Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• ceia

őstag

válasz PuMbA #273 üzenetére

Te hiszel az EU-nak? Én nem jobban, mint a Microsoftnak. :N Ha a Microsoft becsületes játékot játszana, én dönthetném el, hogy akarok-e részt venni a fizetős OS fejlesztésében a telemetria adataimmal. Akkor az üzlet neki maga az OS lenne. Hogy megvegyem, és azzal viszlát. Csakhogy ennek ellent mond maga a modell! Hogy egyszer megveszed és "örökké" tart, ingyen frissítgeti neked egy életen át. Gondolod, hogy ez megéri neki, ha csak nincs valami más is ebben az üzletben? Alig ha. Miért kapcsolódtak vissza a telemetria részek a legközelebbi frissítéskor vagy már a legközelebbi bootoláskor? Miért hazudott a Microsoft erről? Miért erőlteti ránk a frissítéseket? Még a biztonságit sem szabadna, miért érdekli őket, hogy a te géped biztonságos-e? A te bajod, ha nem. Megvetted, a többi a te dolgod. Ő felkínálja. De mondjuk, nagyon rendesek, oké. De a feature updateek telepítésére kötelezés már tényleg érthetetlen. Megvettem, miért törődik azzal, hogy én bővítem-e az újabb dolgokkal, vagy megfelel nekem, ahogy van? Ez az egész bűzlik. Ha csak el akarna adni egy OS-t, akkor eladná, és küldené rá a biztonsági frissítéseket, ahogy azelőtt csinálta. És közben fejlesztené az új OS-t, amit majd szintén megvehetek. Ennek volt értelme. Így, ahogy most van, nincs értelme, ha csak nem maffiózik valamit vele. A MacOS hasonló, de ott a hardvert veszed meg jó pénzért, és ezért működik a hozzáadott lifetime OS. De itt mit veszel meg, amiért örökké szolgáltat neked? A ~15-20.000 ft-ért a Homeot, vagy még ha ~30.000 ft-ért is a Pro-t, biztos, hogy ennyiért megéri ez az üzlet? Nem érné meg jobban két-három évente ugyanennyit bezsebelni kuncsaftonként? Vagy megszállta őket a szentlélek? A fejlesztés is könnyebben menne, ha nem egy éppen használatban lévő OS-t kalapálgatnának, hanem házon belül lenne, amíg el nem készül. Az egésznek így semmi értelme. De látszik is, a frissítések utáni cirkuszokból. Mégis ragaszkodnak ehhez a felálláshoz, 2015 óta megy az ámokfutás, és nekik ez így jó. Miért❓ Mert az egész mögött van valami - az, ami az OS-ből nyert valódi üzlet.

(#340) hunluki Nagyon vehemensen véded a 10-et, de te sem tudod bizonyítani, hogy nem lop személyes adatokat. Az, hogy mit mond az únió, nem bizonyíték. Ők is windowst használnak, és jól jön a kedvezmény.. Persze látszatból szóltak, és a Microsoft látszatból mintha csinált is volna valamit. Nem tudhatjuk, hová juttatja el a Microsoft az adatokat. Talán Brüsszelnek is, az úniós polgárokét?

"Ha meg nincs egyértelmű bizonyíték akkor meg csak spekuláció."
    Attól, hogy valamire nincs bizonyíték, még nem biztos, hogy spekuláció.

it's more fun to compute

Hozzászólok Aktív témák