Hirdetés

2019. augusztus 23., péntek

(#1) Franklin

Franklin
(őstag)

És az üveg miatt nem fog tükröződni, mint a crt monitoroknál?

(#2) Remington válasza Franklin (#1) üzenetére

Remington
(őstag)

sztem fog :U xeroxnak is van vmi olcsóbb monitorja amin szintén van üveg (azt nem tom h edzett-e) és az is eléggé irritálóan tükröződik

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#3) Khelben válasza Remington (#2) üzenetére

Khelben
(Ármester)

a neovo üvegelőtétesek is tükröződnek, nem is értem, miért vesz valaki olyat, mikor az lcd egyik előnye a tükröződésmentesség...

--- Szakmai kérdéseket a fórumban tegyél fel, ne privátban, köszönöm ---

(#4) CYBERIA

CYBERIA
(senior tag)

Én meg azt nem értem, hogy mi szükség volt az 5:4 kitalálására?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#5) Mr. Green

Mr. Green
(tag)

én örülök, hogy pár gyártó nem csak ws-es moncsikat ad ki, szerintem eléggé csúnyák azok a moncsik, sokkal jobb az 5:4-es. Jó lehet, hogy a ws-es moncsinál úgy tűnik mintha többet látnál a játékból, mert az emberi szem nagyobb szögben lát horizontálisan, de ezek a ws-es moncsik nagyon csúnyák :K

(#6) OkosTibiKing válasza CYBERIA (#4) üzenetére

OkosTibiKing
(tag)

hát nem mostani kitalálás az 5:4 ha netán körülnéznél a monitorok köröt és meg néznéd, hogy melyik mekora széleségileg majd hoszuságulag lehet hogy jopár 5:4 lesz ;]
még azon sem lepödnék meg ha nekedis azlenne :)
de sztem 5:4 szebb mint a 4:3 jopár esetben :)

Okos Vok.

(#7) CYBERIA válasza OkosTibiKing (#6) üzenetére

CYBERIA
(senior tag)

Persze, hogy nem mostani találmány, de a logikáját akkor sem értem. Jó, persze tudom, hogy vesszenek a CRT-sek, de számomra nagyon érdekes, hogy a régi jól bevált 4:3 helyett inkább 5:4, 16:9 vagy 16:10-ben gondolkodnak. Habár az is igaz, a mai programok szinte bármilyen képaránnyal használhatók, ehhez nem vagyok hozzászokva.
Egyébként csak CRT-im vannak, de én még nem találkoztam 5:4-essel.

Azt, hogy az 5:4 szebb, mint 4:3, nem igazán értem.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#8) furio

furio
(aktív tag)

Nem tudom mi az érdekes az 5:4-ben, minden 17"-os LCD ezt az arányt kapja, a felbontása miatt...

1280x1024 = 5:4

640x480, 800x600, 1024x768, 1280x960, 1400x1050 stb. = 4:3

1280x800, 1440x900, 1680x1050, 1920x1200 = 16:10

Lorem ipsum dolor et sit amet

(#9) CYBERIA válasza furio (#8) üzenetére

CYBERIA
(senior tag)

Nem tudom mi az érdekes az 5:4-ben, minden 17"-os LCD-t lehetne 1280×960-as felbontásban is gyártani, és akkor maradna 4:3. Miért nem volt jó?

16:10-asok közül az 1920×1200-at tudom egyedül értékelni, ott kis pazarlással mehet 1920×1080 és 1600×1200-ban.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.