Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KKaresz45

    senior tag

    válasz dezz #42 üzenetére

    "Éppenséggel az egyre elterjedtebb nagyobb felbontásokon (full HD +) a 60 fps sem éppen mindennapos, a mai komolyabb kártyákkal sem."

    Azt azért nem hiszem, hogy ez annyira nagyon elterjedt lenne... szerintem a full HD megfelelően nagy monitorral (27"+, persze van nagyobb is) még nagyon sok embernek elég. Egy ilyen monitor már árban is combos (75K-tól kezdődik, de persze határ a csillagos ég), még a tehetősebb usereknek is bőven elég. Ha azokra kellene alapozni az eladásokat, akik tényleg ennél nagyobb felbontáson, több monitorral játszanak, akkor gyorsan vége lenne a VGA piacnak. Másrészt meg, aki tényleg így tolja, annak nehogy már gond legyen egy 590 SLI vagy annak megfelelő konfig, azzal azért összejön az a 60 fps szűken. :)

    "A másik a fogyasztás, ami manapság egyre fontosabb tényező"

    Szerintem a fogyasztásra mindenki magasról tesz. :) A fenntartható fejlődés max. az egyetemi tankönyvekben meg néhány idealista fejében létezik. Sorry, tudom, hogy kemény dolog ezzel szembesülni, de így van. A vásárlókat csak az érdekli, hogy mi mennyibe kerül, és mit tudnak megvenni. A fogyasztásnál az egyetlen tényező, ami befolyásolja az embereket az, hogy erősebb táp kell, ami bizony megintcsak pénzbe kerül. Viszont ha szükségem lenne egy 6990-es teljesítményre (mármint ha megengedhetném magamnak :) ), akkor biztosan nem azon a 15-20K-s tápon múlna dolog, amikor 160K-t kiadok egy kártyára. Egyébként engem kivételesen érdekel a fogyasztás, de a legtöbb embert ez nem befolyásolja a vásárlásban. Engem sem befolyásolna, ha vehetnék egy erősebb kártyát.

    Ja, még egy gondolat a fenntartható fejlődésről. A kártyák legyártásának a környezetkárosító hatása nagyságrendekkel nagyobb, mint amennyire kíméled a környezetet azzal, hogy kevesebb áramot használsz. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Akit kicsit is érdekel a fenntartható fejlődés, az nemcsak hogy VGA kártyát ne vegyen, de semmilyen elektronikai terméket sem, mert ezeket gyártják a legkörnyezetszennyezőbb módon. Kevés álságosabb dolog van annál, mint ilyen termékeknél a kisebb fogyasztásra hivatkozni. Ez is csak egy jól csengő marketing hazugság.

    "Egyébként szerintem első sorban a sebességet fogják növelni" - Ezt úgy értettem, hogy a megfelelő kategóriába tartozó kártyák gyorsabbak lesznek az előző szériákhoz képest. Bár elismerem, hogy nehéz ilyen összehasonlítást csinálni, mivel a kategóriákkal is mindig variálnak, de például egy 6670 valószínűleg elver egy 4670-et teljesítményben.

    (#43)-ra: Igen, a legnagyobb baj a marketinggel van. A 6000 szériát nem kellett volna új szériaként kihozni, és nem kellett volna a teljesítményekkel sem variálni. Például a 6850-nek egy 5850 szintű kártyának kellett volna lennie, és el kellett volna nevezni mondjuk 5850 V2-nek. Például. Ugyanez igaz a DX11-re. Ha nincs látványos fejlődés, akkor miért nem hívják DX 10.2-nek? Most komolyan annak örüljek, hogy több szálú feldolgozással állítják elő a PS3 látványt?

    Ja, hogy ha nem nevezzük el 6000-nak meg DX11-nek, akkor kevesebb terméket adunk el? És nem villoghat a management az eladási adatokkal, meg az EBITtel? Az lehet. Csak mondjuk nem éreznék úgy a fogyasztók, hogy át lettek dobva a palánkon, mert már évek óta ugyanazt adják el nekik újracsomagolva. És még mindig jönnek azzal, hogy szebb lesz, jobb lesz, gyorsabb lesz, és jön a 7000-ás széria, te jó ég, már alig várom, hogy fogom kibírni, amíg megjelenik... :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák