Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spirit

    őstag

    válasz huskydog17 #208 üzenetére

    "Amúgy ismét nem értem a sok nyafogót."

    A nyafogás abból adódik, hogy 2000 körül 35k-ért vettünk Riva TNT-t, majd rá nem sokkal Gf2 MX-et ugyanannyiért,ami 2-3x gyorsabb volt. Gf4 MX sem volt drágább és ismét kétszer vert oda a Gf2-nek. Nvidia féle 6600>7600>8600(csak példa). Mindegyik nagyjából ugyanabban az ársávban maradt és durva gyorsulások voltak.

    Utána jött a forint árfolyam miatti átrendeződés, minden kari drágább lett de körülbelül ekkora kezdtek el drágulni a gyorsabb megoldások is a forinttól függetlenül. Egy 6950-esről váltani csak jelentős ráfizetéssel lehetett gyorsabbra(7950) , mert az egy árban lévő ugyanazt a tempót hozta (7850/70 körül). Azóta ez megy. Ha valami gyorsabb, akkor drágább.

    Nevetséges,hogy az új Rx460 50-55k-ért azt hozza,mint a Gtx960 60k-ért, előtte a R9 280 70k-ért,előtte 7950 90k-ért. Mennyi idő telt el a 7950 óta? 5 év?

    Rendben van, most fordítsuk meg a nézőpontot és menjünk vissza pár évet. Találomra válasszunk egy másik 4-5 éves periódust. 2002 körül jelent meg a 9700Pro, olyan 90k-ért vettem talán. Kb ugyanilyen áron volt a 8800GTS 320Mb-os verziója 4-5 évvel később. Teljesítménykülönbség a kettő között? Meg se próbálom..5x-ös?10x-es?

    A forint romlása tényező, de nem lehet ráfogni ezt. Ahogyan azt sem,hogy lassult volna a fejlődés, mert ugyanakkora tempóban gyorsulnak az új megoldások, csak éppen tolódik felfelé az ár. 2025-ben az éppen aktuális csúcskártya mennyi lesz?600k?

    Proci fronton ugyanez van. Ha valaki vett egy Sandy alapú 2500K-t 50k-ért és megrángatta 5Ghz körülre, az a mostani 80k-s megoldások alapórajeles tempóját hozza. Mostanra eljutottam oda hogy ugyan elolvasom, de nem hoz lázba egyetlen generációváltás sem mert vagy nem lesz jeletős gyorsulás vagy ha mégis, nem éri meg váltani rá.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák