Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ceia

    őstag

    válasz PuMbA #271 üzenetére

    Áh, sokkal többet. Ki írta Windows 10 Diagnostic Data toolt? Gondolod, azt írta bele, hogy mindent őszintén valljon be neked? :N Ahogy az egyik frissítéssel kikapcsolhatóvá tett pár telemetria adatot, aztán kiderült, hogy mégsem kapcsolódtak ki? Én ezeknél cifrábbakról olvastam. Azt is, hogy az elküldött adatok mérete elérheti az 1GB-ot. Na most mi lehet ekkora, amit elküld? Az illető szerint pl. ízelítő a képeidből. De ott volt a látogatott weboldalak, letöltések, vásárlási szokások, keresések, telepített programok, és azok használati jellemzői, sőt, a teljes keylogger sem zárható ki. És mivel már tudjuk, hogy a Microsoft ha kell, simán a képünkbe hazudik, én azt sem hiszem el nekik, amit kérdeznek.
    A Linux partíció olvasása is azért kellett, hogy arról is begyűjthesse a napi betevőt.

            it's more fun to compute

  • #04824576

    törölt tag

    válasz PuMbA #271 üzenetére

    Persze, mert abban a pillanatban, mikor nézted, épp nem ment ki semmi. Figy. Egy dolog, ha felugró üzenetben kétszer is felhívja rá a figyelmed, hogy "az offline fiókkal nagyobb felhasználói élmény jár", ahogy ha az alapértelmezett bőngészőt akarod átállítani az edge-ről, akkor is kétszer rákérdez, biztos vagy-e benne, de ha telepítés után egyszerűen nem opcionális az offline fiók, mindenképp csak úgy enged be, ha egy online fiókot kapcsolsz hozzá, az kb. mindent elárul. Mert ennek más oka nem lehet, csak az, hogy az adott személyhez tudják kapcsolni a gyűjtött adatokat.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz PuMbA #271 üzenetére

    Satya (aki nem ismerné: az ms főnöke) megmondta egy konferencián, hogy a debug adatokat mindenképpen elviszik, bármit bárhogy állítasz be. Szerinted én a te személyes véleményednek fogok hinni vagy a nagyfőnökének?

    egyébként pedig az adatvédelmi rendelet szerint személyes adat az, amiből egy konkrét természetes személy azonosítható. miután nagyon sokféle paramétere van egy windowsnak, azok aktuális értékei alapján a gép biztosan egyedileg azonosítható, így az, hogy oprendszerverzió, patch szint, driverek verziói, stb. stb. az SZEMÉLYES ADAT. gyűjteni a btk 219-es paragrafusa szerint bűncselekmény.

    debug adatok: ha például elszáll a leveleződ, akkor egy csomó olyan ember személyes adatát is elviszik, akiktől te levelet kaptál.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák