Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    szerintem az a munkagép, ami tartós, napi hordozást, csukogatást bírja 2-3 évig, nem túl zajos, jó a driverezése, megbízható és minőségi alkatrészekből áll, és tömegével lehet karbantani (multi környezetben), meg persze a gyártó tud csomagban értékesíteni akár többezer darabot belőle. meg persze nincs benne kémchip :)

    lenovo, dell, hp kínál ilyet. az elsőt persze letiltotta már jópár multi. aztán persze mindegyik gyártónak vannak jobb és rosszabb időszakai a minőséget illetően.

    valaki írta feljebb: sokszor, főleg kisebb cégeknél viszont egyszerűbb venni konzumer gépet, és ha elromlik, azonnal cserélni, gariztatni, és aztán eladni vagy újra használatba venni, mint megvenni a drágább márkás gépet.

    amikor az asus zenbookot vettem melóra, úgy számoltam, hogy 300 volt, 2 év garival. akkor egy hasonló tudású thinkpad 500 volt, a dell még drágább, de azokra 3 év gari van. szóval 6 év alatt 900 megy el az asusra és 3 új gép van, míg a thinkpadre 1M, a dellre meg még több, és két gép van. itt sokat nem számít a "másnapra javítás" gari, mert ha elromlik a gép, aznap bemehetsz a boltba, veszel újat, átmented az adatokat, és leadod gariztatni. aztán, amikor kész, eladod használtan.

    nem tudom, melyik a jobb. kisvállalatoknak talán jó a konzumer gép, de a multiknál ez nem hiszem, hogy működne, ott már a "nagyok" is adnak akkora mennyiségi kedvezményt, hogy értelmetlenné válik ez.

Új hozzászólás Aktív témák