Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz marcias #32 üzenetére

    Nálam az első generációs kétmagos atom fut intel féle alaplapon, abban van egy integrált giga lan, és raktam még mellé egy intel 1000pro-t a PCI-ba. Ha több hálókarit raksz bele, az úgy is azért lesz, mert routerként használod, ergó a gagyibb giga lan funkcionálhat WAN portként, akkor meg elhanyagolható az előny belőle, az intel pro meg mehet a helyi hálóra, ahol valóban előny az offloading képessége. Igazából nem bántam volna, ha valahol a lapon egy miniPCI-e vagy miniPCI foglalatnak szorítanak helyet, mert akkor menne a két lan + wifi AP kombó is úgy, hogy nem lóg ki egy USB-s WLAN kártya a gépből.

    Az irány egyébként jó, de nálam sem üti meg az ingerküszöböt a cucc: a kettővel több sata az egyetlen olyan dolog, ami jó lenne, ha be akarnék még rakni újabb lemezeket, de nem akarok :-) A Pinetrail-D semmivel nem gyorsabb, mint a mostani 330-asom, nem eszik kevesebbet sem CPU sem platform szinten, mert amit az újabb chipset hozott, azt elvitte a "gyorsabb" VGA... Nekem igazából a DVI mindegy (addig van rajta monitor, amíg az SSH szerver el nem indul), de azért mostmár időszerű lenne legalább egy DVI-t rakni rá. A VGA viszont ne gyorsabb legyen, hanem fogyasszon inkább semmit :DDD Jah és a fontosabb RAID-ek (0,1,5,JBOD) működjenek szépen chipsetből viszonylag kis CPU terheléssel.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák