Hirdetés

2017. november 21., kedd

(#1) snecy20

snecy20
(őstag)

Illett volna a referenciamodell elé kerülnie összességében. :U

(#2) Fred23

Fred23
(PH! addikt)

Egész jól néz ki, csak sajnos nem tudja tartani a 60fps@1080p-t high-on az AC: Origins-ben! :D :DD

[ Szerkesztve ]

(#3) Egon válasza snecy20 (#1) üzenetére

Egon
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Na ja, főleg azon elvárások tekintetében, melyet fennen hangoztattak páran, mondván: majd a customok ennyit meg annyit gyorsulnak, és z*rrá verik a 1080-at (sőt: a 1080Ti-t is). Most már csak a csodadriverben való reménykedés maradt... ;]
A fentiekre való tekintettel, a teszt utolsó oldalán levő, " kiforróban lévő videokártya-platform" kitétel kapcsán csak annyit tudok írni: ROTFLMAO... :))

Master of Magic forever!

(#4) Hannibhál

Hannibhál
(senior tag)
LOGOUT blog

Hát gyenge lett a maga módján de ha jól árazzák akkor lehet végre egy alternatíva az 1080 melletz/ helyett mert freesyncel azért tud ez a vga :)

trust me, i'm finally an engineer:)

(#5) Melorin

Melorin
(őstag)

Érdekes, hogy többletfogyasztással is lassabb mint a ref. A gyári kivitel nagyobb OC-t kapott? :D Vagy a ventilátorok fogyasztanak 20W-al többet az Asuson? :DD

(#6) arpi6k válasza Hannibhál (#4) üzenetére

arpi6k
(PH! addikt)

Strix meg a jól árazás. :U

Intel & ATI

(#7) Yutani

Yutani
(PH! nagyúr)

Köszönjük a tesztet! Kérdés: A grafikonok mi a alapján lettek rendezve? Kicsit inkonzisztens számomra a dolog.

Más: Nehéz elhinni, hogy ez a custom kártya rosszabb, mint a referencia. Itt valamit nagyon elkurrantott az ASUS, vagy maga a Vega sz@r, ahogy van, nem segít rajta egy jobb hűtő sem.

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! *** Nem a véleménykülönbséggel van baj, hanem ahogy egyesek azt tálalják.

(#8) Hannibhál válasza arpi6k (#6) üzenetére

Hannibhál
(senior tag)
LOGOUT blog

Az egész vega sorozatra értettem :)

trust me, i'm finally an engineer:)

(#9) seniman

seniman
(PH! addikt)

Tehát adott egy vga,300W TDP-vel,1070/80 körüli teljesítménnyel aranyárban.Borítékolható a csúfos bukás,erre várt a jónép már mióta? :U

"Hallottál már a gonoszról,a csúf,csaló B.Normanról?" :-D

(#10) Kopi31415

Kopi31415
(PH! félisten)

Aki ezt a kártyát bármilyen egyéb indokkal mint a jobban tetszik kinézetre veszi a sima Vega helyett, az nem normális.
A jelek szerint mostanra sikerült válogatni elég GPU-t a sorozathoz, ami alapján a gyártástechnológia és/vagy a Vega architektúra nagyjából ennyire képes, nincs feljebb a plafon.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#11) Janus27

Janus27
(kvázi-tag)

Kérdés: mi indokolja a "tetszett" értékelést????
A Vega önmagában is egy kissé elcseszett architektúra, de ez a Strix modell ez meg végképp!

(#12) Steven

Steven
(PH! addikt)

Ha ua azt teszteltétek ua azzal a biossal mint a gurus srácok akkor a bios bugos... és van hozzá újabb itt a teszt ... bios miatt újra tesztelték a karit

http://www.guru3d.com/articles-pages/asus-radeon-rog-rx-vega-64-strix-8gb-review,1.html

Mondjuk azt hozzá teszem hogy az új biossal is ua. azt tudja..:D

még egy kérdés: Még mindig nem megy az OC? fél év után sem?

Mert hogy nincs egy oldal ahol tuningolnák a vegákat?

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13) arn

arn
(PH! nagyúr)

Hat a vega nem egy sikerszeria... vhol a 1070 es 1080 koze arazva elmenne.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc): http://hardverapro.hu/apro/keresek_egy_csomo_fele_cuccot

(#14) arn válasza Steven (#12) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Mert gyarilag szenne vannak huzva...

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc): http://hardverapro.hu/apro/keresek_egy_csomo_fele_cuccot

(#15) Steven válasza arn (#13) üzenetére

Steven
(PH! addikt)

hát én azért egy vega 56 ot elfogadnék 100-120 ért ... megnézel egy forza 7 et vagy egy destiny 2-t ott azért az összes vega megtáltosodik... full hd felett...

Szvl újabb gamék tök jól mennek vele...

vega 56 ról sincs.. de fórumokon fel lehet lelni le írásokat hogy rá rakják a 64 es biost és meg táltosodik...

szvl akkor csak lehet tuningolni legalább a vega 56 ...

[ Szerkesztve ]

(#16) struszi

struszi
(tag)

Személy szerint én nagyon vártam ezt a kártyát Freesnync 1440p miatt.

Most viszont kissé szomorú vagyok. A teljesítménye nagyon nem győzött meg. Ára tutira az egekben lesz, és az is kérdés, hogy mikor lehet vásárolni belőle. :(

"Hűségem a becsületem"

(#17) Tigerclaw

Tigerclaw
(PH! kedvence)

Nem mintha érintene a konkrét kártya, mert sosem volt és sosem lesz prémium kategóriás kártyám, de "félelmetes", hogy mennyivel jobbnak tűnik az Nvidia minden tekintetben.

Mintha teljesen más koncepciót használnának már kiindulásnak. Az Nvidia inkább játékra optimalizálja a GPU-it, az AMD számára viszont mintha csak másodlagos lenne ez a terület. Emellett mintha a zöldek a jelennek gyártanának, a pirosak meg inkább a jövőnek, ráadásul folyamatos paradigma váltásokkal, ami a jelenben láthatóan nem ér sokat.

Kíváncsi vagyok, hogy legalább az ár/érték arányuk hasonló vagy jobb?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) DMONFROMBLOW válasza arn (#14) üzenetére

DMONFROMBLOW
(újonc)

Abu85 legfőbb próféta már megmondta azért nem lehet őket húzni, mert a radeon szoftver már annyira fejlett, hogy gyárilag kihozza a maximumot a kártyából.

Am a custom lassabb mint a gyári :D ez is csak az amd-nél történhet meg.

A zöld a király!

(#19) Steven

Steven
(PH! addikt)

Mondjuk annyira nem szar mint ahogy előadjátok ... nekem az árával van a bajom...
Mondjuk az is tény hogy az asus STRIX kártya egy vicc, így ebben a formában :D

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#20) DMONFROMBLOW válasza Steven (#19) üzenetére

DMONFROMBLOW
(újonc)

Mondjuk ez is érdekes, hogy RX480 = 33 fps míg RX580 = 53 fps :F (holott a 2 kártya ugyanaz).
Only with AMD ...

A zöld a király!

(#21) Tigerclaw válasza DMONFROMBLOW (#18) üzenetére

Tigerclaw
(PH! kedvence)

Ezek szerint tényleg igaza volt és a referencia modell is már a maxon volt. Amúgy meg az Asus-t kell szidni ha készít egy custom modellt feleslegesen. Persze lehet hogy csak a hűtésre mentek rá és attól lett ROG.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) Qkackca

Qkackca
(fanatikus tag)

Köszönöm a tesztet, érdekes nézni, hogy lassabb mint a referencia kiadás több helyen is, főleg a minimum értékeknél.

A kétféle bios között mi a különbség?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | Ballistix@aszekrénytetején

(#23) Szaby59

Szaby59
(PH! kedvence)

Na ez egy igazi mérnöki csoda. Többet fogyaszt, jobb a hűtése, de lassabb mint a referencia :C

Nem csoda, hogy "early september" óta még mindig nem merik kiadni :DD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin: szaby59

(#24) hackeeeee válasza Steven (#19) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Ez nem szar, csak az ár/fogyasztást nézve kevés.

Én ezt a grafikont nem nagyon értem. Csukott a rendszer teszt közben? Kétlem h ekkora különbség lenne a kettő között. Vagy mégis? Ha igen, akkor ez lehet az oka, hogy nem nagyon van custom kártya a Vega-ból, mert lényegében semmi értelme..

Egy hőfokos grafikonra kíváncsi lennék, a ref változattal összehasonlítva.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...Ducky Shine 2 mechanikus billentyűzet eladó

(#25) Balika911 válasza hackeeeee (#24) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Én minden kártyánál, de ennél főleg, inkább néhány hatékonyság/ár mutatót néznék meg (ahol a hatékonyság a teljesítmény/fogyasztás). Ezekből is látszana, hogy milyen olcsón kellene adni ahhoz, hogy ez a Strix ne bőgjön le.

(#26) Steven: Az ára nem drága, hanem magas. Gyakori ez a képzavar, nekem szúrja a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#26) Steven válasza hackeeeee (#24) üzenetére

Steven
(PH! addikt)

Az ára drága ,de azt írtam is. A fogyasztása nem érdekel... gamer kari ... soha nem érdekelt:D te se használod az energia takarékosságot a cpu-n szvl... ;] :U :U

amúgy újabb gamékban egész brillirozik .. lsd forza meg destiny tök fura:D wolfi tesztre még kiváncsi lennék...

egy tuti 100-120 körülre le megy a vega 56 ára benevezek egyre...

[ Szerkesztve ]

(#27) Qkackca válasza hackeeeee (#24) üzenetére

Qkackca
(fanatikus tag)

Ott a pont, hőmérséklet különbség a ref-hez képest lehet megválaszolná a kérdést.

Lehet túl agresszív a hűtési profil? Halkabb? Hamarabb elér valami limitet amitől többet megy 'tipikus' órajel alatt? A többlet fogyasztást adják a gpunak ne a ledeknek, akkor jobb lehet :U

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | Ballistix@aszekrénytetején

(#28) Steven válasza Qkackca (#27) üzenetére

Steven
(PH! addikt)

bugos a bios asus elmondása szerint ott a guru 3d-n a cikk lsd feljebb... de írtam is...

(#29) Tigerclaw válasza hackeeeee (#24) üzenetére

Tigerclaw
(PH! kedvence)

Az a kb. 20W különbség a két extra ventillátorból adódhat, vagyis a hűtés és az esetleges csendesebb működés lett az elsődleges, nem a fogyasztás.

(#30) Pepeeeee válasza Fred23 (#2) üzenetére

Pepeeeee
(PH! addikt)

Fred ez nem tudja :D Arra már van kártyátok, szép egyiptomi rúnás de ezek tényleg összezavaró adatok
-. Hjúszton itt baj van :)
Egy Alulfeszelést szívesen láttam volna a tesztben, nem tudom az OC mennyire ment volna mert a hőmérsékletek nem voltak magasak mégis mintha folyamatosan valami limitbe ütközne a kártya.
Power Limit +50 volt hozzáadva vagy az se?
Kérdés hogy ezen segít e később egy biosz...

struszi: Ha Te kaptad volna meg tesztelésre sajnálatos hiba lett volna a postai visszaszálításnál vagy inkább vizes ref az új gondolat?

[ Szerkesztve ]

Egy zafírkék szemű ragadozó tombol a gépemben Harr Harr (Vega 56 )

(#31) hackeeeee válasza Qkackca (#27) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Ezt látni kellene, akár grafkikonon, hozzá a frodulatot.

Ha ugyan azok a ventik vannak rajta mint a Strix 1080 Ti-n, akkor 2000-2500 RPM-ig simán vállalható, persze 2200 felett azért már van hangja, de elviselhető (ez custom beállítás mellett). Ref. beállítások mellett 70 fok körül 1500-2000 rpm körül forog.

Itt szinte biztos, hogy más a profil, csak a kérdés, hogy mennyire.

A kártya méretéből adódóan a borda nagyjából akkora lehet, mint amekkora a Strix 1080-on is van, nagyjából.

[ Szerkesztve ]

(#32) hackeeeee válasza Tigerclaw (#29) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Hát, a ventilátorok fogyasztása elenyésző, ha alacsony fordulaton is mentek (írtam lentebb) ennek az a hozománya, hogy jóval melegebb a kártya, és többet fogyaszt (ezt nem látjuk..). Vagyis látni kellene.

De, elsődleges, mert valamennyivel gyengébb, mint a ref. ez mellett többet fogyaszt, és nem tudjuk, hogy arányosan mennyivel melegebb, esetleg hűvösebb a ref-hez képest. Persze, más tesztből lehet, hogy ez kiderül.

Update, közben megvan, elkerülte a figyelmem..

2100 rpm körül volt a max, ha ugyan az a venti mint a 1080 Ti-n, ott az még elviselhető:

[ Szerkesztve ]

(#33) energy4ever

energy4ever
(őstag)

Tenyleg nem csinaltatok a nyaklapjarol kepet? :F

(#34) hackeeeee válasza energy4ever (#33) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Lehet, hogy még nem lehetett. Vagy ha más teszteknél van, akkor, jogos a kérdés.

(#35) H3gam

H3gam
(senior tag)

kár érte, kiváló ügynök lett volna... :DDD
lassan veszek új kártyát, de asszem még mindig marad a zöld oldal...

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#36) horppc

horppc
(újonc)

Micsoda fail, és mennyit vártak erre. 1070+20%+200w. bestbuy eva!
Opencl-re még jó, de kár volt rá a kimenet.

https://www.youtube.com/watch?v=zsHlzkjUw8k

(#37) Fred23 válasza Pepeeeee (#30) üzenetére

Fred23
(PH! addikt)

Az bizony gyönyörű kártya lett, és ereje is van! Egyébként az AC: Origins beharangozásáig kizárólag AMD-s kártyákat néztem, és eszembe se jutott, hogy én megnézhetném a zöldek kínálatát is. Azt hiszem, nálam az elmúlt héten vált világossá, hogy az NVIDIA is opció lehet, ráadásul még jobb is lenne számomra. :) GF 4 Ti4200 volt talán az utolsó NVIDIA karim.

(#38) X Factor válasza horppc (#36) üzenetére

X Factor
(PH! addikt)

Vega56-ot kell venni, alulfeszelni, 64-es biost rárakni. Fogyasztás pár tiz wattal több, ár ugyanaz, teljesÍtmény meg egy 1080.

I was there the day that Horus fell

(#39) noPublicFG

noPublicFG
(senior tag)

Ez mi? Hmm... ! Tűzijátékot és fanfározó angyalkákat vártam! ;] :))

plus ça change, plus c'est la même chose

(#40) arn válasza Steven (#15) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

a wolf2 is amds jatek, aztan jol hullamzik a teljesitmenye... eddig is volt, amiben jobb, vmiben meg rosszabb volt. aztan az atlag megse valtozik, majd max akkor, ha itt a volta.

(#41) horppc válasza X Factor (#38) üzenetére

horppc
(újonc)

Vega 56 is horror ár, akkor már egyszerűbb venni egy bohóckodás mentes 1080at nyűg nélkül.

Vagy egy 1070et. Gyakorlatilag bármi jobban megéri mint a hbm2 varázs.
Áemdéék véresre erőlködték magukat ezzel a szériával, lapozzunk.

Hasonló fail a sokévvel ezelőtti 2900pro/xt korszakra hajaz.
Vagy az első HBMes kártyájukra, de az legalább / talán nem volt ennyire lemaradva. Csak sokat fogyasztott/ de az más téma. Ez sokat is fogyaszt, és gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#42) X Factor válasza horppc (#41) üzenetére

X Factor
(PH! addikt)

Vega 56 410gbp jelenleg, kapható formában. 1080 meg 176k huf. 1070 meg 142k huf.

Vega56 koppra ugyanannyiba kerül mint az 1070, szóval tartva az analógiádat vagy mindkettő horror ár, vagy rossz a reláció.

Hát neked lehet, én viszont használnék freesyncet vagy gsyncet, mert ég és föld egy alap 60hz-ees monitorhoz képest. (És merem remélni, h. a highend vga userek nagyrésze hasonlóan gondolkodik)

Én meg ezeket együtt kezelem, az 1070 meg 1080 jó dolog, csak ugyanaz a monitor ami nekem van FS-el150k (34uc79g) gsync-es 280k helyett.(34uc89g)

Tudom ezek felett mindig átsiklik az ember, bár én meg azokat nem értem, akik vesznek 120-200k-ért vga-t, majd 60hz-en játszanak egy kijelzőn.

Miért kéne lapozni ? Ez egy fórum, nemde?

Miért lenne gyenge? A 131k-ért vásárolt vega56-om, 7200-at csinál timespy-ban, az bőven a custom 1080-ak szintje...

[ Szerkesztve ]

I was there the day that Horus fell

(#43) pengwin válasza Melorin (#5) üzenetére

pengwin
(PH! addikt)

Ennek is nagyon rosszak a gyári beállításai, mint a Radeonok többségének.
A referencia V56/V64-ből is szép többletteljesítményt tudtak alulfeszeléssel kihozni egyes oldalak (értsd: ahol megpróbálták), és ez a Strix is szárnyal ha behangolják. Csak szomorú, hogy egy ilyen árú kártyánál ezzel kell foglalkozni.

Nem válasz:
Egyáltalán miért terveznek a gyártók egyedi PCB-t a Vegához? A referencia NYÁK olyan bivaly lett, hogy simán elég lenne arra rábiggyeszteni egy egyedi hűtést, és kicsit jobban odafigyelni a kártyák gyári beállításaira. Ha jól emlékszem, még második BIOS csip is van a referencia NYÁK-lapon.

Üdv, Dani

(#44) BReal válasza Egon (#3) üzenetére

BReal
(őstag)

Nem tudom, hol hallottad/olvastad ezt. :) Egyértelmű volt a tesztekből is, hogy a nagy fogyasztás a végletekig való kitolás miatt adódott. A Vega56 esetén lesznek gyorsabbak a custom modellek, ha egyszer megérkeznek.

(#10) Kopi31415: +1 (kicsit finomabban fogalmazva :D)

(#41) horppc: Angliából rendelve 420 font a Vega56 úgy, hogy kapsz mellé 23000 Ft értékben 2 játékot. Ha átváltás után rárakod a +7% magyar gigaáfát és levonod a 2 játék értékét, megkapod, hogy a Vega56 pontosan annyiba kerül, mint a legolcsóbb 1070.

(#2) Fred23: AC-ban az AMD világ életében rosszabbul futott. Ellenben ha megnézed az elmúlt 6 AAA címet, nevezetesen az AC: Originst, Wolfenstein II-t, Forza 7-et, Evil Within 2-t, a Shadow of War-t és Destiny 2-t, akkor 6-ból bizony 5-ben a Vega56 szépen veri a 1070-et. És ugye ebből a 6 címből 2 NV cím (SoW és Destiny 2), ráadásul Destiny 2-ben és Evil Within 2-ben a ref Vega56 a custom 1080 szintjén van.

[ Szerkesztve ]

(#45) prolad

prolad
(őstag)
LOGOUT blog

Elég vicces, hogy lassab mint a ref modell. Még ha a hűtés itt mát talán rendben is van.

Xiaomi mi mix

(#46) horppc válasza BReal (#44) üzenetére

horppc
(újonc)

És miért éri meg nekem angliábol rendelnem 56 os vegát, szívni a garanciával/stb amikor az itthoni mindenben jobb 1070 "ugyan annyi"?Itthoni garanciával? Meg mi a tökömnek vonjam le a 2 játék értékét?Hirdetgetem majd aprón, hogy pénzemnél legyek?:DD

Maradjunk a valóságnál.

meg 2 év mulva majd hirdetem a kártyát, hogy angliában garos? ne vicceljünk már.

ki akar belelépni ilyen sz*pókörbe. Szarakodni a beállításokkal. stb. Ha no life az ember még oké, elszerencsétlenkedik.De amugy felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#47) hackeeeee válasza BReal (#44) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Végletekig való kitolás, úgy, hogy jelenleg több helyen lassabb, mint a ref.? Remélem ezt Te sem gondolod komolyan..

Reméljük, hogy csak valami driver bug alapján jött ez így ki, mert ha nem, akkor ezekből tényleg felesleges lesz custom kártyákat csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#48) emmm

emmm
(őstag)

* Picit lassabb a ref kártyánál
* Bár csendesebb
* De legalább drágább.

Tuti vétel! :DDD

Ha azt mondjátok, hogy a girl next door az tetszett, akkor jót nevetek és elfogadom. De ez? :D :W

Szerk.: ez egy tipikus epic fail, semmi más.

[ Szerkesztve ]

(#49) arn válasza BReal (#44) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

ha ideoda varialod az amdnek kedvezo teszteket, akkor meg jo is lehet :) [link]

(#50) hajbel válasza X Factor (#42) üzenetére

hajbel
(őstag)

Én pl. használni fogok (már használtam is freesyncet). 1070 már £350-ért kapható, jobb a hűtése, halkabb és jobban tuningolható.

A cikkhez csak annyit, hogy az asus biosokkal mindig volt ilyen baj. Gondolom, 70 fok felett már throttlingol a kártya valamennyire, illetve valami hasonló értelmetlen korlátozás van. Szerintem itt a legtöbben undervoltra és tuningra lettek volna kíváncsiak...

Against mod€rn football

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.