Hirdetés
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ysthvaan
csendes tag
Nekem még mindig minden nap ez van a kezemen, rendeltem egy Bipet, de az nagyon nagy, nem szeretem. Ebben szerelek napi 12-14 órát, 2 havonta töltöm, hetente elmászik 2-3 mp-t, akkor szinkronizálom, és újra pontos. De a szíj majkulátlan, az óra megkopott a sok fizikai munkától. Használja még valaki? Ha lenne belőle új, vennék egyett ünneplősnek is
vagy ha lenne ekkora retro óra. A két hónap/töltés elvárás
(nem alszok benne, csak munkába hordom, 6-8 órát pihen) -
konzi
aktív tag
-
draco31
veterán
-
konzi
aktív tag
Üdv. Kar emelésre világítás bekapcsolasara van lehetőség ? Nem tudtam beállítani. Köszönöm.
-
draco31
veterán
Nagy kár a rezgőért, hasznosabb lett volna mint a csipogó.
-
nme.as
csendes tag
Sziasztok. Pár kérdésem lenne az óráról.
Azt láttam több tesztben, hogy mondjuk futást indítva mutatja az óra az eltelt időt, De kerékpározást indítva mutat releváns információkat az óra? (km, sebesség)
A másik, hogy van-e az órában leválasztás értesítés? Tehát ha a telefon hatókörön kívülre kerül, csipog az óra?
Segítséget előre is köszönöm.Megválaszolom a saját kérdésem: Kerékpározást indítva ugyaazok az információk szerepelnek, mint futásnál (eltelt idő, távolság, pulzus).
Leválasztás értesítés gyárilag nincs, Notify for amazfit alkalmazásal (fizetős funkció) lehet bele csiholni, de teljesen használhatatlan, mivel az óra bt egysége rendkívül gyenge, már a szomszéd helységben elveszti a jelet, ezért 90%-ban fals riasztásokat ad. -
nme.as
csendes tag
Sziasztok. Pár kérdésem lenne az óráról.
Azt láttam több tesztben, hogy mondjuk futást indítva mutatja az óra az eltelt időt, De kerékpározást indítva mutat releváns információkat az óra? (km, sebesség)
A másik, hogy van-e az órában leválasztás értesítés? Tehát ha a telefon hatókörön kívülre kerül, csipog az óra?
Segítséget előre is köszönöm. -
Pecas 795
újonc
Sziasztok.
Szeretnék egy kérdést feltenni ,hátha valaki tud segíteni.
Nekemvan ilyen Neo órám viszont!
Sajnos az értesítések csupàn pár másodpercig láthatóak rajta majd nyomtalanúl eltűnnek.
Viszont így semmi értelme mivel ugyanúgy nézegetni kell a telefont hogy jött e valami.
Ez valamilyen beállítási hiányosság részemről ,vagy a készülék ilyen?
Én azt hittem az üzenet vagy app ikon addig marad látható míg mondjuk egy gomb nyomással nem nyutázom hogy láttam
Segítséget előre is köszönöm. -
bghistvan
senior tag
Azzal simán hisz Xiaomi termék. Amin a Amazfit is elfut azon jó lesz.
Nekem vagy 2 telefonom is volt android 11 vele. Köszi 😉
-
Namelesske
addikt
Azzal simán hisz Xiaomi termék. Amin a Amazfit is elfut azon jó lesz.
Nekem vagy 2 telefonom is volt android 11 vele. -
bghistvan
senior tag
Üdv!
Android 11-el kompatibilis?
Használja valaki ezen op.rendszer alatt?
Xiaomi Mi 11 Lite 5G készülékkel szeretném használni, csak jó lenne tudni , hogy ne felsegesen vegyem meg,mert sok helyen Android 10-ig írják.
-
Namelesske
addikt
7. Alapvető energiatakarékos mód: idő engedélyezve, Bluetooth, pulzus, „Lift-to-wake” és a hangjelző letiltva.
***
Energiatakarékos módban a bluetooth, pulzusmérés ki van kapcsolva. Ilyenkor 37 napig használható...
***
Mindenhol írnak az energiatakarékos módról, de hogy miként lehet aktiválni, arról egy szót nem találok!
Idős ismerősöm okostelefon nélkül használná, csak hogy tudja mennyit sétál, mennyi a pulzusa óráról indítva a mérést, stb..., így viszont felesleges neki az állandó kapcsolat.Esetleg tudja valaki, hogy kell bekapcsolni az energiatakarékos módot?
Előre is köszi!Az alapvető energiatakarékos mód csak arra utal, hogy lehet szabályozni a lift to wake időablakot és ki lehet kapcsolni az óra kijelzőjét és a követést éjszakára például.
Minden funkciót egyesével kell kikapcsolni az okostelefonos alkalmazásból, nincs egy központi kapcsoló rá, ha kigyomlálod akkor kibír 37 napot nagyjából, de okostelefon nélkül elég rosszul használható, szinte biztos hogy a végén nem nagyon akar majd szinkronizálni a telefonnal ha ismét odakerül a sor.Szerintem mint lépésszámláló amúgy elmegy beállítás után, de jobban jár ha vesz egy rendes Casio vagy hasonló márkás és elsősorban óra karórát. Mert még az időt is telefontól kapja ez a kis eszköz, szóval még csak pontos se lesz ha sose csatlakozik sehova.
-
user01
aktív tag
7. Alapvető energiatakarékos mód: idő engedélyezve, Bluetooth, pulzus, „Lift-to-wake” és a hangjelző letiltva.
***
Energiatakarékos módban a bluetooth, pulzusmérés ki van kapcsolva. Ilyenkor 37 napig használható...
***
Mindenhol írnak az energiatakarékos módról, de hogy miként lehet aktiválni, arról egy szót nem találok!
Idős ismerősöm okostelefon nélkül használná, csak hogy tudja mennyit sétál, mennyi a pulzusa óráról indítva a mérést, stb..., így viszont felesleges neki az állandó kapcsolat.Esetleg tudja valaki, hogy kell bekapcsolni az energiatakarékos módot?
Előre is köszi! -
Namelesske
addikt
-
Nerazim
őstag
Üdv!
Újra kérdezek, ha nem baj. Van arra lehetőség, hogy mondjuk nap közben mikor megtettem x km-t akkor lenullázzam a számlálót. Jó lenne futás előtt vagy foci előtt egy ilyet megcsinálni. -
Namelesske
addikt
-
Nerazim
őstag
Udv! Legnyomast lehet vele merni vhogy?
-
Amerigo57
őstag
Engem is ez fogott meg , ezért vettem meg.
" Oké, engem ezzel a formatervvel megvettek kilóra. Most minek titkoljam, hiszen én is
az a generáció vagyok, akinek még a gimiben is kvarcórája volt (tachymeter funkcióval!), másoknak meg volt rajta számológép, megint másoknak valami alapszintű játék, de persze
a sokzenés cuccok mentek a legjobban. " -
gidano
tag
Sziasztok!
Lassan készülget a Zepp alkalmazás fordítása, használjátok egészséggel!
A blogon mindig megtalálod az aktuális frissítést és a részleteket! -
DarkByte
addikt
Igazán túlléphetnénk ezen a fránya ablakon.
Lopta az Amazfit, OK.
Lapozzunk.
Köszi.
Úgy is mondhatjuk, akik kötözködik ki lesz vágva az ablakon?
-
Memmaao
addikt
-
Viktor0610
MODERÁTOR
Igazán túlléphetnénk ezen a fránya ablakon.
Lopta az Amazfit, OK.
Lapozzunk.
Köszi.
-
Namelesske
addikt
Én is csókolommal köszönök az első GShocknak. De maga a története miatt ismerem, miszerint egy Casio mérnök elejtette az apjától kapott órát és megszakadt érte a szíve. Ezért 3 fős csapat nekiállt egy olyan órát tervezni ami nem megy tönkre, és másnak ne szakadjon meg a szíve ha elejti.
-
vendingo
veterán
Sanszos, hogy a kommentelők akkor még nem is éltek. :)
Mint amikor haver lánya nem értette, hogy miért beszélünk távirányítóba (céges nyomógombos mobil). -
Namelesske
addikt
-
vendingo
veterán
Garmin ugyan már...
Kb 1 hete vásároltam az enyémet. Előtte volt Miband2 és Amazfit bip is... Eladtam és már nagyon nézegettem az F szériás retro Casio órákat, pont kb12000 hufba kerültek azok is.Abban a speciális helyzetben voltam hogy én szánt szándékkal akartam váltani egy ilyen egyszerűbb LCD órára. Amikor meghallottam a ma! magazinba hogy Bog fog egy ilyet kapni utána kerestem és kb instant get volt. Megtartottam az okos funkciókat és megkaptam a retrót is.
Imádom ezt a kütyüt, nagyon strapabíró, süllyesztett kijelzős nincs bennem félelem hogy karcos lesz stb. Tölthető ezért nem kell félni hogy nem lesz már vízálló, teljesen retrofitelte a 90es éveket. 1701-A lett belőle ha értitek. Talán lehetne puhább a pánt, de akkor hamar gusztustalan ragadóssá válna.
A fiatalabb ismerőseim elsőre lesajnálták képek alapján nekik totál ismeretlen volt ez az ősi vágy a zenélő kvarcórákra, de élőben látva elolvadtak tőle. Megértették miért menő.
A rezgés, sport tevékenység indítás és a visszaszámláló hiányzik nagyon belőle. De kis pénz kis foci.
Ami engem zavar, hogy a BT hatótáv sokkal kevesebb, mint egy mibandnek. Kb a fele.
Itt többen is állítják, hogy a garmint másolja :)
-
Namelesske
addikt
Garmin ugyan már...
Kb 1 hete vásároltam az enyémet. Előtte volt Miband2 és Amazfit bip is... Eladtam és már nagyon nézegettem az F szériás retro Casio órákat, pont kb12000 hufba kerültek azok is.Abban a speciális helyzetben voltam hogy én szánt szándékkal akartam váltani egy ilyen egyszerűbb LCD órára. Amikor meghallottam a ma! magazinba hogy Bog fog egy ilyet kapni utána kerestem és kb instant get volt. Megtartottam az okos funkciókat és megkaptam a retrót is.
Imádom ezt a kütyüt, nagyon strapabíró, süllyesztett kijelzős nincs bennem félelem hogy karcos lesz stb. Tölthető ezért nem kell félni hogy nem lesz már vízálló, teljesen retrofitelte a 90es éveket. 1701-A lett belőle ha értitek. Talán lehetne puhább a pánt, de akkor hamar gusztustalan ragadóssá válna.
A fiatalabb ismerőseim elsőre lesajnálták képek alapján nekik totál ismeretlen volt ez az ősi vágy a zenélő kvarcórákra, de élőben látva elolvadtak tőle. Megértették miért menő.
A rezgés, sport tevékenység indítás és a visszaszámláló hiányzik nagyon belőle. De kis pénz kis foci.
-
TCSZ
senior tag
Ódáig olvastam, hogy nincs rezgés. Ha az lenne vennék is egy ilyet. De gondolom lesz majd rezgős változata. Vagy majd az utód.
-
bLaCkDoGoNe
veterán
Mások már leírták többször előttem, a #70-ben pl. kimondottan szépen össze van szedve.. Mivel látom, hogy tulajdonos vagy, pláne nem akarlak semmiről meggyőzni. Megírtam a véleményemet, és ennyi. Nem akarok rá több szót vesztegetni, nem fogok erről vitatkozni veled.
-
Memmaao
addikt
Jó ég! Neked mi bajod van? Miért van ennyire a begyedben a Garmin?? Betekintőablak sok órán van, Casio G Shock hangulatú. De jelen esetben tényleg kvázi 1:1 az Instinct kijelző rendje van a Neo-n, ezen kár vitatkoznod.
-
vendingo
veterán
Látom megint nem bírtak a vérükkel a kispajtások, muszáj volt ismét lopni valahonnan: ezúttal a Garmintól.

Szerk.: közben látom, hogy más is szóvá tette, szóval átrakom offba.
Miért? A garmin találta fel ezt a számlapkoncepciót? A garmin elött is volt élet, hasonló dizájnnal már 20+ évvel ezelőtt is készültek pl casio órák. Akkor most ki lop kitől?
Szerintem még pár hozzászólás, és a végén az jön le, hogy a garmin találta fel a karórát. -
bLaCkDoGoNe
veterán
Látom megint nem bírtak a vérükkel a kispajtások, muszáj volt ismét lopni valahonnan: ezúttal a Garmintól.

Szerk.: közben látom, hogy más is szóvá tette, szóval átrakom offba.
-
lugosi
MODERÁTOR
-
vendingo
veterán
Most nézem, 18 nap alatt kerek 50%-ot merült, igaz csak az értesítések vannak bekapcsolva. Alvásfigyeléssel (pulzusos) 20 nap körül tudott.
-
WhiteWalker
nagyúr
Retro érzés talán megadja , de hogy pénzt adjak ezért a rettenetért soha.... Borzalom ahogy kinéz , tudása árához méltó.
-
perge666
veterán
-
taptaq
aktív tag
-
lugosi
MODERÁTOR
-
embe
nagyúr
Való igaz nem az volt mondva.... hanem az hogy a Garmintól lett ellopva.
vanye: ~ 20 éve sem tetszett ez a betekintő ablak dolog. Qrva sok noname gagyi órán is megtalálható volt. Gondolom a Garmin előkaparta valahonnan... Te náluk láttad első alkalommal - így őket tekinted ötletgazdának. Nincs ezzel semmi baj "újszülöttnek minden vicc új" .

Én úgy mondanám: Újra "divatba" hozták. De semmiképpen nem az ő ötletük.
-
vanye
senior tag
Ez az "ablak" nyilván a Xiaomi/Amazfit saját fejlesztése; az R&D-részleg igazán kitett magáért, véletlenül sem a Garmintól nyúlt fícsörről beszélünk...
Nemtom miért van az, hogy ha elfogadjuk, hogy a nyüves notch az Apple miatt jelent meg az androidos telefonokon is (márpedig ebben nincs vita), akkor miért nehéz azt belátni, hogy ez a "bubble"-ös megoldás meg egyenesen a Garmintól jön. De nem, nyilván ugyanilyen izé futott anno a Casion is - valamikor a kilencvenes években, hiszen már azokon is ikonnal jelezték, amikor töltötték őket.
Én nem azt állítottam, hogy ilyen "betekintőablak" előtte még soha nem létezett; azt írtam, hogy ezt az Instincttől lopták. Amit tartok is. -
Memmaao
addikt
-
embe
nagyúr
-
DarkByte
addikt
Egyből megvettem, amint találkoztam vele alin. Lassan 2 hónapja használom. Alvásfigyeléssel 20 nap körül tud, simán csak értesítésekkel 30 nap az üzemidő. A hívó fél nevét jelzi nem csak a mobilnál, alkalmazásos hívásoknál is, pl.: messenger. Fapad nagyon, de amit tud, azt jól tudja. Remekül olvasható a kijelző, ez volt nálam a fő szempont. Mi band 3-ról váltottam. A héten jött meg hozzá az üvegfólia, most kb elpusztíthatatlan. A band kijelzője 1 év után már nagyon karcos, fakó volt. Amit nehéz volt megszokni, hogy nem rezeg, csak csipogni tud.
Részemről ajánlott, aki valódi órát szeretne alap okos funkciókkal, jó üzemidővel. Ha valaki többre vágyik, akkor a bip jobb alternatíva, nem sokkal drágább, 10$ a különbség.Nekem is instant get érzésem volt mikor elsőnek láttam, én is Mi Band 3-ról gondolkodtam hogy váltani lehetne. De amiért végül mégsem:
- nincs vibramotor. pont ezt szeretem a Mi Band-ben hogy a telefon lehetet néma és mindig tudom ha hívásom vagy fontosabb értesítésem van
- nincs külön ikonja az app értesítéseknek (ez annyira nevetséges limitáció és tippre semmi munka lenne a firmware-be betenni)Talán majd következő verzió, ha még megéri.
Ha nem, akkor lehet bepróbálok egy Espruino-s okosórát.
Sajnos csak félig komoly, mert az üzemideje azoknak elég gyatra. 
-
Memmaao
addikt
-
embe
nagyúr
-
Nimda
addikt
Na ez az igazi innováció, mikor még az LCD -nek híre sem volt a világban, mindenhol a CRT tv volt az úr. Nálunk még a fekete-fehér is sok háztartásban jelen volt. A mikroprocesszorok megjelenéséig, ilyen ótvar nagy vevőegységek voltak, még nem tudtak hatékonyan miniatürizálni. A Seiko is letett érdekes dolgokat az asztalra.
-
perge666
veterán
-
démosthenés
csendes tag
-
perge666
veterán
Tetszetős kis óra.
-
joey04
titán
a retro érzésnek odaver, de amúgy kuka.
-
Apollyon
Korrektor
-
Armagedown
őstag
Nem fért bele az árba a minőségellenőrzés
-
somogyib
őstag
KillHates és Nimda
Kösz az infót.
De ha nem is eredeti Casio volt, azért a "fíling" ott volt... 
(és bocs az offolásért) -
myckey
veterán
-
lugosi
MODERÁTOR
Egy dolog tűnik rajta logikátlannak, a le/fel gombokat én pont az óra bal oldalára tettem volna, de lehet hogy csak azért mert a garminonom így szoktam meg.
Nálunk általánosban nem azt írták ki számológéppel hogy HELOLEO hanem hogy LOSEGGE

-
Nimda
addikt
Ez nem eredeti
oda gyakorlatilag bármit lehetett "nyomtatni", montana, digi-tech, s-time, jasa, levis, stb. -
KillHates
félisten
Bocsi, de szerintem a videón lévő óra a feliratán kívül nem igazán Casio...
Szerintem sem volt klasszikus "hétzenés" órája a Casionak, hanem ott volt a Melody Alarm amibe olyan zenét püntyögött bele az ember amit szeretett volna.De gyere a Casio csoporba kitárgyalni! Ne offoljunk itt
-
somogyib
őstag
-
vanye
senior tag
Bocs, a képeken nem így jött le.

Kikapcsolt állapotban jobban látszik, ahogy a "buborék" elkülönül a képernyő többi részétől.
-
Viktor0610
MODERÁTOR
-
Memmaao
addikt
De azon csak az óraszámlap része (tehát cserélhető), ezen meg konkrétan így van kialakítva az előlap.
Szerintem ez nem lopás. -
Viktor0610
MODERÁTOR
-
Viktor0610
MODERÁTOR
Érdekes, hogy bár a "betekintőablakot" egy az egyben arról a Garmin Instincttől lopták le a kínaiak, amiről még cikk is volt itt a MA-n, erről egy szó nem esik itt.
Értem én, hogy nem Bog írt róla, de ennek nem kellene egyben automatikusan azt is jelentenie, hogy így nem is olvasta azt a tesztelő főszerkesztő. Na mindegy.De azon csak az óraszámlap része (tehát cserélhető), ezen meg konkrétan így van kialakítva az előlap.
Szerintem ez nem lopás. -
Nimda
addikt
Engem is, már jeleztem
-
Viktor0610
MODERÁTOR
-
Nimda
addikt
Érdekes, hogy bár a "betekintőablakot" egy az egyben arról a Garmin Instincttől lopták le a kínaiak, amiről még cikk is volt itt a MA-n, erről egy szó nem esik itt.
Értem én, hogy nem Bog írt róla, de ennek nem kellene egyben automatikusan azt is jelentenie, hogy így nem is olvasta azt a tesztelő főszerkesztő. Na mindegy.Amikor venni akartam egy komolyabb sportórát, én is az Instinct -et nézegettem. Aztán egy Fénix 6S Pro lett belőle
ha már lúd... -
vanye
senior tag
Egy Garmin Instinct is hozza ezt a feelinget többszörös áron, viszont ott kb semmi kompromisszumot nem kell kötni. Én mindenképp abban gondolkoznék, 50 körül már hozzá lehet jutni, nyilván értékben a többszöröse, de abszolút értékben még az sem vészes árban, pláne a mostani telefon árak mellett.
Érdekes, hogy bár a "betekintőablakot" egy az egyben arról a Garmin Instincttől lopták le a kínaiak, amiről még cikk is volt itt a MA-n, erről egy szó nem esik itt.
Értem én, hogy nem Bog írt róla, de ennek nem kellene egyben automatikusan azt is jelentenie, hogy így nem is olvasta azt a tesztelő főszerkesztő. Na mindegy. -
TIT
veterán
-
KillHates
félisten
-
elfelejtette
veterán
-
flexxx2
őstag
X12 smárt brászelet
Nekem van, teljesen olyan mint a képen, szép OLED kijelző vagy 12 funkcióval (még a pulzusmérő is működik!!) . Amolyan melós-okosórának használom mert brutál vibra van benne és "meghallom" ha eksön van. Nem tud csipogni, de a vibramotorja olyan elmebeteg módon hangosan teker benne, hogy olyan hangja van mintha az ember egy macska farkára lépne:
Kap rendesen mintha egy igazi G-SHOCK lenne és hibátlanul bírja. 10-12 dollár az ALI-n, még az applikációja is egész kultúrált:
Kösz a választ. Viszont 20$ a szállítás. Így mindjárt más az ára.
-
akaido
addikt
Köszönöm a cikket
Nem tudom... Számomra is elég gáz, hogy legalább az értesítések fejtáihoz nem rendelhető egy-egy ikon, hogy tudjuk, email, fosbúk, sms, messenger zaklat. Én egy picit sokallom a 10 ezret; mert bőven lehet kapni ennyi pénzért igazi retro dizájnos, sokkal informatívabb OLED kijelzős "okoskarkötőt":
Nem vagyok mai "csirek"(58 múltam májusban) de az általad betett két színes kijelzős az jobban tetszik, mint a cikk Amaz_fitje, bár így is szép emlékek tucatjai rohantak meg mikor csak a képekre néztem.
-
pandada
csendes tag
-
scyllarus
veterán
-
arn
félisten
nekem megvan az a casio, amit a 91ben kaptam. most mar nincs benne elem, de nyaranta mindig egy 83as gshock replikat hordok (napelemes, radios - gyk gondozasmentes)
-
KillHates
félisten
X12 smárt brászelet
Nekem van, teljesen olyan mint a képen, szép OLED kijelző vagy 12 funkcióval (még a pulzusmérő is működik!!) . Amolyan melós-okosórának használom mert brutál vibra van benne és "meghallom" ha eksön van. Nem tud csipogni, de a vibramotorja olyan elmebeteg módon hangosan teker benne, hogy olyan hangja van mintha az ember egy macska farkára lépne:
Kap rendesen mintha egy igazi G-SHOCK lenne és hibátlanul bírja. 10-12 dollár az ALI-n, még az applikációja is egész kultúrált:
-
Nimda
addikt
-
scyllarus
veterán
Nem akartam átverni senkit, csak mutattam, hogy van a retro kinézetre más megoldás.
-
Hadrian
tag
Érdemes lenne tesztelni a G-Shock GBD-100 és a G-Shock GBD-H1000 órákat is, hogy lássuk egy óragyártó mit alakít, ha a másik irányból akarja elérni ezt az eredményt.
-
KillHates
félisten
-
Solten
őstag
-
pandada
csendes tag
-
scyllarus
veterán
-
pandada
csendes tag
-
Nimda
addikt
-
scyllarus
veterán
-
ledgeri
nagyúr
Volt osztálytársamnak (1997-ben indultunk általánosba) olyan órája volt, amibe lehetett pl vásárlólistát írni... Na ez ahhoz képest, hogy csak annyit tud, hogy "app" picit szomorít...
-
flexxx2
őstag
Köszönöm a cikket
Nem tudom... Számomra is elég gáz, hogy legalább az értesítések fejtáihoz nem rendelhető egy-egy ikon, hogy tudjuk, email, fosbúk, sms, messenger zaklat. Én egy picit sokallom a 10 ezret; mert bőven lehet kapni ennyi pénzért igazi retro dizájnos, sokkal informatívabb OLED kijelzős "okoskarkötőt":
Ez pl micsoda? És van tapasztalatod ezekről, kibírnak 1-2 évet vagy kuka? A képek becsapósak szoktak lenni

-
Nimda
addikt
A 80'as években ezek az órák varázslatos szerkezetek voltak, de a telefonok annyira felvitték az ingerküszöböt, hogy az akkori óra rajongók sem látnak már benne túl sok fantáziát. SU MO TU..., vagyis vasárnappal kezdődött a hét, amitől eldobtam az agyam... A csipogás az menő volt, felhívta mások figyelmét, hogy van egy menő órám. Viszont mai szemmel semmi értelme a legtöbb funkciónak, az óránkénti csipogás helyett lehetne valami olyan hogy csipogjon 7-kor mikor indulok munkába, csipogjon reggeli vagy ebédszünetkor, vagy mittudomén ami az ember napi ritmusához tartozik. A stoppert már nem használja senki, aki sportol az sport trackert használ a telefonján, a visszaszámláló mindig is hülyeség volt, mert sok idő volt beállítani a visszaszámlált időt, az ébresztés, na arra nem tudom mert-e valaki felkelni, különben is a telefon internetrádiós-ébresztőórával sokkal kellemesebb, a modern kori lépésszámlálás megint hülyeség, mert mondjuk a biciklizés is jól megpörgeti a számlálót, az értesítésekkel meg a mai napig nem boldogulnak az órák úgy, hogy azzal mindenki elégedett legyen.
Szerintem ezt kellene tudnia a mai óráknak:
idő (automata beállítással, óraátállással (amit tudnak is))
pulzus (exportálható adatokkal, mert a zárt rendszernek semmi értelme)
távirányító (pl egy tévé kapcsolgatásához)
ébresztő (rezgő, mert legtöbben ezt szeretik)
Több mindent hiába tudna, ha ugyanazt tudja a telefon is, akkor úgyis a telefont fogják használni+ legyen napelemes, karcálló, de ezek már nem a funkcionalitáshoz tartoznak.
Amúgy a telefonok is lehetnének már ilyenek, a kijelző mögé beépített napelemmel. Főleg nyáron marha jól tudna jönni, hogy a feltöltésben rásegítenek, mint egyes Garminok, amiknek az üzemideje kitolható ezáltal.
-
domel
tag
A 80'as években ezek az órák varázslatos szerkezetek voltak, de a telefonok annyira felvitték az ingerküszöböt, hogy az akkori óra rajongók sem látnak már benne túl sok fantáziát. SU MO TU..., vagyis vasárnappal kezdődött a hét, amitől eldobtam az agyam... A csipogás az menő volt, felhívta mások figyelmét, hogy van egy menő órám. Viszont mai szemmel semmi értelme a legtöbb funkciónak, az óránkénti csipogás helyett lehetne valami olyan hogy csipogjon 7-kor mikor indulok munkába, csipogjon reggeli vagy ebédszünetkor, vagy mittudomén ami az ember napi ritmusához tartozik. A stoppert már nem használja senki, aki sportol az sport trackert használ a telefonján, a visszaszámláló mindig is hülyeség volt, mert sok idő volt beállítani a visszaszámlált időt, az ébresztés, na arra nem tudom mert-e valaki felkelni, különben is a telefon internetrádiós-ébresztőórával sokkal kellemesebb, a modern kori lépésszámlálás megint hülyeség, mert mondjuk a biciklizés is jól megpörgeti a számlálót, az értesítésekkel meg a mai napig nem boldogulnak az órák úgy, hogy azzal mindenki elégedett legyen.
Szerintem ezt kellene tudnia a mai óráknak:
idő (automata beállítással, óraátállással (amit tudnak is))
pulzus (exportálható adatokkal, mert a zárt rendszernek semmi értelme)
távirányító (pl egy tévé kapcsolgatásához)
ébresztő (rezgő, mert legtöbben ezt szeretik)
Több mindent hiába tudna, ha ugyanazt tudja a telefon is, akkor úgyis a telefont fogják használni -
ben11
őstag
-
pandada
csendes tag
-
chatran
őstag
Sztem a legmenőbb a TV távirányítós casio volt, amivel őrületbe lehetett kergetni a tanárokat.
Tényleg manapság van ilyesmi távirányítós óra? -
Nimda
addikt
Már nem emlékszem pontosan, de valahogy könnyen jutottunk hozzá ezekhez. Csereberékre emlékszem, meg arra, hogy ezek nem Casio cuccok voltak, hanem valami olcsó utánzatok. A Casio azért borsos volt akkoriban, meg ritka is. Ha jól tudom 7 zenés órát a Casio nem is gyártott. A legütősebb cucc az a számológépes óra volt, ami kissé ferdén ül a csuklón és sík a billentyűzete. A mai napig van ilyen a gyűjteményemben. A vízálló kvarcok meg már űrkorszakinak számítottak

-
cappa72
nagyúr
Lehet volt róla szó a cikkben, de mintha csálé lenne az illesztése a szerkezetnek. Legalábbis nincs párhuzamban a felfestés a kijelző körül a tokhoz képest. Ezért egy picit nekem bóvli szagú, de nyilván könnyen orvosolható

Amúgy én is Bog korosztálya lennék, baromi sok hasonló emlék fűződik a 80 -as évek korszakához. Volt nekem is mindenféle kütyüm, a sokzenéstől a számológépesig.
Az Amazfit Neo -val vegyesek az érzéseim, amolyan kéne is meg nem is. Lehet azért, mert tele vagyok még mindig retro órákkal, amik persze már nem eredeti évjáratúak. Ezeket gondosan tárolom is, de a mai okosórákat nem kímélem, valóban csak használati tárgyak, a retro vonal viszont számomra ékszer
-
Nimda
addikt
Lehet volt róla szó a cikkben, de mintha csálé lenne az illesztése a szerkezetnek. Legalábbis nincs párhuzamban a felfestés a kijelző körül a tokhoz képest. Ezért egy picit nekem bóvli szagú, de nyilván könnyen orvosolható

Amúgy én is Bog korosztálya lennék, baromi sok hasonló emlék fűződik a 80 -as évek korszakához. Volt nekem is mindenféle kütyüm, a sokzenéstől a számológépesig.
Az Amazfit Neo -val vegyesek az érzéseim, amolyan kéne is meg nem is. Lehet azért, mert tele vagyok még mindig retro órákkal, amik persze már nem eredeti évjáratúak. Ezeket gondosan tárolom is, de a mai okosórákat nem kímélem, valóban csak használati tárgyak, a retro vonal viszont számomra ékszer
-
pandada
csendes tag
Egy Garmin Instinct is hozza ezt a feelinget többszörös áron, viszont ott kb semmi kompromisszumot nem kell kötni. Én mindenképp abban gondolkoznék, 50 körül már hozzá lehet jutni, nyilván értékben a többszöröse, de abszolút értékben még az sem vészes árban, pláne a mostani telefon árak mellett.
No offense, de meg sem közelíti a Garmin a retro feelinget.
-
osztraksajt
őstag
Egy Garmin Instinct is hozza ezt a feelinget többszörös áron, viszont ott kb semmi kompromisszumot nem kell kötni. Én mindenképp abban gondolkoznék, 50 körül már hozzá lehet jutni, nyilván értékben a többszöröse, de abszolút értékben még az sem vészes árban, pláne a mostani telefon árak mellett.
-
pandada
csendes tag
-
chatran
őstag
Á, a legendás kvarcóra, amit az a "barack osamáék" is kedveltek.
A mai napig megvan, el kellene már vinnem elemcserére, akkor kiderülne, hogy működik-e még.
-
rep3at
őstag
Zenét nem tud vezérelni?
A rezgés hiánya elég fájó, amúgy biztos több mindenre tudnám használni mint a jelenlegi AE-1000W-t..
-
pandada
csendes tag
Bennem a '90-es évek elejét. Konkrétan életem első óráját, az 1989-ben piacra dobott Casio F-91W modellt juttatja eszembe.

-
Sys85
veterán
Tetszene ez az óra,de számomra a rezgőmotor hiánya miatt ki is esett.
A telefont sokszor nem veszem észre hívásnál/üzenetnél (zajos munkakörnyezet...),emiatt marha jó a mi band 4-em. -
vendingo
veterán
Egyből megvettem, amint találkoztam vele alin. Lassan 2 hónapja használom. Alvásfigyeléssel 20 nap körül tud, simán csak értesítésekkel 30 nap az üzemidő. A hívó fél nevét jelzi nem csak a mobilnál, alkalmazásos hívásoknál is, pl.: messenger. Fapad nagyon, de amit tud, azt jól tudja. Remekül olvasható a kijelző, ez volt nálam a fő szempont. Mi band 3-ról váltottam. A héten jött meg hozzá az üvegfólia, most kb elpusztíthatatlan. A band kijelzője 1 év után már nagyon karcos, fakó volt. Amit nehéz volt megszokni, hogy nem rezeg, csak csipogni tud.
Részemről ajánlott, aki valódi órát szeretne alap okos funkciókkal, jó üzemidővel. Ha valaki többre vágyik, akkor a bip jobb alternatíva, nem sokkal drágább, 10$ a különbség. -
Bog
HÁZIGAZDA
Köszönöm a cikket
Nem tudom... Számomra is elég gáz, hogy legalább az értesítések fejtáihoz nem rendelhető egy-egy ikon, hogy tudjuk, email, fosbúk, sms, messenger zaklat. Én egy picit sokallom a 10 ezret; mert bőven lehet kapni ennyi pénzért igazi retro dizájnos, sokkal informatívabb OLED kijelzős "okoskarkötőt":
Az SMS az külön ikon, minden más viszont "app". Nem mintha ettől jobb lenne
-
cappa72
nagyúr
A 80-as évek korát idézi bennem, nem a 90-es évekét.
Amúgy jópofa, és igen, "Számomra is elég gáz, hogy legalább az értesítések fejtáihoz nem rendelhető egy-egy ikon, hogy tudjuk, email, fosbúk, sms, messenger zaklat." -
KillHates
félisten
Köszönöm a cikket
Nem tudom... Számomra is elég gáz, hogy legalább az értesítések fejtáihoz nem rendelhető egy-egy ikon, hogy tudjuk, email, fosbúk, sms, messenger zaklat. Én egy picit sokallom a 10 ezret; mert bőven lehet kapni ennyi pénzért igazi retro dizájnos, sokkal informatívabb OLED kijelzős "okoskarkötőt":
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Patika! Samsung Galaxy Watch Ultra 47MM, 12 hónap garancia!
- szinte új Apple Watch Ultra 3 GPS + Cellular 49 mm-es titántok 3 év garancia
- Samsung Galaxy Watch7 40mm LTE, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- MacSzerez.com - Apple Watch Ultra 2 / Fekete Titán / 49mm / GPS + Cellular / Garancia!
- Szép állapotú, fóliás Samsung Galaxy Watch 7 40mm, GPS, 12 hónap garanciával!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
vagy ha lenne ekkora retro óra. A két hónap/töltés elvárás
Nekem vagy 2 telefonom is volt android 11 vele.


Én nem azt állítottam, hogy ilyen "betekintőablak" előtte még soha nem létezett; azt írtam, hogy ezt az Instincttől lopták. Amit tartok is.



