Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz vicze #5 üzenetére

    Benne van a Xilinx. Anélkül az is nőtt, még nagyobb mértékben mint a bevétel ha jól láttam.
    A gond épp az, hogy a szerző továbbgondolta a tiszta adatokat.

    a. Tisztán a számok: minden rohadt nagyot nőtt, rekord számok.
    b. Mit vártak a befektetők: ez lehet több (vagy ez a szint) és akkor itt már nincs óriási szenzáció mert előre beárazták a várokozásokat. Erről ír a cikk,de totálisa zavarba ejtő, hogy az abszolút számokról, brutális növekedésről nem esik szó.

    Azért ez rohadtul két dimenzió, még ha van is közös metszete. Egy a piacon elegerésző cég, akinek nem mozdul a részesedése kb. semerre az be lehet sz*rva, hogy elkezd zsugorodni a piac. -5-10% automatikusan hat rá. Erről szól a cikk.
    De egy ilyen szereplőnél aki gyakorlatilag megduplázta a bevételét ezt matekozzuk már ki, hogy jó vagy rossz, akár előre tekintünk, akár a tényeket elemezzük.

    Nyilván van korreláció mert ha kisebb a teljes piac akkor a tortaszeletek összemennek, de a két jelenség mozgatója eredendően teljesen más. Egy általános csökkenést teljesen más hajt mint egy ilyen terjeszkedést. A meglévő tortából is ugyanolyan arányban nőhet tök más indokokból akár a továbbiakban is az AMD. Azok a feltételek (perf/W, stb...) nem változnak.
    Sőt, mivel az alpiacok sem egyformán mennek össze (dgpu, pc, szerverek, adatközpontok), így még áttételesen sem feltétlenül igaz, hogy érinti a piaci zsugorodás.
    :U

    Mindenki szeretne ilyen süllyedő (piacú) hajón lenni. Én pl. a mondjuk a gázkazán piacon nem vagyok érdekelt de ha minden évben nekem adják az 5%-át úgy hogy közben évente 10%-ot zsugorodva haldoklik az egész akkor azt is köszönöm szépen! :D

    [ Szerkesztve ]

  • miqlas

    őstag

    válasz vicze #5 üzenetére

    ... az ITcafé-n megjelenõ hírek színvonala stabilan esik már egy-két éve! Kb. sg.hu szintre estek vissza. :W Ehhez még hozzájön, hogy bizonyos cikkeknél (fõleg 4iG) blokkolják a fórum hozzászólásokat, maximum lájkolhatod! :C :F :Y

    Ha a Wall Street elemzői meg ennyire nagy elvárásokat támasztanak (jósolnak), akkor az õ profizmusuk is erõssen megkérdõjelezhetõ! :R

    [ Szerkesztve ]

    42

  • Jürgenmüller

    kezdő

    válasz vicze #23 üzenetére

    Szerindem a processzor piac nem csak Intel/AMD-ből áll, biztos hogy én tudom rosszul, de kérlek világosíts fel arról, hogy a többiekkel mi a helyzet?

    Ezek a bérgyártók vajon mit csinálhatnak, ha az AMD a globális market share majdnem 40 %-t elviszi. Szerintem az AMD vagy az Intel önmagában nem ekkora, de lehet, hogy én tudom rosszul.

    [link]

    Én azt hittem nem csak AMD és Intel processzorok vannak, hanem ezen felül még egy halom más is.

    Amúgy valamilyen problémád van metálisan, hogy ilyen furcsa emoji-kat teszel ki? Nem kell a fejed a falba verni, csak beszélgetünk, de ha úgy gondolod, akkor inkább ne beszéljünk, mert látom nehezen viseled ezt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák