Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz lenox #607 üzenetére

    Ezt írtam: "Viszont ha ez is compute orientált lenne, akkor valószínűleg még többet is fogyasztana, mint a 7970, mivel ilyen szempontból architektúrálisan nem annyira fejlett, mint a GCN, így magasabb órajelekre lenne szükség és/vagy több számolóegységre, azonos számítási teljesítményhez." Szóval, nem konkrétan a GTX 680-ra gondoltam, hanem általánosságban a Fermi/Keplerre. Az 580-asnál is jóval nagyobb arányban gyorsabb compute-ban, mint ami a peak FLOPS-ból következne, pedig az még nem volt "lebutítva".

    És szerintem közel sem csak a shared memory mérete miatt... (Ez egyébként hogy alakul 580 vs. 7970?)

    "GF114-nek megfelelo multiprocesszorok szamaban"

    Ennyire mellékes lenne, hogy 4x annyi elemi számolóegység van benne?

    "Szerintem meg azt, amit irtam, vagyis hogy jatekokhoz nem kell, aki compute-ot akar, az meg fizessen tobb penzt, es vegyen quadrot meg teslat."

    1. Játékokban is jól jöhet a GPGPU-s alkalmazás. Pl. nagyon ideje lenne már valami normálisabb fizikának. És itt nem 1-1 lengedező zászlóra gondolok.
    2. Ezek azért nem csak és kizárólag játékkártyák, hanem PC kártyák. Egy átlag PC-be, hobbi célra senki sem fog többezer dolláros kártyákat venni.
    3. Akkor már inkább HD 7970, stb., nemde? ;)

Új hozzászólás Aktív témák