Hirdetés

2017. november 17., péntek

(#1) zzola

zzola
(PH! nagyúr)

Egy rev.2-re talán már én is benevezek, gondolom addigra javítják a kezdeti nehézségeket....

(#2) Watchdog

Watchdog
(tag)

Akkor ez a Ryzen 3 még mindig az eredeti 8C/16T chip herélése lesz további letiltogatással?

(#3) Zotya84

Zotya84
(senior tag)

Jó-jó, csak jönnének már. Annyi szép diát láttunk, hogy most már lassan jó volna terméket látni, mert rohadt türelmesnek tartom magam, de eddig valahogy nem érzem, hogy olyan nagyon tarolnának. Pedig nem egy embert ismerek, aki várja az új termékeket - köztük én is az első árának normalizálódását.

Azaz, most már ideje volna látni a folytatást is nem csak a kezdetet...

(#4) ROBOTER

ROBOTER
(PH! addikt)

Amikor ránézek ezekre a prezidiákra, a dizájn miatt mindig az hiszem, hogy ubuntu eseményt nézek.

(#5) solfilo válasza Zotya84 (#3) üzenetére

solfilo
(PH! kedvence)

Milyen termékre vársz? Ár, teljesítmény?

(#1) zzola: Ryzen topikban egyre több az elégedett tulaj, sok minden javítva van már. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6) arn

arn
(PH! nagyúr)

Varjuk szeretettel, mert az elso szeriat inkabb kihagynam.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc): http://hardverapro.hu/apro/keresek_egy_csomo_fele_cuccot

(#7) Tyrel

Tyrel
(senior tag)

Valamikor a Vega megjelenésének környékén nem tesztelnétek újra a Ryzeneket is, hogy lássuk milyen hatással voltak rájuk a javítások?

(#8) zzola válasza solfilo (#5) üzenetére

zzola
(PH! nagyúr)

Ezt örömmel hallom! Végre újból lett konkurenciája az Intelnek és remélem, most már lesz igazi árharc is a felhasználókért, bár az új Ryzenek ára szerintem elfogadható...

[ Szerkesztve ]

(#9) fuvi

fuvi
(senior tag)

APU kezdődik!

Steam/Origin/Uplay: L4zul, Battletag: lazul#2765, RSC: lazuljunk

(#10) Abu85 válasza Watchdog (#2) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Igen. Egyelőre nincs értelme kisebb lapkát csinálni, mert maga a Summit Ridge is eléggé kisméretű, illetve a GloFo az AMD-nek relatíve olcsón adja a wafert.

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#11) solfilo válasza zzola (#8) üzenetére

solfilo
(PH! kedvence)

Az ára szerintem is rendben van már, magam részéről az APU-kra várok. (sajna csak 2018-ban jön desktopra, ha minden igaz)

solfilo

(#12) komi77

komi77
(fanatikus tag)

Biztatónak látszik ez az úti terv. Remélhetően az ütemezést is tudják tartani - eddig sikerült. Úgy fest ütőképes áruval fednek le minden szegmenst, és közben már az újabb termékek fejlesztésével foglalkoznak :C

Szegény ember kézzel nőz.

(#13) zzola válasza komi77 (#12) üzenetére

zzola
(PH! nagyúr)

Lehet most dől befelé a zsé és már tudnak tervezni...

(#14) Whysperer

Whysperer
(PH! addikt)

Dalszöveg
Kossuth Lajos azt üzente,
Elfogyott a regimentje.
Ha még egyszer azt üzeni,
Mindnyájunknak el kell menni,
Éljen a magyar szabadság,
Éljen a haza.

Esik eső karikára,
Kossuth Lajos kalapjára,
Valahány csepp esik rája,
Annyi áldás szálljon rája!
Éljen a magyar szabadság,
Éljen a haza.

Kossuth Lajos íródiák.
Nem kell neki gyertyavilág:
Megírja ő a levelet
A csillagok fénye mellett.
Éljen a magyar szabadság!
Éljen a haza!

" vagyok aki vagyok,mert kell egy ilyen is! " Zalaman Z11 Plus/Giga 990XA-UD3/AMD FX 8350/scythe ninja 3 rev. b/EVGA 550w GS/ OCZ agility 3 120Gb/8GB(2x4GB) Corsair Vengeance 1866/ Gigabyte GTX1060 6GB WF2OC/ ASUS XONAR DG/ Céges: i7 4790k - ASUS z97-P - ASUS GTX 760 4GB- HyperX 4x8GB FURY

(#15) Kopi31415

Kopi31415
(PH! félisten)

Az asztali vonalon történt akkora előre lépés, mint amit most a mobilra jósolnak? Mert nekem nem rémlik az a durván 400% Perf/W. Azt meg kétlem, hogy új architektúrát hoznának.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#16) vhw

vhw
(PH! addikt)

Ugyan nehéz nem látni a típus számozásban a párhuzamot...
De miért alakult úgy, hogy a páratlan számozást választottak, mikor a párossal utalhatnának a magok számára.
Van kutatás arra vonatkozóan, hogy a páratlan számok alkalmazása előnyösebb a marketing szempontjából?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#17) AxBattler válasza solfilo (#11) üzenetére

AxBattler
(PH! nagyúr)

+1
Felőlem AMD IGP-s Intel CPU is jöhet, csak rakjanak le az asztalra valami potensebb megoldást.

"Cable management is for the weak!"

(#18) solfilo válasza Kopi31415 (#15) üzenetére

solfilo
(PH! kedvence)

Honnan jön a 400% perf/W fejlődés?

Asztaliban azért volt fejlődés rendesen, több mint 2x lett a perf/W.
De amúgy lehet, hogy alacsonyabb órajelen jobban érzi magát az architektúra, így nagyobb javulás lehet, mint desktopon. :)

solfilo

(#19) komi77 válasza zzola (#13) üzenetére

komi77
(fanatikus tag)

Így van, lehet jobban fogynak a vártnál a Ryzenek. Még mi lehet itt év végéig a Vegával, Ryzen 9-el, új mobil és szerver platformokkal? Ha egy kicsit szerényebben fognak árazni és a kezdeti szoftveres problémák is mind megoldódnak akkor borítékolható a siker. Intelék is dobálgatnak új holmikat. Kérdés, hogy melyik csapat találja meg jobban a vásárlókat.

Szegény ember kézzel nőz.

(#20) Shing válasza vhw (#16) üzenetére

Shing
(őstag)

Valszeg azért ilyen, hogy könnyebb legyen az Intel I3-5-7 elé párhuzamot állítani, de hogy ők miért találták ezt ki az jó kérdés.

(#21) Petykemano válasza Abu85 (#10) üzenetére

Petykemano
(őstag)

Én azt hittem ,azért tart ilyen soká kihozni, mert a ravem athlonja lesz.

A zeppeint hiová lehet még tovább csonktani? 3Ghz, 4 MB L3? 2 mag? Ez már azért nagyon az alja, a gané lapka. Persze ha van, nyilván jobb nekik, ha valamilyen formában értékesítik. Ellenben elég baj, ha ilyenek jelentős számban keletkeznek. Na mindegy, fura.

(#22) Kopi31415 válasza solfilo (#18) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

A mobil APU. Majd dupla teljesítmény fele fogyasztással.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#23) solfilo válasza Kopi31415 (#22) üzenetére

solfilo
(PH! kedvence)

Nem ígértek dupla teljesítményt, nekem csak +50% rémlik. :)

solfilo

(#24) alcsa válasza Whysperer (#14) üzenetére

alcsa
(senior tag)

Korrigalas:
Ha meg egyszer azt uzeni,
Mindnyajunkank meg kell venni...

(#25) VIC20 válasza Shing (#20) üzenetére

VIC20
(őstag)

Gondolom, azért, mert a prímszámok valamilyen csodás vonzerővel bírnak. (Ld. még a Sauska borok ,,nevezéktanát"... :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#26) fanti

fanti
(őstag)

Főhet az Intel feje rendesen.....nem lesz elég átállítani a szitázógépet i7-8700-ra, muhahaha :)
És az Intel marketingosztálya sem új A8-assal fog közlekedni, jó lesz a használt Toyota is.
Nyihihihihi, savanyú a szőlő.....! Tick-tock.....ja!....Na persze.

Anabolikus szteroidok - szemesnek áll a világ!

(#27) Abu85 válasza Petykemano (#21) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Addig csonkítható, amíg a piaci igényeknek ez jót tesz. Maga a lapka nagyon pici annak ellenére, hogy nyolcmagos, és azzal, hogy a WSA szerződés a GloFo-val számos anyagilag meghatározott tételt tartalmaz, az AMD nagyon jól tud számolni, hogy megéri-e egy kisebb lapkát csinálni, vagy jobban járnak, ha a mostanit használják, és a piac igényei szerint letiltogatják az egyes részeit. Úgy néz ki, hogy olcsóbb ez az irány. Csupán erről van szó, semmi másról. Az meg világos, hogy az AMD a számára olcsóbb opciót választja. :)

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#28) Yutani válasza Kopi31415 (#22) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

Forrás az ígérgetésre?

(#27) Abu85: Valójában még egy 2 mag / 4 szál verziót is ki tudnának adni, ha tényleg az utolsó szilícium morzsáig el akarnának adni mindent.

Egyébként pusztán piaci oka van (árbevétel), hogy az R3-at ennyire elcsúsztatják? Vagy kevés a selejt és be kellett várni egy bizonyos mennyiséget?

[ Szerkesztve ]

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! *** Nem a véleménykülönbséggel van baj, hanem ahogy egyesek azt tálalják.

(#29) Abu85 válasza Yutani (#28) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Gyártási oka van a Ryzen 3 megjelenésének. A Summit Ridge az elején kis mennyiségben készült, majd bővítették a gyártósort, és jött a Ryzen 5. Most bővítik megint, igen sokra, és jöhet már egy rakás termék. Ha most kiadnának mindent, akkor mindenhol valamekkora hiány lenne. Ezt nyilván el akarják kerülni, tehát akkor lesz kiadva az összes modell, ha elegendő lesz a gyártókapacitás. Itt azért számolni kell, hogy eladási tételben egy Ryzen 3 simán verni fogja a Ryzen 7-et. Sokkal olcsóbb, így sokkal több lesz rá az igény, tehát sokkal több Summit Ridge-et is kell gyártani. Selejt alig van, azzal nincs probléma, ez egy kiforrott node.

[ Szerkesztve ]

(#30) MZsoltee válasza Abu85 (#27) üzenetére

MZsoltee
(PH! kedvence)

A letiltogatásnak a feloldását még nem próbálgatja senki? Nem térnek vissza a régi szép idők. R3-->R7? ;]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#31) t72killer

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Tudtam, hogy le kell tekerni a cikk legaljára az érdekességekért;] A 16mag @3.5GHz már tényleg jó cucc lesz, bár lehet meg kell várni vele a 7nm-es processzt.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#32) AgFRjkUZT_3 válasza Whysperer (#14) üzenetére

AgFRjkUZT_3
(kvázi-tag)

+1

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#33) Chaser

Chaser
(Jómunkásember)

eléggé hasonlít ez a mese egy core i nevű projecthez pár évvel ezelőttről amit az intel írt
volt ryzen 5 teszt, elmúlt két hétben annyira nem követtem

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#34) Zotya84 válasza solfilo (#5) üzenetére

Zotya84
(senior tag)

Én már semmire, én tudom, mit veszek, de jó volna ha APUik végre piacra kerülnének. Olyan régóta hozták, hogy Zen így, Zen úgy, aztán amellett, hogy mennyit késett, még jó darabig eltart mire a kínálat kiteljesedik. Azért márciusban már bíztam benne, hogy május végére APU-tól R7-ig minden piacon leszen.

(#35) solfilo válasza Zotya84 (#34) üzenetére

solfilo
(PH! kedvence)

Az APU kissé fájó pont nekem is, de végül is ráérek, jelenleg az A8-7600 is overkill arra, amivel játszom. :DDD

Amúgy csak azért kérdeztem, hogy mit vársz/tok, mert nem volt egyértelmű az írásból. Ha lesz VGA, a Ryzen 5 1400 már teljesen vállalható áron megy, ha APU kell, akkor megértem. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#36) Szaby59

Szaby59
(PH! kedvence)

Inkább azt üzenjék meg mikor jön a rev2 vagy bármi is legyen a neve :D

Steam/Origin: szaby59

(#37) Chaser válasza Szaby59 (#36) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

zen2 és benne van a cikkben ha jól rémlik, csak átfutottam

szerk: sztem ő lesz a rev2 ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#38) Szaby59 válasza Chaser (#37) üzenetére

Szaby59
(PH! kedvence)

Rev2 != Zen2 hanem a jelenlegi Zen magok egy új steppingre épülő kiadásai.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin: szaby59

(#39) Yutani válasza Szaby59 (#36) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

5 GHz-es Ryzent 1,35V-on a népnek! :K

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! *** Nem a véleménykülönbséggel van baj, hanem ahogy egyesek azt tálalják.

(#40) Abu85 válasza Szaby59 (#36) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Nincs igazán rá szükség, mivel végül kiderült, hogy minden eredetileg felmerült probléma javítható volt szoftveresen az AGESA frissítésével. Ezt április közepén meg is tették. Az erre vonatkozó panaszokat az AGESA 1.0.0.4-gyel le is zárták, mivel reflektáltak mindre.
A fejlesztések most gyakorlatilag kizárólag az órajel emelésére koncentrálnak, hogy később jöhessen pár nagyobb órajelű Ryzen.

[ Szerkesztve ]

(#41) Whysperer válasza alcsa (#24) üzenetére

Whysperer
(PH! addikt)

hjaja persze csak nem akartam átkölteni : "AMD azt üzeni" erről akaratlanul is ez ugrott be.

Nem zudom srácok szoksásos probléma nekem az a baj ,hogy AMD csak akkro lesz király,ha mindenben lealázza a Intel-t meg AMD-t akkor fog elismerést kapni. Ami gyengébb addig csak "rossz fúj stb." szokásos nóta.

(#39) Yutani : ÁMEN

Szeretném már ezt a ...ás h...ék FX-t 4 év után lecserélni.

[ Szerkesztve ]

" vagyok aki vagyok,mert kell egy ilyen is! " Zalaman Z11 Plus/Giga 990XA-UD3/AMD FX 8350/scythe ninja 3 rev. b/EVGA 550w GS/ OCZ agility 3 120Gb/8GB(2x4GB) Corsair Vengeance 1866/ Gigabyte GTX1060 6GB WF2OC/ ASUS XONAR DG/ Céges: i7 4790k - ASUS z97-P - ASUS GTX 760 4GB- HyperX 4x8GB FURY

(#42) t72killer válasza Abu85 (#40) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Szuper. Ehhez gondolom kell a 7nm+ processz - ami nem tudom a valóságban mennyire lesz jobb ill mennyire lesz 7nm, de meglássuk, lényeg, hogy végre van az AMD kezében valami versenyképes.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#43) awexco válasza Petykemano (#21) üzenetére

awexco
(fanatikus tag)

kuka vagy értékesítés :) ez nem a selejt arányról szól . :)

I5-6600K@4700Mhz + Rx470 + LG 24GM77

(#44) Zotya84 válasza solfilo (#35) üzenetére

Zotya84
(senior tag)

Jó, de én melóban egy haldokló XP-s (tudom: :W ) AM2-ről akarok váltani, de már nem akarok megint kifutó szériára ugrani, hiába jó az az A8-7600, főleg most, hogy ennyire leesett az ára. S az újjal olcsóbban üzemeltethető, fejletteb hardvert tudok ehelyére bepakolni, s a vezetés is puhul, hogy végre itt az idő. Csak jó volna, ha az említettre lehetne ugrani...

(#45) solfilo válasza Zotya84 (#44) üzenetére

solfilo
(PH! kedvence)

Nektek megoldás lehetne, ha lehetne kapni a Bristol Ridge-et boltban. AM4-be megy az is, így mégiscsak egy modern platformra válthatnátok.

De az XP-s gépből kiindulva nem nagyon van nálatok fejlesztés, szóval kb mindegy, hogy halott vagy élő platformra költötök. Ha olcsón kell valami, akkor most az A8-7600 18k alatt megy, de irodai melóra jobb lenne egy Pentium G4560 (2c/4t, ez is 17k körül), feltételezem az IGP ereje mindegy esetetekben.

(#46) Zotya84: sok sikert a harchoz akkor! :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#46) Zotya84 válasza solfilo (#45) üzenetére

Zotya84
(senior tag)

Köszi, tisztában vagyok a lehetőségekkel, tudom, hogy mire lenne szükség, nekem csak a pénzesekkel kell megharcolnom. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) Kopi31415 válasza Yutani (#28) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

A cikk. De korrigálom, 300%. És erősen kételkedem benne, mert a desktop rendszernél sem láttunk emlékeim szerint ekkora ugrást.

(#48) Bici válasza Kopi31415 (#47) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Az ilyen grafikonokat én úgy szoktam értelmezni, hogy vagy-vagy. Ez az ami tuti meglesz. A négyszeres sebesség/fogyi arány nem tudom, hogy jöhet össze. Szerintem legfeljebb úgy, hogy a GloFo 14nm-es eljárása nagyon rosszul skálázódik, és kisebb frekiken nagyobb a különbség a 28nm-hez képest, mint amit az asztali prociknál láttunk.
További lehetőség az is, ami a cikkben is említésre került: "Az új APU egyébként már egy újabb verziójú 14 nm-es FinFET node-on fog készülni."

[ Szerkesztve ]

(#49) awexco

awexco
(fanatikus tag)

Amd egy igen jól átlátható megoldást tett le az asztalra a ryzen szerepében .

Gyakorlatilag 4,6,8,10,12,16,32 maggal ugyanazt a magot használja tetszés szerint . Egyszerű mint a faék de ez kevésbé problémás mint 6 milió féle terméket bevezetni és küzdeni , hogy éppen miből van hiány .De a vevő számára is könnyen kiválasztható , hogy mit vegyen .

Szerencsére a gyártástechnológiai il a platform szintű hátrányát is ledolgozta , így egy igen jó életképes terméket nyújt . Amennyiben minden szinten vevő lesz a piac a termékekre akkor újra pozitívba fordulhat a cég mérlege és szépen pénzt termelhetnek . :) Azért a munkaállomások illetve a szerverpiaci termékek felfutása biztos nem két perc lesz . Lehet , hogy tévedek de szerintem a dell, hp stb még ki sem hozta a ryzenes munkaállomásait .

Vega még nem jött ki de ott is egy igen pozitív kép festhető le .

I5-6600K@4700Mhz + Rx470 + LG 24GM77

(#50) jacint78

jacint78
(PH! kedvence)

Ne üzengessenek, dobják piacra! Ígéretet annyit hallotunk már, hogy dunát lehetne rekeszteni az adatbázisokkal. :D

[ Szerkesztve ]

type your text here..

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.