H​irde​t​és​

2017. november 24., péntek

(#1) Kopi31415

Kopi31415
(PH! félisten)

Gondolom fülön aludni marha kényelmes lesz vele.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#2) total90 válasza Kopi31415 (#1) üzenetére

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Rohadtul nem tudnék úgy aludni ha ez vagy bármi más a fülembe lenne :U

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6

(#3) Juhaszatti válasza total90 (#2) üzenetére

Juhaszatti
(fanatikus tag)

Rengetegen alszanak füldugóval.
De erről valahogy nem tudom elképzelni hogy kényelmes legyen.

(#4) Huha81

Huha81
(tag)

Nagyon sok elethelyzet van, amikor baromi hasznos lenne egy ilyen szerkentyu. Viszont nalunk mindent felulir a gyerkoc a masik szobaban, akit nem art ha hallunk meg ejszaka is :)

(#5) total90 válasza Juhaszatti (#3) üzenetére

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Egyszer próbáltam és én nem tudtam... de ez meg ugye még nem is olyan puha. Nem látom sok értelmét.

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6

(#6) Tigerclaw

Tigerclaw
(PH! kedvence)

A crowdfunding siker itt még nem jelent valódi sikert. Szerintem hihetetlen nehéz olyan formát tervezni, ami megfelelne a célra. Olyan kell, hogy ne érezze az ember hogy a fülében van valami, akárhogy is alszik, forgolódik, illetve nincs bezártság érzés sem, ami ezekre jellemző.

Ráadásul nem zárhatja ki az éjszakai zajokat sem, biztonsági okból.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Huha81 válasza total90 (#5) üzenetére

Huha81
(tag)

Te se nagyon voltal kollegista, laktal forgalmas ut mellet vagy nem voltak kreten szomszedaid. Egyebkent is kevesbe fajdalmas meglepni az asszonyt egy ilyenel, mint elmenni egy semmit sem ero mutetre horkolas ellen :)

(#8) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Ez olcsobb :D

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!" | Vasak: pici.tk/e

(#9) Balika911 válasza hemaka (#8) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Fú, ebbe nekem bepállott a fülem, minden bajom volt amikor ilyeneket használtam. Inkább soha ne kelljen füldugó.

Bár füldugóból is létezik ezer féle, talán valami jobbféle is.

[ Szerkesztve ]

(#10) GodGamer5

GodGamer5
(tag)

Nálam a szobában alvásnál semmilyen “aktív” elektromos eszköznek nincs helye. Mindig lekapcsolom a főkapcsolót, nemhogy holmi fülhallgatók sugározzanak itt. :)

[ Szerkesztve ]

"Komolyan, neha ugy erzem, az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszamitogepekkel szopnak..."

(#11) Lacok

Lacok
(őstag)

Alapból zavarnak ezek az agyba dugható fülhallgatók így nálam fordított lenne a hatása. :B

[ Szerkesztve ]

(#12) total90 válasza Huha81 (#7) üzenetére

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Egyetemista, bérelt lakás a főút mellett és a szomszéd szobákban elég sűrűn partizgató kollégák. Szóval de, még sem tudok úgy aludni ha valami a fülembe van. Megszoktam a zajt, el tudok úgy is aludni. Most meg, hogy nincs, pláne ;]

(#13) Huha81 válasza total90 (#12) üzenetére

Huha81
(tag)

Akkor van osszehasonlitasi alapod az alvas minosege szempontjabol :)
Fiatalon lehet nem zavarja annyira az embert az ilyesmi vagy csak hamarabb regeneralodik. De mindenkinel eljon az a kor szerintem, amikor mindent megtenne azert, hogy legalabb ejszaka ki tudja pihenni magat. Ezzel persze nem azt mondom, hogy ez a zajszuros ize a legjobb megoldas erre, de valamivel olcsobb, mint egy kertvarosi haz vagy egy holdutazas :D

(#14) Geller_1972

Geller_1972
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Az ipari füldugókból is van nagyon finom verzió, nem egyszer hagytam benne véletlenül meló után. És nem én vagyok vele az egyedüli, aki bent felejti. :D. Észre sem veszed, hogy benne van, nem nyomja, nem kemény, viszont extrém módon szűri a káros hangokat. Plusz pont, hogy a beszédhangokat tök jól lehet érteni, azaz simán baromi hatalmas káosz van körülöttünk, mi mégis tök halkan tudunk egymással beszélni. Magyarországon én még nem tudtam csináltatni magamnak ezt a fajtát. Simát csinálnak, de membránost, állíthatót nem. Ezt gyakorlatilag mintavételezés után a füledre, a vájatokra gyártják, olyan, mintha kiöntenék. A membrán áteresztőképessége állítható. Ezt 100 euro körül csinálják meg.

190 pozitív - 0 negatív

(#15) secretgarden válasza hemaka (#8) üzenetére

secretgarden
(tag)

LOL, pont ezt akartam belinkelni én is, tökéletesen bevált, olcsó.

(#16) Tamarel válasza secretgarden (#15) üzenetére

Tamarel
(fanatikus tag)

Kicsit komolyabb változat: [link]

(#17) dtracer válasza Tamarel (#16) üzenetére

dtracer
(kvázi-tag)

Comply szivaccsal? Tavaly használtam olyat. Tényleg jó hangszigetelő, és kényelmes. De a három pár gyakorlatilag egymás után, 9-10 hónap alatt szétmállott, még az első bírta a legtovább. A legnagyobb baj, hogy nem ehhez van igazítva az ára.

(#18) F34R

F34R
(PH! kedvence)

Nekem noise-cancelling-re lenne szukseg inkabb... a fuldugasz teljesen jo alvashoz :D

Asperger Autistic, Borderline Freak

(#19) Z10N válasza Geller_1972 (#14) üzenetére

Z10N
(PH! addikt)

Pedig mar itthon is csainlank szemelyre szabottat es egyedit egy ideje.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#20) AusWolf

AusWolf
(őstag)

Én örülnék egy ilyen terméknek, de én is tartok tőle, hogy alváshoz túl kényelmetlen lesz.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#21) Geller_1972 válasza Z10N (#19) üzenetére

Geller_1972
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Simát igen. De membránosat még nem találtam. Jöhet az elérhetőség.

190 pozitív - 0 negatív

(#22) duke

duke
(tag)

Tehat ha jol ertem, akkor ez nem zajszuros, zaj kioltasos, hanem csak mindenfele alvast segito hangokkal elfedi a kornyezeti zajokat. Hat erdekes, de nem tudom elkepzelni, hogy a plusz hang ne legyen zavaro.

(#23) duke

duke
(tag)

Inkabb olyan zajkioltasos megoldast kene kitalalniuk, ami mondjuk egy szobaban kepes kioltani a zajokat.
Biztos nem volna egyszeru, a mindenfele iranybol erkezo zajokat kioltani, de azert eltudom kepzelni, hogy tobb mikrofonnal vennek a zajt, es egy sok csatornas hazimozi szeru rendszerhez hasonloan elhelyezett sugarzokkal talan ki lehetne oltani a zajokat. Es akkor nem kene ilyen, esetleg kenyelmetlen fuldugokkal kiserletezni.

(#24) Geller_1972 válasza duke (#23) üzenetére

Geller_1972
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ennek majd akkor lesz értelme, ha ehhez nem kell egy 200W-ot zabáló rendszer PC-vel, hanem mondjuk egy komolyabb BT sugárzó tudja ezt all in. Akár rendszerbe kötve, mint pl a JBL extreme (is).

190 pozitív - 0 negatív

(#25) duke válasza Geller_1972 (#24) üzenetére

duke
(tag)

Szerintem a fogyasztas kevesbe szamit, a lenyeg hogy mukodjon. Es hat mondjuk egy utvefuro hangjat nyilvan nem lehet kioltani egy 5 wattos hangsugarzoval.

(#26) Geller_1972 válasza duke (#25) üzenetére

Geller_1972
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Szerintem meg egyre többet számít a fogyasztás. :U Az ütvefúró sem mindegy, hogy honnan, milyen messziről, milyen hangerővel szól, ugyanazon a falon fúr a tag, amihez a te lakásod is csatlakozik, vagy két lépcsőházzal odébb, 50m-el arrébb egy másik utcában. Nyilván a rezgésekkel nem tud sok mindent kezdeni, de meglepő eredmények vannak ezen a téren nem is olyan nagy teljesítményhez komoly tudás társul. Az sem mindegy, hogy egy darab hangsugárzóval akarsz valamit megoldani, vagy van egy térben elhelyezett rendszered, aminek eleve nem kell akkora teljesítményűnek lennie. Elég megnézni az otthoni 5.1-7.1-es rendszereket, amik PC-hez készültek, nem profi házimozihoz. Teljesítményre nem nagyok, mégis tudnak térbeli hangzásban olyat, amit én speciel eddig nem mindegyikből néztem ki. ezen az úton elindulva lehetnének komoly rendszerek és remélem, lesznek is. ;).

190 pozitív - 0 negatív

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.