Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz MaraTóni #20 üzenetére

    kételyeim vannak... :(
    DDR5 még "oké", az valószínű, de memóriavezérlőből szerintem maximum 3 csatorna aminek értelme volna ezen a szinten, de az is "megdrágítja" az alaplapot, olyan szinten, hogy ne legyen értelme foglalkozni vele budget vonalon.. Ki szeretne 60 ezer forint körül kezdődő alaplap árakat? (hát én nem)
    Az órajeles elmélet, meg "meh".. hiszem ha látom. AMDnél is folyton megy a spekulálás, hogy 5Ghz! 5Ghz!, most már meglesz, na majd most 5Ghz ... kib*szottul nem számít az órajel... az IPC és órajel együttese az érdekes, de az IPC függ attól, hogy mennyire gyúrják ki a cpu felépítését, de utóbbi meg az órajel rovására mehet.. egy "középút" kell, amihez meg a gyártástechnikát is ismerni kell...
    Ha hiú reményekkel fejlesztünk úgy egy technikára, hogy "majd magas órajel megoldja", akkor úgy járhatunk mint intel a 10nm-el, vagy amd anno a 32nm (bulldozer)-ekkel (azoknak is a "kezdő órajele" lett volna a 4Ghz körül és 5-6Ghz tartományban mozgott volna a tervek szerint pár generáción belül)... Jah.. majdnem kihagytam a 10Ghz-es P4 álmokat...

    persze.. a pletykák szerint, elméletben akár pápa is lehet a következő CPU, ha már az utolsó pápa a mostani (Nostradamus szerint). A statisztikák szerint meg ha 3 napig megy a hasam utána meg 3 napig szorulásom van, akkor meg 6 napig minden rendben volt....
    És ugyan én is terjesztek pletykákat, és "büfögök fel" bizonyos helyeken, helyzetekben, de azért csak mértékkel velük. <-(ezt már csak úgy itt hagyom.. ha már megírtam... minden lényeg, vagy konklúzió nélkül)

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák