Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • XtremLor

    őstag

    válasz boldizar96 #17 üzenetére

    Az Akoya P2212T lesz az akkor, amit N2910-el szereltek.
    Nekem az asus jobban tetszene :U

    "Legen...Wait for it...Dary"

  • MaCS_70

    félisten

    válasz boldizar96 #17 üzenetére

    Nettó három hét használat és az aldis Medion Akoyával eltöltött egy hét után a véleményem a következő:

    Az Asus minőségérzetre egy kicsit valóban elmarad mondjuk a TF300-tól, de egyáltalán nem gagyi.
    A billentyűzet teljesen vállalható, hamar megszokható, nincs vele az égvilágon semmi gond.
    A touchpad valóban nem a legjobb, főleg a hangos kattanása zavaró, néha "letapad", de nem rosszabb, mint közepes.
    Az üzemidő valóban hozza az akár 12 órát is, a töltés tényleg lassú -- de a LiIon akku számára ugye ez a hosszú élet egyik titka. :)

    Ez a cucc nekem nagyon bejött, teljes értékű notebookként funkcionál.

    Az aldis Medion más kategória. Tele van portokkal, két akkuja van és 500-as HDD-je a dokkban. Meg persze valamivel nagyobb, fHD kijelzője.

    Az Asus méret/felbontás aránya szerintem jobb, a Medionon már kínban voltam a parányi képernyőelemekkel.
    A Medion hajlamos nem elengedni a HDD-t, ami nyilván Windows-sajátosság, de bosszantó, ha az ember éppen leválasztaná, oszt nem lehet.
    A Medion meg ugye nem is zajtalan notebooküzemmódban.
    A Medionnak egy roppant bosszantó, nagyon vékony saját csatlakozója van tápcsatlakozásnak, ami valamiért a többi Medion cuccal sem kompatibilis, pedig azonosak a villamos paraméterek.

    A Medionnak ráadásul van egy bosszantó hibája, ami gyanítom, hogy típushiba, mert két készüléken is tapasztaltam: felesnél erősebb fényerőnél, bedugott tápcsatlakozóval a képernyő-világítás és a bal hangszóró interferál, ami kikapcsolhatatlan sercegést eredményez. Este a csendes szobában már kifejezetten zavaró.

    Ettől függetlenül jó gép a Medion, a minősége is rendben van, de nekem méretre és mint csomag jobban bejön az Asus.

    Üdv: MaCS

    UI: Egyébként miért jó az, hogy már három topic fut a T100-asról???

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák