Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CrAzY88

    aktív tag

    válasz bambano #1 üzenetére

    Miért tartod ganéjságnak?
    Úgy gondolod hogy az Apple mindenféle költség nélkül csak úgy megkapta ezt a felhasználó bázist, illetve az Apple Store költségek és erőforrások nélkül eléldegél az idők végezetéig?
    Nyílván nem... Ezek mind olyan költségek, amilyeneket semelyik cég sem fog jófejségből lenyelni. Így vagy úgy, de ezeket valaki mindig kifizeti.
    Szóval amit összekanalazott felhasználói bázist az Apple, nem fogja senkinek sem kitartani, hogy halló, itt hülyére tudod magad keresni, mi meg tök ingyen odaadjuk. :DDD

    Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

  • CrAzY88

    aktív tag

    válasz bambano #9 üzenetére

    Ha jól értem, a fejlesztők aláírtak egy jutalékos szerződést, ugye?
    Mert ha így van, akkor a szerződés az irányadó. Normális esetben először elfogadja fejlesztő a kritériumokat, és nem ugat utána mint pl Fortnite (ami megint csak egy érdekes, de másik sztori), hanem azonosul az elfogadott szerződéssel. Innentől fogva lényegében értelmét veszti a külsős fizetési lehetőség, amit aztán nem is lenne értelme követni, mert nincs. Mint ahogy eddig sem volt..
    De mivel nem akarnak sarcot fizetni, így kénytelen engedni a külső fizetési lehetőségnek, amit ugyan úgy meg fog fölözni, amit jól is fog tenni a szerződésben foglaltak alapján.

    Értem én hogy semmi köze mit vásárolsz a Store-on kívül, ebben igazad van. Kivéve, ha ahhoz az alkalmazáshoz vásárolsz, ami az ő áruházában van, és az ő rendszerén futtatod.
    És gondolom nem is személyesen téged fog követni, hanem hogy az adott alkalmazáshoz vettek valamit külső fizetési lehetőséggel X összegért Apple account-tal, hopp jön a fölözés.

    Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

  • CrAzY88

    aktív tag

    válasz bambano #19 üzenetére

    De pont ez az, hogy van köze. Csak nem igazán szeretnéd megérteni... :W

    És amúgy a kolléga is pont azt fejtegeti hogy ezeknek a dolgoknak fenntartási és egyéb költségei vannak, amit nem fog senkinek sem odaadni ingyenes használatra.
    Mondjuk ezt sem akarod nagyon megérteni...

    Elég erős anyagi összefüggések vannak a sztoriban, szerintem annyira azért nem komplikált :N

    Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

  • CrAzY88

    aktív tag

    válasz aprokaroka87 #22 üzenetére

    Engedni fogják, most akkor mit nem tartanak be? :F
    Meg mi a lehúzás?
    jaa, hogy nem engedik az infrastruktúrát ingyen használni? A kis k*csögök, ezt hogy képzelik ;]

    Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

  • CrAzY88

    aktív tag

    válasz emelhu #33 üzenetére

    Mivel hozzáférhet az App Store által nem kevés fizetőképes felhasználóhoz egyről a kettőre (ami Android vonalon nem kicsit nehezebb, mivel nagyjából mindenhez hozzáférnek .APK segítségével).
    Lehetnek saját döntéseik, például jogukban áll nem szerepelni az App Store-on, ilyen egyszerű.

    A piaci erőfölényük mint olyan... Van másik alkalmazás bolt is, lehet ott is szerepelni, nem kötelező az IOS vonalon jelen lenni. IOS-en nagyobb a FIZETŐ bázis, ha arra van szükségük, el kell fogadni a játékszabályokat. Vagy nem játszani.
    Tulajdonképpen adjuk ingyen a hozzáférést mert már nagyok vagyunk, és erősek, ingyenpénzt mindenkinek ;]

    Nettó hülyeség amit leírtál, mivel ezek feltétlenül szükségesek a működtetésükhöz, pl: áram, ÜZEManyag. A Fortnite jellegű extra szirszarok nem tartoznak ide.

    Ráadásul ez a piaci viselkedés előbb volt náluk, mint hogy ez a sok bolond kitalálta volna hogy szerepeljen rajta, aztán károgjon hogy ezért még fizetni is kell.
    Ameddig nem ismertük ennyire ezeket a picike piaci szereplőket, valahogy jó volt nekik ez a modell, ma már nem az, már nem jó mert felnőttek, még több pénzt akarnak nem adni, mert már szabad szemmel is szabadon látható számokról beszélünk... :W

    Én itt be is fejeztem, ha valaki nem akar valamit megérteni, nem is fogja. :R

    Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

  • CrAzY88

    aktív tag

    válasz aprokaroka87 #35 üzenetére

    Így van, senki sem tudja előzetesen ellenőrizni hogy mi lesz x év múlva. Ez a kockázat minden iparágban jelen van.
    Az hogy jelenleg ők nyerik rajta a legtöbbet... Ők is fektették a legtöbb pénzt a dologba, szerintem ez így rendben is van, mi lenne ha fordítva lenne? Nem sok befektető lenne semelyik iparágban sem. Amúgy elvileg a piac úgyis eldönti akarva-akaratlanul hogy milyen piaci modell életképes.
    Én nem azt mondom hogy teljesen rendben vannak a százalékok, inkább azt szerettem volna nyomatékosítani, hogy ezek a szerződésre elfogadásra kerültek a fejlesztők részéről is. Utólag károgni..

    Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

Új hozzászólás Aktív témák