Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz lenox #598 üzenetére

    Fermi/Kepler vs. GCN vonatkozásban mintha ezt írtad volna (csak mert én előzőleg a vonatkozó szövegrészben az ezek közötti feljettségbeli különbségről beszéltem, leginkább compute szempontból): "A fejlettseg alatt pontosan mit ertunk? Csak mert pl. ket proci, amik csak l2 cache mennyisegben kulonboznek egymastol nekem fejlettsegben nem kulonbozik." Megmagyaráznád eme 2. mondatot?

    A következő mondat már így hangzott: "A 680-ban meg leginkabb a kulonbozo egysegek aranya az, ami miatt nem annyira jo compute-ra." Azaz innentől már ugyebár GTX580 vs. GTX680 vonatkozásról beszéltél.

    Ami az utóbbit illeti, igen, az egységek eltérő aránya fontos tényező, ez eléggé nyilvánvaló.

    "Persze akkor erdemes a megfelelo fermihez, tehat a gf114-hez hasonlitani, mert ez kb. annak megfelelo compute-ban."

    Ha még azt írtad volna, hogy annak megfelelő pl. sávszélben, peak FLOPS-ban, vagy ilyesmi, az kézenfekvő lenne, de így nem látom sok értelmét.

    "Nem tudom, szerintem a jatekosok nem nagyon fognak bonyolult szamitasokat csinalni a kovetkezo 1-2 evben"

    Hát, ha eleve vissza van fogva az ilyen irányú fejlődés, akkor nem is...

    "lathatoan az nvidia is ezt gondolta."

    Vagy inkább azt, hogy ha ebben úgyis a GCN a jobb, akkor inkább fogjuk ki a szelet a vitorlájukból... Az meg kit érdekel, hogy 2-3+ éves késést szenved a dolog, vagy hogy utána esetleg gyorsabban vesztik el az értéküket a kártyák.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák