Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GegeWarrior

    senior tag

    Most akkor egy egyszerű kérdésem lenne :)

    Gépvásárlás előtt állok és eddig egy i5-4670 és R9 270X-ben gondolkodtam. De ez a Kaveri koncepció most jó játékra vagy nem?
    Mert tesztek alapján azért csak jobb egy CPU+VGA párosítás.
    Meg a másik hogy az Intel piaci részesedése 70% és ez a kaveri nem hiszem, hogy annyira megdobná az eladásokat, hogy most hirtelen erre kezdenek el eszeveszetten fejleszteni.

    Tehát a lényeg, hogy az elkövetkező években az általam választott párossal fogok tudni játszani nem fullHDben, de mondjuk 1600*900 vagy 720p-ben?
    (elnézést de eléggé laikus vagyok úgyhogy ezért ez a sok hülye kérdés :) )

    [ Szerkesztve ]

    REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

  • hibavissza

    veterán

    válasz Prof #245 üzenetére

    nem kell félrebeszélni. jó ez az apu, csak drága. jelenleg egy akármilyen proci és egy 7750 nagyobb teljesítményt nyújt azonos áron vagy olcsóbban. csak a ram 8-10 ezer forinttal drágább a kaveribe mint egy i3-ashoz. ennyi. de szerintem a ph! teszt majd kiderít mindent. remélem lesz benne "mantle on/off" rész és akkor okosabbak leszünk.

    [ Szerkesztve ]

  • SkS7891

    tag

    Épp most akarok venni gépet. Sokat gondolkoztam APUban. Két gépet rakjunk csak össze először APU alapokon dVGA nélkül, majd egy belépő CPUval, plus gVGAval! Lássuk...

    APU
    A10-7850K ~ 50.000Ft
    2400Mhz 8GB RAM - 26.500Ft
    Sum: 76.500Ft
    +erre rájön még egy 'drága' alaplap, hogy vigye a 2400-at, és gond nélkül a A10-et. Bizonytalan DUAL-G. Nehéz bővíthetőség, támogatottság hiánya...stb.

    CPU+dVGA
    Athlon II X4 750K - 17.700Ft
    HD7790 - 32.000Ft
    1333Mhz 8GB RAM - 16.500Ft
    Sum: 66.200Ft
    -akár egy olcsóbb alaplappal is tökéletes...

    Teljesítményben hogy viszonyul egymáshoz a kettő? Sehogy...!

  • Prof

    addikt

    válasz arn #246 üzenetére

    Ebben nagyon tevedsz. A jatekok tobbseget elsosorban gyerekeknek, fiataloknak keszitik, akik sose vettek maguknak gepet, hanem a szuleik vettek nekik. (nem veletlen 80%-ukat egy leitatott idomitott csimpanz is vegigjatsza)
    Azt hasznaljak ami van (legtobbszor ez manapsag egy Intel HD IGP-s noti), ha nagyobbak es nagy kockak akkor meg diakmunkabol ossszesporolt penzen vesznek valamit. Ha nem nagy gamerek akkor elverik fesztivalra, csajokra, piara, esetleg chipelt konzolra. :P

    Egy A8-7600 120 dollar. Megnezheted a Compute tesztek egyreszeben, hogy lenyomja a nagyobb fogyasztasu sokkal dragabb 22nm-es i7-eket, az A10 meg sokszor DVGA-stul is. CLbenchmark, Fire Extreme

    A piac valos igenyeit meg nem tudod, ahogy en se. (mert az Intel a gyartokat, viszonteladokat a kezeben tartja mar regota). A tablak mobilok, konzolok sikere kapcsan azert szerintem latszik, hogy a tobbseg nem 3D-ben renderel, vagy tomorit, sot tovabbmegyek legszivesebben nem is venne desktop PC-t mar.

    Szerintem az izomPC es az FPS az isten, mindenaron, hozzaallas egy eleg szuk piaci igeny.

    [ Szerkesztve ]

  • gbors

    nagyúr

    válasz Prof #240 üzenetére

    Marpedig egy A8-7600 (45W) egy pici 7750-el eleg izmos parositas mar most is miniITX-ben.

    ohno, csak ezt ne kezdjük el hirdetni. a 45W-os 7600-as nekem is szimpatikus, de abban a pillanatban, amint melléteszel egy diszkrét VGA-t, értelmetlenné válik. az általad javasolt kombináció teljesítménye valahol a 7770 és a 7790 között van, a hibrid CF összes nyavalyájával sújtva. sokkal jobban jársz, ha megveszed az említett két VGA közül valamelyiket (vagy egy 650 Ti-t), és melléteszel vagy egy olcsóbb AMD CPU-t, vagy egy i3-at. az elméleti TDP valamivel magasabb lesz (mondjuk 7790 + i3-3240 esetén 20W-tal), de le merném fogadni, hogy a valós fogyasztásban alig lesz eltérés.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • satz18

    őstag

    válasz GegeWarrior #251 üzenetére

    Én i5-öt vennék a helyedben és mellé dGPUt.

    [ Szerkesztve ]

    Asus G513QY, Samsung A52s 5G

  • gF

    senior tag

    válasz GegeWarrior #251 üzenetére

    Ha játékra kell én jelenleg én biztosan az i5/270X páros mellett döntenék! Mellé célszerű lenne még 2x4GB 1600 MHz-es CL8 max CL9-es memóriát venni és jelenleg minden játék elfut majd rajta 4x MSAA mellett is (ha az 1600x900-as felbontást nézzük).

    [ Szerkesztve ]

  • Prof

    addikt

    válasz gbors #255 üzenetére

    Hat nem tudom, de egy 7790 kicsit nagyobb. Ez [link] alapjan az egyik leghardverigenyesebb jatekot futtatja kb. 45 fps-el 900p-ben. Azzal azert ellehet lenni.
    mindezt (a8 +7750) 3 konzolos jatek araert.

  • _Smooth

    senior tag

    Hát nekem ez az A8-7600 erősen felkeltette az érdeklődésem.
    Kimondottan jó kis HTPC/SteamBox alapnak tűnik egy jó kis ITX-es Asrockban max 8GB RAMmal.
    Jól látom, hogy csak CPU órajelben tér el az A10-7700K-tól? (meg persze a lock) Vagy elírás, hogy ugyanolyan IGP van benne?

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • mcloud76

    tag

    válasz Crytek #106 üzenetére

    Ja csak addigra a 460 teljesitmenye loszar szinten lesz egy ugyanazon kategoriaban indulo ujabb kartyahoz kepest.
    Nameg az ara is.
    Amugy meg nem is egy uj kartya.
    Szal tenyleg az pentium g 2030 mennyivel gyorsabb mint egy athlon xp 2500+ pedig most feleannyiba kerul a 2030 mint anno az athlon.
    Idiota osszehasonlitast en is tudok parat.
    Egy suzuki splash is jobb kocsi mint egy ford t model pedig az anno dragabb volt...

  • Pete55555

    addikt

    válasz xmaas #228 üzenetére

    Ezt magyarázom én is, de nem képesek páran felfogni...

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz antikomcsi #247 üzenetére

    Jó, de a Thief az Mantle-ready. Az IGP teljesítménye beszámít bármilyen dedikált GPU mellé. Világos, hogy a Mantle címek többségében a Kaveri+GCN dGPU konfigurációk viszik majd a teljesítménykoronát, de ezzel kapcsolatban eddig sem volt semmilyen kétely.
    Sőt, a Thief speckó eset is, mert a TrueAudio hangélményét részben lehetővé teszik szimpla processzoron is. Na most ez szoftver szintjén max. minőségen nagyon durva CPU-t igényel, ha nincs hozzá dedikált hardveres blokk.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Menthirist

    veterán

    válasz Abu85 #262 üzenetére

    Na, akkor már kérdezek én is :) Szóval ezekszerint még mindig igaz, hogy mantle alatt a kaveri 8 CU-ja lineárisan hozzáadódik a 7950-em 28 CU-jához? és akkor lenne vele mantle alatt 36 CU, 4 procimag és True Audio. igaz, a 8 kaveri CU lassabb lenne mint a 28 7950 CU. Ezt kezeli normálisan a mantle?

    én is gépvásárlás előtt állok, a 7950-em alá kellene valami ami leváltja a ddr2-es 635-ömet. Ahogy néztem / olvastam, dx alatt is kb kivinné egy kaveri (legalábbis azt írták pár tesztben hogy egy i3 kiviszi a 280X-et, nekem meg azért nem X szintű a karim még húzva sem), ugyanakkor ha igaz, mantle alatt lineárisan hozzáadódna az igp sebessége.

    másik lehetőség egy 8320-as vásárlása, ami több procimag, dx-ben erősebb (bár ahogy mondtátok, a dx eleve szálsesség függő, gondolom ezért volt az, hogy több látott tesztben igazából 10-15%-on belül volt a kaveri a 8350-hez képest fps-ben normális, tehát fullhd @ high/ultra beállítások mellett). Viszont a 8350-nel veszteném a hsa-t és a true audio-t, ami persze lutri hogy lesz-e valamire korrektül használva a következő 1-2 évben.

    Szóval a kérdés: mantle alatt akkor lineárisan hozzáadódna a kaveri igp-je a 7950-emhez? Számítana ez eléggé pl egy Oculus Rift esetén, ahol azt írtátok hogy nagy gépigénye lesz? És végül: tapasztalatok szerint elég egy kaveri szintű proci a húzott 7950 dx alatti kiaknázására (mert mantle alatt gondolom elég)?

    +1 kérdés (csak igen/nem elég :D): próbáltátok már a mantle verziót valami hátsó szobás teszten? :)

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • adamssss

    veterán

    válasz SkS7891 #253 üzenetére

    Én biztosan a másodikat venném. Szerintem jelenleg a teszteket olvasva nincs semmi előnye a Kaveri-nek. Az irány nagyon jó, de idő kell neki. Szerintem majd a next genbe fogok fejest ugrani. Addig legyen egy erős cpu+vga. Hiába van a konzolokban "kaveri" a pc játékosok 100%-nál külön cpu van. Értelemszerűen egyelőre marad az irány.

    [ Szerkesztve ]

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Prof #258 üzenetére

    biztosan találsz olyan miniITX házat, ahol a 7750 és a 7790 közötti méretkülönbség számít, de valószínűleg nem sokat. a C3 pedig borzasztó jól skálázható, be tudod úgy állítani, hogy egyedül az APU is elvigye 40 fps-sel.
    én értem, hogy az átlag FPS / ár nem rossz a DG esetén, de nem is a legjobb - az assszimetrikus CF-et pedig a Mantle-ös játékok remélhetőleg szeretni fogják, de DX alatt én bottal sem bökdösném.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • Prof

    addikt

    válasz GegeWarrior #251 üzenetére

    Ez kb. olyan kerdes, hogy Opel Corsat vegyek vagy Passat-ot. (auto-auto, az egyik 2szer annyiba kerul,2szer annyit fogyaszt stb)

    Ez a fajta milyen gepet vegyek hogy az elkovetkezo evekben XY minosegben tudjak jatszani egy tipikus amde, szerintem hibas hozzaallas. Gondolj bele most kiadsz sok penzt amikor draga/uj az adott hardver, azert, hogy talan/esetleg 2 eve mulva se legyen lassu. Azt nezd most mire van szukseged, milyen jatekokkal, mennyit, milyen minosegben jatszanal most es mennyire van kedved uj hardverre gyakorlatilag lehuzni a klotyon sok penzt. Vagy inkabb elutaznal 1 hetre valahova a kulonbozetbol :D

    Nem tudod milyen feature-ket fognak hasznalni, mennyire eroforraszabalo kb. alpha allapotu, agyonmarketingelt jatekokat fognak kiadni 1 ev mulva, akkor csak szorod a penzt feleslegesen.

    Azt te is latod, hogy alig telt el tobb mint 2 ev az elso AMD APU Llano megjelenese ota. A Kaveri mar 4. generacio, a jatekfejlesztok tovabbra is selejt konzolportokat adnak ki amik sokszor meg kontrollerrel, felmillios geppel is vicckategoriat kepviselnek.
    A fejlesztok bere nagysagrendekkel tobbe van (60-100k+ dollar/ev nyugaton), mint barmelyik i7-es CPU, Titan kartya. Ergo jelenleg PC jatek szinten semmi jel nem mutat arra, hogy a piac kis szegmensenek hatekony kihasznalasara egy centet is forditsanak a jatekfejleszto cegek.

    Ezert mondja mindenki, hogy CPU+DVGa, mert meg nehany tesztszoftveren kivul ClBench, Luxmark a 12 hengeres Kaveri sportkocsiban sok henger nem mukszik. Semmi nem utasitja a szoftverben arra, hogy hatekonyan mukodjon. Ettol meg 12 hengeres, csak nem sok hasznat veszed, mivel nem egy kismeretu beagyazott gepen futtatod az ezt kihasznalo celszoftvert. (ebben meg mindig az AMD APU a vilagelso)

    Kolthetsz akarmennyit a gepre, a jovot nem fogod megjosolni. Abban biztos lehetsz jonni fognak az optimalizalatlan jatekok tovabbra is, ami adott beallitason millios gepen is akadni fog. (pl. ezert vesznek sokan konzolt, mert ebbol es a klotyon a penzt le fejlesztesekbol eleguk van)
    A gyakorlatilag monopolhelyzetben levu Intel erdeke, hogy 10 evel ezelotti fejlesztokornyezetben megirt, Intel compilerrel forditott kb. semmilyen utasitaskeszletet nem hasznalo, FPU zabalo programokat irjanak.
    Es ez a managerek erdeke is, minel tobb gepen (nagyobb piac) futtathato meg eladhato termeket gyartani minel kisebb koltsegen. A penzembert- ertsd fonokot - baromira nem erdekli se az uj technologia , se az eroforraskihasznalas, ha az neki nem hoz nagy esellyel jelentos plusz profitot. Ahogy az OEM gyarto is boldogan alkalmaz 10 eves Atomot a beagyazott gepebe, mert az neki jobban megeri.

  • petkow

    tag

    válasz Menthirist #263 üzenetére

    Ne keverd össze a Hybrid CF-t, a Mantle-es "összeadódással". Ez két teljesen különböző eset.
    A Hybrid CF esetén, amikor az IGP GRAFIKAI teljesítményhez adódna hozzá, inkább még kártékony is, ha egy erős dVGA-hoz társítod a gyengébb IGP-t. Szóval 7950 esete az pont ilyen. Ezt nem is szabad hybrid CF-be kapcsolni. Bár a lehetőség megvan, csak nincs értelme, mert még ráadásul lassabb is lesz a játék tőle.
    Mantle esetén, nem a Hybrid CF működne, hanem valami olyasmi szerintem, hogy ha a program jól van megírva, akkor a grafika a dVGA-n megy, és egy csomó párhuzamosítható (fizika, ai stb.), hagyományosan CPU-t hajtó dolog átkerül az IGP-re + a TrueAudio, ahol meg sokkal hatékonyabb. Szóval a CPU-n kisebb lesz a terhelés sokkal, illetve a dVGA-t se fogják terhelni ezek a feladatok.

  • martonx

    veterán

    válasz leviske #154 üzenetére

    Figyi, marhára nem izgat, hogy mit tud 4.5 Ghz-re felhúzva, mert nem vagyok az a tuningolós fajta. Out-of-the box gyorsult-e az előző két generációhoz képest, vagy nem? Sajnos nem, ez van, nincs mit szépíteni rajta.

    Én kérek elnézést!

  • Raymond

    félisten

    Amit nyertek a CPU es GPU fejlesztesevel azt el is buktak a gyartastechnologiabol adodo tobb szaz Mhz visszalepessel. Meg is latszik:

    RCHLND KAVERI Diff
    -------------------------------------
    Deus Ex: HR 35.98 38.86 8.0%
    DiRT 3 41.07 46.35 12.9%
    Skyrim 34.65 37.23 7.4%
    SSF IV 36.75 39.84 8.4%
    Torchlight 46.08 49.59 7.6%
    BF4 31.42 37.41 19.1%
    CoD Ghosts 35.88 38.90 8.4%
    DiRT Showdown 37.99 42.88 12.9%
    -------------------------------------
    10.6%

    A10-6800K vs. A10-7850K

    Sokaig tartott ez az atlag 10-11% elorelepes eljovetele.

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Prof

    addikt

    válasz gbors #265 üzenetére

    Ertem en miert mondod. De nekem fontos szempont az ar/teljesitmeny/meret arany is. 15k-bol megvan egy 2GB-os 7750, 7790 kb. duplaja. (hasznaltan) Ami nem fut el A8+7750-en az 7790-en se fog.
    A 290X CF tesztek olykor 100% folotti skalazodasa mutatja a CF letjogosultsagat. A Hybrid CF ideje majd valoszinuleg gyorsabb integralt memorianal fog eljonni, vagy ha elkezdik tobben hasznalni a Mantlet. Meg akkor, ha a Blizzard szintu cegek nem szarnak ra magasrol. (egy Starcraft szintu strategia nem tamogatja az mar szinte verlazito)
    Az en almom egy 100 colos UHD OLED TV hatuljaba epitett alaplap amin ott csucsul 4 APU, integralt GDDR5 memoval CF-ben szep egybefuggo femhatlappal, mint a TV hatulja :D

  • Menthirist

    veterán

    válasz petkow #267 üzenetére

    nem keverem, ezért kérdeztem hogy mantle alatt hozzáadódik-e. dx alatt nem akarok szívni a hibrid cf erőltetésével, ott legyen csak proci + dvga, de gondolom lekapcsolható ez esetben az igp használata.

    amennyire meg tudom, mantle alatt úgy működnének a dolgok, hogy minden egy-egy futószalagot biztosít. tehát egy 7950-nek a 28 CU-ja lehet hogy 28-at, míg egy kaverié 8-at, plusz a proci is magonként egyet. Ha pl 8350-em lenne crossfire-ben két 7950-nel, akkor 8 + 2x28 futószalag lenne, ezért skálázódna lineárisan. Ezekre a szalagokra lehet pakolni feladatokat, és majd elvégzi, ezért kell úgy kódolni, hogy sok, önálló darabra legyen szedve minden (pl űrhajók mi-stől vagy lövések számolása), ugyanakkor mivel nem minden futószalag ugyanolyan (legalábbis gondolom a proci szalag más mint a CU szalag), így van ami nem indítható bármin.

    szóval a terveim szerint ha kaveri mellett döntenék, dx alatt ki lenne kapcsolva az igp crossfire használata, csak dgpu menne meg a proci rész, míg mantle alatt ha jól gondolom összeadódna az igp és a dgpu. így dx alatt olyan gyors lenne a rendszer, mint a kaveri cpu része + 7950 gpu része, míg mantle alatt a kettő együtt, plusz ott lenne a hsa és true audio támogatás mindkét esetben.

    ha meg 8320 mellett döntenék, akkor annak a cpu ereje dx alatt + 7950 gou ereje, míg mantle alatt szintén csak ugyanez, mindkét esetben hsa és TA nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • HeavyToys

    senior tag

    válasz Abu85 #262 üzenetére

    Abu! DX alatt az A10 7850K mellé ha berak az ember egy R9 270-et, annak még van érezhető előnye a DG-ből? Vagy ezen a D-VGA szinten csak Mantle alatt? Gondolom egy R7-260X-et látványosabban kisegítene.

  • SkS7891

    tag

    válasz Prof #270 üzenetére

    Te ezt mégis honnan veszed? 20 alatt nincs is 7750, a 2GB meg teljesen értelmetlen, mert nem hajtja ki a GPU sosem.

    Pont, hogy a HD7790 legjobb ár-érték-teljesítmény arányú kártya, itt PH teszten is 'különösen ajánlott' értékelést kapott. Egy HD7790 kb 70%-al erősebb egy HD7750nél!

    [ Szerkesztve ]

  • petkow

    tag

    válasz Menthirist #271 üzenetére

    Hát akkor jobban tudod mint én, nem is értem mi a kérdés. Csak ott a gond, hogyha te is leírtad az esetet, miből gondolod, hogy lineárisan (mintha homogén, ekvivalens CU-k lennének) adódna össze?
    Az APU meg a dVGA CU-jai nem homogének, nem "ehetik" meg ugyanazokat a feladatokat, tehát biztos nem lesz lineáris. Abban a kivételes helyzetben fog kijönni a max teljesítmény szerintem, ha nagyon nagyon jól programoznak és képesek nagyon sok, hagyományosan szekvenciálisan feldolgozott területet átültetni párhuzamosba, ezáltal munkát adva az IGP-nek is (és akár teljesen megterhelve), mert szerintem a grafikai feladatokat nem kaphatja meg.

  • Neovenator

    senior tag

    válasz nyunyu #230 üzenetére

    Csak azt szerettem volna mondani, hogy ha már röpködnek az iparági megtisztelő címek, trófeák a levegőben, talán érdemes lenne elszöszmötölni egy kicsit, mit jelent a PC. Az Itanium ugye nem Macintosh? Azért mert szerverproci, más kategóriába tartozik? A Sparc is teljesen jó példa, mondhattam volna azt is, a Power viszont szerintem kicsit más tészta. :)

    Ha nem lenne egyértelmű: Fölöslegesnek tartom a gyermeteg cím-hajkurászást, pláne, ha finoman szólva is képlékeny a kategória. :)

    [ Szerkesztve ]

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

  • Prof

    addikt

    válasz Raymond #269 üzenetére

    Nezd, minden relativ kicsit alig tobb mint 2 eve jott ki az elso generacios AMD APU. Valoban nem nez ki tul jol hogy sok tesztben a magasabb orajelu Richland leveri. De tuti jon meg tobb Kaveri kesobb. Bar 50k-s aron eletkeptelen a csucsmodell az egyertelmu ahogy anno a 70ks Bulldozer is az volt.
    Meg akkor is ha Compute-ban latszik, hogy igy is van fejlodes szepen 45 W-os A8 veri a DVGA+i7 Haswell parost ClBenchmark (ami nem is tudom hanyszoros kulonbseg osszesen ar+ fogyasztast figyelembeveve az AMD javara) Vagy COH 2 FullHD 45W-os A8 van egyszinten a 100W-os Richlandel, persze mindketto [link]lofing fps.
    Az A8-7600 a tuti vetel jelenleg. (120 dollarbol 30 fps F1-2013 FullHD)

  • Menthirist

    veterán

    válasz petkow #274 üzenetére

    abból gondolom, hogy abu mintha ilyet írt volna a mantle kapcsán valamelyik cikkében vagy hozzászólásában.

    de ezért kérdeztem őt fentebb, hogy valóban így van-e ahogy gondolom.

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Prof

    addikt

    válasz SkS7891 #273 üzenetére

    Hasznaltat irtam, nezd meg hardveraprot :P Amugy meg meretben fogyasztas arban sehogy nem egykategoria a ket kartya. (ahogy teljesitmenyben se)
    A 2 GB-ot beteliteni egy 3D modellezo programmal pillanatok kerdese. Amugy meg volt ido mikor 512 MB-os VGA eleg volt egy jatek elinditasahoz ma mar soknak 1 GB kell, hamarosan ez 2 GB lesz. Nem viccbol gyartanak alsokategorias 4 GB-os kartyakat, nem csak jatek letezik a vilagon.

    [ Szerkesztve ]

  • Dvix

    senior tag

    Az én véleményem,hogy az a jó APU ami 30k alatt van. Ami veri az olcsó intel proci+20k VGA árát.
    Az pedig kérem a a8-5600k; 23k-ért. :U
    Memória Corsair Vengeance LP 1600Mhz; 12k-ért lehet húzni 1866Mhz-ig lazán.
    És ne feledjük, hogy nem mindenki engedheti magának a gamer/multimédia gépet. Minden kis spórolt pénz számít. Max 75k egy ilyen rendszernek. olcsó és jó APU rendszer mindenkinek hogy gameljen, dolgozzon. ;)
    Ami az új a10-7850k pedig:"512 core GCN-based graphics". Kérdésem: hol a francba? mert hogy ezen a teljesítményén egyáltalán nem látszik. Dual graphics R7 240/250 DDR3? Ez baromság lenne megvenni bármelyiket is mellé, hogy rossz DDR3 sebességgel kínlódj. DDR5-ben ugyanaz a kártya lehagyja őket. 20k fölött ráadásul. A10-6700 valamikor el is veri. Szégyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Pete55555

    addikt

    válasz Dvix #279 üzenetére

    Pontosan, itt éri meg az APU. De az nem a Kaveri - egyelőre.

    (#281) wednesday Ilyen RAM árak mellett pont jól jönne. Nem is kéne feltétlenül 2*4 Gb, elég lenne 3*2, és még gyorsabb is lenne. Akár már 1600-on is, de 1866-on is elmegy elég sok RAM, és akkor nem kéne a 2400-as...
    Csak ugye akkor új alaplap, gondolom új foglalat is kellet volna...

    [ Szerkesztve ]

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • wednesday

    őstag

    Azt én sem értem miért nem kaphatott volna a Kaveri, egy tri-channel RAM kezelést. Itt tényleg lenne jogosultsága. Azt meg, hogy drágább...hát de legalább mutatna teljesítményt. Akiknek meg az kell megveszi a drágább lapot és a RAM-ot.

  • rudi

    nagyúr

    válasz Abu85 #107 üzenetére

    Ja, csak ott szúrja el az AMD ezeket az elsőzéseket, hogy nem tudja pénzre és piaci pozícióra váltani őket. A FIFA-s haszonlatoddal élve. A 2015-ös FIFA azért lesz pont olyan, mint a 2014-es, mert amikor kijön, a Kaveri piaci részesedése a mai "rohamos" PC vásárlás és az AMD "óirási" notebookos piaci részesedése miatt sehol sem lesz. Sajnos ahhoz, hogy az AMD tényleg nagyratörő és előremutató terveiből reálisan valami legyen, nem csak egy jó mérnök csapat, hanem egy legalább olyan jó cégvezető és marketing csapat is kell. Bárcsak egyszer az AMD azonnal, helyben be tudná váltani azokat az ígéreteit, amiket a mérnökei munkájára alapozva tesz!

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • Prof

    addikt

    válasz Dvix #279 üzenetére

    Tudod nem csak jatek letezik. Kb. semmi nem hasznalja meg ki a Kaveriben rejlo eroforrasokat.
    Ajanlom a kis 120 dolcsis A8 Kaveri Compute eredmenyeit nezegetni. [link].
    A mai napig nem ertem miert gondol barki is AMD APU-ra, ha komoly jatekos DVGA-as boszme gepet akar osszerakni. Ott vannak az Athlonok, kicsi FX-ek ha mar AMD, ha meg nem Celeron/Pentium/i3.
    Akarki akarmit is mond en hiszek a nagy desktop ill. DVGA nelkuli gepek jovojeben. Persze ahhoz nem tesco gazdasagos DDR3 memoriamodulok fognak kelleni, ahogy a GDDR5 chipek a DVGA-kon se eppen filleres chipek.

    Egy uj irisz-arcfelismereses authentikaciot hasznalo Kaveri-s kameras iMac-et eltudnek kepzelni, de meg egy okosTV-t is :DDD De elobb lesz ez XboxTwo-ban kinectel, majd ahol a jatek azzal kezd, hogy bescanneli a jatekost akinek 3D modellje bekerul a jatekba, mint iranyithato karakter.

    Majd meglatjuk mondjuk Thief Mantle-vel A8+R7 260X-el mennyire baromsag a Kaveri Hybrid CF.

    Amugy meg akinek keves a penze az ne vegyen uj alkatreszeket mert hasznaltbol sokkal jobbat kap.

    [ Szerkesztve ]

  • Tulkas

    tag

    Nagyon ígéretesnek néz ki, de az Intel megoldása lesz az olvasottak alapján "hosszabbtávon" életképes.
    :F

    "Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

  • Gerasz

    aktív tag

    válasz Tulkas #284 üzenetére

    Az örök, be nem váltott ígéret. Várni kell. Míg kihasználják a programok. Míg lejjebb megy az ára. A következő generációra, vagy az azt követőre.

    Aztán néhány év múlva, a harmatos Kaveriddel olvashatod itt az Abuék által megírt sokoldalas AMD-nekrológot, a hozzászólások között meg egykori Duron-tulajdonosok nosztalgiázását. Ne legyen így. :D

  • gbors

    nagyúr

    válasz Prof #270 üzenetére

    a 100% feletti CF skálázódás a tesztelő bénaságát mutatja, nem a CF létjogosultságát ;]
    a 2GB-os 7750 amúgy nem DDR3-as véletlenül? mert ha igen, akkor már egyetlen 7770-nel is jobban jársz, mint amit a DG tud.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • jocomen

    aktív tag

    válasz Prof #233 üzenetére

    Akkor szerinted, aki élvezni szeretné a játékot, és nem akarja, h kifolyjon a szeme 10-15"-os kijelzőn, az "adócsaló, újgazdag, noob, és a 25 feletti fps-t is csak csalásra akarja használni. LOL
    Ebből nekem az jön le, hogy Te még mindíg SuperMarioval tolod, és komolyabb játékot még csak grafikonon láttál... Amivel nincs semmi bajom, csak akkor ne fogalmazz meg túlzó állításokat tényként. Mellesleg az általad favorizált 720p (0.9mp) már 15"-on is pixeles, és ezen nem segít az aa sem, ami meg már haza is zavarja az igp-t. :)
    De ha valaki mégis rá merné dugni a laptopját egy fhd monitorra, akkor (a te linked alapján) a következő "játékélménnyel" kell beérje:

    Bioshock: fhd, min.fps: 6
    TombRaider: fhd, min.fps: 5
    F1 2013: fhd, min.fps: 23

    Ez aztán a játékélmény. :O

    A 24" asus fullHD monitoromat 25k-ért vettem, ~1 éve. HD4890 vga-mat meg 31k-ért ~4 éve. És hol van ehhez az igp, ... 50%? Egy autó árától is igen messze van, gondolom érzékeled.
    A "fél hűtő" hasonlatod nagyjából megáll. De ha szeretnél berakni egy dvga-t az apu mellé, mert közben rájössz, h mégse elég játszani, akkor a Te mini itx házad is hirtelen "fél hűtő" méretűvé változik.
    És ha laptopoknál bejön a fhd felbontás véletlenül, akkor az igp ugyancsak kevés lesz. De talán addigra eléri azt a szintet.

    DE!
    Jelenleg az a baj, h az amd az apu-ját vga-számban állítja rajthoz, nem "cell-proci"-ként, aminek talán lenne is értelme, csak mert nincs futtató környezet.
    Ez kb olyan, h futásban versenyeznek az úszóim, a konkurencia futói ellen, csak mert még nem készült el a medence (és addig is élni kell valamiből).

    Ha beérik a mantle, és lesz teszt, ahol egy apu fizikában beint az i7-nek, netán mindez windóz-független platformon is, akkor azt mondom: EZAZ! Végre valaki megcsinálta! Hajrá amd!
    De addig is maradok óvatosan szkeptikus.

    A különbség csak annyi, a korábbi ígéretekhez képest, h most közelebbinek tűnik a CÉL, de még mindíg csak ígéret. És amíg számok nem lesznek, addig számomra az is marad.

    [ Szerkesztve ]

  • Dvix

    senior tag

    válasz Prof #283 üzenetére

    Nem csak a játék létezik egyetértek. :K De nagyon jó kezdő-tanuló gépek a multimédia világába. De egyet értek átlag felhasználó ezt sem tudja kihasználni.

    [ Szerkesztve ]

  • flexxx2

    őstag

    Amik így eszembe jutottak:
    - Vajon ezek a gpu-k mennyire drágítják a sima cpu árakat? Nem nagyon érzékelek olyan mértékű fejlődést mint ami 10 éve volt, hiába a sok mag és a gpu-k.
    - Az az út hogy bonyolult hardveren majd a programozó megoldja alapon (mint a Cell) akarunk gyorsítani zsákutca. A programozók kevesen vannak, főleg a gépközeli, hibáznak mert emberek, és lusta is, meg az idő is mindig szorítja, és néha azért be is rúgna.
    - Mindennek meg akarnak felelni egy felépítésű cpuval, lehetne célprocikat is gyártani.
    - A gpu-t a RAM sebessége fogja, lehetne külön modulon alaplapra helyezve gyors (most éppen) gddr5 ramokat rakni. A lapot sűrűn kell cserélni most már, együtt a cpuval.

  • Atom_Anti

    senior tag

    válasz ferike36 #236 üzenetére

    Biztosan valahogy IGP teljesítményre gondoltak a processzor helyett, de ezt ki kellett volna emelniük. Amúgy meg ha IGP-t hasonlítgatnak IGP-vel, akkor Inteltől a i7-4960HQ -kellett volna nézni, az GPU-ban is agyon veri AMD új üdvöskéjét (mindössze 47W TDP-vel).

  • Menthirist

    veterán

    válasz jocomen #287 üzenetére

    azért a felbontás mellett nézhetted volna hogy extreme beállítások mellett voltak írva azok a minimumok. fullhd-n low/medium környékén elég sok új játék ment 30 fps körül. pl kaveri only esetén bf4 single 30 fps körül van mediumon, ami még így is nagyon szépen néz ki.

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Prof

    addikt

    válasz jocomen #287 üzenetére

    Bocs nem ertem, hogy jon ide a 10-15 col, meg 4890 (250-300 dollar volt ujkoraban - ebbol kijon egy full Kaveri gep a fogyasztasrol/meretrol/hangerorol meg ne beszeljunk)? Nagyon ugyes vagy ha 34e-ert megkaptad 4 eve.(forrasaim szerint kb 2009 aprilisaban jelent meg, es meg nem beszeltunk Europai arakrol, magyar AFA-rol)

    A 720p-t meg 50-100 colban toljak a vilagon a projektoron, TV-n a konzoltulajdonosok szazmillioi es boldogan veszik az A8 Kaveri aranak felert (60 dollar) a jatekokat ra, lasd GTA V ;) A steam jatekosok 24%-a 768p-ben, 7 szazalek 1280x1024-ben ez osszesen kb. annyi mint ahanyan 1080p-ben.

    Persze minden also kozepkategorias termeknek lehet hozni olyan teszteket ami szerint nem hasznalhatoan gyenge. Kepzeld a hasznalt Suzuki swiftem nem gyorsul 5 sec alatt 100-ra ;] (de nem is kerul annyiba, fogyaszt annyit mint egy olyan auto, ami igen) Ettol meg nem kell minden Swiftet bezuzni.

    Lehet olyan tesztet is mutatni amiben mondjuk egy 70 ezres i7 Ivy rohejesen gyenge egy kisebb fogyasztasu, aru A8-hoz kepest. (45 W - 120 dollar A8 4530 Fluid CLbenchmark, 77W - 320 dollar i7 3770K - 1640 pont)
    Ez a szep a tesztekben megfeleloen valogatva azt hozol ki beloluk amit akarsz. Az meg egyertelmu, hogy jelenleg az Intel procikra fejlesztett programok vannak es nem a Kaverire. Tehat ha azokkal nezed az AMD marad alul. Ha akarom az i7 egy hulladek, ha akarom az i3 egy hulladek es igy tovabb az osszes letezo APU-ra az AMD-ket beleertve, csak a megfelelo tesztet kell kivalasztani. De azt remelem elismered, hogy az i3 arkategoriaban egy A8 Kaveri onmagaban bucira veri az amugy nem Kaverire irt jatekokban is.

    Szamomra a fizika, technologiai fejlodes, a trendek erdekesek, azok pedig nem az izom Intel prociknak kedveznek, megha 5 ev mulva ki is tudjak adni majd a 14nm-es procijukat es le is fizetik az osszes PC gyarto, viszonteladoi halozatot es elkernek 1000 dollart darabjaert. (mondom ezt ugy hogy egy i7-3630M van a notimban, ami kb. asztali i7-2600 ereje 45 W IGP-stul-ban)
    Tablet-mobil fronton latszik, hogy a kenyelmes x86 vilagukban bealudtak szepen, hiaba naluk a tisztesegtelen eszkozokkel szerzett zsak penz es hiaba 50-szer nagyobb ceg, mint az AMD.

  • Vitamincsiga

    tag

    Szerintem a fúzió még mindig nem érett be, max kivirágzott; mert hol is a kakaó?

    A Kaveribe - 2,41 milliárd tranzisztor! - belezsúfoltak mindent amit nem lehetett kihagyni, de ami miatt nem lenne keserű a szánk széle, az kimaradt. /Ivy Bridge-E processzor: 1,86 milliárd tranzisztor, 22 nm-es gyártástechnológiával, közelítőleg egyforma lapkaméret mellett. Le a kalappal az AMD mérnökei előtt, hogy csak ilyen kicsi frekvencia visszavételre volt szükség ennyi tranzisztornál./

    Tény, hogy míg CPU-ban - a nem túl veretes, de eléggé drága - i3-al veszi fel a versenyt, addig IGP compute teljesítményben csúnyán lehagyja az i7-et is. Ha így nézem gyenge, ha úgy verhetetlen. Az A8-7600 119$-os ára ellenére is véleményessé tesz mindenféle bővítést, annak, akinek 2-3 éves gépe van; márpedig bővíteni azt aztán szeretünk :D A "tegnap óta" HSA * kóddal álmodóknak és a P4-et -én - használóknak természetesen kötelező vétel.

    És mégis mi maradt ki? Magasabb IPC!! Már vagy pár éve...
    Itt [link] még reménykedtünk, most pedig csak :O Még a 4 modulos FX sem bír a legerősebb i5-tel és akkor még hol vagyunk a 6 magos i7-től... /Óh, a régi Athlon 600 MHz-esem, 10% tuningal erősebb volt a 900 MHz-es PIII-nál; azok a régi szép emlékek./

    És még? A 4 csatornás memóriakezelés.
    Az IGP meghálálná! Szerintem sokan nyúlnánk mélyebbre a malacperselybe egy ilyen deszkáért. Hát még a 8 memória slot... /Szerintem senki sem utasítaná el, ha megdobnák egy okta kitt, modulonként 16 GB-os, 2400 MHz-es DDR3-as ajándékkal :Y , nem, Bill, te nem kapsz!!/

    No, meg 8 mag... 8 hobbit -> 1 hobbyte, ahogy a szólás tartja :K /Hogy az IGP is 16 CU lenne? Fájna valakinek az, hogy ~2 TFlops-ot tud?/

    Hogy nem férne bele 125W-ba? És a dVGA-nak nem kell mindenféle 6-8 tűs tápcsati? Radeon R9 290X -> 5.632 GFlops, 290W! Valamit, valamiért. Legalább megint sorban állhatnánk a kilós réz Zalman-okért :B És hogy a lapka 500 mm2 lenne +350$ ár mellett? /+ÁFA, +stb.../
    Már vinném is haza!!

    Ennyi.
    Benne van a Kaveriben minden ami izgalmassá fogja tenni az elkövetkező éveket, de olyan teljesítményre, amit joggal elvárnánk, már nem maradt kapacitás az AMD-nek.

    Szóval marad a várakozás a 20 nm-es gyártástechnológiával készülő Excavator-ra, talán annak is az FX változatára; hozzászoktunk :(((

    * Azon érdemes lenen eltöprengeni, hogy - alaposan kiátlagolva - mennyi lenne az ideális CPU IGP arány! Igen, tudom, ennél fogósabb kérdés talán nincs is, mert - rém egyszerűen fogalmazva - van aki masszívan halmozza az if-eket, míg másnak a tömb nem is tömb, ha legalább nem 7 dimenziós :D

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

  • Sinesol

    veterán

    válasz Prof #283 üzenetére

    Lehet nezegetni a compute kepessegeket, de annyit er mintha akarmilyen benchmarkot nezegetnél..nagyjabol semmit.
    Nagyon jo hogy ilyen meg olyan featüre-ök vannak benne de 2014et irunk program ebben az évben se lesz ra tehat el is lehet felejteni. Lehet itt az intelt sarazni hogy miattuk van ez, de a fennálló helyzeten ez nem valtoztat semmin.
    A 7850k igpje még egy 6670et se képes elverni...ez a valósag
    Szép meg jo amiket tud persze de valos haszna nincs, mantliban a savszelesseg szerintem ugyanugy visszafogja majd az igp-t tehat nagy valtozasra nem szamithatunk.

    Intelhez meg ne hasonlitsuk már, i3/i5ben csak azert van igp hogy ahol nem kell a vga erö azert legyen vmi megjelenitö, pl irodaban, vallalatoknal stb, nálunk is van párszáz i5 3470re epülö dell gép amin csak egy alap diagnosztikai program megy a gyartósorokhoz...oda elég a hdxxxx is.

    Aki meg otthonra veszi ezeket ott meg mind mellett dVga van.AZERT mert ma erre van szükség, majd ha az intel is ugylatja jonak akkor lesz heterogén éra...elég sz*r de ez a helyzet és csak mert szidjuk nem fog valtozni semmi, lehet szidni a vihart ha elkap de ugyanugy vizes maradsz...

    Kérdés hogy elfogadod e és a jelen kor alapjan vasarolsz vagy mantrazol valamit az orrod alatt es veszel olyan hardvert amit mire kihasznalnak mar rég elavult lesz...

    Az meg amit a jatekokrol irtal hat tenyleg vicces.720pben 30fps-el jatszani...ma már bagóért van fullhd monitor es 1440p se tul drága már , 20k-ért kapsz egy 7770-est ami köszöni szepen elvan fullhd-n medium grafon 50-60fpssel legtöbb game alatt.
    Full belepöszintü alap gamer konfig ujan is olcson, aprorol bagoert : Fullhd Medium 50-60fps
    És akkor vegyen az ember Apu-t : 30fps 720pre neadj isten néhany game fullhd low graf 30fps...

    [ Szerkesztve ]

  • Prof

    addikt

    válasz Atom_Anti #290 üzenetére

    Ja, ahogy a Ferrari is legyorsulja az Astrat. Nem is ertem miert nem jar mindenki munkaba Ferrari-val, sok idiota idomilliomos. ;] Az AMD APU-k nem felsokategorias termekek, tessek vegre megerteni. Meg a masszivan tularazott A10-es verzio se 150e-be, hanem 50e-be faj. Mindez egy Intelnel 50szer kisebb cegtol, sajat gyar nelkul.

    600+ dollaros 22nm-es felsokategorias speci EDRAM-os mobilproci, mar bocs de hogy jon ide ?.
    Nem is beszelve a hozza valo alaplaprol ?? Egy AMD APU-s gepet monitorostul kihozol csak az arabol.

    Mindegy az latszik az Intel marketing verprofi. Eleg egy aranyaru luxus termeket bemutatni ami nehany tesztben veri a konkurrencia also-kozep chipjet es maris az emberek azzal peldaloznak.
    Ugyanezt cisnalta az Nvidia anno a Titan-al. (hiaba volt rohejesen draga, lehetett mutogatni a szamokat, hogy jobb mint az AMD)
    De szeretnem ha az AMD APU topicok nem mindig az arat, mint tenyezot teljesen nelkulozo osszehasonlitasoktol hemzsegnenek, olyan programok hasznalataval amik az APU-k felet se hasznaljak ki.

  • lenox

    veterán

    válasz Abu85 #137 üzenetére

    Es hol lehet ilyen doksikat olvasni? Nem is hallottam rola, hogy volt 1.0 es 2.0 is. Meg ezt meg nem a tervezeskor (tehat sokkal korabban) kellett volna eldonteni? Oktober eleji doksiban en most az onion+-t lattam. Amugy akkor ez nem pont ugyanaz, mint amit a ps4 is tud? Igy hirtelen nem latom a kulonbseget.

  • letepem

    aktív tag

    válasz petkow #267 üzenetére

    És ezt te kolléga honnan a francból tudod ennyire? Gondolom próbáltad a hybrid cf-t mostanság!

    látok, hallok, érzek és gondolkodom.

  • sb

    veterán

    válasz gbors #255 üzenetére

    Erről van szó. Jelenleg más, sokkal életképesebb alternatívák vannak csak szinte ennél. Nem értem Prof pl. miért az i5-i7+IGP-hez méri ezt a procit. Ha gyereknek játékra kell akkor egy Pentium+7750-nel is megvan egy ennél kiegyensúlyozottabb konfig. DG-ban meg úgy látom kb. semmit nem tesz hozzá a Kaveri az egész történethez.

    Összességében mai igényekre és ilyen áron egy életképtelen termék így ebben a formában.

    DE!
    Ettől függetlenül viszont az irány amit képvisel jó szerintem is, így nem értem a fikázókat sem. Mégis mit vártak? Jelenleg alig ér valamit, de minden más tereméknél nagyobb potenciál van benne. A kérdés/fikázás csak arra irányulhat, hogy ez mikor lesz kiaknázható, az lesz-e egyáltalán. De remélem azt se várta senki, hogy az indulás napján jön 120 heterogén app is mellé.

    Összefoglalva amit nyújthat/várhatunk egy ilyen APU-tól:
    1. Dvga kiváltása: ez sajnos álom. GDDR5 nélkül világos volt, hogy semmi esélye. Ha mást várt valaki akkor álomvilágban élt. Látszik, hogy a kisebb modellek gpu-ja is a csúcsmodell szintjén van, fele gpu is elég ehhez a szinthez kb. Tehát erre nem hozott megoldást, de ez nem is meglepő.

    2. Nyers egyszálas CPU erő. Ebben némileg több volt elvárható, de igazából még az is kevés lett volna az Intel ellen. Jelenlegi játékokban dvga mellett, ill. cpu intenzív alkalmazásban le van maradva, ahogy eddig is. Itt sem lehetett forradalmi változást várni.

    3. Heterogén számítások: Ez az igazi erőssége, de erre NINCS alkalmazás. Most indul a menet és pont az a cél, hogy legyen. Tiszta sor a tesztek és a 2. pont alapján: cpu-ban esélye nincs semmilyen téren, de a gpu-t befogva meg lenyomja az i7-et is akármilyen számításigényes feladatban. És ez is tök normális.

    Innentől pedig már csak azt kell eldönteni hogy melyik pontban várunk javulást, melyik potenciál az, ami a jelenlegi 0 pontról elmozdítja majd a Kaverit.
    - Az 1. pont esélytelen egyelőre tekintve, hogy hw-s a probléma.
    - A 2. pont játékos részére jön a Mantle, hogy a cpu-limiten segítsen. Erre elég jó esély van tekintve, hogy sokan beálltak mögé és a konzolok is erre mennek. A portok is követni fogják, mivel ez lesz a legkényelmesebb valószínűleg. Ha ez bejön akkor nyert ügyük van ezen a téren, mert játékban, a min fps szituációkban (ott ahol kell) épp felhozza a procit. A többi meg lényegtelen, hogy mennyivel gyorsabb az i5 100+fps-nél.
    - A 3. pont a legkritikusabb mert az AMD-nek eddig egyik előremutató fejlesztése sem jött be sw támogatásban. Viszont most erre is több esély van a korábbiaknál szerintem, mert nem nagyon van más út fejlődni. A klasszikus cpu innováció leállt, nincsenek nagy ugrások, csak ez adhatna új lendületet. Most pedig itt a vas, aki akar írhat rá 5x gyorsabb kódot. Lesújtó véleménnyel vagyok az sw fejlesztésről és a költségek is relatíve nagyok, de most mégis olyan potenciál született amivel ha előre akar valaki lépni akkor nem tudja megkerülni. Legalábbis most nincs más alternatíva ezen kívül a fejlesztők előtt, csak a helyben toporgás. Szerintem előbb-utóbb be fog indulni... Egy Adobe-nak, más nagy cégnek ez nem tétel és plusszt nyújthatnak vele, eddig is voltak külön optimalizációik. És a használók is inkább nyúlnak a zsebbe egy jelentősebb előrelépés miatt.
    Van ennek a pontnak egy alfejezete is: a játékfejlesztés. A konzolok miatt itt is sokkal valószínűbb, hogy heterogén játékok gyorsabban fognak terjedni mint az általános alkalmazások.

    Szóval a lényeg, hogy az AMD nagyot lépett, jelenlegi értéke/árazása alapján semmit nem ér, de van 2 pont amiben a konzolokra építve talán aktívan próbál elindítani valami változást a támogatásban - ellentétben a korábbi évekkel ahol csináltak valamit és várták a sült galambot.
    Az általános támogatásban pedig továbbra is csak reménykedni lehet, de az utóbbi éveket, inkább évtizedet nézve most van a legjobb esélyük erre is.

    Tehát türelem egyelőre. :)

  • tranceplanet

    addikt

    Most összefoglalom a hozzászólások 90% -át: hozzon cpu erőben ~90%-os i5 szintet, GPU erőben pedig BF4 single játékban, FullHD felbontáson medium/high beállításokkal 60 min. FPS-t microlagg nélkül. Mindezt 32nm-en, kis fogyasztással, és lehetőleg minél olcsóbban. Ja, hogy ezt az Intel sem képes hozni 22nm-en (de 14nm-en sem fogja). Mekkora tré egy vállalat ez az AMD, a hulladék Kaveri APU-jával. A konzolokba is az a trágya Jaguar került a lepkefing GPU-val együtt.
    (intel generációváltáskor a 10% teljesítménynövekedéssel kapcsolatban miért nem látom a fikatengert?)

    Prof hozzászólásaival egyet kell hogy értsek!

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #296 üzenetére

    A két Kaveri egyértelmű. Nagyon sokáig Kaveri 2.0 volt ennek a belső kódneve. De ezt le is írtam a cikkben. Arról senki sem tud pontosat, hogy ez hogyan alakult így. Az AMD bár nem titkolja, hogy Kaveri 2.0 volt a belső kódnév, de azt nem mondják meg, hogy mi volt az 1.0.
    Igazából a név mindegy. Ma koherens és nem koherens FCL (Onion) van.

    A PS4 és az X1 APU-ja nem úgy működik, mint a Kaveri. Ugyanazt támogatják, csak eltérő fizikai implementációval. Például a PS4-ről tudni, hogy abban van Onion+ (aka koherens FCL), de ott például használható az IGP L2 cache. Viszont ebben a módban minden más feladat direkten a VRAM-ba ír. Tehát a kettőt ez sem vegyíti, csak másképp oldják meg.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák