Hirdetés

2018. június 22., péntek

(#1) GhanBuri Ghan

GhanBuri Ghan
(senior tag)

Nyilván ha lesznek kevesebbet fogyasztó kijelzők, azok legkésőbb egy év múlva felbukkannak a konkurenciánál is...

(#2) OPiiPO

OPiiPO
(őstag)

"kijelzőket gyártó firmák számára" - értem én hogy angolul "firm", de van annak rendes magyar megfelelője is ám :P

[ Szerkesztve ]

Sziasztok, lenne egy Nikon D3200 gépen, nem tudnátok abban segíteni ,hogy meglehet azt csinálni,hogy amikor távolról fényképezek csak a közeli tárgyakat jelenítse meg?

(#3) BBorg

BBorg
(lelkes újonc)

A cikk több mondatából is úgy tűnik mintha a készenléti idő lenne az üzemidő. :N

(#4) flashpointer

flashpointer
(senior tag)

Es ez osszehasonlitva ugyanakkora fenyerot ad mint a nem LPDT monitor csak feleakkora fogyasztassal?
Gondolom igen mert ha nem akkor csak eleg lenne korlatozni a maximum fenyerot amit felar nelkul is barki megtehet :D

(#5) _Scythe_

_Scythe_
(fanatikus tag)

Firma ... és nincs facepalm smiley

(#6) Pete55555

Pete55555
(PH! kedvence)

Az intel megint egy úttörő innováció kifejlesztése felé halad.

Ja, nem :W

...Szeretem leracsniztatni...

(#7) ROBOTER

ROBOTER
(PH! addikt)

Valami minimális konkrétum azért nem ártana.

Ha a panel LCD, akkor van háttérvilágítás. Az jó ideje LED, abban max. százalékokat lehet előrelépni. Persze ha nem valami 10000 zónára osztott local dimming, de az meg tartalomfüggő. És helyigényes is.

Magának a panelnek az áteresztőképesség-növelését tudom elképzelni, mint egyetlen hatásos utat, persze ha magasan lehet tartani a betekintési szög/kontraszt/színtér jellemzőket.

Csak nehogy kiderüljön, hogy jelentős részben szoftveres hókamóka, ami próbálja valami zónás háttérvilágítás mellett a tartalom színeit igazítani. Vagy valami zónákban kikapcsolható panelt tudok elképzelni, ami nem fogyaszt energiát, amíg statikus a tartalom.

[ Szerkesztve ]

(#8) FlashLed

FlashLed
(fanatikus tag)

A felvetés helyes, de inkabb a cpu-kat kellene meg energiahatekonyabba tenniuk. Ha fenyerovezteseel jar ez a moka akkor megette a fene az egeszet...

The Mechanic

(#9) Duracellm... válasza ROBOTER (#7) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

Nekem még ezeken kívül eszembe jutott: Az igényelt nagy betekintési szög miatt kb. félgömb alakban sugározza szét a háttér világítás energiáját a térben a képernyő. Ha használat közben van olyan eset, amikor elég kisebb betekintési szög, és ennek a tengelyét a user helyzete felé lehet irányítani, azzal lehet a háttér világítás energia igényét csökkenteni.

(#10) smc válasza ROBOTER (#7) üzenetére

smc
(őstag)

Ez egy kamu, és nem véletlen hogy csak intel igp-vel megy majd. Abban már most is sok energiagazdálkodási szemét van, amitől ugrál össze vissza a fényerő.. :(

i53570-2x4GB-GTX1050TIWF2OC4><BQGW2750HM><MSSURBOOK><SZ1

(#11) ROBOTER válasza Duracellm... (#9) üzenetére

ROBOTER
(PH! addikt)

Ebben is lehet valami.

(#12) beef válasza ROBOTER (#7) üzenetére

beef
(fanatikus tag)

Valahol azt olvastam, hogy a frissítéssel is játszik, mert nem kell mindig ugye 60fps.

(#13) Magnat

Magnat
(PH! kedvence)

8GB helyett bekerül 16 -ami manapság egy rendes gépben van- és már oda is az 1 watt előny..

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14) Eugene Roe

Eugene Roe
(senior tag)

2-3 év, és itt is van az intel 10nm :D

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#15) arn

arn
(PH! nagyúr)

meglepodnek, ha ez olyan univerzalis megoldas lenne...

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#16) Duliee

Duliee
(Jómunkásember)

150 nit-es fényerő mellett futott elvileg a teszt... ami szart se ér.

1 hete olvastam kb ezt a hírt :D

[ Szerkesztve ]

- - -

(#17) Fred23 válasza smc (#10) üzenetére

Fred23
(PH! addikt)

Szerintem is kamu. A fogyasztás megfelezése nem fog sikerülni, maximum nyernek pár százalékot, meg szoftveresen trükköznek hozzá egy brutálisat, amiről maguknak bebizonyítják, hogy a usernek az jó lesz úgy.

(#18) ONEFREE

ONEFREE
(fanatikus tag)

Az Intel re rá jár a rúd mostanában. Ha ez így megy tovább akkor az év végére feltalálálják a csövön a lyukat.

(#19) .mf

.mf
(PH! kedvence)

Jó, hogy a kijelzőkkel is foglalkoznak, kell ott is a fejlesztés, de ne szoftveres és gyártó-specifikus legyen, ami csak bizonyos tesztképekkel működik, a valóságban nem...

Voltak anno transzflektív kijelzők, amik erős fényben a külső fényt is felhasználták, a belső háttérvilágításra inkább csak sötétben támaszkodtak - ez a technológia is teljesen eltűnt, pedig elméleti síkon tök jó lenne, úgyis csak erős fényben szokás a kijelzőt feltekerni.

(#20) t72killer

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Ok, az AMOLED úgy 4éve tud 300nit-et telefonméretben 1W-ból. Ez jobb lesz?

150nit-en ment a teszt, de mekkora képernyőn?? 150nit már fényesebb beltérben is gázos sztem, a mobil eszközök lényege meg az, hogy mobilak, tehát nem csak a pincében lehet használni őket...

#21: a versenytársaknak pont hogy tetszik, hogy az intel bekorlátozza a megoldását és nem csinál konkurrenciát. Bár ez egyelőre nem tudom, hogy egyáltalán versenyképes termék-e:F

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#21) tibaimp válasza GhanBuri Ghan (#1) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Ez nekem is eszembe jutott, de ez a mondat rávilágít a lényegre:
"A versenytársaknak valószínűleg nem annyira tetszik, hogy az LDPT csak Intel grafikus vezérlők révén lesz elérhető,...."

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) t72killer

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

"20 százalékos redukciót " - nevezzetek nyelvtannácinak, de mi történt a "csökkenés" szóval?

(#23) Chaser válasza .mf (#19) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

Akadnak meg t.r. kijelzok, nem ertem mert nem terjednek, nemreg vmelyik okosoraban' lattam
Sztem ez az egesz pH@rasztvakitas, kit erdekel eleve a keszenleti ido? Ha ertelmes fejlesztes lenne akkor konkret adatokkal allnanak elo es korrekt fenyerovel tessztelnenek

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#24) ddekany

ddekany
(PH! kedvence)

Ez csak Abu elmélete, hogy ők most annyira félnek az ARM-os Windows miatt, hogy azért kell ez? Elég nagy csoda lenne, ha azért a többlet üzemidőért bevállalják az emberek azt szívást, ami az ARM egy eddig 100%-osan x86/x64 területen. Meg nem is azonos teljesítményről beszélünk... az ARM-os cucc natívan is lassúcska a szokványos notebookokhoz képest, ha jól tudom.

Az AMD akkor már veszélyesebbnek tűnik. (Bár gyanítom attól sem csinálja magát össze az Intel notebook fronton. Mert még DIY asztalinál csak-csak, de notebooknál, ahol nem közvetlenül a vevőt kell meggyőzni...)

[ Szerkesztve ]

(#25) Chaser válasza ddekany (#24) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

az atom ellenfele az arm, ami nagyon harmatos...telefonomon sokkal gyorsabb böngészni, mint bármelyik atomos csodán, és nem csúcs kategóriás telefonom van, max középnek lehet hívni

(#26) t72killer válasza Chaser (#25) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Az atom kb a középkategóriás snapdragonok szintjén van, megfejelve a droidhoz képest béna windowssal.

(#27) dezz válasza t72killer (#22) üzenetére

dezz
(PH! nagyúr)

A szövegben 2x szerepel most a csökkenés szó. Ha minden rokon értelmű szót lecserélnénk a csökkenre, akkor már 8x szerepelne, ami irodalmilag csökkent értékű.

(#26): Ráadásul ez csak egy mag, a mai telókban pedig 8 van (négy ilyen és négy némileg kisebb teljesítményű). Még ha nem is működik egyszerre mind a 8 mag (bár azt hiszem, ma már igen), akkor is 2-4x teljesítmény. És GPU-ban sem olyan gyengék.

[ Szerkesztve ]

(#28) Chaser válasza t72killer (#26) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

ezért mondtam h annak az ellenfele, nyilván nem egy sok magos i3/5/7 szint, és kevesebbet is eszik

(#29) t72killer válasza dezz (#27) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Noigen, mobil alkalmazásra ARM és kész... Nem véletlen, hogy az intelnek kvázi fizetnie kellett azért, hogy az atomot készülékekbe rakják.

#28: megnéznék azért egy tényleg combosabb ARM procit (pl apple A11) egy 20W TDP-jű i5-tel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#30) dezz válasza dezz (#27) üzenetére

dezz
(PH! nagyúr)

A Snapdragon 845 1,5-2x gyorsabb, mint az Exynos 7420, így már 3-4x teljesítmény jön ki dualcore Atomhoz képest.

Itt lehet egyébként hasonlítgatni. A 845 nagyjából ott van egy mobil i3 szintjén, jóval alacsonyabb fogyasztással.

Szerk.: most látom, hogy volt 4-magos Atom is. De érdemesebb pl. mobil i3-mal hasonlítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#31) dabadab válasza .mf (#19) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Voltak anno transzflektív kijelzők"

Anno Nokiáimban volt ilyen, nagyon praktikus, csak reflektív üzemmódban a színekből sokminden nem látszott.

DRM is theft

(#32) Chaser válasza dabadab (#31) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

van most is mint mondtam, vmelyik aktuális okosórában' biztos h az van, hadd ne keressem meg

szerk: t72killer
valószínűleg az megenné, viszont az a 20w rengeteg ilyen szinten

[ Szerkesztve ]

(#33) Synthwave válasza _Scythe_ (#5) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

[link]

régi PH! nick: [oWn]f4te▐ SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34) Synthwave válasza dezz (#27) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

<3

régi PH! nick: [oWn]f4te▐ SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#35) dezz válasza Synthwave (#34) üzenetére

dezz
(PH! nagyúr)

:R

(#36) Anaren91

Anaren91
(senior tag)

Most komolyan az informatika világában, ahol az angol kb a szaknyelv, kell itt grammarnazit játszani?...

Az meg, hogy az Intel próbál végre valami "újat" is fejleszteni dicséretes, látszik, hogy kellett neki a konkurencia, hogy kimozdítsa a herevakargatasbol, az már más kérdés, hogy pl ennek mennyi értelme van.
Amúgy igen angolul firm németül meg konkrétan Firma a cég.

(#37) dezz válasza Anaren91 (#36) üzenetére

dezz
(PH! nagyúr)

Magyarul is, bár régiesnek számít. [link]

(#38) Chaser válasza Anaren91 (#36) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

magyarok vagyunk vagy nem? megmondta király linda is... ( :
egyébként ebben a szövegben a firmának annyi értelme van, mint a szemüveget ókulának hívni, szókincs villogtatásra teljesen jó...egy egészen másik szövegkörnyezetben

(#39) Synthwave válasza Chaser (#38) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Meg arra is jó, hogy ne minden második szó ugyanaz legyen, ami amúgy egy rendkívül igénytelen módja az írásnak, szövegkörnyezettől függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#40) Chaser válasza Synthwave (#39) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

sok mai szinonimaja van a ceg szonak, szoismerles valoban nem tul szep, de jelen esetben az ominozus szo nem indokolt es nem oda illo, de egy fokkal jobb, mint ekkora szoveget helyesirasi hibakkal es ertelmezhetetlen mondatokkal publikalni, ahogy teszi itt sok "hivatasos"

(#41) Synthwave válasza Chaser (#40) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Megnéztem most, hogy online mit mutat a szinoníma szótár; [link]

Innen szerintem az volt a leginkább odaillő azok közül, amelyek még nem szerepeltek a szövegben. Nekem ez elég indok, mert nagyon-nagyon-nagyon ki nem állhatom a szóismétlést. Sivárságot sugall, azt meg adott lehetőségek mentén haladva kerülném, amennyire lehet/tudom.

(#42) smc válasza Synthwave (#41) üzenetére

smc
(őstag)

Akkor legközelebb a gyár helyett jöhet a kombinát. ;]

(#43) Chaser válasza Synthwave (#41) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

Nem illik oda, azt azert jo latni h van aki torekszik nyelvtani helyessegre es szoismetles elkerulesere :R
A firma egy kis novellaban oke, ha a tortenesek ideje indokolja

(#44) Synthwave válasza Chaser (#43) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Nem fogok elmerülni az IT-hírek száraz folyamában, az biztos. Metaforák, allegóriák, archaikus kifejezések incoming. :))

(#45) Chaser válasza Synthwave (#44) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

( : eppen nem banom...

(#46) PR0JECTNR56 válasza Synthwave (#44) üzenetére

PR0JECTNR56
(PH! addikt)

Végre látni egy régi/új arcot ilyen szabatosan megfogalmazott cikkek keretében, csak így tovább. :R

(#47) Chaser válasza Synthwave (#44) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

Most latom ki voltal, de titkosugynok lettel ( :
Abut alkalmasint rugdosd hatson ha lehet, hatha .. ((( :

(#48) flamich76 válasza Synthwave (#44) üzenetére

flamich76
(tag)

Nekem speciel tetszettek.
Csökkentés, redukció és apasztás, teljesen OK.

(#49) mzso

mzso
(PH! addikt)

Valami e-papír féle kijelzőre kéne rágyúrni. Akár fényvisszaverő vagy "transflektív" LCD-kre.

(#50) smc válasza mzso (#49) üzenetére

smc
(őstag)

Az e-papír pont azért fogyaszt keveset, mert nem változik rajta a kép, és persze nincs is megvilágítva.
A fényvisszaverőhöz meg külső fény kell ha jól értem. :S

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.