Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peethy

    őstag

    5 napja vettem meg a 13"-os retina macbook pro-t, de kicsit bökte az oldalam, hogy wines vonalon jön majd a konkurencia, talán még olcsóbban is. Elolvasva a tesztet, egyáltalán nem bántam meg a vásárlást. SSD ugyanúgy nehezen cserélhető az Asusban, RAM nyilván könnyebben (kérdés, hogy mennyit kezel), kijelző ok, SSD hiába raid0, ha még mindig csak 128GB. Processzoros teljesítményben persze veri az i5 2.5GHz kétmagost, de úgy tűnik, hogy a HD5100 se hoz csodát a HD4000 után.

    Konkurenciának jó, de ezzel az 1800 euróval elég vastagon fogott a ceruzájuk, árban így biztos nem kerülnek almáék alá. Úgy tűnik, hogy nem is akarnak, a termékkel akarnak versenyezni, nem az árral, ez pedig dicséretes, mert így minőségben sem kötnek kompromisszumot. Összegészében tetszik, de kíváncsi vagyok, mit fog ez nyújtani 1-2 héten belül, amikor kijönnek a Haswelles retina macbook pro-k.

    dying_star: ezt a raid SSD dolgot én sem értem, többre mentek volna, ha egy 512-est raknak bele simán. Érdekes lenne egy teszt arról, hogy miben mekkora sebességnövekedést hoz, szerintem nem szignifikáns, és a gyakorlatban alig érezhető.

    RazorGTR1: a retina macbookban sem kell cserélni az alaplapot, ha tönkremegy az SSD. Más a csatolófelület, de ettől függetlenül szakszervizben simán kicserélhető. Ha van olyan SSD-d, akkor akár otthon is. Memóriára viszont igaz, amit mondasz.

    [ Szerkesztve ]

    http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

Új hozzászólás Aktív témák