Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz AxBattler #18 üzenetére

    Minden viszonyítás kérdése. Ne egy ATX, vagy uATX laphoz hasonlítsd egy jó nagy házban, hanem méretkategóriáján és ezen belüli teljesítménykategóriáján belül.

    Mert hiába van 35 fok körül a mostani ATX alaplapom VRM-je (24 fokos szobában), ha ez egy jó nagy házban csücsül, felé fújó ventivel, jóval nagyobb bordával (mivel ATX méretben ugye ez könnyen elfér) és jelenleg kisebb teljesítményű procival. Itt még a fentebb említett P95+Furmark sem tudja 40 fok fölé vinni a hőmérsékletét a VRM-nek, pedig az egyetlen venti ami ebben az első légtérben van kb. 500-at pörög percenként.

    P95+Furmark alatt (IGP-vel, tehát az is az alaplapi VRM-et fűtötte) 85 fok, egy közel 60 W-ot zabáló procival és egy ilyen szűk házban, elfogadható (tekinthető üzemi hőmérsékletnek). Ez a hőmérséklet, mint mondtam csak extrém tesztelés idején volt tapasztalható (direkt szélsőséges példának akartam hozni a 85 fokot). DE például BF4 alatt 40-45 fok volt a VRM. Amikor pedig meg lett a külön VGA, akkor nagyjából a 35-40 fokos érték állandósult, ami ITX méretben szerintem nagyon jó, és semmi más sem lépte át a 60 fokot a házon belül, mint ahogy már írtam. Ez, hol nem jó érték?

    Én akárhogy nézem komolyabb hűtéssel rendelkező lapok sem sokkal hűvösebbek. És egy aprócska megjegyzés a táblázatban látható értékek a bordák hőmérsékletei, tehát alatta vagy jó 10 fokkal melegebb még a VRM. Tehát olyan 45-60 fok közötti értékekről beszélünk komolyabb teljesítményű gépek esetében és ráadásul ezek még nagy méretű alaplapok, komoly hűtővel és nagy méretű házakkal, vagy bench-asztali értékekkel, ahol nincs rájuk zárva a meleg levegő.

    De most már nagyon kíváncsi lettem. Neked mennyin megy a VRM ilyen terhelés és teljesítmény alatt ITX méretben?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák