Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #9 üzenetére

    Akksiidőre szvsz szarnak mindenhol. Kivéve ha épp valamit egyszerűen meg tudnak oldani. De inkább jellemző az előbbi. És ezt értem ARM-re is, nem csak x86-ra.

    Máskülönben nem 1-1.5 napos telefonokkal ronhangálnánk, de csillió gflops-szal és 8-10 maggal. A Samsung S3-am is elég lenne bőven erőben, ha sw oldalon rendben lenne. Amíg az nincs rendben addig meg egy 10x gyorsabb hw is meg-megakad. És akkor még nem beszéltem arról mire lenne elég a szirszar S3 szintű cucc egy HSA-s gpu gyorsított környezetben.

    X86 oldalról jobb a helyzet, mert ott valóban volt előrelépés fogyasztásban. Kénytelen voltak ha versenyezni akarnak a 10W alatti szegmensben. Ill. ha ott nem akkor legalább egy ultrabook képében 15W-on megoldást adjanak egy tablet helyett. Szóval végül is itt volt előrelépés de az sem látszik az akkuidőben sehol.
    Amit mindenki megoldott és valós/akkuban is érezhető előrelépés az az idle kezelés. Hordozhatóban érdekes persze elsősorban de szerintem nagy szám, hogy egy erős, desktop gép is elketyeg idle 15-20W-ból kompletten, alaplapostól, tárolóstól.

    #11:
    A nem cserélhető akksis telefonokon mindig csak pislogok. Nem tudom mit találtak ki, de kétlem semmit mivel a fizikai az fizika, a Li-Ion meg Li-Ion. Pl. nálam az S3 akksicsere nélkül 1-1.5 év alatt kuka lett volna.
    Én mondjuk a vékonyítást (és főleg a súlycsökkentést) sem vetem meg pl. notinál. Egy 1.5kg alatti 13.3-14"-ost szívesen hordoznék. Akár passzívan vagy inkább félpasszívan... és jó akkuidővel. Ma már ez sem számít álomnak - értelmes teljesítmény mellett. De azért, hogy 1-2 év alatt a kukában landoljon akksi vagy egyéb hiba miatt az meredek egy kissé.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák