Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    Cikk írójához: Nem dekóder van a hardverben, hanem enkóder, dekóderrel nem lehet rögzíteni semmit, az csak lejátszani tudja a videofolyamokat. Ez a hiba kétszer is előfordul a cikkben.

    Dyingsoul: Sok helyzetben jól jön, az egyik példa - ahogy írták mások is előttem - a konzolok, viszont PC-n is van haszna, ugyanis baromi jó cucc a GPU-kban lévő hardveres enkóderek (én is ezeknek köszönhetően tudtam videókat csinálni), azonban vannak olyan játékok és olyan helyzetek, amikor a hardvers enkóder (NVENC vagy VCE) túl sok sebességet visz el a játékból. Én is több ilyen játékba belefutototam már, azaz felvétel nélkül gond nélkül ment a 60fps, de amint elindítottam a hardveres enkódert (VCE), a sebesség drasztikusan leesett úgy, hogy meg se közelítette a 60-at. Itt nagyon-nagyon sok múlik, hogy hogyan működik a dolog, kezdve a játékon át a VGA driver, SDK és a rögzítőszoftverben található implementáció minőségééig.
    Külső rőgzítőkártyával ezek mind kiesnek a képletből, úgy tudod rögzíteni a játékot, hogy a fent megnevezett egyike sem szól bele, továbbá mivel nem visz el gyakorlatilag CPU időt, így a performance semmit nem csökken, míg külső kártya nélükl mindig csökken a performance felvétel közben, a kérdés csak az, hogy mennyit. Ez pedig változó.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák