Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Ez annyira tipikusan Apple-féle szarrágás, hogy évekig ment a majomkodás, hogy csak a drágább iPad modellekbe került Type-C csatlakozó, azokkal rendesen lehet külső SSD-t használni mondjuk fotók/videók feldolgozására is, amire amúgy az alap iPad is képes lenne teljesítményben, de a Lightning csatlakozó kőkorszaki sebessége ennek keresztbe tett.

    Most lett Type-C csatlakozó, de csak USB 2.0 szabványt tud, hogy továbbra is akadályozza a külső SSD rendes használatát! :DDD Csak őszintén gratulálni tudok!

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz joey04 #51 üzenetére

    Az iPad Pro-ra rá tudod dugni az USB hubot, abba kártyaolvasó meg egy 2 TB-os SSD és tudod backupolni utazás közben a fotóidat, meg néhányat megszerkesztesz belőle Instagramra ha kedved szottyan rá. Azt hiszem ehhez egy iPad Pro ágyúval verébre kategória, miközben ha lenne rendes USB port az alapmodellen, az is tudná ezt (bőven-bőven-bőven). :) Így kell egy 0,002 dolláros alkatrésszel elérni, hogy az ember valami drágább kütyüt vegyen a valódi igényeinél és egy fórumon megmagyarázzák neki, hogy ez tulajdonképpen az ő saját érdekében történt (nem rád gondolod ezzel a mondattal, ezeket a vitákat lefolytattam már korábban).

    Ez már a korábbi áron is nevetséges volt, de kettőszáz és hatvan darab ezresért kifejezetten kínosan fest a 22 éve megjelent USB 2.0 szabvány. :)

    Nálam végül asztali gép + iPad helyett lett egyetlen M1 MacBook (már meglévő asztali monitorral), ez jobb kompromisszumnak tűnt, mint közel négy kilót költeni csak egy iPad-re (akkor még) 130-160 ezer helyett, hogy (nekem) egyetlen lényegi előnyként a normális USB portot adja.

    hashtag happycustomer

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz nuke7 #64 üzenetére

    Jó tudni, hogy volt már iPad Air 2022 már 2020 elején is. :) Amúgy a 2020 őszén bemutatott előző Air is már tudott Type-C USB 3.0-át. A poén az, hogy most az alap mezítlábas iPad kerül annyiba, mint anno az.

    Továbbá leírtam a véleményem arról, hogy fórumozók visszamondják a marketingesek upselling szövegét. Ha tudsz egyetlen valid érvet mondani, hogy az iPad Air M1 mivel ad többet a sima iPad-nél alkalmi fotószerkesztésben, akkor most elmegyek és veszek egyet a poén kedvéért, viszont minden más érv csak vásárlótukmálás, hogy vegyen meg valamit, amire nincs szüksége.

    Btw egyik iPad-et sem kérem (már), jól elvagyok az M1 MacBook-kal. Néha jól jönne vázlatokat felrajzolni, de annyira azért nem akarom, hogy ehhez több százezret kiadjak.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz nuke7 #69 üzenetére

    Szerintem 2020 ősze előtt nem volt még 2020 őszén bemutatott iPad Air 4. gen. :DDD

    A kettes Pencil jobb, mint az egyes, de ez inkább grafika/rajz közben jön ki látványosan. Vázlatokhoz, skiccekhez tök lényegtelen, ahogy fotó retusálásnál sincs semmi lényeges előnye a kettesnek.

    Itt elérkezünk oda, hogy aki grafikára is használná az iPad-et, vegyen olyat, ami már kettes Pencillel kompatibilis, vagy aki szereti ezt a mágneses rögzítést/töltést. Ez egy valid előny. Csak előtte fel kell tenni magadnak a kérdést, hogy grafikus vagy-e, ha meg nem, akkor vannak-e ilyen ambícióid.

    A marketingesek által felhergelt és a fórumozók által konkrétumok nélkül tovább fűtött impulzusvásárlások nem az én asztalom. Ha kicsit több tudatosság lenne a vásárlókban is és inkább _nem_ mennek bele ezekbe az upselling játékokba, hogy messze az igényeiken túlmutató dolgokat vásárolgassanak össze, akkor már rég lenne Type-C USB 3.2 a sima iPad-en is.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz nuke7 #71 üzenetére

    Tök oké, hogy egy drágább technológia (pl: 120 Hz-es kijelző, erősebb hardver, spéci kamerarendszer, fejlettebb Pencil, stb) többe kerül. Nem erről beszélek, hanem azokról a dolgokról, amikor a gyártó direkt elvesz tőled filléres, töredék centekbe kerülő dolgokat, hogy ezzel is presszionáljon egy 2x drágább eszköz megvásárlására.

    Én ilyenkor a középső ujjam mutatom fel, nem a bankkártyám. De kinek-mi.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz nuke7 #76 üzenetére

    "nincs presszionalas csal választási lehetőség"

    Alkalmazhatna az Apple téged. Ilyet már Handras sem mond mióta nem fűződik anyagi érdeke az Apple eladásokhoz (sőt ennyi kritika még régen is volt benne, vagy legalább csendben maradt és nem állt bele az ilyen gyártói praktikák megvédésébe).

    ---

    #80 hegedus001: Tök jó párhuzamos példa erre a fényképezőgép ipar, beletesznek egy modellbe teljesen príma videós funkciókat, de a 0,03 dolláros mikrofon jack csatlakozót direkt lehagyják, hogy a 200 ezerrel drágább modellt kelljen megvenned ehhez (vagy ha nem, akkor van speciális saját csatlakozó, de akkor csak túlárazott saját márkás kiegészítőket tudsz használni, valamin be kell hozni a zsetont). Persze, többet tud a drágább modell, de így sóznak rád valamit, ami többet tud az igényeidnél és rántottak le 200 ezer pénzzel. Van a tisztességes upselling, amikor egy drágább modellt nem azért veszel meg, mert a kisebből szándékosan kihagytak egy filléres csatlakozót, hanem mert értelmes-racionális érvek szólnak mellette.

    De valójában a kurvajó nyugati jólétben már megszoktuk, hogy így mennek a dolgok, ez tök természetes és kritika nélkül megvesszük azt, ami felé presszionálnak.

    Aztán persze jönnek a fórumos trollok és felteszik a szemétkedő kérdést, hogy "mégis ki venné meg a drágább iPad-et, ha lenne a simában is USB 3.0". Van egy rossz hírem, ha emiatt nem vennék meg az Air-t vagy a Pro-t, akkor az Air vagy a Pro többlet tudása valójában elég értéktelen átverés lenne (de ezt nem gondolom, szerintem az Air és Pro mellett bőven-bőven szólnak olyan érvek, hogy ne ilyen kis köcsögösködéssel kelljen feléjük terelni egy vásárlót).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz nuke7 #90 üzenetére

    Elég zavaros érv, hogy ha legalább egy USB 3.0 lenne az alap iPad-ben (ami 2022-ben szintén nem villámtempó, de nem 22 éves szabvány), akkor nem lehetne kapni egyáltalán ezt a modellt, meg igazából még én vagyok a gyépés hogy többet követelek kevesebb pénzért. Nagyon sokat kér az ember, ha 260 ezer forintért egy USB 2.0 csatlakozót már cikinek tart. LoL.

    Nem haragszol meg, ha veled nincs kedvem többet erről diskurálni? A vallási áhítattal nem sokat tudok kezdeni. Megkritizáltam, hogy ennyi pénzért ciki az USB 2.0, te pedig napok óta arról győzködsz, hogy nem az, hanem jól van így.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz nuke7 #97 üzenetére

    Nem tagadhatom tovább, hogy én azt akarom, hogy legyen kétszer erősebb, mint az iPad Pro és kerüljön negyed annyiba. Végig erre ment ki a játék, de a vámpírvadász résen volt és lebuktatott!

    Most, hogy többszörösen kiforgattál mindent és teljesen eltorzított, fals párhuzamokon keresztül levezetve megvédted a totemállatod az istenkáromló fórumozótól, legyen ámen! A szolgálati szenteltvizet és a füstölőt a PR osztályon veheted át.

Új hozzászólás Aktív témák