Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    válasz pete_21 #14 üzenetére

    Ennyi, bankadó, tran illeték, sima nyereség adó, itteni munkaerő és annak adó és tb vonzata. Valahol érthető van ahol nem az MNB állásponta. A bankadó és tran illeték bevezetésénél pontosan ezekkel a hatásokkal számolni kell(ett volna) ott nem meglepő ha el akarja kerülni egy szereplő ha erre van mód. Ugyanakkor jogos hogy ha valaki szolgáltatás nyújt az a szolgáltatás helyének megfelelő adókat fizesse meg mint minden más helyi versenytárs.

    A linkedinen vannak állások revolut hungarian branch megnevezéssel egyébként, én abban a hitben voltam hogy itthon is nyílik fiók de akkor csak a munka tárgyát jelölték így nem a helyszínét.

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz pete_21 #14 üzenetére

    Több közleményben fogyasztó védelmi okokra hivatkoztak. Hivatalosan ez gond.

    "Ennyi, bankadó, tran illeték, sima nyereség adó, itteni munkaerő és annak adó és tb vonzata."
    Egyébként a magyar nyelvű ügyfélszolgálatot sem kötelező Mo-n üzemeltetni. De van magyarországi központ is, így ez nem lenne akadály.

    " A bankadó és tran illeték bevezetésénél pontosan ezekkel a hatásokkal számolni kell(ett volna) ott nem meglepő ha el akarja kerülni egy szereplő ha erre van mód."
    Amúgy a Transferwise, az pl nincs cseszegetve. 2 oka is van:

    1. Van magyar ügyfélszolgálat
    2. Ők nem bank, csak egy pénzforgalmi intézet.

    - Tehát a hazai bankrendszernek, kisebb kockázatot jelentenek. Egyébként érdekes dolog, hogy míg a wiset, kb 2011 körül alapították, addig a revolutot, csak 2015-ben, mégis hatalmas a különbség ügyfélállományban.

    Nem véletlenül írtam, hogy ezzel a lépéssel, ezt rövidre tudnák zárni.

    [ Szerkesztve ]

    ⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

Új hozzászólás Aktív témák