2019. augusztus 18., vasárnap

(#1) ->Raizen<-

->Raizen<-
(veterán)

Na halljátok lehet kidobni a mostani 560 ti-t. ;]

(#2) timarsandor

timarsandor
(csendes tag)

Kezdődik megint... :C

Komolyan, másképp nem megy, tisztelt nVidia? Milyen dolog már ez, hogy kiadják ugyanazon a néven a ráncfelvarrott kártyát, mint a régit? :(

Miért nem lehet egyértelműsíteni?

(#3) McCoy20

McCoy20
(tag)

Ati ugyan ezt csinálja az 5770-el:D (mondom ezt úgy hogy most Ati-m van:)

vadkapitalizmus 4eva :DDD

(#4) Móci

Móci
(addikt)

Már hiányzott... áh, a jó kis átnevezés... :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) bsh

bsh
(senior tag)

van a gtx 460 v2 is, az meg a gf114 selejtjeiből van...

(#6) Henkei válasza timarsandor (#2) üzenetére

Henkei
(tag)

az uj kartyaknak regi nev a regi kartyaknak meg uj nev

naming strategy by nv :DD

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#7) kpal

kpal
(veterán)

kár ezt kiadniuk:U

[ Szerkesztve ]

(#8) Yutani válasza McCoy20 (#3) üzenetére

Yutani
(nagyúr)

De annak 6770 a neve, nem 5770, ha erre gondoltál. Persze az is nagyon csúnya húzás, de láttunk már ilyet a történelemben soxor. G92 rulez!

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#9) Sondi1986

Sondi1986
(addikt)

Remélem az ára is meg fog egyezni a 560ti-vel, mert ha nem akkor 6950 jobb alternatíva!

(#10) Kotomicuki

Kotomicuki
(senior tag)

Tehát, a selejtes 110-sből?!
Akkor az kb. 570-s fogyasztás és melegedés melletti 560 TI-s teljesítményt jelent.
Biztos, hogy a "komoly" user-ek kerülni fogják... ha csak árban nem vág a jelenlegi 560 TI alá, de azzal az "eredeti" kelendőségét és a saját bevételeit nyirbálná meg az nV - persze, ha a "régi" közben eltűnne a piacról, akkor az már egészen más...

Hhmm, ha tavasszal ez jött volna ki, akkor nem lenne "kellemetlen" helyzetben a ződ oldal! ;]

Armand's such a fool. He says the place has "culture", but have You seen so much as one Gucci bag? No. None! I want civilization and I want it now! ("Lora")

(#11) Egon válasza timarsandor (#2) üzenetére

Egon
(nagyúr)

Nem teljesen értem, mi a problémád. Ha minden maradna a régiben, és megkapnád 560Ti néven az eredeti (az újnál lassabb) kártyát, az jobb lenne?
Új néven eladni a régit (esetleg egy annál gyengébbet), az már kevésbé korrekt. De azt sem az nV kezdte, hanem az Ati (8500 helyett 9100, még a GeForce 4 idején).

Ami kérdéses lehet az új kártyával, az a fogyasztás, melegedés. Ebben a paraméterben vélhetően rosszabb lesz a réginél, ergo a jelenlegi 560Ti tulajok nem biztos hogy rohanni fognak cserélni...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) noPublicFG

noPublicFG
(senior tag)

Tehát:
Aki megveszi, kap egy GTX 470-et.Gondolom "kicsit"drágábban. :D

Vagy akár minden 5. memória és gpu MHz-hez kiadhatnának egy kártyát:
pl.: 850/1000 GTX560; 855/1010 GTX 561; 900/1100 GTX 569... stb

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#13) lujó55

lujó55
(őstag)

Mondom én, ez megint csak a gazdászok játéka.
A mérnökök elmentek szabadságra...

(#14) Egon válasza Kotomicuki (#10) üzenetére

Egon
(nagyúr)

Teljesítményben vélhetőleg azért szignifikáns előrelépés történik (köszönhetően a több aktív cuda magnak, és a szélesebb memóriabusznak), bár ha a réginél sokkal alacsonyabb órajelekre számíthatunk, akkor nem biztos.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) Pug válasza Egon (#11) üzenetére

Pug
(veterán)

Jaaaj Egon-Egon, megint jössz ezzel a "ki kezdte"-vel, ami lerágott csont és még hülyeséget is írsz, Geforce 4mx ;)

Lehet nem kéne feleslegesen a flame keltés... és főleg nem a ferdítés, de gondolom ezt egy fan-boynak mondhatja az ember..... ;]

(#16) Egon válasza Pug (#15) üzenetére

Egon
(nagyúr)

Már leírtam többször, de leírom ismét: a GF4 MX nem átnevezés eredménye. Sajnos ezt az egyszerű tényt - a jelek szerint - nem sikerült felfognod (nem vagy vele egyedül).

(#17) Móci

Móci
(addikt)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#18) Kotomicuki válasza Egon (#14) üzenetére

Kotomicuki
(senior tag)

Ha valóban így lesz, akkor "csak" az elnevezése nagyon nem nyerő. :)
Ugyan sok hely már nincs az 560 és az 570 között, de egy 565-s megnevezés - ha valóban lesz teljesítménybeli növekmény az 560-hoz képest, akkor - szerencsésebb lenne.

Armand's such a fool. He says the place has "culture", but have You seen so much as one Gucci bag? No. None! I want civilization and I want it now! ("Lora")

(#19) ->Raizen<- válasza Kotomicuki (#18) üzenetére

->Raizen<-
(veterán)

Ez nagyon raktár kiszórás gyanús. :DDD Én inkább maradok a mostani kártyámnál az legalább teljes értékű nem lebutított "selejt".

[ Szerkesztve ]

(#20) Chosen

Chosen
(addikt)

Tehát az új vezió jobban melegszik, többet fogyaszt és kevésbé lesz tuningolható? :(

(#21) Pug válasza Egon (#16) üzenetére

Pug
(veterán)

Attól hogy többször leírod, még nem lesz igazad
De sorry, részigazságot tartalmaz a mondandód, nem teljes átnevezés, felpofozott chipről beszélhetünk:

"a product that is a development of GeForce2 MX and missing the funky features of GeForce3 or GeForce4 Ti."

Szóval ne nézzél már legalább olyan embereket hülyének, akik tisztában vannak vele mekkora átbaszarintás volt a Geforce4 MX ;)

"When nVidia decided to launch a line of low-cost cards in the Geforce 4 series, chose to create a recycled version of the NV11 chip, which had been previously used in the GeForce 2 MX. Then came the NV17, which was nothing more than one version of 0.15 micron chipset, which was capable of operating at frequencies a little higher.

Besides offering a good performance per clock than the NV25, which is used in the Geforce 4 TI, the NV17 chipset was a much more limited, which only supports DirectX 7 and has become obsolete as soon as the game migrated to newer versions of API."

[ Szerkesztve ]

(#22) ->Raizen<- válasza Chosen (#20) üzenetére

->Raizen<-
(veterán)

Én is így gondolom ez nem egy áttervezett chip 3 milliárd tranyóból indul ki abból csipegettek le. Szerintem ha 822 mhz gpu órajellel jön ki belenyal a 200w fogyiba.

(#23) D.Orion válasza Yutani (#8) üzenetére

D.Orion
(veterán)

Dettó. Nekem is volt ilyenem.

nV legalább már ott tart, hogy azonos névvel most már nem gyengébb kártyát ad ki(volt már erre is példa), de már nem is azonos teljesítményűt. Hanem most már nagyobb teljesítményű lesz. A fogyasztásra kíváncsi leszek. Nem mozgok otthon(semmennyire se) az 560 vonalon, de ha(csak a hasamra csaptam alapra mondjuk 2x6pin kell, erre meg majd 6+8, akkor elég egyértelmű lesz a helyzet. ;]

Döp Döp Döp Dödödöpdöpdöp Dö Döp Döp Döp Dödödöpdöpdöp

(#24) tombar

tombar
(senior tag)

nem tudom h ti mit olvastok, de biztos nem azt amit én... ez a gf 110re épül és nem a gf100asra. jó persze a 100 és a 110es között jórészt csak a tranzisztorokban van különbség, de pl emiatt jók az 570/80as páros. szal lényegében ez lesz a 6950 valódi ellenfele.

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#25) KisTopi95

KisTopi95
(aktív tag)

Vártuk már az ilyet. Kíváncsi vagyok hogy fog teljesíteni.

Várjuk ki, mi lesz a vége| Youtube csatornám http://adf.ly/BIbNv

(#26) ->Raizen<- válasza tombar (#24) üzenetére

->Raizen<-
(veterán)

Ha én tuningal lenyomom a 6950-est akkor ez az új 560 ti alapból lefogja biztos vagyok benne.

(#27) TomLion válasza D.Orion (#23) üzenetére

TomLion
(tag)

GTX570 2x6pin
A komoly marketing hátrány a 6950-hez képest a RAM mennyisége.
Érdekes viszont, hogy van pár játék, ami picivel 1GB fölött kér HD -ben élsimítással, de nem 2GB-ot, oda pont jó lesz.

[ Szerkesztve ]

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#28) blackydan

blackydan
(senior tag)

Ilyeneket mindig meglépnek raktársöprés.. nincs ezzel semmi baj csak az ár jól legyen belőve.

(#29) tombar válasza ->Raizen<- (#26) üzenetére

tombar
(senior tag)

szerintem olyan lesz, mint a giga 560 ti so. alulról fogja nyaldosni az 570est. am sztem nem lesz nagy tuning potenciál, mivel egyrészt selejtes cuccok, másrészt meg a gf 110es gpu-k nem a tuningolhatóságukról híresek, mondjuk nem mintha a caymanok tunerbajnokok lennének. remélem a fogyasztása majd megáll 200 wattnál, ára meg olyan 65 környékén.

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#30) juzer78

juzer78
(tag)

Úgy látszik, sok selejtes GF110 rohad a raktárakban és szabadulni akarnak tőle! Az a szép, hogy az nv megint a saját vásárlóit qrja át... korrektebb lenne egy 565 elnevezés, de az nvidiától ezt nem várjuk. Most már csak egy olyan drivernek kell jönnie, ami ventilátorproblémákat tartalmaz vagy esetleg feszültséget emel, hogy gyorsan behaljanak, és cserélni kelljen. Az 5770 és 6770 esete picit más, nem selejtes darabokat sóztak a vásárlókra, hanem az adott terméket hozták át egy másik generációba, mint pl 8800, 9800

(#31) ->Raizen<- válasza tombar (#29) üzenetére

->Raizen<-
(veterán)

Hát ha annyiba kerül majd mint egy márkás 560 ti 1 ghz oc gpuval ez az új 560 ti akkor lesz aki megveszi. Igen szerintem esélytelen lesz a 900 mhz feletti oc ezekkel a chipekkel.

(#32) Hatvan9

Hatvan9
(senior tag)

Jobb is a régi nem volt egy izom kártya, 320biten lesz igazi nosztalgiás Ti érzés. :)
Csak miért lesz ugyanaz a neve? GTX565 Ti is lehetne... :U

(#33) ->Raizen<- válasza Hatvan9 (#32) üzenetére

->Raizen<-
(veterán)

A gtx 568 jobban mutatna kicsit. ;]

(#34) TomLion válasza ->Raizen<- (#33) üzenetére

TomLion
(tag)

570GS jobb lenne? :D

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#35) vanhalen válasza Pug (#21) üzenetére

vanhalen
(senior tag)

Nekem is pontosan ugyanez jutott eszembe. Gef4TI igaz, hogy még a teljes Dx8.1-et sem tudta (Ps 1.3) de hogy a neve miatt Gef4(!!) ként tolták még évek múlva is (5-6 évvel később) a 2000-ben megjelent, DX7-es képességű butított Gef2-ket (Gef4MX) az haláli volt :DDD

A hírhez: Ez az egész jó is, meg rossz is. Az, ha ugyanabban az árban kap(hat)sz erősebb/jobb stb. kártyát az jó. Viszont, ha a másik oldalról nézzük, hogy mondjuk ismid régebbibe fut, akkor rossz. Utána kell járni, akinek van esze, ott a net, meg a google, vagy ha más nem, megkérdez egy hozzáértőt nem? Én pl. nem értek a kocsik motorjához, eszembe nem jutna bemászni egy alkatrész kereskedésbe brahiból, hogy válogassak :) Ha meg lusta, így járt. Vagy ha nincs olyan ismije. De legalább VAN lehetőség másikat IS választani, ha valaki úgy akarja.

[ Szerkesztve ]

(#36) ->Raizen<- válasza TomLion (#34) üzenetére

->Raizen<-
(veterán)

Az olyan herélt hatást kelt. ;]

(#37) D1Rect

D1Rect
(félisten)

A vásárló honnan tudja mi van a dobozban mielőtt hazaviszi?

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#38) ->Raizen<- válasza D1Rect (#37) üzenetére

->Raizen<-
(veterán)

Ha tényleg azonos néven lesz az új 560 ti a régivel az gáz. A dobozon gondolom feltüntetik majd a memória mennyiséget minimum abból lehet következtetni mert több lesz mint 1 gb.

(#39) Meteorhead

Meteorhead
(aktív tag)

Szerintem a sok spekuláció elhanyagolja azt az egy nagyon fontos tényt, hogy a raktárkisöprős kártyákat két fajta felhasználó veszi meg:

1 - a hozzá nem értő, aki azt veszi meg, amit a boltos ajánl neki, aki szintén ki szeretné söpörni a polcokat, úgyhogy nem feltétlen a legjobb ár/érték arányút ajánlja a vásárlónak.

2 - A hozzáértő, akinek nincs nagy anyagi kerete kártyát venni.

Aki nem ért hozzá, de az ára mindegy, az úgysem ezeket veszi, aki meg ért hozzá és van valamennyi pénze, az meg úgysem a ráncfelvarrott kártyákat veszi meg, főleg nem raktársöpréskor, amikor egy új generáció küszöbén áll a piac, mert tudja, hogy 2 hónap múlva 1,5X kapacitást kap ugyanazért a pénzért, több funkcióval, nem csak vastagabb combbal.

Szerintem rohadtul mindegy, hogy a ráncfelvarrott kártyáknak milyen a teljesítménye a régihez képest, mert az emberek úgysem generációnként vesznek kártyákat (legalábbis Magyarországon nem, aki meg mégis, az megint csak nem ezeket fogja venni), hanem mondjuk 2-3-4 generációnként vesz új gépet. És bárhonnan is nézzük, egy GT9xxx kártyához képest ez fényév előrelépés.

...szerintem.

(#40) mghltm válasza D1Rect (#37) üzenetére

mghltm
(addikt)

sehonnan: a kartyat nem kartonba csomagoljak, hanem tejcsokoladeba. hazaviszed, kicsomagolod es belul var a kinder surprise :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41) D1Rect válasza ->Raizen<- (#38) üzenetére

D1Rect
(félisten)

Igaz.
A hír végére már annyira keresztbe állt a szemem a sok oda-vissza hivatkozástól az ugyanolyan nevű kártyákra, hogy nem bírtam kibogozni, mi lehet nyomravezető. :D

(#40) tiborandras: Na, az beb*szna. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#42) ->Raizen<- válasza mghltm (#40) üzenetére

->Raizen<-
(veterán)

:Y :C Finom a kinder csoki szeressük!

(#43) vanhalen válasza D1Rect (#37) üzenetére

vanhalen
(senior tag)

"A vásárló honnan tudja mi van a dobozban mielőtt hazaviszi?"

Felmegy a gyártó honlapjára és megnézi a kiadás idejét, "rev. hányas" meg ilyeneket. Ott kötelezően rajta kell legyenek az adott kártyához tartozó típusszám mellett/alatt a kártya képességei, specifikációi. Ha van egy kis ideje, kikeresheti ennek a kártyának az elődjét és összevetheti a kettőt. A kiskerben található VGA-n ugyanazoknak az adatoknak kell szerepelniük, hacsak nem trükköznek.

[ Szerkesztve ]

(#44) T_Stark

T_Stark
(őstag)

Na jön megint a jól ismert szarkavarás... :W

(#45) MrCsiT válasza D1Rect (#41) üzenetére

MrCsiT
(őstag)

Az 1280MB memória.

Kérdés :ezt majd lehet moddolni 570/580-ra ? :DDD

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#46) Sondi1986 válasza MrCsiT (#45) üzenetére

Sondi1986
(addikt)

Szerintem nem mert pont hogy nem felelt meg 570 meg 580-nak!

(#47) ->Raizen<- válasza MrCsiT (#45) üzenetére

->Raizen<-
(veterán)

Lézerrel le szokták vágni a chipből a selejtes részeket.

(#48) Silentfrog válasza D1Rect (#37) üzenetére

Silentfrog
(veterán)

Majd odairja az ember a megjegyzésekhez amikor rendeli,hogy mit szeretne.
Ugy mint a x4 940 -nél hogy a 95 wattosat küldjék ne a 120wattosat. :DDD

(#49) ttt1 válasza Meteorhead (#39) üzenetére

ttt1
(őstag)

Hát a 2-3 generációról vitatkoznék. Nekem generációs választásaim voltak 3850-4850-5850( és teljesítmény duplájára nőtt sztem minden esetben). NV-nél lehet megvan ez mivel 8800 gts-9800-gx 250 ua a kártya "jelenleg" ..)

[ Szerkesztve ]

(#50) D1Rect válasza vanhalen (#43) üzenetére

D1Rect
(félisten)

Bocs, de ez nem életszerű. ;)
Én az 1 bites "Pistikére" gondolok.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.