Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz GreenGoblin #94 üzenetére

    Inkább neked nem mennek át a dolgok. Ha akarsz szabadon telepíteni, van rá lehetőséged úgy hívják Android, lehet sideload apk szórakozás. Ha zavar a Google 30%-a. Ja azt nem írtad, csak az Apple "adó" zavar. Mi szeretnénk maradni a zártabb tulajdonságú előnyökért, fenntarthatóbb üzleti modell Apple módszernél. A fejlesztők és vásárlók szerint sikeresebb, ez mérhető dolog különböző statisztákkal csak rá kellene keresned hol van több bevétele a fejlesztőknek, hol a nagyobb vásárlási hajlandóság, hol a több elégedett user.

    Azt kellene megértened, hogy aki valamiért tizenéve iPhone-t választott és megkedvelte az Apple módszert, az nem fog rohanni Xiaomit akármit venni csak azért mert abban X évvel előbb van több Hz kijelző, több MP kamera, több W töltés, bárhonnan lehet telepíteni. Hanem az előző iPhone-jához hasonlítja mit tud az új. Ha nem az Apple a te terméked, semmi gond, vehetsz Android telefont Windows, Linux laptoppal. A saját logikád használd magadra is: nem kell hőbörögni milyen az Apple, nem kötelező Apple-t használni. Ha az az érved kevesen élnének külső telepítéssel, akkor minek a cirkusz? Azért nem érted az iOS userek szempontját, mert valószínűleg nem használtad X éve, hanem Androidról váltottál át és az Androidot keresed a rendszerben, hát úgy persze csalódás. Na erre nem az a megoldás erővel Androidot csinálni az iOS-ből, hanem egyszerűen visszamenni Androidra.

    Én nem akarom azt látni, hogy:
    a bankkártya Apple Pay lehetősége megszűnt, használd a bank csodatuti appját
    az app nem tölthető le App Store-ból, menj erre a csodatuti linkre
    a funkció, design irányvonal megszűnt mert már nem kötik a szabályok
    az app megszűnt, mert a fejlesztő éhen halt a warez sideload miatt

    El kellene fogadni, sok embernek (1 milliárd 10 év példája alapján) előny a zártabb rendszer. Lásd most a játékoknál az Apple Arcade, ez még az App Store-hoz képest is külön kerítés mögött van. Előfizetésért minden Arcade játékkal játszhatsz. És akkor fejlesztőnek jó, mert tervezhető bevétel, nincs warez, könnyebb app készítés az adott géppark és adott szoftver miatt, usernek jó mert nincs reklám és IAP bullshit. Androidon ez mind máshogy néz ki.

    120 Hz is véres kard lett nálad, miközben a valóságban: egyelőre csak a Pro széria kapta meg és az sem fix 120 Hz, hanem 10 és 120 Hz között változó ahogy amennyire szükség, hogy jó üzemidő is legyen. A legtöbb példányban értékesítendő normál iPhone 13 még nem kapott ilyen kijelzőt.

    Az Apple a maga tempójában épít be funkciókat. Ha ez neked másolás, akkor mit mondjunk arra a Google és Android gyártók hogyan követik az Apple trendeket? Szoftvertől jacktől mindenen át. Android: Before and After the iPhone Hát kezdjük ott az első Android prototípus még a Blackberry-t másolta, amikor kijött az iPhone és megváltoztatta a dolgokat, akkor váltott a Google is. Legújabban ebben követik az Apple-t: Google Play Store will soon show you how much apps know about you

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz GreenGoblin #100 üzenetére

    "Akkor miért van az hogy a rendszer enged telepíteni ilyen YouTube++ meg Spotify++, stb. alkalmazásokat?"

    Talán nem érte el még az ingerküszöböt. Átlag iOS usert nem érdekli az ilyen kétes mókolás több lépésben töltsd le app valley-t engedd ezt, telepítsd azt, lesni hogy következő hónapban is működik vajon a mókolás, hanem hivatalosan előfizet a Spotify-ra. Jailbreak is lehetséges, attól még kutyát nem érdekli. Viszont nyitottabb rendszerrel, már nem szájról szájra terjedő kétes warez oldalakon sok lépéses warez mókolás telepítés lenne, hanem ismertebb és egyszerűbb módszer.

    Mint ügyeletes tech segítő a rokonságban, én ezt se szeretném, hogy majd hívnának mi nem jó amikor valami szart valahonnan felraktak.

    [ Szerkesztve ]

  • #54625216

    törölt tag

    válasz GreenGoblin #100 üzenetére

    "Akkor kérdezem tőled ha minden maradna így ahogy van és nem valósulna meg amit az EU akar (amire elég nagy az esély legyünk őszinték) akkor minden oké és biztonságos?"

    Attól, mert nem szabad áthajtani a piroson megszűnik minden baleset? És ha nem, akkor szereljünk le minden közlekedési lámpát?
    Na ugye.

    A biztonsági intézkedések a károkozás esélyét csökkentik, nem pedig általában véve megszüntetnek minden létező káreseményt.
    Ebből adódik, hogy bármilyen biztonsági intézkedés enyhítése meg növeli a károkozás esélyét.

    A kérdés az, hogy egy adott biztonsági intézkedés okozta kényelmetlenségek és a védelem aránya mennyire elfogadható annak, aki az adott eszközt használja.
    Nem a gyártónak, a fejlesztőknek vagy a hatóságoknak, hanem a usereknek. A gyakorlat azt mutatja, hogy az iOS userek igen nagy tömege együtt tud élni a biztonsági limitációkkal és értékeli, hogy az iOS-en alacsonyabb a biztonsági kockázat (nem nulla, hanem alacsonyabb), mint más platformokon.
    A hatóság meg szvsz csak az ügyfelek érdekében szóljon bele a cég-ügyfél kapcsolatba, ne az ügyfelek érdekeivel szemben valamiféle trendi ideológia (vagy más piaci szereplők) képviseletében.

    "Ez mennyire biztonságos szerinted?"

    Nyilván ezeknek az appoknak is át kellett esniük az Appstore biztonsági ellenőrzésén. Ha szerinted ezek nem biztonságosak, akkor nyilván van az állításod bizonyítására a személyes gyanún túl objektív bizonyítékod is, amit érdemes az Apple tudomására hozni.

    "Vagy Mac-en is lehet nem storeból telepíteni."

    Mivel a Mac tartalomgyártó platform, így más célra és más célközönségnek készült, mint az iOS. Ahogy feljebb már írtam, a biztonsági intézkedések értelemszerűen együtt járnak limitációkkal. Ami egy tartalomfogyasztó eszköznél jó kompromisszum, az egy tartalomfejlesztőnél már nem feltétlenül az, ezért eltérő biztonsági szabályok vonatkoznak a kettőre.

    "Tiltsa le az adathalászást az appoknál amik figyelem kívűl hagyják a privacy labeleket a stórban."

    Jelenleg pont azért folyik eljárás az Apple ellen, mert a userek kezébe adta a döntést, hogy mely appok követhetik őket és ezt a Facebook és tsai. adatlopó vállalkozások zokon vették.

    "De tiltsák le azt is hogy memóri kártyát meg egyéb dolgokat lehessen rádugni a telefonra mert azon is lehetnek csuda dolgok. "

    Lásd fent: a biztonság szigorúsága és az azzal járó limitációk között kell értelmes kompromisszumot találni. Az iOS egy adott kompromisszumot képvisel, a droid egy másikat, a macOS egy harmadikat, a Windows egy negyediket és így tovább. A felhasználók meg eldönthetik, hogy kinek melyik a legmegfelelőbb.
    Erről viszont a felhasználóknak kell dönteniük és nem az EU bürokráciának.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #54625216 #103 üzenetére

    Én már próbáltam neki kétszer elmagyarázni, hogy a Mac az más és az Apple is mondja kevésbé biztonságos. Főként otthoni, tartalomgyártó eszköz kisebb usertábor, mint a sokkal személyesebb iPhone amit viszel mindenhova magaddal, teljesen más biztonsági szempontból kell nézni.

  • GreenGoblin

    tag

    válasz #54625216 #103 üzenetére

    A gyakorlat azt mutatja, hogy az iOS userek igen nagy tömege együtt tud élni a biztonsági limitációkkal és értékeli, hogy az iOS-en alacsonyabb a biztonsági kockázat (nem nulla, hanem alacsonyabb), mint más platformokon.

    Az emberek többsége azt se tudja mi fán terem a biztonság egy telefonnál. Amiről nem tudnak attól nem félnek. Mint amikor azt mondják nekem nincs titkolni valóm…de van.

    A hatóság meg szvsz csak az ügyfelek érdekében szóljon bele a cég-ügyfél kapcsolatba, ne az ügyfelek érdekeivel szembenvalamiféle trendi ideológia (vagy más piaci szereplők) képviseletében.

    És honnan tudod hogy ez az EU intézkedés az ügyfelek érdekeivel szemben megy? Azért mert az Apple azt mondta?
    nyilván van az állításod bizonyítására a személyes gyanún túl objektív bizonyítékod is, amit érdemes az Apple tudomására hozni.

    Van, lett is jelentve de szerinted mennyire foglalkozott vele az Apple. A Mapsra is jelentettem már utat ami lassan egy éve itt van képet is küldtem és még mindig nincs fent. Ezek az appok egyszer úgy néz ki egyszer átestek az ellenőrzésen de után az update-eket már a kutya nem ellenőrzi.

    Mivel a Mac tartalomgyártó platform

    IOS-en nem tartalmat fogyasztas véletlen?

    Jelenleg pont azért folyik eljárás az Apple ellen, mert a userekkezébe adta a döntést, hogy mely appok követhetik őket és ezt a Facebook és tsai. adatlopó vállalkozások zokon vették.

    Mint kiderült ha le is tiltod sok app mégis megtalálja a módját az adataid megszerzésére. Egy tűzfal mondjuk véget vehetne ennek de az sosem lesz akkor szintén bevételtől eshet el az Apple. Kevesebb IAP ugye. Szóval ez ilyen látszat védelem az Apple részéről.

    Az EU vagy bármely kormány a cégek felett van (lennie is kell) és gátat szabhatnak törvényekkel bizonyos dolgoknak mert ha nem teszik meg akkor a hatalom a cégek kezébe kerül amiből nem sok jó sülhet ki mert ők profit orientáltak ellenben a törvényhozókkal akiket leszavazunk választáskor ha nem tetszik amit művelnek.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • #86564352

    törölt tag

    "A Mapsra is jelentettem már utat ami lassan egy éve itt van képet is küldtem és még mindig nincs fent."

    Ez nem biztonsági kérdés, hanem feature, piaci. Nyilván egy ilyen kicsi piacra mint a magyar, nincs külön csapatuk Kaliforniában. Még USA-n belül is más prioritás van. Billentyűzetnél magyar szójavaslat, swipe sincs. Nincs Apple News stb. Ez szintén kezdetek óta ismert tulajdonság, hogy bizonyos funkciók csak angol nyelvű aztán így tovább piac szerint. Ha már erősködik az EU, inkább ezekkel foglalkozzon Apple-nél 1 dollár = 1 euró aztán EU polgár kevesebbet kap a pénzéért. De mivel jó termék így is veszik az emberek, hogy tudom nincs lekövetve egy új út a térképekben vagy nincs magyar Sári.

    "Szóval ez ilyen látszat védelem az Apple részéről."
    Ennyi erővel ne rakj zárat az ajtódra, mert ügyes betörő úgyis megtalálja a módját. Szerintem igen is jó dolog, hogy előírja az áruház ki kell írni mit gyűjt és kell engedélyezés, ahogy az is böngészőben, emailben próbálják gátolni a követést.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz GreenGoblin #105 üzenetére

    "Az emberek többsége azt se tudja mi fán terem a biztonság egy telefonnál."

    Pontosan ezért nem lehet elintézni a biztonság kérdést egy felugró figyelmeztetéssel, amivel rányomod a userre a jogi felelősséget és adios.

    "És honnan tudod hogy ez az EU intézkedés az ügyfelek érdekeivel szemben megy?"

    Biztonsági szabályok lazítása -> kevésbé biztonságos rendszer -> rossz az ügyfeleknek.
    Ennek belátásához elég a logika.
    A közlekedési lámpák leszerelése is a balesetek számának emelkedéséhez vezetne, nincs szükség széles körű felmérésre az igazolásához, mert józan ésszel belátható.
    Szemben azzal, ha rámondod egy rendszerre úgy általában, hogy nem biztonságos, mert az egy általánosító kijelentés, amit illik valamennyire hiteles adatokkal alátámasztani, hogy mégis mihez képest és mennyire.

    "IOS-en nem tartalmat fogyasztas véletlen?"

    Mac-en is lehet tartalmat fogyasztani (meg a teafőzőben is virslit főzni, stb.) de magát az eszközt nem arra a célra fejlesztették, így a biztonsági szabályokat az elsődleges funkciójának megfelelően kezelik.

    "Mint kiderült ha le is tiltod sok app mégis megtalálja a módját az adataid megszerzésére. Egy tűzfal mondjuk véget vehetne ennek de az sosem lesz akkor szintén bevételtől eshet el az Apple. Kevesebb IAP ugye. Szóval ez ilyen látszat védelem az Apple részéről."

    Megint csak visszatértél a "ha nem 100%-os, akkor nincs is" hülyeséghez. A követés kötelező engedélyezése egy fokkal javítja az adataid biztonságát. Senki sem állította, hogy teljes mértékben elejét veszi minden adathalászatnak, de belátható, hogy javít a biztonságon ahhoz képest, mint ha nem lenne.

    "Az EU vagy bármely kormány a cégek felett van (lennie is kell) és gátat szabhatnak törvényekkel bizonyos dolgoknak mert ha nem teszik meg akkor a hatalom a cégek kezébe kerül amiből nem sok jó sülhet ki mert ők profit orientáltak ellenben a törvényhozókkal akiket leszavazunk választáskor ha nem tetszik amit művelnek. "

    Ez így van, viszont az EU és a kormányok is az emberektől kapják a felhatalmazást a cégekkel szembeni fellépésre, éppen ezért első sorban a ő érdekeiket kellene képviselniük és nem lobbiérdekeket vagy a mainstream médiában felkapott ideológiákat.

  • Sanya

    nagyúr

    válasz #54625216 #107 üzenetére

    Mustass egy közleményt, amely arról szól, hogy az idegen áruházak egy mobilplatformon csökkentik a biztonságot.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Sanya #108 üzenetére

    Sideload-ról volt szó, nem alternatív áruházakról, arról meg talán csak nem kell közlemény, hogy ha a felhasználó "dude trust me" alapon manuálisan telepíthet bármit, az biztonsági kockázatot jelent.
    Ugyanígy nem nagy kihívás belátni, hogy ha a user maga sideload-olhat ellenőrizetlen forrásból származó idegen áruházakat, az semmiben sem jelent kisebb kockázatot, mert az áruház is egy szoftver, de legalább hatékonnyabbá teheti más ellenőrizetlen szoftverek telepítését.

    Más lenne a helyzet, ha mondjuk az Apple-nek megmaradna a joga, hogy ellenőrizze az alternatív áruházakat és előírhatna számukra kötelező biztonsági protokollt, de egyrészt a jelenlegi EU-s tervezetben nem ez szerepel, másrészt ugyanehhez a vitához vezetne, csak nem az "Apple nem engedi be az áruházakat" lenne a sirám, hanem hogy az "Apple kamu biztonsági kockázatokra hivatkozva nem engedi be az áruházakat".

  • Sanya

    nagyúr

    válasz #54625216 #109 üzenetére

    oké, de ezt az apple nem fogja megtenni. tehát akkor legyen lehtőségem sideloadolni.

    apple pay-en kívül más megy az apple-lel?
    másik böngésző, ami nem safari?

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • GreenGoblin

    tag

    válasz #54625216 #109 üzenetére

    Sideload-ról volt szó, nem alternatív áruházakról

    Na akkor olvass vissza mert én storet is említettem.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • válasz #54625216 #109 üzenetére

    Tehát ha az Apple előírna bizonyos biztonsági követelmények-et akkor azzal sértené a törvényt?

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #54625216 #109 üzenetére

    Szívesen látnék olyan felmérést ami megmutatja a 3rd party áruház sikeres és fenntartható a Google, Apple 30% jutaléknál jóval alacsonyabb szinten, amiért a cirkusz megy. Tudtommal az Epic 12% áruház is csomó exkluzívot csinál, mást prédikálnak szabadságról mint ahogy cselekednek és az áruház veszteséges, jóval a Steam mögött vannak. How long can Epic afford to throw money at the Epic Games Store?

    Miért van több fejlesztő a Steamnél az utált 30% ellenére, ha az Epic csak 12%-ot kér:
    Most game devs don't think Steam earns its 30% revenue cut
    Steam's 30% cut is clearly unpopular, so if Epic really can sustain a store on 12%, it may attract more developers and publishers in the long run. For now, though, the Epic Games Store has a long way to go before matching Steam's size. Only 6% of the developers surveyed said that the majority of their revenue comes from the Epic Games Store, and 78% of them don't sell anything on Epic's store.

    Hogy lehet a nagy szabadságharcos, dev és user barát Epic-ről ezt olvasni:
    The Epic Games Store isn't as feature rich as Steam (especially when it comes to community stuff), and is currently limited to games handpicked by Epic, whereas anyone can submit a game to Steam for a $100 fee. Epic plans to open up its store to more developers by the end of the year, and continues to build new features, though it still draws anger from PC gamers over its exclusivity strategy.

    Vállalják inkább nyíltan, hogy mindenki a saját pecsenyéjét sütögeti, nem kell az álszent szabadságharcos szöveg.

    Egyébként én azt hittem amikor az Apple bejelentette évi 1 millió dollár bevétel alatti fejlesztőknek csak 15% a jutalék és ezt követi majd a Google is, akkor elmúlik a minden fejlesztő csináljon külön áruházat hiszti.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Sanya #110 üzenetére

    Nem, ne legyen lehetőség sideload-olni, hanem ha valaki mindenáron sideload-olni akar, az válasszon olyan platformot, ahol lehet, van olyan is. Aztán ha mindenki átmegy arra, az majd rákényszeríti az Apple-t, hogy vizsgálja felül az üzleti modelljét, de ne lobbiérdekek által vezérelt EU bürokraták kényszerítsenek rá egy platformra olyan szabályokat, amelyek miatt romlik a biztonsága. Ugyanez érvényes a fizetésre és a böngészőre is.

    #111 aprokaroka87:

    "Céges környezet teljesen más."

    Szerinted melyik az életszerűbb:
    - ha céges környezetben oktatják az alkalmazottakat IT biztonságra
    - vagy ha több százmillió user informatikai ismereteit kellene olyan szintre emelni oktatással, hogy nyugodtan rájuk lehessen bízni a biztonsági kockázatok mérlegelését?

    Ehhez képest céges környezetben fel sem merül, hogy a userek hozzáférését szabad-e limitálni, consumer szinten meg megy a ködszurkálás, hogy majd egy vírusirtó meg az oktatás megoldja. Ráadásul jellemzően olyanok részéről, akik nem is használják a rendszert.

    "Tehát ha az Apple előírna bizonyos biztonsági követelmények-et akkor azzal sértené a törvényt?"

    Ezt hogy sikerült kiolvasnod a hozzászólásomból?

    #112 GreenGoblin:

    "Na akkor olvass vissza mert én storet is említettem."

    Te sok mindent említettél, de had ne kelljen már olyasmit is nekem indokolnom, amit nem én mondtam.

  • GreenGoblin

    tag

    válasz #54625216 #115 üzenetére

    Nem kell. Senki nem is kért rá hogy indokolj bármit is.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz GreenGoblin #116 üzenetére

    "Mustass egy közleményt, amely arról szól, hogy az idegen áruházak egy mobilplatformon csökkentik a biztonságot."

    Erre reagáltam.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #54625216 #115 üzenetére

    "consumer szinten meg megy a ködszurkálás, hogy majd egy vírusirtó meg az oktatás megoldja. Ráadásul jellemzően olyanok részéről, akik nem is használják a rendszert"

    Ráadásul gyakran oda lyukad ki a dolog, azért kell a "szabadság" csak menjen "okos" forrásból ingyen és reklámok nélkül a játék, zene és egyebek.

  • válasz #54625216 #115 üzenetére

    "Más lenne a helyzet, ha mondjuk az Apple-nek megmaradna a joga, hogy ellenőrizze az alternatív áruházakat és előírhatna számukra kötelező biztonsági protokollt, de egyrészt a jelenlegi EU-s tervezetben nem ez szerepel"

    Szerepel az Eu-s tervezetben hogy az Apple nem ellenőrizheti vagy épp ellenőrizheti az áruházakat?

    Itt konkrétan tiltásról vagy engedésről van szó.

    Ha nincs benne akkor az én értelmezésem szerint az Apple ebben szabad kezet kap.

    Utóbbinál meg az Apple-nek kell okosan játszania, ugyanis ha nem tesznek meg semmit őnszántukból, akkor lehet rá törvényt is írni.

  • azbest

    félisten

    válasz #86564352 #114 üzenetére

    Egyébként én azt hittem amikor az Apple bejelentette évi 1 millió dollár bevétel alatti fejlesztőknek csak 15% a jutalék és ezt követi majd a Google is, akkor elmúlik a minden fejlesztő csináljon külön áruházat hiszti.

    Engem nem lep meg. Mert a kiadó jellegű cégek hisztiznek elsősorban, nem pedig a fejlesztő stúdiók. A hagyományos kiadó cégeknek konkurenciája az apple.
    Korábban, amikor szinte minden játék csak úgy tudott piacra kerülni, hogy egy kiadó azt lehetővé tette, akkor markukban tarthatták a stúdiókat / fejlesztőket. Igaz, hogy a kiadó kockázatot vállal azzal, hogy pénzt fektet egy projektbe, de egyúttal a profitot is ő kapja meg, nem pedig a stúdió / fejlesztő. Amíg a kiadó megkerülhetetlen volt, addig simán kizsarolhatta azt, hogy olcsón vállaljanak el fejlesztéseket a stúdiók, különben tönkreteszik őket, többé nem engedik piacra kerülni más projektjüket.

    Aztán jöttek ezek az online áruházak, ahová bárki feltöltheti a termékét, nem szól bele a kreatív munkába, nem viszi a profit 100%-át. S nagyon olcsó a 30% (hát még a 15%) jutalék a terjesztésért tokkal vonóval. Ugyanis forgalom alapon egy bukó projekt nem tud generálni óriási számlákat a terjesztés miatt. Bátrabban, kreatívabban lehet próbálkozni újításokkal.
    Játékokban annyira nem vagyok jártas, de például sci-fi könyveknél is hasonló a helyzet. A best seller toplistákon sokszor van olyan független szerző műve, amit előtte a hagyományos kiadók visszautasítottak. Régen ez ment a fiókba, ma meg simán ki tudja adni saját maga az ilyen jutalékos platformokon.

    És ez nem csak azt változtatja meg, hogy már elkészült művet könnyebb kiadni és nincs ráutalva a kiadók kegyére a készítő. A készítés szakaszában is jobb alkupozíciót ad készítők kezébe. Nem kell elfogadnia, hogy 5-10% jutalék marad a készítőnek, már ha nem csak fix díjat ajánlanak csak érte. Hanem mondhatja azt, hogy annyiért nem adja oda a kiadónak, hiszen, ha vesz fel némi hitelt, akkor 70% saját jutalékosan saját maga kiadhatja a platformokon. A kiadóknak jó hogy fáj ez, hiszen sokkal jobban le tudják húzni a készítőket, ha tönkreteszik az alternatívát.

    Másrészt a kis jutalék a platformos boltoknál pont az új belépők megjelenését lehetetleníti el. A régi nagyok még úgy-ahogy kigazdálkodják méretgazsaságosság miatt a költségeket. De új belépőnem elindulni nem elég a aprópénz, óriási befektetések kellenek egy új kiadó / közvetítő platform elindításához. Látszik, hogy az epic is veszteséges a levert jutalékú rendszerben. Nem az a célja, hogy a jutalékos biznisz jól menjen, hanem az, hogy hagyományos kiadóként rajta keresztül kelljen hogy dolgozzanak a készítők. Ott az ő nagy profitja. Közben lehet a saját üzletüket is aláássák, de a mohóság nagy úr.

    [ Szerkesztve ]

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz #54625216 #99 üzenetére

    „Igaz is, a céges rendszergazda is simán adhatna a usereknek admin jogokat, csak legyen egy felugró ablak, amivel lefedezi magát, hogy ha a paraszt az igenre nyom, akkor ő a felelős bármilyen kárért az IT infrastruktúrában.”

    Szerintem az, hogy a céges gépekre milyen policyk érvényesek és hogy egy magánember a saját eszközét hogyan használja, két külön műfaj, és semmi értelme összekeverni a kettőt... :U

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz sz.balazs.95 #121 üzenetére

    A magánember jailbreakelheti a telefonját, telepíthet rá saját OS-t és akkor azt csinál, amit akar, de az iOS-t csak licenceli, az nem az ő tulajdona, így az Apple döntheti el, hogy kinek milyen jogokat ad.

    Amúgy a példa arra vonatkozott, hogy ha a sokkal fegyelmezettebb és jobban kontrollálható céges környezetben is szigorú biztonsági policykre van szükség, és nem lehet annyival elintézni az IT biztonságot, hogy egy figyelmeztetéssel áttolják a userre a jogi felelősséget, akkor miből gondolják, hogy több százmillió consumer user esetén elegendő megoldás egy felugró ablak, hogy "innentől magadra vess paraszt".

  • VIC20

    őstag

    ,,Az Apple újabb kritikát fogalmazott meg az EU törvénytervezeteivel kapcsolatban."

    Én is kritikát fogalmazok meg: mivel az EU nem hoz törvényeket, ezért EU-s törvénytervezetek sem léteznek. Ezt illene tudni...

Új hozzászólás Aktív témák