Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz Tikakukac #146 üzenetére

    Látod, meg is van a legnagyobb probléma megint, ez egy sima android. Ismét az OS a legnagyobb gond. Csak most még azzal is megfejelte az értelmiség, hogy megpróbálják ráhúzni, hogy ebből lesz mindenes laptopos.
    Kb. fogalmad sincs, mire lehet használni az Androidot. Ott maradtál, hogy valami olyasmi fut a nyomkodós telefonokon. Az Chrome OS ennyit sem tud, mégis jó. Hogy lehet ez? Hiba van a mátrixban, gondolom.

    Válaszoltam. Leírtam szerintem érthetően, csak az agy kihagy és néha cserben hagy, nem bírod bevésni a kobakodba. A helyzet az, hogy nem írtad le érthetően. Sőt, kb. semmit sem írtál le azon kívül, hogy 0 az informatikai tudásod. Sorolod, mit nem lehet, de egyrészt lehet, másrészt még mindig egyetlen tárgyról beszélsz. Mennyien is tesznek infós érettségit? Mi van a többiekkel? Azért vegyél laptopot, mert azzal tudsz infós érettségit tenni? Hányas voltál marketingből?

    Kiröhögnének. Én meg őket, mert ha nem tudják megoldani, akkor annyit ér a tudásuk. Mondom ezt neked mérnök informatikusként. Ha a formázás sem megy, akkor hagyják ezt a tárgyat. Mindenkinek jobb. India az egyik legfejlettebb informatika oktatással rendelkezik. Biztosra veheted, hogy nem 255e forintos eszközökön dolgoznak. És azért annyira jók az informatikusaik, mert pontosan veled ellentétesen gondolkodnak.

    Te pedig beragadtál a mindenki nyugati, böngészőből megoldja embernél. Az online szerkesztő remek dolog, én is szoktam használni amikor fapad dolgokat kell 3-4 eszköz között mozgatni meg csoportban. Már vastagon elhasalsz egy közepesen bonyolult excelből is vele. Életszerű példa, de tényleg. Biztosan hirtelen tudsz is olyat mondani, amit az online Excel nem tud megoldani, pedig annyira sokan használják. Én meg most elmondom neked, hogy a cégnél a userek 99%-a átállítható lenne online Wordre/Excelre.

    Anyáméknál semmi komolyabb nincs, elég fapad Word. Egy óra után elküldött melegebb helyekre, mikor mondtam jó lenne nekik az online is. Igen, anyukád az megint jó példa. De legalább tudom, kitől örökölted a rugalmasságodat.

    szerk.: inkább ne írj, mert félek, hogy a következő anyus példára már nem tudnék reagálni.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Új hozzászólás Aktív témák