Hirdetés

2019. július 21., vasárnap

(#1) Picco

Picco
(PH! addikt)

remelejuk nem egy intel 2.0 storyval vegzodik ez a lepes...az lenne az utolso dofes a PC gaming szegmensnek

Love doesn't show up on X-Ray...but it's there!

(#2) Hopkins95 válasza Picco (#1) üzenetére

Hopkins95
(őstag)

Milyen Intel 2.0? Ezt kifejthetnéd...

T610 > K600i > Sony Ericsson Xperia mini pro > Nexus 5x \\ AMD Ryzen 1600 - MSI Vega 56 \\Playstation 4 Slim \\ Origin/Uplay/Steam: Hopkins955

(#3) Z_A_P válasza Picco (#1) üzenetére

Z_A_P
(őstag)

Pont hogy jo lenne, kapna egy levegovetelnyi idot az AMD!

OK

(#4) hyperspace

hyperspace
(őstag)

Ez a hír idetartozik szerintem, ezzel együtt még izgalmasabb.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#5) Kvg

Kvg
(senior tag)

Sebaj több kapacitás marad az AMD részére.

Az Intel esetén azt érti a kolléga, hogy ó de kevés db őt tudnak csak gyártani és olyan undorítónak drága lesz mint az Intel jelenleg.

(#6) b.

b.
(PH! nagyúr)

mi az hogy elismerte ? :F miért ez valami bűn? :DDD Miféle megfogalmazás ez ? Megerősítette, , bejelentette, ahogy írják utánam..

Kvg :
mindenhol az a pletyka van, hogy Samsung rendesen aláígért a TSMC nek. Magyarul AMD drágább helyen gyártat jelenleg, nehéz lesz így tartania lépést a zöldekkel, ha Samsung hozza a beígértet, márpedig hozni fogja, hajtanak az első helyre gyártás terén.
TSMC re meg nagyon ráfér ez a dolog, hogy legyen konkurencia, mert nem véletlenül kerülnek ennyibe az AMD és Nvidia kártyák.
nem kell félteni AMD-t sem ne aggódj, már most is egyre vastagabb az a ceruza, elég ránézni az X570 alaplapok árazására.Ők is pénzből élnek.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#7) opr

opr
(PH! addikt)

Miert olyan a cikk hangsulya, mintha az NV-t rajta kapta volna az anyukaja, hogy a gravitacios retyoban cigizik? Van valami vaj a fuluk mogott? Vagy ezzel szerzodest szegnek, vagy mi? Mert ha egyik sem, akkor elismerte -> bejelentette.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8) Hopkins95 válasza Kvg (#5) üzenetére

Hopkins95
(őstag)

De ez hülyeség, nem azért drágák az Intel chipek, mert keveset tudnak gyártani. Hanem mert egyszerűen az Intel annyiért adja. Nézd meg, most hogy megjött a Zen2, hirtelen bejelentették, hogy csökkentenek az árakon 10-15 százalékkal.

Amúgy meglátjátok, lehet még az Intelnek is fog gyártani a Samsung VGA-kat.

[ Szerkesztve ]

T610 > K600i > Sony Ericsson Xperia mini pro > Nexus 5x \\ AMD Ryzen 1600 - MSI Vega 56 \\Playstation 4 Slim \\ Origin/Uplay/Steam: Hopkins955

(#9) Egon válasza opr (#7) üzenetére

Egon
(PH! nagyúr)

Ha Abu-t olvasnának a befektetők és tőzsdeguruk, az nV és az Intel részvényei az átlag árfolyamuk felét, az AMD részvények meg a triplájukat érnék.
nem elég a cím, a cikk azt sugallja, hogy szívás lesz a váltás, mert a Samsungnak nincs megfelelő tapasztalata. Bezzeg, amikor az Ati (meg az nV is) tikitakiztak az UMC és a TMSC között, amikor az AMD-nél bejött a képbe a GloFo, akkor valahogy nem volt ilyen aggódás.

A valóság a cikkben olvasható sugallattal ellenben jó eséllyel (!) az lesz, hogy - teljesen logikus módon - még nagyobb előnyre tesz szert az nV: ha 7 nanón sem sikerült az AMD-nek befogni a 12 nm-en levő konkurenciát, akkor még nagyobb lesz a difi. Persze erre számítani lehetett: a CPU részleg jó eredménye nyilván nem a semmiből jött; az AMD túl kicsi ahhoz, hogy mindkét fronton virítson egyszerre.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10) b. válasza Egon (#9) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

Nem értem miért nem adnak kártyát tesztelésre. Te sem? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#11) daa-raa válasza b. (#6) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

Az alaplapokat nem az AMD árazza.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#12) schawo válasza Hopkins95 (#8) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Ha nincs meg a kellő mennyiség, akkor a fejlesztési költségek kevesebb darabon oszlanak meg. Márpedig a fejlesztési költségek a cpu árának legnagyobb része. Az árcsökkentés kényszer, és az elérhető nyereséghez képest a veszteség benyelése. Mérlegeltek, és nagyobb veszteség lett volna a forgalomcsökkenésből származó.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#13) Jim Tonic válasza opr (#7) üzenetére

Jim Tonic
(PH! nagyúr)

Keveritek a szavakat. A beismerte szónak lenne olyan sugallata, mint amit állítotok. Elismerés vs. beismerés...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) lezso6 válasza b. (#6) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

A bűnöket nem elismerni, hanem beismerni szokás. Itt elismerés van, ami kb azt jelenti, hogy megerősítette a pletykákat.

Primitív kérdésre nincs helyes válasz.

(#15) andy19770128 válasza b. (#6) üzenetére

andy19770128
(fanatikus tag)

honnan veszed ezt? Miből gondolod hogy egy cég egyen árakkal dolgozik.. Ez nem szocializmus. eggyiknek ennyi a másiknak annyi

(#16) b. válasza lezso6 (#14) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

Ahogy te érzed. elismerem, hibáztam... Nem idevaló szóhasználat, negatív visszacsatolása van ebben a szókörnyezetben...

andy19770128 : lefordítanád mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#17) opr válasza lezso6 (#14) üzenetére

opr
(PH! addikt)

Az "elismer" szonak ettol fuggetlenul van egy negativ felhangja, amivel nyilvan Ti is tisztaban vagytok.
Meg a szotarban a peldak nagyresze is negativ erzetu.

Szoval, tovabbra is azt nem ertjuk, hogy egy teljesen sima uzleti jellegu dontest ecsetelo cikknel miert kell ilyen negativ felhangu nyelvezet. Komolyan nem erezte a szerzo? Tobb a kattintas? Ennyire nem szeretjuk az NV-t, hogy mar tudat alatt igy beszelunk rola?

szerk: Jim Tonic: Az ON resze jogos, atraktam OFF-ba.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) Jim Tonic válasza opr (#17) üzenetére

Jim Tonic
(PH! nagyúr)

Semennyi negatív hang nincs benne, ketten látjátok bele. Aztán toljátok ON-ban.
Az általad linkelt oldalon csak egy negatív tartalmú mondat van, de annak sincs köze a szó jelentéséhez.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) b. válasza Jim Tonic (#18) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

Egy üzleti döntésnél ez negatív visszhangú szó. Engedjük el,zárjuk le, nincs ebbe ennyi.köszi.

[ Szerkesztve ]

(#20) Bici válasza opr (#17) üzenetére

Bici
(PH! félisten)

Szerintem a "beismerte" szónak lenne igazán negatív értelme. Az "elismer" csak annyi, hogy eddig titok volt, de most már elmondták.
Szerintem a "megerősítette" lenne az igazi, mert az "elismer" a mai csökkentett szóhasználatú világban valóban sokak fejében először negatívnak hat. Nekem is ez jutott eszembe róla először.

GEIL EVO CORSA 2X4 GB 2133 MhZ CL9 kit eladó

(#21) rumkola válasza Picco (#1) üzenetére

rumkola
(PH! kedvence)

azért szeretem a PH!-t, mert itt mindenki ért mindenhez :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rumkola

(#22) andy19770128

andy19770128
(fanatikus tag)

Aki szerint az elismerte az egy hazugság beismerését jelenti annak ujra kéne végeznie egy nyelvtani gyorstalpalót. ( mondjuk nekem meg a helyesirás miatt kéne néha)

(#23) lezso6 válasza opr (#17) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Szerintem annak van egy elég erőteljes negatív felhangja, hogy a hírek alatt rendszeresen megy a kínlódás, hogy mivel lehet a szerző személyét vagy oldalt lehúzni, ahelyett hogy magáról a hírről menne a diskurzus.

[ Szerkesztve ]

(#24) kisbalázs válasza Egon (#9) üzenetére

kisbalázs
(fanatikus tag)

Nekem az AMD részvényeim már duplázódtak fél év alatt. Még szerencse hogy nem tőzsdézel ezzel a hozzáállással inkább veszítenél.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#25) TTomax válasza lezso6 (#23) üzenetére

TTomax
(PH! félisten)

Nem zörög a haraszt....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#26) lezso6 válasza TTomax (#25) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Ez egy nagyon buta mondás, mert aszerint minden pletykának van alapja. Amikor ugye tudjuk, hogy nem.

(#27) opr válasza lezso6 (#23) üzenetére

opr
(PH! addikt)

Szerintem meg annak, ha valaki hibazik, es ha erre valaki ramutat vagy rakerdez, azonnal megy a tamadas, meg a "debezzegtiis". Ha megnezed, ram amugy pont nem jellemzo, hogy szerzot kritizalok, plane nem ok nelkul, inkabb vedeni szoktam.

De rendben, legyen, elismerem, hogy nincs negativ felhangja az elismerem szonak. Nem, nem, most se volt, ebben a mondatban sem, nektek van igazatok.

;]

[ Szerkesztve ]

(#28) Abu85

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Egyébként minden rendben? Evett ma mindenki rendesen? :D

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#29) lezso6 válasza opr (#27) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Ki hibázott itt, hol? :F

Attól, hogy egy szónak lehet negatív felhangja, nem lesz mindig olyan.

(#30) TTomax válasza lezso6 (#26) üzenetére

TTomax
(PH! félisten)

Nekem mindegy,azt irtok amit akartok,meg ugy is ahogy akartok csak akkor a kritikát is birni kell.Régi téma ez már csak ignoráljátok...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#31) Startup válasza b. (#6) üzenetére

Startup
(újonc)

Az NV-nek jó is az, hogy a Samu a TSMC alá ígért. Egészen addig, amíg le is tudják gyártani, amit elvállaltak. Mivel viszonylag új területtel próbálkoznak, bármikor beüthet valami gond. Akkor pedig minimum csúszni fognak, ami már nem annyira jó. Hiába lesz esetleg olcsóbb kártyájuk, ha jóval a konkurencia után jelenik meg.

(#32) lezso6 válasza TTomax (#30) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Nincs semmi gond a kritikával. De legalább rendes kritika lenne. Ez az eset tök harmatgyenge szánalmas vergődés, s még csak nem is a cikk tartalmával foglalkozik, hanem a szerző személyével. :D

[ Szerkesztve ]

(#33) opr válasza lezso6 (#32) üzenetére

opr
(PH! addikt)

Akkor legyszives nezd meg ujra a #7-es hozzaszolast, es mondd el, hogy melyik resze az, ami "a szerző személyével" foglalkozik, nem pedig a cikk tartalmaval.

[ Szerkesztve ]

(#34) Startup

Startup
(újonc)

(#24) Kisbalázs: Jó is az, ha valakinek van befektetni való pénze. :)
Ha lenne, én is vettem volna AMD részvényt. Talán még most is, bár valószínűleg annyit nem fog a közeljövőben emelkedni, mint a közelmúltban.

[ Szerkesztve ]

(#35) b. válasza Startup (#31) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

Elég jól teljesített a GTX kiskártyáknál állítólag,A GTx 1050 -1050TI-t ők csinálták.
Elég ambiciózus cég, mint Nvidia, szerintem jó páros lesznek.Én nem félek attól, hogy nem sikerül jól a gyártás, sőt, kifejezetten örülök, hogy váltanak.
Nvidiának van elég tapasztalata ilyen téren, hogy segítsék őket, meg frankón terveznek is, jól jön ez mindkettő cégnek.
Szerintem ha Ampere jól sikerül jön a chiplet.

[ Szerkesztve ]

(#36) rumkola válasza kisbalázs (#24) üzenetére

rumkola
(PH! kedvence)

NV részvényeim 5 év alatt tízszereződtek
ha az AMD így marad ahogy eddig, akkor hozni fogja ezt :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rumkola

(#37) NandoXXL válasza Abu85 (#28) üzenetére

NandoXXL
(senior tag)

Tudod ez a hőség :U Remélem :DDD

AMD pletyi? Visznek ők is valamit Samuhoz? Pukkadnának meg, a vegámra már nem jutott samu ram :DDD .

(#38) lezso6 válasza opr (#33) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Az egyikkel se foglalkozik, hanem a cikk cím állítólagos hangulatával.

(#39) keembo válasza Abu85 (#28) üzenetére

keembo
(kvázi-tag)

Az a baj, hogy ittak is hozzá. :)

(#40) Startup válasza b. (#35) üzenetére

Startup
(újonc)

Azt am észrevettem, hogy ahova a Samu beteszi a lábát, ott előbb-utóbb az élmezőnybe kerülnek. Legyen szó Node gyártáról, mobilról, TV-ről, SSD-ről, vagy bármi másról. Ez viszont nem jelenti azt, hogy út közben nem hibázhatnak. Persze ha az NV okosan csinálja, akkor megfontoltan lépi meg ezt a dolgot, és felkészül az esetleges problémákra. Ha meg nem, akkor így jártak.

Am is lehet, hogy nem ártana az AMD-nek VGA fronton is egy szusszanásnyi idő, legalább ott is lenne verseny, mint ami a CPU-knál is elkezdett kialakulni. Az Intelnél már el is kezdték az árcsökkentést. Persze kérdés, hogy mi ebből mennyit fogunk érezni, de akkor is történik valami. Az sose jó, ha egy cégnek nem igazán van konkurenciája.

(#41) kisbalázs válasza rumkola (#36) üzenetére

kisbalázs
(fanatikus tag)

igen ne is mondd, most is megüt a guta ha megnézem hogy ha három éve vettem volna amd-t akkor most 15x érnének többet mint akkor. Kár hogy a lehetőség és a pénz nem mindig jár együtt :'(

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#42) gV válasza Startup (#40) üzenetére

gV
(őstag)

2 évente ad ki új architektúrát az NVIDIA. ez bőven elég kell legyen a konkurenciának

(#43) hombre[EU]

hombre[EU]
(őstag)

Jó kis bevétel a Samsungnak. Nvidiával megütötték a fōnyereményt

you must be the change you wish to see in the world

(#44) b. válasza Startup (#40) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

versenypiacon úgy lehet nyerni szusszanásnyi időt hogy jó termékeket gyártanak, mert az a vevőknek sose jó, ha abból profitál egy cég, hogy a másik bénázik.( lásd Intel)
AZ nem vezet igazi fejlődéshez szerintem.( ezzel nem azt írom, hogy az AMD termékei rosszak lennének, mert Vega is és RX is jók szerintem, hisz majd minden Pascalnak konkurenciát nyújtottak, az más, hogy piacrész szerzéshez ez kevés)
Most éppen 2,5 évig volt a piacon a Pascal, ami elég hosszú idő.
Nvidia nem Intel, ők fejlesztenek és előre terveznek. Már szerintem legalább 2 generációval előre gondolkoznak és nem tartom kizártnak, hogy lesznek közös projektjeik egyéb területeken is,főleg hogy Ampere szerintem professzionális piacon is váltani fog pár kártyát, mondjuk a Teslákat is akár.

[ Szerkesztve ]

(#45) Pug

Pug
(PH! kedvence)

Tehát most az Abu hater nV fanoknak az "elismerte" szó használatával van égbekiáltó problémájuk...
És ezt nyomják egy fél topicon keresztül...

Tapzs-tapzs, jó látni, hogy minind van egy szinttel lejebb. :K

(#46) Kvg válasza b. (#6) üzenetére

Kvg
(senior tag)

A Samsung félmillió forintos mobiljait elég nehéz eladni, innen a szabad gyártó kapacitás. Ezt majd a Nvidia nak és Samsung nak is látni kell amikor azzal eteti a népet hogy azért drága mert 7 nano, mert új. A 7nm és technológia ugyebár már bejáratott dolognak számít a Samsung nál.

[ Szerkesztve ]

(#47) b. válasza Kvg (#46) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

Teljesen más a GPU-k gyártása és as waffer ár, más az egész dizájn+ Amíg egy mobilcsipből elmegy 1 millió a különböző mobilokba, addig egy VGA ból 1 % -része tippre,10.000
A Samsung annyiért adja a mobiljait amennyiért akarja, itt Nvidiánál bérgyártásra szerződtek és úgy nyújtanak konkurenciát a másik bérgyártónak.
Az AMD sem adja olcsóbban a 7 nm kártyáit( ráadásul nem is EUV, azaz ez még olcsóbb 7nm gyártás), nem véletlenül hagyja ott TSMC-t Nvidia.
Vagy szólj ha tévednék és a tudtomon kívül Navi 300 dollárért jön.

[ Szerkesztve ]

(#48) Kopi31415 válasza gV (#42) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Isten igazából még az GP104-et sem sikerült teljesen földbe döngölni, ami pedig már három éve piacon van.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#49) Kvg válasza b. (#47) üzenetére

Kvg
(senior tag)

Most nem a Navi ról szól a dolog, hanem hogy az Az NV a plusz 20% -os teljesítményért újabb 150 zöldhasút kérhet majd.
Navi árazása teljesen reális lesz minden körülményt figyelembe véve. Piac gazdaság van lesz rá kereslet. Vega is elég drágán indított, mert drága volt gyártani ez van..

[ Szerkesztve ]

(#50) b. válasza Kvg (#49) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

milyen plusz 20 % ról beszélsz?
Hogy lenne reális a Navi árazása és ezzel szemben az RTX kártyáké meg nem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.