Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Cathulhu #3 üzenetére

    Nem 14 nm-re tervezték a magot és az IGP-t. Nem olyan egyszerű ám ezt csak úgy visszaportolni. Alapvetően át kell tervezni az egészet, hogy abból egy jó termék legyen, ami tud is majd normális órajeleket, illetve a fogyasztása is tűrhető. Mire ezt megcsinálod, addigra 2023 lesz, akkor meg már nem sokat fog érni egy 14 nm-es Ice Lake.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Cathulhu #3 üzenetére

    nem olyan egyszerű a vissza portolás, eleve lehet hiába portolnák vissza, nem tudna elérni magas órajelet, ha az architektúrát mondjuk nem arra gyúrták ki (mert mondjuk tudták már előre, hogy gond van a 10nm órajeleivel), így alternatívának a felépítés bonyolításával növelték az IPC-t, de ez "normális esetben" szintén órajel limitet eredményezne szélsőséges tartományokban.. mivel 10nm eleve nem tudna olyan magas órajelet így ott nem lenne gond, de 14nm-en is lehet nem volna képes arra a szintre mint a korábbi generációs architektúrák).. azt persze lehet képes volna, de "milyen áron".. ezen kívül még hasonló technikák esetén is 1, 1.5 év kellene a portoláshoz, nem tudom mennyire hasonló az intel 10 és 14nm-e egymáshoz.. hiába gyártón belüli, akkor is lehetnek különbségek az alapokban, ami alapján teljes újratervezés kell (gyakorlatilag nem egyszerű vissza portolás, hanem majdnem újra felépítés a 14nm eszközkészletével azonos elvek alapján). Bár azt hallottam, hogy készül egy 10nm cpu visszaportolt változata, a most megjelenő platformjuk 2. (utolsó) generációs cpu-ja valami visszaportolt 10nm cpu magot tartalmaz majd (bár lehet már nem az icelake hanem az utódja .. de lehet még is az icelake, nem tudom már)...

    Ami biztos..
    Ez a CPU még mindig nehéz elképzelni, hogy versenyképes legyen 2 év múlva... Talán a mostani vagy a zen3 alapúakkal szemben (bár azokról se tudunk még semmit) versenyképes lehet (úgy ahogy), de nem tudjuk még mit hozhat a zen 4 vagy esetleg zen 5 ami ellen küzdeni-e kell majd... ez a foglalatméret növelés egy kissé "erőltetett" így elsőre (csak azért, hogy elférjen mondjuk a 2 chiplet).. persze, mondhatni így elférne mondjuk akár egy 3 csatornás memóriavezérlő, de utóbbi meg az alaplap költségeket növelné (jelentősen?). Persze, semmi se tiltja (fizikailag), hogy utóbbit csak a drágább alaplapok használják, és jelenjenek meg mellette olcsóbb csak 2 csatornát kiépítő alaplapok azonos foglalat mellett... de ezen dolgok most csak spekulációk a részemről a "mi fér a nagyobb foglalatba" ok miatt.

    szerk.: kell nekem ilyen sokáig írogatnom :) Abu megelőzött :D

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák