Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz stevve #74 üzenetére

    beidézném egy másik fórumon írt összefoglalómat, hátha másnak is hasznos és nem járt arrafelé ;)

    "a htpc intézi nálam a torrentezést, ill a céges proxyénál egy jóval megengedőbb internetszűrést végez, ergo 7/24 kell mennie, nem mindegy mekkora fogyasztást produkál

    amikor a vetitőm mellé vettem egy szünetmentest, rátettem a htpc-t is, majd később a kábelmodemet, wifiroutert, gigabites switchet is, így egy ponton tudom mérni a fogyasztást: mennyit vesz fel az egész "kóceráj" a fali aljzatból - ez a régi rendszerrel kereken 100W óránként, éves szinten elég durva költségeket eredményezett, reménykedtem benne, hogy 10-15% csökkenést el tudok érni.

    a régi pc adatai:
    processzor: Athlon II X2 240 (Regor magos, c'n'q váltogatja 800-2800Mhz kozt), hűtés: Arctic Cooling Freezer64PRO, alaplap: ECS A780GM-A 1.0, memória: 2 * 1024mb DDR2-800, vga-kártya: alaplapi ATI HD3200, audio: Audigy 2, winchester: 2.5" Fujitsu MHY2160BH 160Gb + 3.5" Seagate ST31500341AS 1.5Tb, optikai: NEC 4550 FW1.09, táp: Delta DPS-300PB-2 300W, 12cm venti, ház: Silverstone LC10B, ups: ECM Powercom Black Knight 600VA USB (Pinnacle PCTV kártya, de talán már évek óta nem használtam, csak lusta voltam kivenni... 1W-ot is alig számított fogyasztásban, csak a tényszerűségért írom le h létezett)

    internetszerte elterjedt nézet, miszerint az inteles konfig gyorsabb és kevesebbet fogyaszt, ergo alkalmasabb htpc-nek. mivel XBMC-t használok, a CPU erejére támaszkodva, arra gondoltam, hogy egy teljesen integrált megoldással sikerülhet a tervem a ráköltött összeg a kisebb fogyasztás miatt hamar megtérül (plusz a hangkártyát is eladhatom)

    következő változások történtek:

    új alaplap: Gigabyte EG41MF-US2H - minden rajta van, ami kellhet: optikai kimenet, firewire. Ezzel az audigy2 is száműzhetővé vált - és persze a szerelgetés apropóján immár a PCTV-t is száműzhettem. Gigáéknál az E jelzés a fejlett energiagazdálkodás képességének jelölése, tehát megtettem amit lehetett. Everest-el még monitorozni is lehet, mennyit "zabál" a processzor éppen, wáu. Ár: 16ezer.

    új processzor: Intel Pentium E5200 - erre azért esett a választásom, mert ez volt itthon a főgépemben biggrin.gif Ha meg kellett volna venni, prohardveren 11-12ezerért házhozjön, ilyesmiből újra egyébként sem költenék.

    ráraktam a főgépben eddig hűtő bordát, ventilátort és ...

    ... és ennyi! Betettem a házba, rádugtam a winyókat, ramokat be és indulhat a menet ... indulhatna, de a hűtő 3mm-el magasabb, mint kellene, nem fér be a silverstone-ba. Vehetek majd újat sad.gif jól kezdődik, gondoltam.

    gond nélkül beindult a gép, win7 kékhalál és reboot (safe modban is), ez végtelen ciklusban. az xp bezzeg kibírt ekkora változásokat... namindegy, reinstall.

    felraktam mindent, első mosoly: everest szerint a proci nyugalmi állapotban 2.6W - jól hangzik

    és itt vége is a pozitívumoknak sad.gif lássuk a fekete levest, pontokba szedve:
    - a teljes gép 1-2W-al többet eszik, holott nincs benne a hangkártya és a pctv sem
    - a processzor alap 2500mhz-en nem képes a korábbi amd proci sebességére (1080p cloverfield sample sima lejátszása), tuningolnom kell, 3200mhz-ig megy feszemelés nélkül, terheletlen fogyasztása a korábbi 2.6W-ról 2.9W-ra emelkedik, a külső műszeremmel gyakorlatilag nem mérhető - szerencsére (ekkor egyébként 1535mhz-en kavar)
    - az inteles vga hulladék - forró az északi híd bordája, lassu, törik a kép mpchc-ben, a beállítópanel fapados, nincs gyorsgomb/profilok - tulajdonképpen semmit nem lehet az elvárásaimhoz szabni.
    - ha mindkét digitális kimenetre(dvi és hdmi) dugok eszközt boot közben csak a hdmi kimeneten van kép, ami a projektorra van kötve - remek sad.gif amdn minden kimeneten volt kép boot közben.
    - gondolom nem kell ecsetelnem, hogy a tévé/vetitő közti képek közt halál a váltás. este tévé bekapcs, menüben turkálva átvált vetítőre, vetítő bekapcs. kikapcs előtt ne felejtsük visszatenni a képet a tévére ........... áááááááá sad.gif szóljon aki erre tud megoldást, mert megőrülök!
    - ha a proji ki van kapcsolva, a gép idleben van és kikapcsol az energiamenedzsment miatt a képkimenet az alaplapon, a windows végtelen ciklusban adja az uj hardvert talált (pl usb pendrivet bedugsz) és hardver eltávolitva hangokat (tam - tadam... ujra és ujra) - ekkor a vetítőt detektálja majd veszíti el. hatalmas élmény, ha épp zenét hallgatnánk kikapcsolt kijelzők mellett
    - a kép sokkal világosabb, mint ATI mellett, a feketék nem olyan mélyek, utálom hogy nem jó alapból
    - XBMC alatt a váltások érdekes módon simábbak, ATI-n volt h akadt néha amikor pl a borítók közt tallóztam. intelen van helyette képtörés, akár mit állítok ! sad.gif
    - nemtom mit csináljak ... adjam el a francba az egészet és vissza AMD?

    röviden ennyi. mai ésszel nvidia 8200 vagy ati 780g -s alaplapot vennék, egy athlon2 x2-240 vagy erősebb procival, ha nem akarnék túl sokat költeni a gépre. érdekes tapasztalat volt, kár hogy velem történt meg biggrin.gif

    tudom, vegyek egy 80+ os tápot, az majd segít. egyelőre nem merem meglépni, fentiek miatt félek h az majd nem megy a szünetmentesemmel vagy nem csökken pár wattnál többet a fogyasztásom, stb

    (egyetlen pozitivum az egész mizériában, hogy a főgépbe áttettem a htpc ECS alaplapját, bele egy Phenom II X3 720BE, 3.5ghz, játékok az intel e5200 3.6ghz-éhez képest is majdnem a duplájára gyorsultak az ati 4870-e mellett! ennyire cpu limites volt az a gép is!) "

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák