- Olcsó vs. drága egér: melyiknél érzed meg igazán a különbséget?
- Itt a Microsoft szörnyprocesszora, ami 132 maggal tarolhatja le a felhőt
- Az Inteltől – nem csak az Intelnek
- Alice Recoque-kal mutatná meg Európa hogyan kell szuperszámítógépet építeni
- Pokolian jól elrejtette egyik leghasznosabb hardverét az Intel
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Olcsó vs. drága egér: melyiknél érzed meg igazán a különbséget?
- OLED TV topic
- Házimozi belépő szinten
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- TCL LCD és LED TV-k
- Közel három percnyi csend
- Milyen lézer nyomtatót vegyek?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
Új hozzászólás Aktív témák
-
zz top
tag
Így van, ízlés, és egyéni igények kérdése.
Ha létezne mondjuk egy 65 colos, 4 vagy 5 az 1-hez arányú, hajlított, 144, vagy több hertzes, magasfelbontású, jó képminőségű, színhűségű, ips-glow és backlight bleed mentes, állítható magasságú monitor mondjuk 200 ezerért, akkor rohannék is a boltba érte, kéne az eyefinity a halálnak.
De sajnos nincs ilyen, és vagy 15 évig nem is lesz, amilyen gyorsasággal a kijelzők technológiája (nem) fejlődik.
1 mm vékony (rendkívül fontos) tapitelefon, az persze lesz, az kell a népnek, abban van a pénz. -
krx21
nagyúr
válasz
t72killer
#110
üzenetére
Miért látnál? KB.Max. 2 éve vannak ilyen megjelenítők... Kellően még a mai csúcs sli kártyák is nehezen hajtják ki... Gyerekek ez ízlés és egyéni igény kérdése... Én például egy 65"-os 4k-s megjelenítőt, semmilyen többmonitoros rendszerre el nem cserélném. De szerintem evvel nem csak én vagyok így...
-
zz top
tag
"Nehogy már azt mond, hogy nem zavaró a monitorok szélei?"
Jó pár évvel ezelőtt összeraktam egy Eyefinity-t, 3 darab ugyanolyan 5:4-es, 19 colos TN monitorból. Volt rajtuk vagy másfél centi káva, vagy több, azaz kétoldalon összesen kb. 3 centi takarás a képből.
Azt tudom mondani hogy még a vastag kávákkal együtt is nagyobb élmény volt rajta fps-t játszani, mint a jelenlegi 1 darab P2414H-n, pedig ez nem egy szar monitor. Persze igen, volt olyan játék, ahol mondjuk kitakart valamit a menüből a káva, az mondjuk kicsit idegesítő, de kb.ennyi. Ráadásul TN- monitorok voltak, azokból is valam irodákba orientált hulladék, 16 vagy 25 talán ms válaszidővel. -
krx21
nagyúr
A FOV beállítás kérdése a programban...
Igen szimulátorra 4K, ívelt ha azt szeretnéd, 65"-ban vagy még nagyobban...Lehet jó közel ülni hozza.
Nehogy már azt mond, hogy nem zavaró a monitorok szélei? Szerintem vicc ilyenben gondolkodni 2015 elején. A multimédiában a többmonitoros megoldás egy nagyon kényszermegoldás volt... Ma már hogy hatalmas megjelenítők vannak 16:9 vagy 21:9 arányában, akár 4K felbontásban, egyszerűen értelmetlen számomra... -
zz top
tag
4K? Ne viccelj már.
Szerinted mi a jobb egy szimulátorhoz, egyetlen nyomorult 16:9-es 4K-s monitor vagy 3 darab 16:9, vagy mégjobb, 3 darab 16:10 (persze ha még forgalmaznának ilyet, 1-2 kivételt leszámítva)Számomra Field of View a lényeg. Az például, hogy a kép szinte körbevegyen. És pont erre van kitalálva a hajlított monitor is, főleg ha legalább 21:9 formátumú. (Viszont egy 21:9-es szerinem kevés, akkor máx inkább 3 darab 16:9-es kell). Az hogy repülés közben oldalra is látok, és nem kell TrakIR-el bohóckodni, az nagyon sokat számít.
Egy 4K-s monitoron mivel lesz több a FOV? Szerintem semmivel. Ugyanannyit látsz mintegy mezei 16:9-es 1080-as monitoron, csak max nem kell mondjuk élsimítást használnod, a megnövekedett pixelszám miatt.
Az hogy most munkára jobb a 4K, azon meg ne vitatkozzunk, valakinek igen, valakinek nem. -
t72killer
titán
Én is irtózom tőle, de bizonyos szitukban meg tudom érteni. Ha pl csak horizontálisan kell a sok infó, akkor jó a 3db moncsi egymás mellett, ennyire elnyújtott példányt (~5:1, 60"?) nem árulnak. Ha nem kell Krízist futtatni, hanem csak meló, vagy régebbi játékok, akkor egy elég sok displayporttal megáldott kari (pl GTX 970) simán elvisz 3db 4k monitort is
. -
t72killer
titán
"Az, amiről meg beszélek, (144hz, és hajlított) ha a jelenlegi trendek mellett, kb. 5-6 év múlva ha elérhető lesz, reális áron, akkor már optimista voltam."
Főleg, hogy mostanában leginkább a felbontás növelésére állt rá az iparág, először a 4k-t akarják elterjeszteni (amivel önmagában semmi bajom, sőt!). Viszont 4k-t 144Hz-el etetni nem egyszerű feladat, ahhoz kukázni kell a HDMI2-t és a DP1.2-t és végre adaptálni a DP1.3-at.
-
zz top
tag
Ennek a monitornak számomra csak két baja van -
az első az ára,
a másik meg hogy nem hajlított. Hajlított verzióban el tudnék képzelni hármat egymás mellett, ezzel a szép vékony kávával, szimulátotokra, és néha néha egy-két firstpersonshooterre tökéletes lenne.És magasról leszarnám hogy nem IPS, de szerintem még vagy ötvenen biztos beírják hogy "ennyi pénzé nem IPS, jajj istenem".
Egyébként meg nekem is IPS-em van, egy Dell P2414H, és nemrég vásároltam, mivel 60K körül jelenleg nincs sok minden jobb a piacon, és nem is nagyon lesz egy darabig. Hosszú évekig egy 5:4-es 19 colos TN után azért valamivel jobb, de semmi világot megváltó, amiről itt hosszú sorokat kéne litániázni.
Az, amiről meg beszélek, (144hz, és hajlított) ha a jelenlegi trendek mellett, kb. 5-6 év múlva ha elérhető lesz, reális áron, akkor már optimista voltam. -
blaca83
őstag
Összességében szerintem rendben van és árban sem lenne gond, ha mondjuk a nettó ára lenne a végfelhasználói ár.
(szerintem az kb: reális is lenne)Én olyan monitort szoktam választani, ami munkára + játékra + multimédiára egyaránt alkalmas lehet és viszonylag kevés kompromisszumot kell kötni.
(ezért választottam a Dell U2713H-t)Grafikus munkánál nem tudom mennyire állja meg a helyét ez az Asus, de a külföldi teszteket olvasva, egész komoly színhűségről írtak.
Ennyi pénzért viszont maradnék inkább a Dell-nél vagy kompromisszumokkal, de mondjuk 24"-ból már egy nagyon jó Eizo is kijöhetne. -
krx21
nagyúr
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Arc Raiders
- Olcsó vs. drága egér: melyiknél érzed meg igazán a különbséget?
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Xiaomi Mi 9 - egy híján
- OLED TV topic
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Path of Exile (ARPG)
- Witcher topik
- Battlefield 6
- További aktív témák...
- Alienware AW3423DW QD-OLED monitor - 2028. 01. 24-ig tartó ALZA jótállás
- 23" Érintőképermyő - Full HD - Konferencia monitor - Cisco DX80 CP-DX80-K9 V05 - All in one
- Microsoft Surface Hub 2s - Interaktiv 4K monitor/ All in one PC - I5 8. generációs - Piaci ár alatt
- LG UltraGear OLED 27GX790A-B . 480Hz . 0.03ms . DP 2.1 . 2560x1440 - Garancia 2028.07.07.
- LG UltraGear 32GS85Q-B 2K /180hz 2év garancia
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 5 Pro, Samsung Galaxy Watch 6 Classic
- Lenovo magyar laptop billentyűzetre van szükséged? Akármelyik verzióban segítünk!
- Apple iPhone 15 Pro Max 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xiaomi 15 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A56 5G 128GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


.
(szerintem az kb: reális is lenne)


