Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    "Az Apple tehát letolja a felhasználók torkán a három évvel ezelőtti, de még mindig vonzó formatervet"

    Valahol ertem, hogy mit akar ezzel a cikk iroja mondani, de ez akkor is baromira szubjektiv. Nekem, gyakorlo iPhone es iPad tulajnak sosem tetszett az iPhone 6/6S formaterve, dizajn es kezelhetoseg szempontjabol sem. Tehat az en torkomon azt, azaz a legujabb, legfrissebb, "most amazing" formanyelvet nem tudta lenyomni az Apple :) En ugy voltam vele, hogy megvarom, amig az Apple visszater a szogletesebb dizajnhoz. Sosem gondoltam volna, hogy egy az egyben kihozza ujra az iPhone 5 dizajnjat, de ennel jobbat -- szamomra -- nem is tehettek volna. Nekem tovabbra is tetszik az iPhone 5/5S/SE formanyelve, megjelenese, es azon sem lepodnek meg, ha az iPhone 7 is visszaterne ehhez a dizajnhoz, legalabbis reszben. Az autogyartoknal is megfigyelheto a szogletes (sarkos) es a lekerekitett (szappantarto) dizajn ciklikus valtakozasa, pl. a Mercedes kituno pelda erre. Lehet, hogy az Apple-nel is ez lesz, erre allnak be idovel.

    Az meg mar kezd unalmas lenni, hogy minden Apple tesztben, portaltol es tesztelotol fuggetlenul, allandoan megy a siras-rivas a 16 gigas verzio miatt. Tessek tullepni rajta, nem kotelezo megvenni. Mint ahogy a 64 gigas modellt sem kotelezo megvenni.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz balaaazs #5 üzenetére

    En arrol nem vagyok meggyozodve, hogy tenyleg jol fog fogyni az SE. Nyilvan vannak sokan, akik eddig nem valtottak mondjuk 4, 4S, 5 vagy 5S-rol, mert nem akartak nagyobb keszuleket vagy mert nem akartak szappantarto dizajnt. De ugy velem, ok a kisebbseg. Aki uj telefont akart, es csak iPhone johetett szoba, azok kozul rengetegen "megalkudtak", megvették a nagyobb 6/6S-t, megszoktak a nagyobb meretet, es a tobbseg nem is akar onnantol mar visszavaltani 4 colra. SZVSZ sokkal tobben vannak azok, akik megalkudtak a 6/6S-sel (vagy epp orultek is, hogy vegre van nagyobb meretu iPhone), mintsem azok, akik kormukszakadtaig ragaszkodtak a 4 colhoz ill. a regi dizajnhoz. Most, az elso ertekesitesi negyedevben (esetleg felevben) lehet, hogy elkel parmillio SE, de hosszutavon szerintem nem lesz nagy siker. Az is lehet, hogy az Apple csak azert dobta az SE-t piacra, hogy letesztelje, valoban kell-e az embereknek me'g egy "kismeretu" high-end iPhone. Ha nagy siker lesz, akkor lesz folytatasa a koncepcionak. Ha nem, akkor pedig ez volt az utolso ilyen keszuleke az Apple-nek.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Sys85 #6 üzenetére

    Elkepzelheto, hogy 5 col felett mar nem annyira franko a szogletes forma, de a 4,5-5 col kozotti tartomanyban szerintem jobban kezelheto egy keszulek, ha konnyebb 1 kezzel is fogast talalni rajta. Ebben pedig nagyon rosszul szerepel az iPhone 6/6S. Mig pl. a Lumia 930, a szogletes dizajnnal es a kevesbe csuszos fogasu hatlappal nagyon jol fekszik a kezben, pedig az egy 5 colos keszulek. Persze kicsit alma-korte, hiszen a Lumia 930 hatlapja nem sik, stb. stb.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Wajk #9 üzenetére

    En is remelem, de nem hiszek benne, hogy igy lesz. A piac egyszeruen tullepett az 5 col alatti merettartomanyon. Nem veletlen, hogy platformtol fuggetlenul lenyegeben kihaltak a kismeretu high-end okostelefonok. Kiveve az SE, termeszetesen :)

  • Fiery

    veterán

    válasz munnergep #16 üzenetére

    Attol tartok, nem keszul mar ilyen telefon. Maximum akkor kepzelheto el ilyen kicsi kijelzo androidos mobilban manapsag, ha kagylo kialakitasu a keszulek.

  • Fiery

    veterán

    válasz munnergep #18 üzenetére

    Ilyen kicsi akkor sem. 4,6-4,7 col alatt kizart, akarmi is tortenik az SE-vel. A Samsung hires arrol, hogy minden elkepzelheto telefont legyart, amit a piac fel tud venni. Ha mar ok sem foglalkoznak kicsi es eros telefonnal, akkor hidd el, a piac nem igenyli azt. Az, hogy Te meg en kicsi mobilt preferalunk, az a teljes piac szempontjabol nem mervado -- sajnos :)

  • Fiery

    veterán

    válasz Lirion #72 üzenetére

    "Az is elég unalmas, hogy minden ilyen alkalommal megjelenik vki, aki jól megmagyarázza, hogy a tesztelő a hülye és kattanjon le a témáról"

    En nem mondtam, hogy a tesztelo hulye. Csupan azt mondom, hogy unalmas, hogy mindig ujra es ujra el kell mondani ezt a baromsagot a 16 vs. 64 gigas modell kapcsan. Ennyi erovel lehetne rugozni szamtalan mas dolgon is, pl. microSD kartya hianya (mar akinek hianyzik), a nem szabvanyos USB csatlakoztatas (es ugy altalaban a nem iparagi szabvanynak megfelelo tolto csatlakoztatas), a "felesleges" home gombon, a tul kicsi kijelzon (vs. elolap terulete), a tul alacsony felbontasu kijelzon, a draga kiegeszitokon, stb. stb. Vannak dolgok, amik Apple ill. iPhone specifikusak. Le lehet oket irni egyszer, esetleg ketszer, de utana mar baromi unalmas.

    "Azért megy a fika emiatt, mert visszataszító hozzáállás, hogy ekkora összegért a használhatatlanság határát súroló tárhelyet pakolnak a telefonba, ha meg nagyobbat akarsz, fizesd ki a memkari árának sokszorosát, csak hogy cook bácsinak több legyen mit a zsebbe pakolni."

    Kinek mi a visszataszito. Masnak meg az, hogy milyen bugos egy cca. 200 ezres telefon oprendszere (ld. Lumia 950XL), vagy hogy lagzik az Android me'g a 6.0-ban is :) SZVSZ sokkal kisebb problema a tarterulet, hiszen arra azonnal ott a megoldas: 64 gigas modell. Mig egy bugos oprendszert vagy egy lagzast a boltban par tizezer Ft-os felarert sem tudsz orvosolni, egyszeruen kapod amit kapsz es kesz.

    Egyebkent meg Cook bacsi mellé odairhatod az osszes tobbi telefongyarto CEO-jat is, aki olyan telefonokat dob piacra, ami nem bovitheto. Nem akarok neveket mondani :) De szerencsere nem kotelezo Apple termeket vasarolni.

    "Sőt, tesztelni se kötelező, minek azt. Még a végén kiderül, hogy nem az iphone a tökéletes telefon és vannak hibái :W"

    Ki mondta, hogy nem kell tesztelni? Az az MA brigad feladata, hogy eldontse, mit eri meg nekik tesztelni, az olvasoknak semmi koze hozza. Es ki mondta, hogy tokeletes? De attol, hogy a 16 gigas tarterulet keves, me'g nem lesz rosszabb keszulek a 64 gigas verzio vagy ugy altalaban az iPhone SE. Ennyi erovel a Mercedes W221 facelift egy kalapsz*r modell generacio ugy ahogy van, mert van belole szutyok 4 hengeres dizel modell (S250cdi) is -- igaz, hogy azt a kutya nem veszi, de nyilvan attol kapasbol a 6 hengeres dizel (S320cdi) es a V8 modell (S500) is egybol rosszabb lesz... Ne vicceljunk mar.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák