Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    Azt szerintem fontos hangsulyozni, hogy a Windows 10 Mobile egyszerre valtja le a Windows Phone 8-at es a Windows RT-t is, azzal a fontos kulonbseggel azonban, hogy az utobbit futtato tableteket nem lehet frissiteni :( Persze nem sokat adtak el azokbol a tabletekbol, de akkor is kicsit gonosz dolog megint az ut szelen hagyni parszazezer embert. SZVSZ nem lenne nagy cucc megoldani, hogy a Windows RT-s tableteken is futhasson a Windows 10 Mobile, csak persze kicsi a piac.

  • Fiery

    veterán

    válasz Воланд #3 üzenetére

    Nekem parszazezer remlik. Azt azert ne felejtsd el, hogy nem csak a Surface RT es Surface 2 letezett, volt tobb markanak is Windows RT tabletje, koztuk az Asusnak is, ami eleg jol szokta tolni az ilyen gadgeteket.

    Windows RT Devices

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz iMaverick #38 üzenetére

    "Értem én, hogy pénzbe van a szoftvermérnökök fizetése, csakhogy:
    - szerintem ez ki van adva éhbérért dolgoztatott indiai programozóknak
    - x millió gépre eloszlik a költség..."

    Szerinted hany programozo munkabere oszlik meg hany gepen pontosan? Mondjuk 1 millio gepre oszlik el 3 programozo munkabere? Ugye az megvan, hogy a Microsoftnal tobb ezer programozo dolgozik? Szorozd fel kerlek :) Aztan szamold azt is bele, hogy a szoftverkalozkodas merteke nagysagrendileg 95% es 100% koze teheto, platformtol fuggoen. Windowson inkabb 95%, Androidon majdnem 100%. Ergo optimista becsles szerint is kivonhatsz az 1 millio gepbol 950 ezret, hiszen hiaba a kalozkodas, a programozok 100%-a keri a munkabert a honap vegen, nem dolgozik 95%-uk ingyen.

    (disclaimer: en is egy szoftverfejleszto cegnek dolgozok, Budapesten, es csak magyar programozo dolgozik nalunk. Kozel sem ehberert. Indiaiakkal me'g nem kiserleteztunk. Kinaiakkal sem)

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz iMaverick #42 üzenetére

    "Azért gondolkodj el azon, hogy valamiért csak megéri mind az MS-nek, mind a Google-nak... Ha (majdnem) mindenki warez-ol, akkor minek csinálják? Remélem érted mire gondolok."

    A Google tipikusan nem ker penzt a szoftverekert, tehat nemtom, ok hogy jonnek ide. A Microsoft termekeit pedig also hangon is 1 milliard juzer hasznalja nap mint nap. Ha kozuluk csak 5% fizet, az is 50 millio eladott licenc. Nem keves penz, de eltorpul amellett, amit kereshetne a ceg, ha nem lenne kalozkodas. Persze akkor a szoftver sem kerulne ennyibe, hiszen valahol valoban az szamit, hogy hany emberre oszlik el a szoftver kifejlesztesenek + forgalmazasanak + karbantartasanak koltsege. Pontosan attol lehetne marha olcso minden szoftver, es akkor nem kellene tolakodo reklamokat nezegetni lepten-nyomon, ha a kalozkodas megszunne. De mivel nem fog, marad a mostani allapot, amin lehet rinyalni ugyan, de nem fog valtozni ugysem.

  • Fiery

    veterán

    válasz iMaverick #46 üzenetére

    "Androidon majdnem 100%."

    Igen, en az androidos app piacrol beszeltem, ahol ugyanugy (sot, sokkal durvabban) megfigyelheto a mertektelen kalozkodas, mint a windowsos szoftver piacon. Tudod, amikor egy ingyenes appot, amiben egyaltalan nem tolakodo es konnyen kikerulheto reklam van, feltornek, es inkabb a crackelt verziot telepitik a juzerek, nos, onnantol az app fejlesztojenek nem sok eselye van arra, hogy ne haljon ehen... Lehet a nagy cegeket demonizalni, de nem csak nagy cegek keszitenek szoftvereket/appokat. A kis cegek, maganemberek szamara pedig nem all nyitott kapu az 1 milliard juzer fele. Ha pedig kisebb mennyisegu a juzer bazis, a vegen par ezer Ft bevetelre lehet csupan szamitani havi szinten. Pont amennyit egy indiai programozonak fizetnek a mocskos nagy multik :U ;]

    "Persze ez most megint elvisz abba az irányba, hogy ha az állam kevesebb adót számolna, akkor többen vallanák be a tényleges bevételüket = akadémikus kérdéskör..."

    Igen, ez abszolut off, de annyit mindenkepp erdemes megjegyezni, hogy ez a tetel kulturankent valtozo. Nalunk nyugatabbra mukodik, nalunk nem. Nalunk az emberek az 1 Ft-ot sem fizetik be, ha ugy erzik, nem fogjak elkapni erte. Ugyanigy, 1 Ft-os szoftvert sem vesznek, ha van 0 Ft-ert ugyanaz torrenten. Ez van.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz tlac #55 üzenetére

    Nem szokasom hasrautesbol irni konkret adatokat. Sajat mérésünk eredmenye, valamint konzultaltam mas szoftverfejlesztokkel is, akik hasonlo kaloz aranyrol szamoltak be. Persze orszagonkent ez nagyon valtozo, de vilag atlagot tekintve sajnos ez a helyzet.

  • Fiery

    veterán

    válasz tlac #93 üzenetére

    Miert lenne kulonbseg app es app vagy szoftver es szoftver kozott, ha kalozkodasrol van szo? Miert allna hozza egy kalozkodasra hajlamos juzer (vagy juzerek kozossege) maskepp egy szoftverhez, mint barmelyik masikhoz? Ha arra gondolsz, hogy pl. magyar kaloz magyar keszitesu szoftvert szivesebben vasarol, akkor nem, nincs ilyen osszefugges. Ha megnezel egy olyan szamitogepet, amin legalabb 1 db kaloz szoftver van, akkor jo esellyel minden mas szoftver is kalozverzio lesz azon az adott gepen. Ha pedig 1 db vasarolt szoftver van a gepen (amit konkretan megvasarolt a juzer, nem a gephez kapta a hardver araba epitve), akkor jo esellyel minden mas szoftver is legalis lesz a gepen. Ez inkabb egyfajta juzer hozzaallas, es ahogy emlitettem is, regionkent valtozo, de vilagviszonylatban osszessegeben tragikus kepet mutat. A 95-96% persze joval kisebb lehetne, ha mondjuk valoban lehetne egy adott szoftvert korlatozni adott regiora, pl. csak USA + Nyugat-Europa + Skandinaviaban forgalmazni. Akkor nagyon szep szamokat (= alacsony kaloz arányt) is lehetne produkalni, csak ugye a nepes Kelet-Europa, Latin-Amerika, Azsia, Afrika elegge lehuzzak a statisztikat a maguk kozel 100%-os kaloz aranyaval a "rendesebb" de kevesbe nepes regiokat.

    Alapvetoen egyebkent nem lenne olyan elkeserito ez az egesz kerdes, ha legalabb az ingyenes appokat, ingyenes szoftvereket "beken hagynak" a kalozok. Ha legalabb arra lehetne szamitani, hogy a reklam bevetelekert csereben ingyen adott szoftverekkel/appokkal van lehetosege egy szoftverfejlesztonek egyrol a kettore jutni. De 1-2 kiveteltol -- ami csak erositi a szabalyt -- eltekintve eselye sincs egy app fejlesztonek a piacon, ilyen korulmenyek kozepette.

    Ja, me'g annyit, hogy a fentebb irtakhoz erdemes hozzafuzni, hogy sok PC-n valoban elofordul 1 azaz egy darab legalis szoftver, me'g abban az esetben is, ha minden mas kaloz verzio. Ez pedig a viruskereso szokott lenni, arra sokkal szivesebben koltenek a felhasznalok, mint barmi masra, ugyanis abban biznak, hogy a legalis licenc segitsegevel a viruskereso megteremti szamukra a biztonsagos PC hasznalatot. Ergo a kalozkodas vizsgalatakor en mindenkepp kivonnam a kepbol a viruskeresoket ill. minden mas olyan szoftvert is, ami elofizeteses alapon mukodik, tehat nem vagy csak nagyon bonyolult modon lehet feltorni/kijatszani. Ezzel kapcsolatban egyebkent megint nem a levegobe beszelek, konkretan beszeltem olyan (nem kezdo) szoftver disztributorral, aki a sajat boren erzi azt, mennyivel konnyebb eladni egy viruskeresot, mint egy barmilyen mas Windows szoftvert. Semmi massal nem tudott sikert elerni, csak a viruskeresovel -- minden mas szoftvert szénné kalozkodnak a juzerek, ergo o sem tud eleget eladni belole :(

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz tlac #95 üzenetére

    "mert pl. az adott app ismert, csillog-villog, de a többi hasonlóhoz képest jóval drágább"

    Ettol nem fugg, hogy valaki kalozkodas mellett dont vagy sem. Hidd el, ez alapvetoen a juzer egyfajta tulajdonsaga, hogy hajlamos-e a kalozkodasra vagy sem. Nem esetenkent, nem egy-egy szoftvernel merlegelve kalozkodik a tobbseg. Aki kaloz beallitottsagu, az mindent kalozkodik; aki pedig nem, az egyszeruen megnezi az arcedulat, es azt mondja, ez tul sok neki, keres ingyenes alternativat vagy hagyja a francba az egeszet. A legtobb esetben, es ez is egy nagyon fontos aspektus, nem letszukseglet egy adott fizetos szoftvert hasznalni. Ha az, akkor az altalaban a munkahoz vagy ugy altalaban "penzcsinalashoz" kell, es akkor mindjart mas megvilagitasba kerul a dolog. De ez a ritkabb eset.

    "vagy mert az adott app-ra csak párszor van szükség (pl. új gépnél, telefonnál tesztelgetni), és többször sosem lesz elővéve"

    Ez jo duma, csak sajnos ez csak duma. A legtobben hiaba mondjak, hogy csak egyszer akarnak hasznalni egy adott szoftvert, az egyszeri hasznalatra megsem keresnek ingyenes alternativat, es/vagy az egyszeri hasznalat utan is "fent felejtik" a gepen a kaloz verziot. Arrol nem is beszelve, hogy az egyszeri hasznalat vegul havi rendszeresse valik, stb. Amugy meg visszakerdezek: ha csak evente 3x kell egy furogep, de akkor nagyon jol jon, akkor veszel egyet vagy ellopod az aruhazbol? ;] Nyilvan ott is lehetne arra hivatkozni, hogy csak nagyon ritkan van szukseged a furogepre, miert nem adjak akkor azt ingyen vagy mondjuk 1000 Ft-ert? Holott kozben meg a furogepet megveszed mondjuk 30-40e Ft-ert, ami joval tobb, mint mondjuk egy OEM Windows licenc ára ;)

    "inkább arra, hogy magyar programot magyarok jobban lekalózkodhatják"

    Nem ertem az osszefuggest.

    "én azt gondolom, hogy a warezoláshoz szükség van egy minimális hozzáértésre és nehezen hiszem, hogy az általad felsoroltak közül mindenkinek meg van az a tudása (és az ismerős meg szomszéd sem csinálja meg mindenkinek)"

    Nagyon orulok, hogy emlitetted az ismerost es szomszedot. Szamtalan esetben elofordul (nem csak nalunk, minden mas orszagban is), hogy a szomszed/ismeros rakja ossze a gepet, es o telepiti fel a szoftvereket -- persze kaloz verziot mindenbol, sok esetben. Igy vegul full kaloz verzio lesz a gepen mindenbol, hiaba nem az adott felhasznalo (PC tulajdonos) rakta fel oket, hiaba nem ert hozza. Ha pedig elkezdi megerteni a gep mukodeset, a szomszed "Pistike" pikkpakk megmutatja neki, hogy a torrent klienst hogyan lehet hasznalni. Vagy azt gondolod, hatalmas hozzaertes kell ahhoz, hogy valaki le tudjon torrentezni egy adott szoftvert, filmet vagy jatekot? Nem kell hozza nagyobb hozzaertes, mint alapszinten Wordot hasznalni :)

    "passz, de ha a reklám nem idegesítő benne, akkor szerintem inkább elnézőek az emberek"

    Igen, egy reszuk elnezobb, valoban, de akkor is megvan maga az a jelenseg, hogy a "feketeoves" kalozok mar csak sportbol is mindenbol tort verziot hasznalnak, az ingyenes appokbol is. Egyszeruen sikk szamukra az, hogy minden fel legyen torve, amit fel lehet torni.

    "ebben lehet igazság, de ahhoz, hogy ezt valaki így gondolja, szintén szükséges egy kis tudás"

    Egy kis tudas ahhoz is szukseges, hogy egyaltalan valamire tudj hasznalni egy Windows PC-t. Ne gondold azert azt, hogy szazmillionyi s*gghulye PC juzer van a vilagon :) Persze, van akinek fogalma sincs a warezrol, de ha viruskeresore terelodik a szo, arra azert a legtobb PC felhasznalo azt fogja mondani, hogy "naná, hogy fontos, hogy legyen a gepen, es jol mukodjon". Persze a szomszed "Pistike" abbol is siman felrakhat okositott vagy ingyenes verziot, de az elso szivasnal, amikor bekap a gep egy virust, a juzer elkezd sipitozni, es ha akkor eszbekap, es utanaerdeklodik, siman kaphat olyan tippeket, hogy talan egy jo minosegu viruskeresore nem kellene sajnalnia az evi 10-15 ezer Ft-os nagysagrendu osszeget. Es valljuk be oszinten, a legtobb mas tipusu szoftvernel ilyesmi nem fordul elo. Egy tort szoftver, egy nem tul jo minosegu ingyenes szoftver nem szokott karokat okozni a PC-dben vagy a Windowsodban vagy az adataidban. Ergo sosem fog odaig eljutni a juzer, hogy a sajat maga vagy az adatai biztonsaga erdekeben nekialljon azon agyalni, hogy talan meg kene venni az X szoftvert, amit hasznal. Raadasul, visszakanyarodva a szomszed altal osszerakott PC-re, szamtalan esetben nem is tudja a PC tulajdonosa es a tort szoftverek hasznaloja, hogy nem legalis forrasbol szarmaznak a gepen levo szoftverek. Hiszen o adott a szomszed gyereknek 150 ezer Ft-ot, azt hihette, hogy az a teljes gep ára. Szo nem volt arrol, hogy csak a vasat fizeti ki :) Nem kert kulon penzt "Pistike" a szoftverekre....

  • Fiery

    veterán

    válasz tlac #98 üzenetére

    "tehát azt mondod, hogy a fizetős app-oknak szinte az összes felhasználójának ilyen tulajdonsága van (ha a szomszéd állította be, az nem számít)?
    én ezt továbbra is merész kijelentésnek érzem"

    Asszem kezdem elveszteni a fonalat :) En csupan azt allitom, hogy ha valaki kalozkodasra hajlamos, akkor nem az adott szoftver tipusa, neve, szarmazasa vagy epp árcedulaja donti azt el, hogy megvasarolja-e a juzer vagy sem, hanem alapvetoen ha valaki kalozkodasra hajlamos tipus, akkor mindent kalozkodni fog (amit csak lehet); ha pedig nem hajlamos ra, akkor vagy megveszi, vagy nem kalozkodja el. Ergo egy X szoftverbol akkor sem lehetne 4x tobbet eladni, ha 4x olcsobb lenne, hiszen nem elsosorban a magasnak velt arcedula viszi ra a juzert arra, hogy kaloz verziot hasznaljon legalis licenc vasarlasa helyett. Nyilvan egy 4x alacsonyabb ar tobb juzert kesztet vasarlasra, hiszen igy ki lehet fogni a szelet pl. az ingyenes vagy az olcsobb alternativak vitorlajabol, de a kalozkodasra hajlamos juzernek hiaba lengetsz be egy 4x kisebb arcedulat, ha az nagyobb mint nulla, akkor maradni fog a kaloz verzional es nem fog fizetni egy petakot sem.

    "igen, mert az ingyenes lehet nem annyira elfogadott, vagy közel sem tud annyit"

    Vagyis azt mondod, hogy a fizetos szoftver pont azert dragabb, mint az ingyenes, mert jobb nala? :) Ez teljesen rendben van, es szamtalan peldat is lehetne erre hozni, de ez me'g mindig nem jogosit fel senkit arra, hogy kalozkodjon. Ha nem hajlando egy minosegi szoftverert fizetni, de az ingyenes alternativa sem felel meg neki, akkor ne hasznaljon semmit. Ahogy fentebb is emlitettem, a legritkabb esetben van a felhasznalo arra kenyszeritve, hogy egy fizetos szoftvert hasznaljon. Nagyon keves peldat lehet arra mondani, hogy ne lenne ingyenes es korrektul mukodo alternativa egy "essential" kategoriaju szoftverbol. Hangsulyozom: amirol en beszelek, az nem arrol szol, hogy miert nem fizetnek tobben a fizetos szoftverekert, hanem sokkal inkabb arrol, hogy ha valaki nem tud vagy nem akar fizetni, akkor ne hasznaljon kaloz szoftvert, hanem hasznaljon ingyenes alternativat, vagy ne hasznalja az adott tipusu szoftvert.

    "kölcsönkérek"

    Azzal van egy halom problema, pl. ha elromlik a gep, akkor azt kinek kell megjavittatnia, ha eltorik vagy jelentosen elkopik a furoszar, akkor kinek kell masikat vennie, stb. Arrol nem is beszelve, hogy nem egy ismerosom van, aki nem szivesen ad kolcson masoknak (penzt se, furogepet se, mast se), mert mar szamtalanszor "elfelejtettek" visszaadni a kolcsonbe vett dolgokat. Ugyhogy maradjunk inkabb annal a peldanal, hogy radobsz 30 rugot egy furogepre, mert neha kell es olyankor tenyleg nagyon jol jon -- es nem lopod el, ugyebar.

    "írtam jobbat is, a cégeset, de arra meg nem reagáltál"

    Nem gondolom, hogy a cegeket ossze kellene keverni vagy mosni az otthoni/egyeni felhasznalokkal. Egy (normalis) cegnel pl. mindig igyekeznek csak azokat a szoftvereket hasznalni, amire tenyleg szukseg van a munkavegzeshez, es nem fognak kedvtelesbol meg poenbol feltelepitgetni mindenfele egyeb sallangot. Mig egy otthoni felhasznalo hajlamos mindent kiprobalni, aztan ami "megragad" (megragadja a fantaziajat), azt a zesetek mondjuk 5%-aban meg is vasaroljak. A cegek ezzel szemben eleve azzal kezdik, hogy megveszik a licencet, vagy keresnek ingyenes alternativat. Persze vannak kalozkodo cegek is, nem keves, plane nalunk, de erre vonatkozoan nincsenek statisztikaim.

    "vagy ha jártál már olyan helyen ahol a warez programokhoz írnak az emberek hozzászólásokat, akkor mindig van egy köteggel olyan, hogy nem működik, hibát ír ki, hogy kell, elakadtam, mit jelent ez, segítsetek, stb."

    Persze, sok olyan szoftver van, amit bonyolult(abb) feltorni mint egy varazslon vegignext-next-finish-elni -- de rengeteg olyan szoftver van, aminel viszont torrentrol lejon egy ZIP vagy RAR, azon belul rakattintasz egy szokasos telepitore, es kesz, feltorve es/vagy kulcsot beirva feltelepszik a cucc es mukodik. Mondhatnek egy halom peldat, de persze lehetne egy csomo ellenpeldat is mondani a bonyolultabb megoldasokra. De hidd el, nem az fogja eldonteni, hogy egy juzer megvesz-e egy licencet, hogy mennyire bonyolult kalozverzioban beszerezni azt a szoftvert.

    "de az általánosan 95-100%, nekem nagyon magasnak tűnik, inkább csak pár extrém esetben gondolom reálisnak"

    Gyors guglizassal kapasbol ezeket talaltam:

    Ubisoft CEO claims 93-95% piracy rate on their PC products

    Monument Valley Suffering From a 95% Piracy Rate on Android

    Piracy rate statistics of our games

    iFishing for Android Has a Staggering 98% Piracy Rate–150,000 Illegal Downloads per Month

    China has world's second highest software piracy rate

    How high is 'unbelievably high' piracy? Dead Trigger dev's not saying

    "nem jó ez az idézgetésekre reagálás, széttördelődik mondanivalónk és sokkal nehezebben követjük egymást"

    Az en tapasztalatom szerint, nincs tokeletes forum motor, es tokeletes reagalasi/idezesi metodus... Pizza mellett a live chat mindig sokkal egyszerubb :)

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Aryes #99 üzenetére

    A kalozkodasra rengeteg gyenge vagy me'g gyengebb labakon allo magyarazat letezik (nincs eleg penz ra -- minden penz elment a GTX980-ra, tul draga a szoftver -- de negyedaron is tul draga lenne, az ingyenes alternativak sz*rok -- nem kotelezo hasznalni a szoftvereket, stb. stb), ugyhogy maradjunk inkabb abban, hogy abszolut dicseretes az, ha valaki legalabb megprobal arra torekedni, hogy ingyenes szoftvereket/appokat hasznaljon, es nem kaloz szoftvert.

  • Fiery

    veterán

    válasz Bici #102 üzenetére

    Pl. ha szoftverfejleszto cegnel dolgozol, akkor nagyon nem mindegy. Mas embereknek nyilvan mindegy, bar ennyi erovel az allatkinzas is lehetne mindegy, ha nem vagy WWF dolgozo... :U

  • Fiery

    veterán

    válasz Bici #104 üzenetére

    Nem csoda, hogy nem erted a kulonbseget, hiszen nem ebben az iparban mozogsz, igy nem is lehet teljes ralatasod arra, hogy mennyire nagy kart okoz a kalozkodas, mekkora overheadet tud generalni. Pl. ha van 10 ezer ugyfeled (akik legalis licencet vasaroltak), de a szoftvert valojaban 200 ezren hasznaljak, akkor teljesen maskepp kell meretezni az online infrastrukturat. 200 ezer ember nem ugyanazt a forgalmat fogja bonyolitani a website-odon, ill. az esetleges online szolgaltatasaidban. Aztan ugye ott van az a problema, hogy a kaloz juzerek is elvarjak a supportot, hiszen a legtobb esetben a szoftver keszitoje nem fogja authentikalni a supporton a juzert, hanem mindenkinek segit, akinek baja van a szoftverrel. Ezeket a problemakat felvetette a fentebbi postomban, a 3. linken lathato oldalon is a fejleszto.

  • Fiery

    veterán

    válasz #32839680 #107 üzenetére

    "De ez a dolog annyira nem fekete és fehér szerintem, mint ahogy te látod."

    De, pont hogy a feher oldalt erosited a leirasoddal :) Az alapjan, amit irsz, megprobalsz szinte mindenbol legalis verziot hasznalni, tehat Te pont az a tipus vagy, aki nem akar zsigerbol mindent kalozkodni, es hajlando vagy fizetni a szoftverert, ha nem megfizethetetlen az arcedula.

    "ki az aki crackekkel szív 500-1000 Ft-ért"

    Rengetegen, sajnos.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Bici #106 üzenetére

    "Viszont azt nem értem, hogy a szoftver készítői miért nem hitelesítik a felhasználót support nyújtásakor"

    Mert ha van shareware/trial verzio is a szoftverbol -- az pedig pl. utilityknel bevett gyakorlat --, akkor a kaloz egyszeruen azt mondja, hogy trial verziot hasznal, es ha javitjak a szoftverben talalt hibat, vagy beepitik a megalmodott uj funkciot, akkor vesz majd licencet. Szamtalan esetben, amikor megadja a juzer a nevet is ilyen support ticketeknel, nagyon jol lehet kovetni azt, hogy vegul 10-bol 9 esetben ilyenkor -- me'g ha a hibat ki is javitjak a szoftverben -- sem lesz belole vegul vasarlas. Az igazan "vicces" az, amikor jonevu ceg jon ugyanilyen support keressel, amihez persze a legtobb fejleszto maskepp all hozza (hiszen megsem csak Kis Pista, hanem X Zrt. vagy Inc. mondjuk), csak aztan vegul a ceg folytatja tovabbra is a kalozverzio hasznalatat es/vagy megsem akarja vegul megvenni a licencet...

    Aztan vannak a kevesbe furmanyos, mondhatni koca kalozok, akik kepesek a support ticket kuldesekor a "Product Key" mezobe megadni a kaloz kulcsukat, amit egy keygennel generaltak. Aztan amikor az ember (supportos) rakerdez, hogy ezt megis mikor es hogyan vasarolta, akkor hirtelen eszbekap, es kuld egy masik kulcsot, hogy az a jo kulcs. De persze az is kalozkulcs :W A sztorikat me'g lehetne folytatni...

  • Fiery

    veterán

    válasz tlac #110 üzenetére

    "csak felületesen néztem át a linkjeidet, de ha jól láttam, ahol a magas százalékok voltak írva, azok mind játékok voltak, játékokat szerintem kb. minden másnál hamarabb kalózkodnak le az emberek"

    Nem mintha tovabb akarnam nyujtani a retestesztat, de miert lenne mas az emberek hozzaallasa a jatekokhoz, mint barmi mashoz? Miert lenne egy jatek mas, mint egy WinRAR vagy Total Commander vagy epp Windows?

    "te a példádnál maradna, egy svéd, svéd nyelvű programnál, valószínűleg nem ez a kalózok aránya és szerintem más esetben is vannak ilyen csoportok"

    Baromi ritka az olyan szoftver, ami nem globalizalt, azaz kizarolag egy nyelvre irodott, es az nem angol. Specifikus szoftverek, pl. konyvelo programok lehetnek ilyenek, es azoknal persze a kaloz arány eleve mas is. Lehetne me'g peldakat hozni olyan szoftverekre, amiket tipikusan nem (vagy legalabbis nem olyan nagy mertekben) kalozkodnak, fentebb hoztam is egy ilyen tipust, a viruskeresoket.

    Sanya: Mert ha online authentikacio lenne a kulcs bekeresnel, akkor az ilyen komplikacioval azokat szivatnank csupan, akiket nem kene, pl. cegeknel, ahol nincs internet eleres (vagy korlatozott), ott telefonos/faxos authentikaciot kellene fenntartani. Aki meg kalozkodni akar, az crackelt verziot hasznalna, amibol ki lenne utve az online ellenorzes. Egy szoftver fejlesztese kapcsan a kalozkodast megakadalyozni nem lehet, legfeljebb meg lehet neheziteni. De a legtobb esetben a vedelem kifejlesztesebe befektetett ido es energia vegul ugysem terul meg, hiszen a vasarlasi hajlandosagot nem mozditja elore egy komplikalt es eros vedelem. Az ilyen szofisztikalt vedelmek tipikusan csupan azert keszulnek, hogy a ceg (Zrt/Inc) befektetoit megnyugtassak arrol, hogy a kalozkodas ellen be van epitve a "megfelelo" vedelem -- ami a valosagban semmivel sem mukodik jobban, mint barmi mas.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák