Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Snowy_owl

    őstag

    válasz PSti #26 üzenetére

    Hasonló elgondolással én is belevágtam anno az AMD Brazos platformba, egy Asrcok E-350M1 lappal, és mint írtad is a flash kinyírásával az is kinyíródott. Ott ugye a hardveres gyorsítás miatt volt szerintem az egész egyáltalán használható valameddig. Utána jó ideig nem volt asztali gépem nekem sem, majd két éve újra beújítottam egy asztalira, mivel előtte kipróbáltam ezt a vonalat többféle géppel:

    Lenovo Ideacentre Q190. Igazából nem volt egy rossz gép, csak nekem hangos volt. Talán még ma is ellennék rajta. Továbbá előnytelenül elöl voltak az usb+hang csatik.
    Valamilyen Lenovo laptop is megfordult egy Pentium N akárminely processzorral, de ott meg az volt a baj hogy az egész gép egy gyenge, béna konstrukció volt, de egyébként teljesen használható volt úgy a mindennapokban.
    Aztán volt még valamilyen Lenovo netbookféleség az újgenerációs atom procival Z83xx valami. Ez igazából rendben volt, lett volna, ha hűtés nem tervezik alul és 5 perc után nem kezd el throttingoni az eleve gyenge processzor.
    Aztán hogy újra egy helyben kötöttem ki, vettem egy asztali gépet a monitorhoz, ami mára így néz ki:

    Konfig:
    MSI B250 mortar
    Intel I3-7100
    Sapphire RX460 single fan verzió (nincs +tápcsati, alaplapból kajál)
    1db merevlemez (WD Purple 4TB)
    1db Sata ssd (Crucial BX500 250GB)
    ventilátorok (4db 120mm házhűtő, 1db 92mm proci
    Hyper M 500W táp

    Idle: 35W
    Terhelve: 140W
    Konnektorból mérve.

    Nem egy atomerőmű, de nem is csinálok rajta semmi lényegeset, viszont úgy éreztem olyannak kell lennie a gépnek, amibe tudok is tenni, el is tudok venni. Ja és továbbá kritérium volt, hogy halk legyen, és ha bent vagyok a szobában ne is halljam, hogy megy. Hogy mennyivel száll be a villanyszámlába nem tudom, de megy éjjel-nappal.

    cigam:
    A 35W idle valóban sok. Ezen már csak egy silver, gold, vagy platinum táppal, vagy pico psuval lehetne javítani szerintem. Kíváncsi lennék mennyit lehetne vele javítani, de szerintem olyan 5-8 wattnál többet nem.

    [ Szerkesztve ]

    régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

Új hozzászólás Aktív témák