(fanatikus tag)

Hát van benne valami. Van egy Apple géped melyre ráköltöttél nem kis pénzt majd a kép csíkos lesz... Hmm lehet kicsit mérges lennék én is.
Azért kíváncsi lennék mit javítottak szoftveresen, hogy a probléma hip hop eltűnt? :))

CSS (Hun)Bloodkiller

(#6) Gonosz15 válasza Geönczy (#5) üzenetére

Gonosz15
(senior tag)

Van egy-két tippem, de majd a nagyok megmondják, én addig csak szotyizok..

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#7) Speed(R) válasza Geönczy (#5) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Valószínűleg csökkentették a VRAM órajelét vagy növeltek a késleltetésein. De lehetett akár a GPU órajele a ludas, sőt, mindkettő feszültsége is. Az mindenesetre biztos, hogy VGA hiba volt.

Maces hírre válaszolva lettem PH! kedvence, most akkor vegyek egy Macet? ;)

[ Szerkesztve ]

Raktársöprés, mindenféle ritka jóság! => tinyurl.com/aprohirdeteseim

(#8) Alvin_ti4200

Alvin_ti4200
(PH! félisten)

érdekes, mióta ennyire belemászott az NVIDIA a Mac cuccokba azóta folyamatosan jönnek a hibák...:U Az utolsó mondat pedig szerintem nem kellett volna, kivéve akkor, ha valami linkkel/közvéleménykutatással alá vagyon támasztva;)

(#9) hemaka válasza Lars (#2) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

De jogos az utolsó mondat abszolút. :)

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Leica M10 📷 rcx.pw

(#10) L Balázs

L Balázs
(tag)

A hardverhibát nem lehet csak szoftveresen javítani, szerintem egyszerűen letiltották azt a részegységet, ami a problémát okozta, így viszont csökkenhetett a teljesítmény. De várom a szakértők véleményét!

Mod: Speed(R): Ez a lehetőség is teljesítménycsökkenéssel jár, és szerintem gáz, hogy valaki kiad egy rakás pénzt egy gépre, aztán csak "csökkentett módban" tudja használni :W

[ Szerkesztve ]

(#11) zed1983

zed1983
(őstag)

Hasonlót észleltem már én is, igaz asztali pc-ben, hogy annyit láttam mintha a víz folyt volna a képernyőn és gondolom nem kell mondani, hogy NV kártya volt... :P :U

zed1983

(#12) Lars válasza lezso6 (#3) üzenetére

Lars
(őstag)

Reméltem hogy valaki hozza ezt a szmájlit, az enyém elveszett :P

[ Szerkesztve ]

(#13) Lars válasza hemaka (#9) üzenetére

Lars
(őstag)

Én ebből kimaradok, én pc-s vagyok, és mindenkit szeretek :DDD

(#14) benedekco válasza L Balázs (#10) üzenetére

benedekco
(őstag)

pl a feszültséggel való játék az hol eredményez Neked "csökkentett módot"?

meg lehet 10Hz-el csökkentették, nagy szám.... innentől kezdve már nem is indulnak a HD filmek, vagy mittomén... persze Én sem tartom ügyes dolognak, se kedvesnek...de már a múltkor is meglett vitatva, hogy az is elképzelhető, hogy alulméretezték a hűtőt és a ramok picit túlmelegedtek... így azok feszkóját meg órajelét csökkentették, vagy emeltek a venti fordulatszámon 100rpm-et...
persze nem szép és kapkodásra utaló jelek ezek és sokak szerint innentől kezdve már tökmind1 már, hogy almásat vagy aszuszosat veszel (jogosan? ki-ki ítélje meg maga)

Nekem drága ezért sem vennék ilyet... és volt már a kezemben MacPro, szal tudom mit halasztok el :)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#15) Bici

Bici
(PH! félisten)

AMD platformra kellene váltania az almának... :K Nem csak ezért. :DDD

GEIL EVO CORSA 2X4 GB 2133 MhZ CL9 kit eladó

(#16) Ulkesh

Ulkesh
(őstag)

Semmit nem csináltak a GPU-val, egyszerűen elkúrták a hűtés vezérlését és azt módosították, így nem melegszik túl a cucc. Azt, hogy a GPU, vagy a videó memória melegedett túl, azt nem tudni, de a javítás előtt is ha külsős segédprogrammal megváltoztatták a ventilátorok vezérlését, akkor megszűnt a hiba.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#17) azbest válasza L Balázs (#10) üzenetére

azbest
(PH! félisten)

az órajel és ide kapcsolódó dolgok kiolvashatók szoftveresen... jó eséllyel a feszültségekkel játszottak talán... persze a hűtés igazításával is megoldhatták.. előbb utóbb kiderül

(#18) core2 válasza Bici (#15) üzenetére

core2
(PH! kedvence)

Phenom II X4-et, 8 G RAMot, 4870 X2 CF-et a MACekbe, és kerüljön a gép 300-350k-ba :DDD ;] bestbuy ;]

Ascende superius

(#19) marcias

marcias
(őstag)

Számomra az a durva, hogy ennyire nem lett letesztelve a cucc. Az Apple nálam veszített egy csillagot az ötből...

Steam: marcias88

(#20) lezso6 válasza marcias (#19) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Tízes sklálán? ;]

Primitív kérdésre nincs helyes válasz.

(#21) P.e.t.ya.

P.e.t.ya.
(senior tag)

Megújult a logójuk :DDD :

(#22) P00By válasza P.e.t.ya. (#1) üzenetére

P00By
(PH! nagyúr)

Ezen én se csodálkozné :N

(#23) marcias válasza lezso6 (#20) üzenetére

marcias
(őstag)

Cseles. :D Azt hittem az 5-ből elég egyértelmű, de helyt adok. Akkor úgy mondom, most már csak 4/5 nálam. :P

Steam: marcias88

(#24) Kendek

Kendek
(PH! nagyúr)

De senki nem írja, hogy; "de jó, végre, ezt vártam, már szedem is" :DD

<-ƘƘ->

(#25) negyedes

negyedes
(PH! addikt)

Valamit kutyultak sw-en es jo, legalabb mukodik. Nem tudom eldonteni kinek a hibaja ez az egesz. :P

Nekem nem ingott meg a bizalmam az almaban, mert nem is volt. Nem vagyok PCfanboy, egyszeruen nem jon be a dizajn, ar, OS. Ennyi :D

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26) TheDragon007 válasza Speed(R) (#7) üzenetére

TheDragon007
(senior tag)

Csak akkor vegyél, ha még nem rendült meg a bizalmad az említett gyártó felé :B

P.e.t.y.a: :C

[ Szerkesztve ]

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#27) P.e.t.ya. válasza TheDragon007 (#26) üzenetére

P.e.t.ya.
(senior tag)

:DDD :D :R ennyi... :B

(#28) twollah válasza P.e.t.ya. (#1) üzenetére

twollah
(PH! nagyúr)

Emberek csinaljak embereknek.

Hiba mindig becsuszhat.

(#29) beef válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére

beef
(senior tag)

(#30) icecave válasza beef (#29) üzenetére

icecave
(PH! nagyúr)

Hát, én még nem csalódtam az Apple cuccokban, és amíg ez így lesz, addig bízok is benne :D
Persze, gondolom, ha egyszer valami elcsesződne, egyből megváltozna a véleményem.
Viszont csatlakozom az előttem szólókhoz: mindenki hibázhat, az Apple is. Csak azt jobban felfújják, mintha más hibázik...

(#31) Narxis

Narxis
(PH! nagyúr)

Egyre többen használnak Apple cuccokat, ezért egyre több hiba jön elő. Nagy számok törvénye.

(#32) icecave

icecave
(PH! nagyúr)

Így van. Meg mióta bejöttek az iphone-ok, azóta van több ilyen cikk, hogy így hibás, meg úgy... Gondolom a statisztikába belekerül az is, hogy pl. a sz*rrá hekkelt iphone-ok beadják a kulcsot, meg ilyenek.

(#33) Kai Hansen válasza icecave (#32) üzenetére

Kai Hansen
(kvázi-tag)

Most őszintén, szerinted mennyi sz*rrá hackelt iphone van? Biztos van, de azért nem hiszem, hogy annyi, hogy lényegesen változtasson a statisztikán. Azért a legtöbb ember aki megveszi használja úgy ahogy van, nem hackelget.

[ Szerkesztve ]

(#34) icecave válasza Kai Hansen (#33) üzenetére

icecave
(PH! nagyúr)

Gondolja a 2g-re... nincs független, tehát mindegyik hekkelt. Aztán azért telepítget mindenki orrba-szájba.

(#35) vehement69 válasza icecave (#32) üzenetére

vehement69
(senior tag)

ez így van! a 2G telok nem lepődnék meg, ha 20-25%-a hekkelt lenne!

hozzátenném még, hogy én a telefonom megvásálrása (november eleje, valahogy így) óta legálisan használom a készüléket, most viszont úgy néz ki, cserélni kell, a headsetet is, pedig úgy vigyáztam rá, mint a szemem fényére. Viszont az is igaz, hogy kapok egy tök új készüléket, headsetet, 1 év gari újraindul. Szal én most nem tudom eldönteni, hogy most ez jó, avagy rossz dolog megbízhatóság szempontjából (20 perc alatt syncelve lesz a telom, tök olyan lesz, mintha más testbe költözött volna egy lélek:) )

I am cancer in your bones

(#36) Kai Hansen válasza icecave (#34) üzenetére

Kai Hansen
(kvázi-tag)

Szerintem meg akkor se olyan angy az a szám. Igen, lehet, hogy a PH tagok közül sokan vannak, de én Mo.-n amíg csak a 2G volt talán ha egy darabot láttam valaki kezében. Mellesleg nem hiszem, hogy az apple statisztikájába ezek bezavarnának, hiszen ha hackelsz, gondolom elveszik a garancia is rá.

(#37) icecave válasza vehement69 (#35) üzenetére

icecave
(PH! nagyúr)

Miért lenne rossz? Ez egyébként azért van, mert a T nem szervíz, ha valami olyan para van, inkább cserélik a készüléket, aztán majd ők a többit elintézik. Inkább most legyen gáz, és cseréljék, mint garancia lejárta után.

(#38) P.e.t.ya. válasza icecave (#30) üzenetére

P.e.t.ya.
(senior tag)

Ha kilóért adnák a gépüket,akkor nem lenne felfújva...de 350k-tól felfelé venni egy gépet, és bekakkan...hát az vér :U

(#39) icecave válasza P.e.t.ya. (#38) üzenetére

icecave
(PH! nagyúr)

Ó igen, viszont azt is vedd figyelembe, hogy egyrészt nálunk számít ez ennyire sok pénznek a fizetésekhez képest. Más országokban olcsóbb is a gép (átszámítva) és az átlagfizetés sem ott tart mint nálunk.

(#40) P.e.t.ya. válasza icecave (#39) üzenetére

P.e.t.ya.
(senior tag)

Ezzel viszont teljesen egyetértek :K
(és egy darabig nem is leszünk azon a színvonalon :W )

(#41) Archer

Archer
(őstag)

Már vártam valami megoldást a problémára mert az egyik ilyen gépemnél már viszonylag rég óta megfigyelhető a hiba és pár napja a másiknál is előjött. A javítás szerencsére megoldotta a promblémát :DDD

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#42) Vitus válasza Bici (#15) üzenetére

Vitus
(őstag)

Ja. Már most sem több egy logóval és oprendszerrel ellátott design pc-nél mióta intel procit kapott az ibm helyett. Már csak az kellene, hogy amd is beleköltözzön (bár már a vga formájában ott van) és akkor tényleg csak egy márkás pc lesz méreg drágán az átlagnál nagyobb meghibásodással. :D Érzem a mac fanok emelkedő pulzusszámát! :) ;]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#43) Bici válasza Vitus (#42) üzenetére

Bici
(PH! félisten)

Én a MAC hardvert nem tartom semmire, semmi különbség nincs egy PC-hez képest, néhány ötletes megoldást leszámítva.
Ami nekem tetszik, az az OS. Néhány területen megkerülhetetlen.

GEIL EVO CORSA 2X4 GB 2133 MhZ CL9 kit eladó

(#44) mephi666

mephi666
(PH! kedvence)

én is hűtésvezérlésre tippelnék... asztali pc-nél is láttam hasonló "effektet"... gép start, aztán mintha a venti nem pörögne a megfelelő sebességgel (ergó halk a gép a megszokotthoz képest), bizonyos idő után az asztalon pár pixel/kisebb csík villan... játék indul (még mindig nem pörög a venti rendesen), sűrűsödnek a bevillanások... esetleg időnként 1másodpercre elsötétül a képernyő... majd egy komplett restart (ami után azonnal felpörög a vga ventije izomból) és utána megszűnik a hiba azonnal :) terhelés nélkül hallhatóan kis fordulatszám, terhelve meg nagy->normálisan megy a vezérlés és akár 1nap folyamatos használattal sem jön elő a hiba... azért vonom le ezt a következtetést, mert az előző ezzel foglalkozó cikknél írták, hogy restart után azonnal megszűnik a probléma... én tippem: 99%, hogy a hűtésvezérléssel van valami gond...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.