Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz Shiku #192 üzenetére

    >Akkor légy oly kedves elmagyarázni, hogy mi az mi
    >miatt feltétlen szüksége lehet bárkinek egy ilyenre,
    >egy rendes PC mellett?...

    Eleve felesleges arrol vitatkozni, mitol szukseges vagy mitol felesleges az iPad. Ha korulnezel magad korul, rengeteg "felesleges" eszkozt fogsz talalni. Pl. egy grillezos mikrohullamu sutovel is lehet sutni, megis megveszik a tuzhely melle'. Egy Wii-t akkor is megvesznek, ha van olyan PC a lakasban, amin egyebkent lehetne egy csomo 3D jatekkal jatszani. Notebook melle' minek asztali gep? Miert nem csak egy billentyuzet+egeret vesznek az emberek a notebook melle'?

    Ha a "rendes PC" alatt desktop gepet ertesz, akkor pl. en kituno pelda lehetek. Utalom a notebookomat hasznalni, mert nagy, nehez, es lassabb, mint az asztali gepem. Utalom a hibernalast hasznalni, mert csomo proginal problemat okoz a "visszateres", es mert neha kekhalalt dob hibernacio utan a Windows -- nyilvan a Windows a hulye, vagy a notebook a sz*r, de ez engem nem vigasztal, a koncepcio nem mukodik igazan megbizhatoan szamomra. Ergo a notebookom lassan kapcsol be, nem lehet csak ugy elokapni a reggelizo asztalnal, vagy ha a PC-m nincs bekapcsolva, es csak gyorsan meg kene neznem valamit. A notebook tul nagy ahhoz, hogy nyaralasra magammal vigyem, de amikor 1 hetig mashol meloztam, tokeletes volt, mert 15 colos kijelzoje + nagy a billentyuzete.

    Az asztali gepem es a nem tul gyakran hasznalt notebook melle' nekem pl. tok jol jonne egy iPad. Ha gyorsan valamit meg akarnek nezni a weben, ha fotokat mutogatnek a csaladtagoknak (nem viszem el magammal a 3 kilos notebookot, az fix), ha nyaralasra elvinnem magammal, stb. Nincs az iPadre feltetlenul szuksegem, de ha nalunk is lehet majd kapni, nehez lesz ellenallni neki.

    Es tudom, hogy vehetnek a notebookom helyett kisebbet, de a netbookoktol kiraz a hideg, az igazan eros szubnotebookok dragak, es nem tul gyakran birjak 10-12 oraig, es nem is kapcsolnak be azonnal (me'g hibernacioval sem azonnal kapcsol be egyik gep sem).

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Shiku #192 üzenetére

    "Akkor légy oly kedves elmagyarázni, hogy mi az mi miatt feltétlen szüksége lehet bárkinek egy ilyenre, egy rendes PC mellett?…"

    Nem, feltétlen senkinek nincs rá szüksége.

    DE ha akarsz egy indokot akkor itt van egy: átlagos levelezés, netezés, olvasgatás céljára beizzítod a desktop gépedet és szépen 300-400 W-ot fogyasztasz vele. Egy iPad mennyit fogyaszthat? 5-10 W-ot?

    Én a desktop gépem kizárólag munkára használom már szinte, filmnézésre. Torrentre, filmnézésre célszámítógép figyel a TV alatt, a netezés, olvasás nagy részét az iPhone-on intézem (az itthoni ilyen tevékenységek kiváltására veszek majd iPad-et), játszani konzolt tartok.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák