Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    Arra azért kiváncsi vagyok, hogy mi miatt nem lehet ezt az eljárást még rendszermemóriaként használni, mert ott ugye nehogy DDR5 hanem mégcsak a 3as szintnél tartunk.

    Bár még mindig az adattárolás a leglassabb eleme az egész rendszernek. 10 évvel ezelött is kb ugyan anyni időbe telt betölteni meg átmásolni mint mostanság , érezhető javulás nem sok volt.

    Amugy a jó oldalát leirták a cikkben,de arról elfeledkeztek, hogy hátrányként az egymásra pakolt memoria rétegek és a GPU mag közelébe pakolás az eléggé kis helyre koncentrálja a hőt és igy még nehezebb lesz hatékony hütést késziteni a VGA-ra, mikor már most is eléggé a határon vannak egyes tipusnál.

    Ha jól olvastam akkor a 390x-et már vizhütéssel árulják.Kérdés, hogy mennyire megbizható és sérülékeny egy ilyen rendszer.

    [ Szerkesztve ]

  • repvez

    addikt

    válasz .mf #45 üzenetére

    Nem kijelentettem hanem kérdeztem, hogy mi a különbség ami miatt egy VGA-ra szerelt memoriát nem lehet rendszer memóriaként használni vagy ugy átalakitani. lényegében mindegyik ugyan azt csinálja , adatokat másol és tárol egy ideig.
    Tehát mig a rendszer memória még csak 2400mhz körül jár addig a VGA-s 5mhz felett ezért kérdezem , hogy mi miatt nem kompatibilis a 2 eljárás?

    Igen ott az SSD,de egyelöre az átlag ember mégcsak rendszer meghajtóként használja és nem tárhelyként mivel nem megfizethető az 1TB kivitel. Ott az USB3 is és elméletileg több száz mega az átviteli sebesség, a gyakorlatba meg jó ha az 50et eléri.

Új hozzászólás Aktív témák