Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz t72killer #11 üzenetére

    Pont szombaton voltam MM-ben, 1k€ alatt egyedül talán két Asus volt normális-meg ha beesett valami almás, azokat nem néztem- a többi hulladék. Azért addig a szintig sokan nem mennek el, nem hajlandóak/nem tudnak ennyit kiadni notira. És nem lenne bajom pl. az Acerekkel sem, nekem is az van, de azok, amik ma kaphatók, annyira vackok, hogy borzalom. Tehát a vennék notit, de megtapogatom vásárlás előtt játék mellett normálisan összerakott példányt nagyon nehéz találni, így még ha nem is sötétek az emberek, nem tudnak miből választani.

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #9 üzenetére

    Akksiidőre szvsz szarnak mindenhol. Kivéve ha épp valamit egyszerűen meg tudnak oldani. De inkább jellemző az előbbi. És ezt értem ARM-re is, nem csak x86-ra.

    Máskülönben nem 1-1.5 napos telefonokkal ronhangálnánk, de csillió gflops-szal és 8-10 maggal. A Samsung S3-am is elég lenne bőven erőben, ha sw oldalon rendben lenne. Amíg az nincs rendben addig meg egy 10x gyorsabb hw is meg-megakad. És akkor még nem beszéltem arról mire lenne elég a szirszar S3 szintű cucc egy HSA-s gpu gyorsított környezetben.

    X86 oldalról jobb a helyzet, mert ott valóban volt előrelépés fogyasztásban. Kénytelen voltak ha versenyezni akarnak a 10W alatti szegmensben. Ill. ha ott nem akkor legalább egy ultrabook képében 15W-on megoldást adjanak egy tablet helyett. Szóval végül is itt volt előrelépés de az sem látszik az akkuidőben sehol.
    Amit mindenki megoldott és valós/akkuban is érezhető előrelépés az az idle kezelés. Hordozhatóban érdekes persze elsősorban de szerintem nagy szám, hogy egy erős, desktop gép is elketyeg idle 15-20W-ból kompletten, alaplapostól, tárolóstól.

    #11:
    A nem cserélhető akksis telefonokon mindig csak pislogok. Nem tudom mit találtak ki, de kétlem semmit mivel a fizikai az fizika, a Li-Ion meg Li-Ion. Pl. nálam az S3 akksicsere nélkül 1-1.5 év alatt kuka lett volna.
    Én mondjuk a vékonyítást (és főleg a súlycsökkentést) sem vetem meg pl. notinál. Egy 1.5kg alatti 13.3-14"-ost szívesen hordoznék. Akár passzívan vagy inkább félpasszívan... és jó akkuidővel. Ma már ez sem számít álomnak - értelmes teljesítmény mellett. De azért, hogy 1-2 év alatt a kukában landoljon akksi vagy egyéb hiba miatt az meredek egy kissé.

    [ Szerkesztve ]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz t72killer #13 üzenetére

    Nekem kell a kb. 15", a 13-at kicsinek találom, a 17" sok mobil gépnek, asztalinak meg kevés. És mióta Sony nincs, még kevesebb az opció. És mivel a 2010-ben vett Aceremnél aggódom, mikor adja meg magát, szomorúan szemlélem a piacot. Az OS kérdése pedig a másik gond. Ha nem neten vásárolok, akkor gyakorlatilag nincs esélyem megválasztani.

    Ami egyébként különösen érdekes: Bp. Örs vezér tere, Árkád: MM-ben van Fusi üzleti noti is, normális felszerltséggel, szerintem értelmes áron, de például egy Dell, Lenovo üzleti notit a notebook.hu sem prezentál tapogatásra. Németeknél Fusit nem is láttam még, sehol. Más üzleti notit sem.

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #16 üzenetére

    Persze van egy fizikai határ is, ahogy írod.
    Két út lehetséges:
    1. Bevállalni, hogy nem lehet dobálni a laptopot... cserébe könnyebben boldogulsz vele szállításnál.
    2. Azért lehet masszív gépet is gyártani pehelysúlyban. Ilyen-olyan ötvözetekből nagyon könnyű gépeket is kihoznak. A hűtés is csökken, az akksikon is lehet faragni a jobb procik mellett (persze kérdés, hogy az megéri-e). Pár 10 grammos SSD már alap.
    Az megint más kérdés, hogy ezt ki veszi meg, jellemzően 500k+ árakon.

    Szvsz nem ér ennyit pár deka. Én inkább hajlok az 1. verzió felé.
    Samsung Series 5 van a családban 1.5kg alatt ill. 2kg-os Dell 5420/5430 munkában. Előbbi papírvékony, nyilván a kijelző hajlik, de ezzel jár. A Dellek masszívak, de nekem talán túlságosan is... nem nyúzom annyira.
    Főleg sok ha hozzáveszem a Dell-ek árát is. Nem rosszak ezek, de ár-értékben túlzásnak tartom, hogy 300k körül kell keresgélni ilyeneket. Ha meg a súly is számít akkor az említett 4-500k inkább...
    Fujitsuban pl. vannak értelmes árú, nem konzumer cuccok is.

    Még egy apróság van ami azért a fenti képet árnyalja: A gyártók sem rohannak előre mindig a fejlesztésben. Az említett Dell sorozat úgy 2-300k, hogy X éve változatlan: jön a 1366-os TN panellel, 1-2 éve még opció se nagyon volt az FHD, azóta van de aranyárban. Msata nuku X éve. Újjlenyomat olvasó ugyanolyan driverhibás X éve. A procikat cserélgetik benne kb. A ház is ugyanaz vagy max azon is olcsósítanak csak.
    Nem rossz a minőség, de ár-értékben és főleg hozzáállásban nem látom azt a plusszt.

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #19 üzenetére

    Ja, van mire panaszkodni az biztos.
    Most hw-ügyileg mondjuk nagyon jó a helyzet. Tényleg egy marék procit be lehet rakni egy méretkategóriába és mind teljesen jó. Még úgy is, hogy AMD alig van, de hátha a Carrizoból is lesz valami értelmes.

    Most már a körítésben kéne lépni...
    A gyártó a termékpalettájuk csiszolásával: ház minőség, akksi, méret, panel, jó hűtés.
    És sw oldalon... (itt nagyon off, de droid oldalon ugye van mit javítani... x86-nál a Win10 intergráció elég biztatónak tűnik, HSA is csak lesz valamikor.)

    Annyi a jó az egészben amit fentebb is írtam: magában a "motorban" sok újat nem tudsz kihozni, sőt, házon belül is több jó megoldás van már egy témára. Átlagusert meg ha pörög a gép nem érdekli milyen mókusok hajtják. Szóval marad a gyártóknak a fenti két terület amiben ki tudnak tűnni és vevőt szerezni.

    Vagy csak nagyon naív vagyok. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Sir Ny

    senior tag

    válasz t72killer #19 üzenetére

    Egyébként egy noti esetén mire jó, hogy szabadban lehet olvasni?
    (Szabadba táblát viszek, ha olyan van.)

    -

Új hozzászólás Aktív témák