Hi​rde​té​s

2017. november 23., csütörtök

(#1) Kopi31415

Kopi31415
(PH! félisten)

És ezt mibe kéne tenni? Ultrabookba fémházzal? Desktopba fémházzal?
A csatlakozókat nem akarjuk integrálni? Akkor az usb csati is generációnként összemenne kicsit. Meg a PCI-e is. A hdmi-röl nem beszélve.

[ Szerkesztve ]

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#2) Abu85 válasza Kopi31415 (#1) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Erős szarkazmus szaga van hsz-ed második részének. :D

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#3) KaiotEch

KaiotEch
(PH! nagyúr)

Az nagyon kell bele... :W Sőt automatán csatlakozzon a legközelebbi hotspothoz, nyisson portokat is önmaga, és minde win log-ot küljön is el a MS-nak. Sőt térképezze fel az SSD/HDD-t is és txt-ben azt is küldje el nekik.

"Nagyon rossz lány voltam. Meg kell büntess!" - nyögte a fülembe, így aztán telepítettem a Windows 10-t a laptopjára...

(#4) Dagidög

Dagidög
(senior tag)

Ennyire azért ne akarjunk már integrálni. Kovácsolják szépen össze a CPU-t, meg a GPU-t, fejlesztgessék, most mást nem kell. :)

Denon erősítő, JBL hangcucc, notebook, fényképezős cuccok, Beats füles a hirdetéseim között. https://hardverapro.hu/tag/dagidog

(#5) djculture

djculture
(PH! félisten)
LOGOUT blog

"Rosepoint azonban egyelőre csak prototípus, hiszen az Intel elmondta, hogy az elkövetkező két évben biztos nem kerül kereskedelmi forgalomba a termék"

2 év múlva ez már abszolute elavult koncepció lehet:) Magyarán egy újabb papírhuszár koncepció.

[ Szerkesztve ]

Az október másodikai szavazás ugyanolyan sikeres volt mint a Svájciak elleni VB selejtező ahol a LŐTT GÓLOK 40 % -ÁT 100 %-BAN A MAGYAROK LŐTTÉK

(#6) Ultrabukta válasza Dagidög (#4) üzenetére

Ultrabukta
(újonc)

Akár még a RAM-ot is.

(#7) Silentfrog válasza KaiotEch (#3) üzenetére

Silentfrog
(PH! kedvence)

Esetleg egy letöltő klienst is beleférne még! ;]

(#8) plekk

plekk
(tag)

Ennek szerintem lesz még hátulütője:S
minél több a komponens annál nagyobb a hibalehetőség, most ha elromlana a prociban a vga ami ugye már most is benne van vagy akár most a Wifi, akkor nehogy az legyen hogy mehet az egész a kukába, főleg egy 60-70k-s tételnél lehet ez kellemetlen.
De ők az okosok, és ne legyen sose igazam.
Eddig nem kellett a proci meghibásodásától tartani hisz akár gari nélkül is lecsaptam egy jó áron lévőre, de így már lehet inkább a garisat venném.
Kíváncsian várom a fejleményeket. :)
Maximálisan ellene vagyok az integrálásnak, de lehet csak azért mert szeretek a gépházban szépítgetni, kábelezést harisnyázni stb. :D

[ Szerkesztve ]

(#9) Kopi31415 válasza Ultrabukta (#6) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Már az igp-t is nagyon utálom, az integrált ram lenne a végsö halál- ha memória kell sok, vegyél mellé erösebb procit meg vga-t. Aha, persze, köszi.

#2 Abu: ha az elejét nem érezted annak, vitriolosnak, akkor még gyúrnom kell.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#10) siti

siti
(senior tag)

én sose értettem, hogy miért nem integrálják az alaplapot a prociba :)

Ahogy a hangkártyát felváltotta az alaplapi integrált, majd a VGA karit az alaplapi integrált, most meg az IGP végtére nem is baj, pláne ha együtt számolnák a winrar benchmarkot.
Amúgy sok gépbe felesleges még az IGP is. itt az irodában is van vagy 100 gép, mindhez kell, hogy az SAP meg outlook HD-ben menjen.

[ Szerkesztve ]

(#11) Duracellm...

Duracellm...
(PH! kedvence)

Fantasztikus ötlet, de tényleg. Két Atom magot adnak ajándékba egy Wi-Fi T/R-hez.

[ Szerkesztve ]

Pacalos-Rizsa szemetesben.

(#12) plekk válasza Kopi31415 (#1) üzenetére

plekk
(tag)

Már lehet csatlakózóra sem lenne szükség mert minden wifin meg bluetooth on kommunikálna. :D

(#13) Abu85 válasza Kopi31415 (#9) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Most, hogy így mondod ... :))

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#14) KaiotEch válasza plekk (#12) üzenetére

KaiotEch
(PH! nagyúr)

Te még nem tudod? A BT csak iPhone-al kommunikál.

"Nagyon rossz lány voltam. Meg kell büntess!" - nyögte a fülembe, így aztán telepítettem a Windows 10-t a laptopjára...

(#15) Easimer

Easimer
(újonc)

Nekem tetszik az ötlet. Most is úgy van asztali gépem hogy usb-s wi-fi adaptert használ mert messze van a router.
Ha ez már jövőre megjelenik, szerintem ez lesz az új gépemben :DD

(#16) tdk.112 válasza KaiotEch (#14) üzenetére

tdk.112
(senior tag)

ROFLMAO! :))

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#17) yarsley válasza Ultrabukta (#6) üzenetére

yarsley
(fanatikus tag)

Inkabb pont a ram-ot kene melle integralni a procinak. Mar csak egyszeruen fizikailag rabigyeszteni a tetejere a procimag melle. (ha sikerul prociba beleheggeszteni a memoria vezerlot)

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#18) KaiotEch válasza Easimer (#15) üzenetére

KaiotEch
(PH! nagyúr)

És az mivel lesz jobb? Olyan nagy egy wi-fi stick? Az usb csatlakozó fele az elektronika a cuccban, ki se látszik szinte, egy ilyenért nem éri meg cserélni szvsz.

(#19) djculture válasza yarsley (#17) üzenetére

djculture
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Ja meg józsi bácsit is bele lehetne integrálni egy korsó sörrel a kezében. Addig jó míg annyi ramot teszel egy eszközbe amennyit akarsz meg támogat az eszköz, nem a gyártó határozza meg fixen.

[ Szerkesztve ]

Az október másodikai szavazás ugyanolyan sikeres volt mint a Svájciak elleni VB selejtező ahol a LŐTT GÓLOK 40 % -ÁT 100 %-BAN A MAGYAROK LŐTTÉK

(#20) doc

doc
(PH! nagyúr)

de a hogyan az sok évig fejlesztés alatt állt, de végül csak sikerült megoldani
ez a mondat(resz) eleg sutara sikerult :U

prociba integralt wifi... en mar a wifis SD kartyara is furan neztem :D
lassan eljutunk oda hogy lesz egy rohadt gyors es eros mikrokontroller minden asztali gepben, minden vacakkal beleintegralva :F

1N23456.HU - A Veszprém megyei motorkölcsönző

(#21) stratova válasza djculture (#19) üzenetére

stratova
(PH! kedvence)

Amit yarsley ír abban van ráció és tesztfázisú lapka is mindkét oldalon. Mert Intelnél és AMD-nél is olyan ütemben fejlődik a GPU, hogy kevés lesz neki a DDR3 tempója (AMD-nél Kaveri várhatóan kap egy HD 7750 körüli szintű GPU-t s éppen ennek a kártyának a DDR3-as válozatától hüledezik a fórumozók jó része, okkal. DDR4 pedig még egy ideig a szerverek kiváltsága marad majd).
Itt jön a képbe egy 2,5D stacked RAM pl. GDDR5 memória lehetősége vagy később Memorycube és hasonlók (ahol maga a memória 3D stacked). Ha ebből 1 GB-ot sikerülne integrálni az nem lenne rossz cserébe igen kicsi PC házakba vagy notebook-ba tehető platformod lenne versenyképes grafikával.

[ Szerkesztve ]

KaBOOM? Yes Rico... KaBOOM!

(#22) Ultrabukta válasza djculture (#19) üzenetére

Ultrabukta
(újonc)

A 4 MB Cache helyett a 4 GB az elég nagyot ütne.

(#23) Abu85 válasza stratova (#21) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Nem azért hüledeztek a DDR3-as HD 7750-től, mert gyenge lenne a teljesítménye, hanem azért, mert arra GDDR5 való, ugyanis az nem ütközik technikai korlátokba. Egy IGP-nél a DDR3-ra nem hüledeznének, mert ott eleve nincs másra lehetőség.

(#24) lujó55

lujó55
(PH! addikt)

még a memóriát és a háttértárat kéne a prociba integrálni és mindenkinek lenne egy szervere a nyakában egy láncon

(#25) Gergosz2 válasza lujó55 (#24) üzenetére

Gergosz2
(PH! kedvence)

előbb utóbb :U

Nokia 6030 Hardcore User // I ♥ Panic Restaurant by Taito

(#26) stratova válasza Abu85 (#23) üzenetére

stratova
(PH! kedvence)

Hol mondtam én ennek ellent?
HD 7750 GDDR5-tel a legerősebb (nem munkaállomásba szánt) 1 slot-os vagy LP kártya (az AFOX féle HD 7850 és HD6850 nem játszik mert kb. beszerezhetetlen).

Egy IGP-nél a DDR3-ra nem hüledeznének, mert ott eleve nincs másra lehetőség.

Eszerint Kaveri érkezéséig tényleg nem kerül még szériagyártásra érett állapotba a 2,5D TSV? Szomorú.

[ Szerkesztve ]

KaBOOM? Yes Rico... KaBOOM!

(#27) yarsley válasza djculture (#19) üzenetére

yarsley
(fanatikus tag)

Van nekem egy orult otletem: mi lenne ha a gyarto tobb meretet is melle rakna es szabadon donthetnel melyket veszed meg?

Gondolkozzunk mar egy kicsit mielott automatikusan nemet mondunk ra.
Aszem az eleg egyertelmu, hogy jelentos sebessegnovekedst lehetne vele elerni. A mai apuknal szvsz a legszukebb keresztmetszet a memoria eleres, es azon sokat segithetne egy processzor kozeli gyors chip. E mellett persze lehetne kulso memoria is, de le mernem fogadni, hogyha kello meretu memoriat melle pakolnak akkor folosleges.
Az integralt grafikara is sokag vicc targya volt, de lassan ott vagyunk, hogy az userek 60-80%-nak boven eleg lesz.

(#22) Ultrabukta: Azt azert ne feledjuk, hogy ez tovabbra is csak egy "sima" memoria chip, nem vetekszik a kozvetlenul a procimahba integralt cache sebessegevel. (de azert igy is sokkal gyorsabb lenne mint a kulso memoria)

[ Szerkesztve ]

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#28) Male

Male
(PH! nagyúr)

Szerintem a monitort kéne integrálniuk legközelebb... aztán nagyítós procihűtőt gyártani :DDD

Szerintem ebben az igazi cél, hogy a wifis lopásgátlás mindenképpen működjön... így majd nem lehet olyan könnyen letiltani a wifit (vagyis a letiltás esetén is ez a funkció még folyamatosan hálózatot kereshet pl. a felhasználó tudta nélkül is).

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! - www.ameliemauresmo.hu ///////////////////////// Forex programozás: forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: ozweb.hu

(#29) LordX

LordX
(PH! kedvence)

Gratulálok, sikerült kitalálni, hogy mire kell használni egy DSP-t. Éljen, éljen.

(#30) ViZion

ViZion
(PH! félisten)

...és majd az ócó kapja a B/G wifit :)
N-es kell? Cserélj procit :D
Én szerettem "összelegózni" a gépet... de ezt lassan el kell felejteni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31) Blindmouse

Blindmouse
(senior tag)
LOGOUT blog

Ahogy elérkeztek a GSPS-es ADC és DAC-k kora, ez egyre inkább várható volt. Egy pusztán digitális megoldásnak rengeteg előnye van, pl nagyobb távolságok hidalhatóak át ugyanakkora teljesítménnyel, meg kisebb csíkszélességgel is gyártható, mint ahogy írták is. Szerintem ez így eléggé járható út, szerintem csak a fizikai kialakítással lehetnek gondjaik, mert sok digitális jel közé beszúrni egy rádiófrekiset eléggé bonyi lehet.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#32) szeksziboj

szeksziboj
(tag)

Nekem erről a miniatürizálási témakörről mindig soxor ez a klasszikus jut eszembe :DDD

[ Szerkesztve ]

Megga,Gigga,Terra..bályt... a hejjesírás szép új világa :)

(#33) Ultrabukta válasza yarsley (#27) üzenetére

Ultrabukta
(újonc)

De én arról írtam.

(#34) Abu85 válasza stratova (#26) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Sehol, csak megjegyeztem, hogy VGA-nál jogos a sírás a DDR3 miatt, de IGP-nél már nem.

Nem tudom, hogy lesz-e 2.5D TSV a Kaverinél. Én a nemre fogadnék.

(#35) fondorlatos

fondorlatos
(fanatikus tag)

Nem tetszik az elképzelés. Maradjon az csak továbbra is külön áramköri lapon, úgy sincs mindenkinek szüksége rá.

(#36) dchard válasza LordX (#29) üzenetére

dchard
(PH! kedvence)

És ők akarnak a mobil szegmensbe betörni :DDD

Viccet félretéve: szánalmas az egész, hogy mobil, ismétlem mobil chipsetben sincs integrált rádiójuk, ráadásul ez is csak 2,4-et fog tudni, miközben manapság mindenki a bővített sávokra megy rá... A gyártó meg pakolhat miniPCIe slotba sokkal többet fogyasztó modulokat, aminek az energiagazdálkodása sincs rendesen megldva.

Apropó fogyasztás: azt még azért tegyük hozzá, hogy az rendben van, hogy a jelfeldolgozásra jutó fogysztást csökkentik, de azért az adásteljesítményt is elő kell ám állítani, azon nem nagyon tudnak faragni :N

Raktá volna inkább chipsetbe és tudott volna még 5gigát meg BT-t...

Belegondolva tényleg hihetetlen, hogy ezt az alapvető igényt 5 év késéssel ismerik fel.

fondorlatos: te láttál az elmúlt 5 évben laptopot amiben nem volt wifi? Neked a laptopodban nincs szükséged wifi-re soha sem? Előfordulhat de azért érzed hogy ez a fogyasztók elenyésző százaléka. Sokkal több embernek okoz gondot az integrálás hiánya... (drágább, többet fogyaszt, bővítőhelyet emészt fel).

Dchard

[ Szerkesztve ]

A továbbiakban nincs privát üzenetben segítség senkinek.

(#37) ufocsalad

ufocsalad
(tag)

És a hűtőborda az antenna? :Y

(#38) robogo81 válasza szeksziboj (#32) üzenetére

robogo81
(fanatikus tag)

Nekem meg a videóban lévő csáveszről Gyúrcsán Fecó,olyan a feje. :Y

Volt bootloopos G4 occópínzé vett. wot:lemone_classic (ha van kedvem kigurulni,néha)

(#39) ledgeri válasza KaiotEch (#14) üzenetére

ledgeri
(PH! kedvence)

És szegény kérdezőnek ma sincs telefonja...

szeksziboj -nálam van egy pirospontod! Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#40) ledgeri válasza yarsley (#27) üzenetére

ledgeri
(PH! kedvence)

És millió meg 1 féle kombináció lenne?

(#30) ViZion hogyan tanítják majd az iskolákban (ha egyáltalán fogják9 az infós hardvereke? Architektúrális rajzon?? (egy legozó társ...)

szeksziboj -nálam van egy pirospontod! Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#41) bitblueduck válasza Kopi31415 (#9) üzenetére

bitblueduck
(senior tag)

Egyszer írtam egy személyes logout bejegyzést, hogy a rendszerszintű integráció részeként plexi ház oldallapot integrálnak a prociba, meg a directx12-ben lesz user experience shader, hogy élvezetesebbek legyenek a játékok.
Nem mindenki érti a viccet, törölve lett, mert nem jelöltem meg forrást :D

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#42) agressiv

agressiv
(PH! addikt)

Annyira kell a wifi egy processzorba, mint köröm a farkam végére. :W

Őrület, hogy mit ki nem találnak. :DD

Hát még a borz.....

(#43) daa-raa válasza yarsley (#17) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

"(ha sikerul prociba beleheggeszteni a memoria vezerlot)" - Kapaszkodj meg: ezt már elég régen sikerült megtenni. PC-s processzorok közül először az Athlon64-ek esetén. Mikor is volt? Majdnem pontosan kilenc éve kerültek piacra.

A GDDR5-re meg elég régóta megvan lényegében a megoldás, csak már nem hazsnálja az AMD. Úgy hívják SidePort RAM. Csak ez esetben az alaplapon kellene lennie, azt drágítaná. Esetleg kaphatna egy dedikált buszt, saját foglalattal, és lehetne bővíthető az is (nyilván nem olcsón).

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce

(#44) ledgeri válasza agressiv (#42) üzenetére

ledgeri
(PH! kedvence)

ez nevedhez hű volt! :K

(#45) yarsley válasza ledgeri (#40) üzenetére

yarsley
(fanatikus tag)

Az 1, 2, 4, 8GB lefedne a mai gepvasarlok aszem jo 90%-at.

(#43) daa-raa: Az egesz otletnek az lenne a lenyege, hogy kozvetlenul a processzorra helyezve kapnal egy gyorsabb eleresu memoriat, mintha kinn ul egy busz vegen x centire a cputol. Az egesz alaplaba beteheto memoriachipeknek nincs kb semmi elonye a jelenlegi megoldashoz kepest. (vagy en legalabbis nem latom)

[ Szerkesztve ]

(#46) ronson

ronson
(őstag)

Akkor ezzel gyakorlatilag egy komplett Centrino platform lakhat a prociban. Gondolom ez a cél.

[ Szerkesztve ]

Amíg élek én, nem érdekel más: Csak a DIÓSGYŐR, csak a DIÓSGYŐR, csak a DIÓSGYŐR!

(#47) daa-raa válasza yarsley (#45) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

Attól, hogy maga a memóriachip is a lapkára kerül nem lesz gyorsabb az elérése, mint az alaplapon levő foglalatban. A busz változatlan marad, az adatszervezés detto.

Az IMC más, az valóban előrelépés volt, ergo pont a memóriabusz leválasztása történt meg akkor a minden másra is szolgáló FSB-ről. Azóta a RAM gyakorlatilag közvetlenül a processzorra kapcsolódik dedikált buszon. Ennél közvetlenebb már nem igazán lehet az elérés. Az, hogy 2mm egy vezeték, vagy 50-60mm már nem sok vizet zavar.

"Az egesz alaplaba beteheto memoriachipeknek nincs kb semmi elonye a jelenlegi megoldashoz kepest." - Szóval akkor egy VGA felépítése nem biztosít nagyobb sávszélességet a GPU számára, mint ugyan ez az alaplap esetén.

A fő probléma nem az, hogy az alaplapon van a memória, hanem hogy az IGP a procin keresztül éri el. Ráadásul jelenleg külön címtérben, ami megint csak problémás. A Kaveri ezen változtat, ott közös címteret használ majd a CPU és az IGP.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce

(#48) planbmokus

planbmokus
(senior tag)

Tablet / netbook fronton látom értelmét, de máshol nem..

"A megtett út mögötted van, de ha megfordulsz, hogy szemügyre vedd, már az előtted álló út lesz mögötted. És mivel mögötted van az előtted, olyan logikai ellentmondást hozol létre, mely fekete lyukat szül..." (Oravecz Coelho)

(#49) ledgeri válasza yarsley (#45) üzenetére

ledgeri
(PH! kedvence)

Jó akkor vegyük a most futó összes cpu-t, és szorozzuk meg 4-el? mert kb mindenki más konfigot használ, és abba keres ramot..(+ ha behal...)

(#50) Tüzi

Tüzi
(PH! addikt)

Engem az zavar ebben a fene nagy interációban, hogy kiveszik a kezemből a választás lehetőségét.
Proci kell? Ez van, tetszik vagy sem.
Ezért nem tetszik nekem ez az " i " sorozat sem már.
Rakás pénzzel lehúzkodnak, akkor legalább az alaktrészeket had válasszam már ki.

Mindenesetre kíváncsi lennék, hogy fog-e ez a cucc ott jelet, ahol az antenna vígan elvan...

Deee... 1,6 millió dollárért, mi is lehetünk hősök. Három napig.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.